Szerző Téma: Család. házasság, gyermeknevelés  (Megtekintve 26538 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2017. Június 22. - 14:35:04
Válasz #60

Nem elérhető Taabita

• ifjú tag
  • **
  • Ország: hu
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2017. Augusztus 27. - 16:11:03
  • Testvér
  • Regisztrált: 13/06/2015
Sziasztok.

Nemtudom,  hogy bűn e önmagában a házasság előtti sz.… , de szerintem nem illik keresztényekhez,  ha máshol nem is,  de a keresztények körében botránkoztatást okozhat.  Nem mintha mindenkinek meg kéne felelni,  de azért jobb a hitelesség alapbol, a sok vallásos ember előtt,  hogy megnyerettessenek.  Igaz mondjuk,  hogy nem biztos elmondják , hogy… , de ezért maga az együttélés is sok házasság előtt.  Én sokallom és nekem személy szerint botrányos.   Elbizonytalanító, hiteltelenítő,   hogy az illetők valoban hívők e az ilyen álljunk össze csakugy mint a " kutyák" életmóddal.  Pedig komoly nem vagyok szőrszálhasogató,  de kell az a szerződés.  Pláne,  hogy még parázna gyanús is a dolog. Tehát ha másért nem is de a kicsinyhitűek és az illemhez fölöttébb ragaszkodó hívők megbotránkoztatása miatt bűn szerintem. 
Végezetűl annyit még,  hogy ez nem szükségszerű,  mint például nyelveken szólás,  vagy méginkább valamilyen jeltevés  vagy gyógyítás esetleg egyszerűen csak evangium hirdetése.  Na ha az megbotránkztatja hitetleneket az az ő bajuk. Mert azok nélkülözhetetlenek lehetnek itt ott , amott,  + előfordulhat , hogy rajtakapják embert amint nyelveken szól.  De pl még nyelveken szólás is titokban hasznosabb tudtommal,  mert " ne adjátok ami szent ebeknek" . magyarán ami nem szükségszerű azt nem mindig előnyös emberek előtt kimutatni.  A házasság előtti együttélés + együtthálás egyáltalán nem szükségszerű,  sőt igen káros,  lehúzó hatású lehet mások hitére.

Én elfogadom, hogy van, aki szerint ez erkölcstelen, de a kérdés nem az, hogy mi egyénenként mit gondolunk erről, hanem az, hogy Isten mit gondol erről. Ha pedig az Ószövetségben semmiféle büntetés nem járt érte, sőt, elmondhatjuk, hogy az Újszövetségben sem, akkor mi milyen alapon nevezzük bűnnek?
Mondhatjuk, hogy ez szerintünk csúnya dolog, nekünk botrányos, stb. De nem mondhatjuk azt, hogy bűn, ha Isten nem mondja.

2017. Június 22. - 14:36:06
Válasz #61

Nem elérhető Taabita

• ifjú tag
  • **
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2017. Augusztus 27. - 16:11:03
  • Testvér
  • Regisztrált: 13/06/2015
Ha valaki a saját jegyesét tette magáévá, az nem volt gond, mert aut. érvénybe lépett a szövetség.
De ha másét: s16
Az el nem jegyzett hajadont pedig el kellett venni.... bye2

Nem is a máséról van szó, hanem az el nem jegyzett hajadonról. Ezt az igét idéztem be én is.

2017. Június 22. - 17:53:52
Válasz #62

Nem elérhető samjoe

• Törzstag
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2017. November 24. - 13:19:59
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/12/2013
Akkor  nincs  nagy gond. Éljen az ifjú pár!

cw6

HA NINCS IGEI AKADÁLY...
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
samu   

Rész szerint van bennünk az ismeret...

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu