Szerző Téma: A jövendő pszichologizált nemzedék  (Megtekintve 6362 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2015. Február 03. - 21:34:02
Válasz #15

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Ország: 00
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 19:22:46
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Tenger mély bocsánat ,de nem figyeltem oda a név egyezésre!

Én a Zsoltáros Dávidra gondoltam.

"Ha valamelyikőtök elmagyarázza nekem ,Dávidot a törvény ismerete és betartása miként vezette be az Istennel való szoros meghitt közösségbe ,akkor hajlandó leszek felülbírálni saját eddigi látásomat."

Az ő közösségük az ami számomra elsődlegesen példamutató, és (szerintem) mások számára is követendő.

Még egyszer bocsánat!

D.W ről pedig azért írok bátrabban ,mert már a mennyben van.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
bist, nagyika7
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2015. Február 03. - 21:36:02
Válasz #16

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 15:18:35
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag

2015. Február 03. - 21:44:06
Válasz #17

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Annyi témában ott volt és van mostanában Dávid Wilkerson, hogy meg se fordult a fejembe hogy te meg Dávid királyra gondolsz.

Ez jó volt..  qa2

2015. Február 03. - 22:04:28
Válasz #18

bist

• Vendég

Ha valamelyikőtök elmagyarázza nekem ,Dávidot a törvény ismerete és betartása miként vezette be az Istennel való szoros meghitt közösségbe ,akkor hajlandó leszek felülbírálni saját eddigi látásomat.

Az Úrral való közösség.

1Sám 17:34 És felele Dávid Saulnak: Pásztor volt a te szolgád, atyjának juhai mellett; és ha eljött az oroszlán és a medve, és elragadott egy bárányt a nyáj közül:

1Sám 17:37 És monda Dávid: Az Úr, aki megszabadított engem az oroszlánnak és a medvének kezéből, meg fog szabadítani engem e filiszteusnak kezéből is. Akkor monda Saul Dávidnak: Eredj el, és az Úr legyen veled!

1Sám 17:46 Ma kezembe ad téged az Úr, és megöllek téged, és fejedet levágom rólad. A filiszteusok seregének tetemét pedig az égi madaraknak és a mezei vadaknak fogom adni a mai napon, hogy tudja meg az egész föld, van Istene Izraelnek.

És még egy apróság!
Mivel Sault Isten tette királlyá, ezért ő nem volt hajlandó neki kárt okozni.
Megölhette volna kardal.
Nem ítélte el, nem javította ki, pedig tudta, hogy Isten már elvetette.

2015. Február 03. - 22:06:21
Válasz #19

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Tenger mély bocsánat ,de nem figyeltem oda a név egyezésre!

Én a Zsoltáros Dávidra gondoltam.

"Ha valamelyikőtök elmagyarázza nekem ,Dávidot a törvény ismerete és betartása miként vezette be az Istennel való szoros meghitt közösségbe ,akkor hajlandó leszek felülbírálni saját eddigi látásomat."

Az ő közösségük az ami számomra elsődlegesen példamutató, és (szerintem) mások számára is követendő.

Még egyszer bocsánat!

D.W ről pedig azért írok bátrabban ,mert már a mennyben van.

Én is elnézést kérek kellemetlenségért Györgyuram. Azt hittem már megint megint Dávid W.-al gyűlt meg a bajod.

Ez pedig kis virágnak amiért türelmesen elszenvedte a témától eltérő beírásunkat: vr1

A témába nem illő beszélgetéseket majd kiszedem.

Jó éjt!

üdv: nagyika7
bist

2015. Február 04. - 07:16:42
Válasz #20

bist

• Vendég

Ha valamelyikőtök elmagyarázza nekem ,Dávidot a törvény ismerete és betartása miként vezette be az Istennel való szoros meghitt közösségbe ,akkor hajlandó leszek felülbírálni saját eddigi látásomat.

Az Úrral való közösség.

1Sám 17:34 És felele Dávid Saulnak: Pásztor volt a te szolgád, atyjának juhai mellett; és ha eljött az oroszlán és a medve, és elragadott egy bárányt a nyáj közül:

1Sám 17:37 És monda Dávid: Az Úr, aki megszabadított engem az oroszlánnak és a medvének kezéből, meg fog szabadítani engem e filiszteusnak kezéből is. Akkor monda Saul Dávidnak: Eredj el, és az Úr legyen veled!

1Sám 17:46 Ma kezembe ad téged az Úr, és megöllek téged, és fejedet levágom rólad. A filiszteusok seregének tetemét pedig az égi madaraknak és a mezei vadaknak fogom adni a mai napon, hogy tudja meg az egész föld, van Istene Izraelnek.

És még egy apróság!
Mivel Sault Isten tette királlyá, ezért ő nem volt hajlandó neki kárt okozni.
Megölhette volna kardal.
Nem ítélte el, nem javította ki, pedig tudta, hogy Isten már elvetette.

Az éjjel gondolkodtam.
Dávid betartotta a törvényt!

Mt 22:37 Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
Mt 22:38 Ez az első és nagy parancsolat.
Mt 22:39 A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.
Mt 22:40 E két parancsolat az alapja az egész törvénynek és a prófétai beszédeknek.

A többit mind áthágta.
Igaz, a másodikat is, Uriásnál, de azért Isten meg is büntette.

2015. Február 04. - 10:28:18
Válasz #21

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2016. November 05. - 10:10:28
  • Testvér
  • Regisztrált: 30/09/2012

Köszönöm a virágot nagyika!  vf12

Cserébe küldenék egy szelet tortát abból, amit ma sütöttem, de kicsit messze vagy hozzá.....  qa42
A beírások szerintem maradhatnak, lényegi változást nem jelent, de, ahogy gondolod .

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu