Szerző Téma: Jehova tanúi szerint Jézus Mihály arkangyal  (Megtekintve 9731 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2016. Április 11. - 10:53:41

Nem elérhető evapugner

• újonc tag
  • *
  • Téma indító
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2016. Április 11. - 10:53:41
  • Testvér
  • Regisztrált: 12/11/2015
Miben hisznek a Jehova tanúi? Krisztus istenségéről, az üdvösségről, a Szentháromságról, a Szent Szellemről és az engesztelésről alkotott hitelvi nézeteik tüzetes tanulmányozása egyértelműen megmutatja, hogy ezekben a témákban nem ragaszkodnak a hagyományos keresztyén állásponthoz. A Jehova tanúi azt vallják, hogy Jézus Mihály arkangyal, a legmagasabb rendű teremtett lény. Ez ellentmond a nagyszámú olyan igehelynek, amely egyértelműen azt állítja, hogy Jézus isten (János 1:1,14, 8:58, 10:30). A Jehova tanúi hite szerint az üdvösség a hit, a jó cselekedetek és az engedelmesség kombinációjával érhető el. Ez rengeteg igével ellenkezik, ahol azt olvassuk, hogy az üdvösség kegyelemből hit által kapható (János 3:16; Efézus 2:8–9; Titusz 3:5). A Jehova tanúi elutasítják a Szentháromságot: hitük szerint Jézus teremtett lény, a Szent Szellem pedig lényegében Isten élettelen ereje. A Jehova tanúi elutasítják Krisztus helyettesítő engesztelő áldozatát, helyette inkább egyfajta váltságdíjelméletben hisznek, azaz hogy Jézus halála Ádám bűneiért fizetett váltságdíj volt.

A Jehova tanúi közel 700 nyelven terjesztik hitvallásukat manapság. Szerintük már 1998 ban is itt volt a világ vége. Olvasmányaim szerint több Jehova Tanúja tinédzser öngyilkos lett az ilyen fajta hittérítés miatt.
Mi a véleményetek erről? Egyre több Jehova tanúját látok az aluljárókban és az utcákon. Ezt én egy kicsit veszélyesnek tartom.

Eva

2016. Szeptember 19. - 12:05:52
Válasz #1

Nem elérhető komplextom

• újonc tag
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2017. Június 01. - 13:40:52
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2016
Kedves Evapugner!
Én nem szeretnék kardoskodni Jehova Tanúi mellett de ellenük sem. Én és a feleségem közel egy éve tanulmányozzuk a Jehova tanokat. Nem találtunk benne semmi olyat, ami szektaitásra vagy öngyilkosságra buzdítana. Az hogy fiatalok lettek öngyilkosok, az saját döntésük lehetett. Én úgy tudom, hogy Jehova Tanúi is elutasítják az önnön magával végző embereket, akárcsak bármely keresztény hívő. Igen ők valóban a Világ végét várják, de ezt ne gondolja úgy hogy akkor semmit nem tesznek az életben csak otthon ülnek a lakásban, és várják annak eljövetelét. Élik az életüket, dolgoznak, családot nevelnek, stb... Az tény, hogy a XIX. században saját nézeteik igazolásához átalakították a Bibliát. Azóta azon elméletek szerint hiszik a hitüket. Érdekes volt én googleztam e témában nem keveset. Ha a Jehova Tan történetének kicsit utána jár, sok sok érdekes dolgot fog találni. Számomra már a név "JEHOVA" téves értelmezése kapcsán kissé hiteltelennek tűnik a vallásuk. Ugyanis ez a név nem létezik és téves a következtetésük a JHVH mózesi szöveg szerinti átalakítással kapcsolatban akkor, amikor JEHOVÁRA fordították. Ettől függetlenül rendes és békés embereknek ismertük meg őket.
Üdvözlettel
Vladár Tamás 

2016. Szeptember 21. - 09:42:30
Válasz #2

Nem elérhető ovoneni

• Hős tag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:2018. Június 19. - 13:26:42
  • Testvérnő,Isten gyermeke
  • Regisztrált: 20/04/2011
Kedves Evapugner!
Én nem szeretnék kardoskodni Jehova Tanúi mellett de ellenük sem. Én és a feleségem közel egy éve tanulmányozzuk a Jehova tanokat. Nem találtunk benne semmi olyat, ami szektaitásra vagy öngyilkosságra buzdítana. Az hogy fiatalok lettek öngyilkosok, az saját döntésük lehetett. Én úgy tudom, hogy Jehova Tanúi is elutasítják az önnön magával végző embereket, akárcsak bármely keresztény hívő. Igen ők valóban a Világ végét várják, de ezt ne gondolja úgy hogy akkor semmit nem tesznek az életben csak otthon ülnek a lakásban, és várják annak eljövetelét. Élik az életüket, dolgoznak, családot nevelnek, stb... Az tény, hogy a XIX. században saját nézeteik igazolásához átalakították a Bibliát. Azóta azon elméletek szerint hiszik a hitüket. Érdekes volt én googleztam e témában nem keveset. Ha a Jehova Tan történetének kicsit utána jár, sok sok érdekes dolgot fog találni. Számomra már a név "JEHOVA" téves értelmezése kapcsán kissé hiteltelennek tűnik a vallásuk. Ugyanis ez a név nem létezik és téves a következtetésük a JHVH mózesi szöveg szerinti átalakítással kapcsolatban akkor, amikor JEHOVÁRA fordították. Ettől függetlenül rendes és békés embereknek ismertük meg őket.
Üdvözlettel
Vladár Tamás

Kedves Tamás...:)

Nem a rendes és kedves emberek üdvözülnek, hanem azok a bűnös, gyarló és még sorolhatnám emberek, akik hiszik és vallják, hogy: Jézus Krisztus az Istennek egyszülött Fia, aki meghallt az ő bűneiért, gagy bűneikért, és feltámadott harmadnapon. Akik hiszik, hogy értük jött el személyesen, és akik kapcsolatban vannak Jézus Krisztussal és az Atyával, egyszóval Ő az ÚT.
Elindulhatsz te vagy bárki más egy úton, amiről meg vagy győződve, hogy Rómába fog vezetni. Az úton mindvégig hihetsz az álláspontodba, és kitarthatsz mellette. Az út végén derül ki, hogy nem is oda vezetett az út, a te hitedtől függetlenül. Ezért mondja Jézus, én vagyok az ÚT. Senki nem mehet az Atyához csakis én általam.
Innetől kezdve, míg a kitekert és kicsavart elveikben hisznek, és magyarázatokat, és mentségeket keresnek az elveikre, nem a megfelelő úton vannak. Míg Jézust egy teremtett lénynek tekintik, az ő esetükben Mihály arkangyalnak, nem az Isten Egyetlen szült gyermekének, nem ugyanazt az Istent imádjuk. Vagyis nem egy úton vagyunk...:)
Innetől kezdve rendes vagy nem rendes emberek,...teljesen mindeggy.
Kívánom, hogy adjon nekik az Úr kegyelmet, és vezesse el mindeggyiket önmagához, hogy megismerhessék őt személyesen.
Tőlünk pedig Isten szreintem nem azt várja, hogy mások életét, vagy vallásokat tanulmányozzunk. ha csak külön erre nem kér. Szerintem őt kell tanulmányoznunk, míg lassan és fokozatosan elváltozunk az Ő hasonlatosságára...:)

Legyen nagyon áldott napod...:)

Szeretettel:

ovoneni
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
lucius, Csilla67
"A szél arra fúj,amerre akar,hallod a zúgását,de nem tudod,honnan jön,és hova megy:Így van mindenki,aki a lélektől született."/Ján.3:8/

2016. Szeptember 21. - 11:05:24
Válasz #3

Nem elérhető komplextom

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Kedves Ovoneni!   hnd

Hála telt szívvel köszönöm a soraidat. Fontosnak tartom tisztázni, hogy mi nem áttértünk a Jehova tanúi vallás követésére, pusztán meg akartam -tuk ismerni, hogy miben más, mint az általunk követett hitélet. Megjegyzem, sokban. Túl sokban. Ezt most itt nem szeretném kifejteni, mert nagyon hosszú lenne. Ugyanakkor, ahogy írod is, hogy őt kell tanulmányozni, nem pedig más vallási irányzatokat, én úgy gondolom, hogy az nem bűn ha megvizsgálunk egy két vallást. Mert egy örök nagy kérdésem, amelyre szívesen meghallgatom a te álláspontodat is, hogy melyik is az igaz vallás? Mert hát ugye, minden felekezet meg van győződve arról, hogy az Ő hite az igaz hit. Na de ezt ki tudja pontosan?  brrr . Mindettől függetlenül, és attól, hogy mi nem fogadtuk el az Ő tanításaikat, nagyon értékes és jóra való embereket ismertünk meg.

Még egyszer nagyon köszönöm a soraidat.

Isten áldjon és legyen boldog napod

Szeretettel
Tamás   

2016. Szeptember 21. - 19:50:48
Válasz #4

Nem elérhető ovoneni

• Hős tag
Kedves Ovoneni!   hnd

Hála telt szívvel köszönöm a soraidat. Fontosnak tartom tisztázni, hogy mi nem áttértünk a Jehova tanúi vallás követésére, pusztán meg akartam -tuk ismerni, hogy miben más, mint az általunk követett hitélet. Megjegyzem, sokban. Túl sokban. Ezt most itt nem szeretném kifejteni, mert nagyon hosszú lenne. Ugyanakkor, ahogy írod is, hogy őt kell tanulmányozni, nem pedig más vallási irányzatokat, én úgy gondolom, hogy az nem bűn ha megvizsgálunk egy két vallást. Mert egy örök nagy kérdésem, amelyre szívesen meghallgatom a te álláspontodat is, hogy melyik is az igaz vallás? Mert hát ugye, minden felekezet meg van győződve arról, hogy az Ő hite az igaz hit. Na de ezt ki tudja pontosan?  brrr . Mindettől függetlenül, és attól, hogy mi nem fogadtuk el az Ő tanításaikat, nagyon értékes és jóra való embereket ismertünk meg.

Még egyszer nagyon köszönöm a soraidat.

Isten áldjon és legyen boldog napod

Szeretettel
Tamás

Kedves Tamás...:)

Örülök, hogy nem kaptunk ezen hajba...:), és nagyon szivesen kifejtem az én álláspontomat, illetve, hogy mi hogyan vélekedünk ezekről a dolgokról, de ha nem haragszol meg érte csak holnap lenne erre időm, mivel jelenleg munkahelyen vagyok...:)

Előre is ezer bocsánat, és ha nem gond holnap jelentkezem a válasszal...:) c19

Addig is legyen nagyon áldott estétek nektek, és minden kedves fórumozónak...:) x0

Szeretettel.Bogi pááá
"A szél arra fúj,amerre akar,hallod a zúgását,de nem tudod,honnan jön,és hova megy:Így van mindenki,aki a lélektől született."/Ján.3:8/

2016. Szeptember 22. - 08:35:48
Válasz #5

Nem elérhető komplextom

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Kedves Bogi!  vf29
Áhítattal várom a felvetett kérdésemre, a véleményedet. Nem hiszem, hogy keresztényi viselkedés lenne "hajba kapni" ezen.  vf12  Arról nem is beszélve, hogy nekem már alig van hajam  s37 . Én mindamellett, hogy nagyon mélyen hiszem a mi Teremtő Istenünk létét és Jézus Krisztus személyét, rengeteg kérdést szoktam feltenni magamnak és hitben vagy éppen nem hitben élő barátaimnak. Egy nagy álmom lenne egy 4-5 órás kerekasztal beszélgetés lefolytatása, 5-7 vallás vezető társaságában. Egy római katolikus, egy zsidó, egy muzulmán, egy hindu, egy japán zen buddhista, egy krisna, Jehova Tanúi, stb... A fő kérdés az lenne, hogy mindenki mutassa be külön külön, hogy miért gondolja ő, hogy az a vallás, amit ő képvisel, az az igazi vallás. Rengeteget eljátszottam már ezzel a gondolattal magamban. És amennyire utána tudtam járni a vallási irányzatoknak, háááát úgy gondolom nagyon érdekes beszélgetés lenne.  ok25

Kíváncsian várom a leveledet.

Boldog napot kívánva
Isten áldásával

Tamás

2016. Szeptember 23. - 11:01:10
Válasz #6

Nem elérhető ovoneni

• Hős tag
Kedves Bogi!  vf29
Áhítattal várom a felvetett kérdésemre, a véleményedet. Nem hiszem, hogy keresztényi viselkedés lenne "hajba kapni" ezen.  vf12  Arról nem is beszélve, hogy nekem már alig van hajam  s37 . Én mindamellett, hogy nagyon mélyen hiszem a mi Teremtő Istenünk létét és Jézus Krisztus személyét, rengeteg kérdést szoktam feltenni magamnak és hitben vagy éppen nem hitben élő barátaimnak. Egy nagy álmom lenne egy 4-5 órás kerekasztal beszélgetés lefolytatása, 5-7 vallás vezető társaságában. Egy római katolikus, egy zsidó, egy muzulmán, egy hindu, egy japán zen buddhista, egy krisna, Jehova Tanúi, stb... A fő kérdés az lenne, hogy mindenki mutassa be külön külön, hogy miért gondolja ő, hogy az a vallás, amit ő képvisel, az az igazi vallás. Rengeteget eljátszottam már ezzel a gondolattal magamban. És amennyire utána tudtam járni a vallási irányzatoknak, háááát úgy gondolom nagyon érdekes beszélgetés lenne.  ok25

Kíváncsian várom a leveledet.

Boldog napot kívánva
Isten áldásával

Tamás

Kedves Tamás...

Először is köszönöm szépen a türelmedet, tudom, hogy tegnapra ígértem a választ, de mint általában ember tervez, Isten végez, túlértékeltem magam, és bármennyire is szerettem volna nem jutottam el egész nap a gépig...:)

De ha még nem késő bele kezdenék...:

Először is, ha most azt gondolod körbe fogok írni neked egy vallást vagy egy irányzatot csalódást kell okoznom, mert nem tudok oylan vallásról, vagy irányzatról, amely tökéletes lenne...már eleve a vallás szót sem szeretem, mert ez számomra oylan dolgokat takar, amelyekben sokkal több az emberi okoskodás, és elvárás, mint az amit isten elvár tőlünk, vagy ahogyan Isten látja a dolgokat.
Az én véleményem az, hogy Isten egyetlen vallást sem néz jó szemmel, egyszerűen nem érdekli a vallás, az ember az, ami valójában érdekli, minden féle nézőpont nélkül.

Igy inkább azt írnám le, hogy minket(a férjem és engem)Isten miképpen vezetett, vagy mit mutatott meg, melyik úton járjunk.
Nem állítom, hogy ez az út az egyetlen helyes út. Azt állítom Jézus Krisztus az egyetlen helyes út, ahogyan a Bibliában Jézus maga is ezt állította, így nem mondhatok mást. Ha Jézus azt mondta Ő az, akkor ez kizárja a képletből, mind Krisnát, mind Zent, mind Buddhát, mind Mohameddet és még sorolhatnám, de még saját magam is, tehát én nem választhatom meg, melyik úton megyek Istenhez, mert nem mind vezet oda. Jézus viszont képes arra, hogy megmutassa, hogy Ő az út, és arra is, hogy mit tervezett számomra, miképpen járjam be azt az útat. Valahogy így látom azokat a felekezeteket is amelyek vallják, hogy Jézus a Krisztus, és vallják, hogy csak rajta keresztül van üdvösségünk, vallják, hogy Isten Egyszülött Fia, és hisznek a vele való személyes kapcsolat lehetőségében, és élnek is azzal.
Csak hogy példát is említsek, hiszem, hogy valakit Isten a református egyházba helyezett, attól függetlenül, hogy nem minden biblikus, amit vallanak, vannak akiknek itt kell világítania, vagy mondjuk a Baptista egyházban, vagy a Katolikus egyházban stb.

A kulcs a személyes kapcsolat Istennel, mert csak így érthetjük meg, vagy hallhatjuk meg Isten akaratát az életünkre nézve.
Személyes kapcsolat nélkül, csak vallásosak maradunk, ebben az esetben járhatunk a legbiblikusabb gyülekezetbe is, üdvösségünk mégsem lesz.
Azok a gyülekezetek akik, nem vallják Jézust testben megjelent Krisztusnak(pl.Jehova tanúi), hamis vallások. Ez nem kifejezetten az én véleményem, erről olvashatsz a Bibliában is, de most a részletekbe nem mennék bele.
Ezen felül, ha kíváncsi vagy hol találod meg írj, és szivesen válaszolok erre részletesen is.

Hogy min alapul az én hitem?

Itt most a vallás szót helyettesíteném a hit szóval, mert hogy ez jobban takarja az én álláspontomat a témában, illetve, amit Isten megmutatott  ezekkel a dolgokkal kapcsolatban.
Először is mi nem tartozunk egyik felekezethez sem, nem is igazán járunk egyik gyülekezetbe sem, ezalól kivételt képez az , amikor Isten indít arra, hogy valamelyik gyülekezetbe menjünk el, ilyenkor általában szolgálatról van szó, valaki felé. Ez mindíg az adott helyzetben ki szokott derülni, nem igazán tudom, mi alapján történik. Egyszerűen elmegyünk, ott mindíg van valaki, akiért imádkozni kell, vagy beszélgetni stb.Aztán haza megyünk. De nem tartozunk sehova.

Sok gyülekezetben megfordultam, és megfordultunk. A legtöbb gyülekezetben vannak oylan "hagyományok"melyek nem igazán köthetőek a Bibliához, inkább csak gyakorlati szinten egy- egy bevett eljárás, amihez illik alkalmazkodni, ha abba a közösségbe kívánsz tartozni.
A mi látásunk az, hogy igenis vannak emberek, akiket Isten úgy vezet, hogy tartozzanak ezekhez a közösségekhez, mert ezek a korlátok is, mégha nem is teljesen Biblikusak segítik őket, hogy növekedjenek Krisztusban és ez jó.
A magunk részéről viszont arra jöttünk rá, hogy még azoknak az alap igazságoknak sem igazán tudunk megfelelni, amelyek a Bibliában le vannak írva, és csak bukdácsolva haladunk az úton, nem hogy még más szokásoknak is, így annál a lehetőségnél maradtunk, hogy kizárólag a Bibliában leírtakkal értünk egyet csak, és azok szerint próbálunk élni.

A Biblia minden szavát, és minden betűjét elhisszük, hisszük, hogy ez Isten szava, ami megmásíthatatlan. Hisszük, hogy minden vessző ami benne van vonatkozik ránk, és minden emberre.
Hisszük, hogy Isten sokszor szól hozzánk az igén keresztül is, ezek ilyenkor személyes kijelentésekké válnak, amit ha lehet mondani még sokkal inkább vonatkozik ránk, és különösebb figyelmet igényelnek.
Azonban Istent igyekszünk nem korlátozni, és hiszünk abban is, hogy személyesen is, és még számtalan más helyzeten keresztül is tud szólni.
Ahhoz, hogy ezt meg is halljuk kapcsolatban kell lennünk vele, ami nem nehéz, hiszen Isten minden vágya az, hogy kapcsolatban legyen az emberrel. Hiszem, hogy ennek nem szabad egy reggeli, vagy egy esti imádságban kimerülnie, ez SOKKKAl TÖBB! Egy folyamatos, egy állandó kapcsolat, egy fantasztikus kapcsolat, egy barátság, egy szülő gyermek viszony, egy szerelmes viszony, és mind ez egyben, kifejezhetetlen szavakkal, hogy ez tulajdonképpen mit is takar.

Hiszünk abban, hogy a hitünket, a hétköznapokban ugyanúgy, mint a szolgálatokban meg kell élnünk, ez persze nem mindíg sikerül, hiszen emberek vagyunk, próbálkozunk, de ha elesünk is, ha elbukunk is. Van kegyelem, van közbenjárónk az Atyánál, és bátran oda mehetünk, Ő megbocsájt, és segít a továbbiakban is mind tovább lépni, mind megerősödni azokban a dolgokban, amikben elbuktunk.
Hiszünk a Szent Szellem vezetésében, hisszük, hogy ma is ugyanúgy szól hozzánk, ahoygan a Bibliai időkben, és hisszük hogy a Szent Szellem vezet el bennünket minden igazságra, ahoygan az ige is írja. Mindíg pontosan tudja, mikor mire vagyunk kész megtanulni, vagy megélni. Ez egy bizodalom Isten felé. Nem tartjuk egy jó dolognak, ha ember áll az Isten és ember közé. Illetve azt, ha ott is marad. Azt hiszem, hisszük, hogy az a feladatunk, hogy tanítványokká tegyük, azokat, akiket Isten ránk bízott, megerősítsük őket, és támogassuk míg egyedül is nem lesznek képesek járni az Úrral, akkor pedig ki kell lépnünk a képletből, és csak támogatni őket, de hagyni hogy egyedül menjenek tovább isten vezetésével.

Sok gyülekezetben sajnos hajlanak a vezetők, a maguk szerepét nélkülözhetetlennek titulálni, és ott maradni az Isten és ember között, táplálni megrágott étellel, olyan étellel, amit már sokszor meg is emésztettek, és nem hagyják, hogy maguk induljanak Istennel egy úton, amikor már készek elvenni Isten vezetését, akkor sem. Hatalamas hibának tartom, mert azt gondolom Isten személyesen akar szólni mindnyájunkhoz, velünk akar élni mindennap és járni. Aztán pedig kiküld, ahogyan kiküldte a tanítványait is, amikor elérkezettnek látta rá az időt.
Azt gondolom ebben is vannak mélységek és magasságok, és ahogy a tanítványok között is volt 72 és 12, és 7, és 3 is, itt is vannak mélységek, és Isten tudja, kit hova hívott el, de a tanítványság elnegdetlen dolog, hogy kit mennyire hívott közel magához, és mire választott ki, azt pedig az Isten tudja, de fontos, hogy kapcsolatban legyünk vele, személyes kapcsolatban!
Nos, minket Isten erre vezetett.

A mindennapokban van egy kilakault kis rendszerünk, ahoygan megéljük az igét. Az évek folyamán Isten valahogy ezt így alakította, és bár biztosan számtalan dologban nem tökéletes, hagyjuk, hogy Isten korrigáljon ebben is bennünket.
Ez a kulcs: Isten vezetése szerint tenni, mindent! Ha nem úgy teszünk kijavítani, helyesbíteni és menni tovább egyenesen a cél felé.

Sokan gondolják, hogy a könnyebbik úton vagyunk, azt választottuk, mert nem megyünk közösségbe rendszeresen.
Én úgy látom, nem így van. Azt gondolom sokkal nehezebb, magunknak elvenni, és megkeresni a táplálékot, mint ha csak el kell vennivalakitől, aki már ehető táplálékká készítette. Jobban kell hinni, és sokkal éberebbnek kell lenni mindennel kapcsolatban, mintha lenne körülöttem még sok- sok személy, aki felhívná a figyelmem, ha tévedek. Bízunk Istenben, hogy kijavít, és a helyes útra terel minket, ha letérnénk róla. Bizom benne, bárhova is vezet, bízom akkor is, ha halgat, és sokáig nem válaszol. Imádkozom, ha bajban vagyok, és ő megsegít.
Azt hiszem ezt jelenti az ige, hogy az Úr az én pásztorom... Viszont Isten jelenléte sokkal kézzel foghatóbb és valóságosabb.

Azt hiszem, mivel sokszor meg kellett szakítanom az írást, lehet, hogy egy kicsit zavarosra sikerült, de ha kérdésed van kérdezz bátran, akár konkrét gyakorlati kérdésekben is szivesen válaszolok, akár itt, akár írhatsz privátban is...:)

Remélem azért érthető...:) Ha nagyon nem érthető, írj bátran...kicsit szétszórt vagyok...:)

Továbbra is áldott napod neked, és családodnak...:)

Szeretettel: Bogi

lucius, Csilla67, Zsotza, oszo

2016. Szeptember 23. - 13:45:36
Válasz #7

Elérhető lucius

• fórumtag
  • Utoljára itt járt:Ma - 08:30:36
  • Testvér
  • Regisztrált: 22/07/2012
Kedves Komplextom!

Én is gondolom, hogy mi hívő emberek "tükör által homályosan látunk", ezért bizonyos fokú tévedés minden egyházban előfordul.

Jézus nem egyházat, egyházakat tett igazzá, hanem embereket. Ezek az emberek szét vannak szórva a világban és különböző egyházakban, de megtalálhatók egyházakon kívül is, mert az ilyenek közül sokakat kizárnak az eltorzult egyházak, illetve sokan önként hagyják el ezeket a közösségeket.

Ezek az emberek bár "igazak", de ez nem azt jelenti, hogy nem tévednek, hanem azt, hogy a szívük, a szellemük átváltozott, újjászületett, és megjelent bennük Isten igaz élete.

Mit jelent ez? Az életük az egyre nagyobb világosság felé tart, és megjelent a szívükben az isteni szeretet az emberi önző szeretettel szemben. Ha tévednek, elismerik, és meghajlanak az Ige és Isten Szellemének a tekintélye előtt. Nem büszkék, nem beképzeltek, tisztában vannak a saját tökéletlenségeikkel és korlátaikkal, tudják, hogy nem tévedhetetlenek és nem mindentudóak.

Gondolj Péter példájára. Igaz ember volt, Isten embere, de mégis sohasem jutott volna eszébe, hogy bemerjen menni egy pogány házába menni, ha Isten nem igazítja helyre egy látomással.

Igaz ember volt, mégis képmutatásba esett, amiért Pál megis fedte. Péter pedig elismerte a tévedését, és helyreállt. Péter tehát nem volt tévedhetetlen, és senki sem az.

Tehát, bár hívőként igazak vagyunk, de "tükör által homályosan látunk", és ezért bizonyos fokú tévedés előfordulhat minden hívőnél, és minden egyházban is. Ez nem azt jelenti, hogy semmit nem tudunk helyesen. Nem. Sokmindent helyesen tudunk, azonban van, amit nem.

Van még egy dolog, amiről tudnod kell.

Az IGAZI gyülekezet, az IGAZI templom nem egy felekezet, nem egy vallás, hanem a mindenkori megigazult, újjászületett hívők összessége. Ezeken az embereken keresztül munkálkodik Isten, mert bennük él. Ez Isten láthatatlan egyháza, a "napba öltözött asszony"  a jelenések könyvében. A jelenések könyvében van hét levél, hét gyülekezetnek címezve. Ebből érthető igazán meg, hogy Isten egyháza tágabb értelemben minden olyan egyház, ahol vannak megtért, megigazult hívők, legyen ez az egyház (gyülekezet) bármekkora tévedésben is (ez a látható egyház).  Lásd. pl. a szárdiszi levél (Jel. 3.1-6). Szűkebb értelemben azonban csak azok alkotják Isten egyházát, akiknek Ő a szívében él (ez a LÁTHATATLAN igaz egyház). A 12 apostol a látható egyházhoz tartozott, azonban csak 11 tartozott Isten láthatatlan, VALÓDI egyházához. Júdás nem.

Miután én ezeket megértettem, már nem igaz egyházat keresek, mert tudom, hogy ilyen nem létezik, hanem igaz emberek társaságát, és olyan gyülekezetet, amelyik nagyjából megfelel Isten Igéjének, és nem büszke arra, hogy mindent jól tud, hanem elismeri gyengeségét, esetleges tévedéseit, Istenre utaltságát. Egy ilyen gyülekezet folyamatosan fejlődik, és egyre nagyobb világosságban jár. Ezzel állnak szemben azok a gyülekezetek, amelyek úgy gondolják, mindent helyesen tudnak. Isten nekik írta a Laodíciai levelet a Jelenések könyvében. Isten óvjon mindenkit az ilyen gyülekezetektől.  Nem létezik tehát olyan, hogy igaz egyház abban az értelemben, hogy mindent helyesen tudó felekezet. Ilyen nincs. Helyette megigazult (átváltozott szívű) emberek vannak, elszórva a világban, a gyülekezetekben, akiknek szerető szívük van, és a pillanatnyi világosságuk szerint szolgálnak Istennek. Ők alkotják Isten győzedelmes gyülekezetét, annak ellenére, hogy nem tudnak mindent helyesen.

Nem kell mindent egyszerre tudnunk a győzelemhez, hanem annak kell engedelmeskednünk, amit tudunk, és a többit majd megtudjuk, amikor szükségünk lesz rá, mert Isten megadja a maga idejében.

Jézus így búcsúzott a tanítványaitól: "Még sok mondanivalóm van, de (most még) el nem hordozhatjátok." Nem voltak még készen rá, hogy mindent megtudjanak, és mi sem vagyunk egyszerre készen rá, mert ez egy folyamat. Ha a világosságban járunk, egyre nagyobb világosságot fogunk kapni. Ez az egyházakra is igaz.

Ha vannak még kétségeid, hogy melyik az igaz vallás, a kereszténység, vagy egyéb, pl. hinduizmus, akkor írj, mert vannak bizonyítékaim a kereszténység mellett.

Isten áldjon, szeretettel üdvözöllek! Lucius
ovoneni, Csilla67, T.Csaba, Zsotza
...Az Úr a mi igazságunk...

2016. Szeptember 26. - 11:50:30
Válasz #8

Nem elérhető komplextom

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Kedves Bogi!  bye

Köszönöm szépen a válaszodat. Nagyon jó volt olvasni a soraidat. Annak kifejezetten örülök, hogy pontosan úgy gondolkodtok a hitről, ahogyan én is. Szándékosan írtam én is a hitet és nem vallást. Szeretném leszögezni, hogy amikor a vallással kapcsolatosan kezdtünk el beszélgetni, engem pusztán a tudás vágy hajtott. Magam részéről reformátusnak lettem megkeresztelve 24 éves koromban. Ideig óráig természetesen én is jártam templomba, de aztán arra lettem figyelmes, hogy az Istentiszteletek alkalmával többször aludtam el, mint amennyit megértettem volna az igehirdetésből.  hihi7
Megengeded nekem, hogy picit meséljek magamról? Én alapvetően egy vásott kölyök voltam. Rengeteg apró csínytevéssel és csibészséggel megáldva. Ahogy idősödtem elkezdett bennem motoszkálni, hogy ez nem lehet véletlen, hogy én mindig mindent megúsztam. Huszonévesen kezdett először átjárni a hit. Akkor keresztelkedtem meg. Aztán ez alább hagyott. De megfigyeltem, hogy akár hányszor olyan helyzetbe kerültem, ami veszélyes volt , mindig Istenhez kezdtem fohászkodni és megint megúsztam mindent. Majd egy éjszakán, még 30 éves korom előtt, látomásom volt. Isten eljött hozzám. Félre ne érts, nem voltam bedrogozva, sem nem ittam alkoholt stb.., egyikkel sem élek és nem is nagyon éltem fiatalon sem. Olyan életszerű élményem volt vele, amely egész életemre megváltoztatott. Azóta Istent szolgálom, és minden vágyam, hogy olyan életet éljek, ami számára is örvendetes és minden nap kérem az Ő segítségét ahhoz, hogy napról napra jobb ember lehessek. Éppen ezért teljesen egyetértek veled akkor, amikor azt mondod, hogy hitben élsz és nem vallásban, mert én is. Van egy kiadvány a "mai ige", azt előszeretettel olvasom, naponta de ebben ki is merül az igehirdetési gyakorlatom. Ugyanakkor nem telik el nap, hogy ne fohászkodnék Istenhez, hogy ne kérném megbocsátását vagy éppen áldását, vagy tanácsait és útmutatásait stb. Természetesen döntéseimben és életvitelemben, igyekszem aszerint viselkedni, hogy felteszem magamnak a kérdést bizonyos helyzetekben, vajon Jézus Krisztus ezt megcselekedné e, így ebben a formában ahogy én most megteszem. Persze az élet nem mindig engedi meg, hogy hitünk szerint cselekedjünk, van amikor a józan és ennek ellent kell hogy mondjon, vagy éppen valamilyen érdek, de amit lehet megteszek. Örülök, hogy Te - Ti is hasonló módon gondolkoztok és éltek.

Egy két gondolat Luciushoz.
Nagyon szépen köszönöm a te hozzászólásodat is. Nagyon örülök, hogy ilyen tisztelettel gondolsz a gyülekezetekre és felekezetekre. Nagy bölcsességre és tudásra vall a gondolkozásod. Örülök, hogy szót válthatunk egymással. Neked is szeretném leszögezni ,hogy nem, magam részéről nem keresek felekezeteket. Nem keresem az igaz vallást, osztom a nézeteidet. Amikor Jehova Tanúit beengedtük az életünkbe, a kíváncsiság hajtott. Pontosan ezzel kapcsolatban voltam kíváncsi, hogy az mire alapozzák azt a kijelentésüket, hogy az ő hitük az igaz hit. Nem győztek meg, sőt... De nem haraggal gondolok rájuk, és mint korábban említettem talán egy másik posztban, nagyon jó embereket lett módunk megismerni. Amikor valami igazság félét kezdtem keresni, az azért volt,mert olyan sokan mondják a saját vallásukat igaz vallásnak. Látod? Többek közt Te is ezt mondod, hogy kérdezzek bátran, hiszen van bizonyítékod a kereszténység, mint igaz vallás mellett.  Ha hiszed ha nem, ha egy hindu emberrel folytatom le ugyanezt a beszélgetést, ő pontosan ugyanezt fogja mondani.  s37 . Nos ezért mondtam, hogy nagyon szívesen ülnék le egy kerek asztal mellett egy beszélgetés keretein belül valamennyi vallás képviselőjével, ahol ezt a témát kibeszélhetnénk.

Még egyszer nagyon köszönöm Nektek ezt a beszélgetést és a jövőben is szívesen veszem, ha megosztjuk egymással a nézeteinket.

Isten áldjon benneteket,
szép napot kívánok
Tamás

lucius, Zsotza, ovoneni, Csilla67

2016. Szeptember 29. - 20:03:37
Válasz #9

Nem elérhető ovoneni

• Hős tag
Kedves Bogi!  bye

Köszönöm szépen a válaszodat. Nagyon jó volt olvasni a soraidat. Annak kifejezetten örülök, hogy pontosan úgy gondolkodtok a hitről, ahogyan én is. Szándékosan írtam én is a hitet és nem vallást. Szeretném leszögezni, hogy amikor a vallással kapcsolatosan kezdtünk el beszélgetni, engem pusztán a tudás vágy hajtott. Magam részéről reformátusnak lettem megkeresztelve 24 éves koromban. Ideig óráig természetesen én is jártam templomba, de aztán arra lettem figyelmes, hogy az Istentiszteletek alkalmával többször aludtam el, mint amennyit megértettem volna az igehirdetésből.  hihi7
Megengeded nekem, hogy picit meséljek magamról? Én alapvetően egy vásott kölyök voltam. Rengeteg apró csínytevéssel és csibészséggel megáldva. Ahogy idősödtem elkezdett bennem motoszkálni, hogy ez nem lehet véletlen, hogy én mindig mindent megúsztam. Huszonévesen kezdett először átjárni a hit. Akkor keresztelkedtem meg. Aztán ez alább hagyott. De megfigyeltem, hogy akár hányszor olyan helyzetbe kerültem, ami veszélyes volt , mindig Istenhez kezdtem fohászkodni és megint megúsztam mindent. Majd egy éjszakán, még 30 éves korom előtt, látomásom volt. Isten eljött hozzám. Félre ne érts, nem voltam bedrogozva, sem nem ittam alkoholt stb.., egyikkel sem élek és nem is nagyon éltem fiatalon sem. Olyan életszerű élményem volt vele, amely egész életemre megváltoztatott. Azóta Istent szolgálom, és minden vágyam, hogy olyan életet éljek, ami számára is örvendetes és minden nap kérem az Ő segítségét ahhoz, hogy napról napra jobb ember lehessek. Éppen ezért teljesen egyetértek veled akkor, amikor azt mondod, hogy hitben élsz és nem vallásban, mert én is. Van egy kiadvány a "mai ige", azt előszeretettel olvasom, naponta de ebben ki is merül az igehirdetési gyakorlatom. Ugyanakkor nem telik el nap, hogy ne fohászkodnék Istenhez, hogy ne kérném megbocsátását vagy éppen áldását, vagy tanácsait és útmutatásait stb. Természetesen döntéseimben és életvitelemben, igyekszem aszerint viselkedni, hogy felteszem magamnak a kérdést bizonyos helyzetekben, vajon Jézus Krisztus ezt megcselekedné e, így ebben a formában ahogy én most megteszem. Persze az élet nem mindig engedi meg, hogy hitünk szerint cselekedjünk, van amikor a józan és ennek ellent kell hogy mondjon, vagy éppen valamilyen érdek, de amit lehet megteszek. Örülök, hogy Te - Ti is hasonló módon gondolkoztok és éltek.

Egy két gondolat Luciushoz.
Nagyon szépen köszönöm a te hozzászólásodat is. Nagyon örülök, hogy ilyen tisztelettel gondolsz a gyülekezetekre és felekezetekre. Nagy bölcsességre és tudásra vall a gondolkozásod. Örülök, hogy szót válthatunk egymással. Neked is szeretném leszögezni ,hogy nem, magam részéről nem keresek felekezeteket. Nem keresem az igaz vallást, osztom a nézeteidet. Amikor Jehova Tanúit beengedtük az életünkbe, a kíváncsiság hajtott. Pontosan ezzel kapcsolatban voltam kíváncsi, hogy az mire alapozzák azt a kijelentésüket, hogy az ő hitük az igaz hit. Nem győztek meg, sőt... De nem haraggal gondolok rájuk, és mint korábban említettem talán egy másik posztban, nagyon jó embereket lett módunk megismerni. Amikor valami igazság félét kezdtem keresni, az azért volt,mert olyan sokan mondják a saját vallásukat igaz vallásnak. Látod? Többek közt Te is ezt mondod, hogy kérdezzek bátran, hiszen van bizonyítékod a kereszténység, mint igaz vallás mellett.  Ha hiszed ha nem, ha egy hindu emberrel folytatom le ugyanezt a beszélgetést, ő pontosan ugyanezt fogja mondani.  s37 . Nos ezért mondtam, hogy nagyon szívesen ülnék le egy kerek asztal mellett egy beszélgetés keretein belül valamennyi vallás képviselőjével, ahol ezt a témát kibeszélhetnénk.

Még egyszer nagyon köszönöm Nektek ezt a beszélgetést és a jövőben is szívesen veszem, ha megosztjuk egymással a nézeteinket.

Isten áldjon benneteket,
szép napot kívánok
Tamás

Kedves Tamás...

Kérlek ne haragudj, hogy csak most válaszolok, de kicsit megint el vagyok havazva, mint mindíg...Ilyenkor mindíg azért szoktam hálát adni, hogy Isten megáldott azzal, hogy van kiért, vagy kikért fáradoznom...:)

Elolvastam a válaszodat, és nagy örömmel fogadtam, hogy írtál magadról...nagyon szeretem az iylen történeteket olvasni, bátorítalak, ha van kedved írj nyugodtan privátban is...igyekszem gyorsan válaszolni...:)
Én az iylen történetekből látom, leginkább Isten mennyire különleges, és mennyire nem sablonok és szokások alapján munkálkodik...:)
A legjobb sztorikat pedig az élet írja, vagyis Isten...:)

Még csak annyit az előbbikehez, és leginkább az utolsó soraidban a hindu példára reagálnék...teljesen igazat adok neked, egy hindu vagy egy iszlám is ugyanezt mondaná...Én erre azt mondom neked tudom a megoldást...:)

Talán nem emberekkel, és különböző vallásokkal kellene a kerek asztal mellé ülni, hanem teljesen mindeggy hogy hova üllsz, vagy állsz, vagy fekszel, de talán jobb lenne erről az illetékessel tárgyalni, vagyis Istennel...:)
Ő az aki ki tudja neked, minden kétséget kizáróan jelenteni a teljes igazságot emberei véleményektől és megtapasztalásoktól függetelenül...:)
Persze csak ha érzel elég bátorságot és kiváncsiságot az Igazságra...ha még nem az sem baj, mindennek megvan a maga ideje a nap alatt...:)

Én minden esetre azt tanácsolom, arra buzdítalak tedd meg, és maga az illetékes ad majd neked megcáfolhatatlan okokat, és élményeket, és oylan tudást, és hitet, ami csak neked szól, és csak személyesen hozzád, és rólad...és ennek az értéke össze nem hasonlítható azzal, mintha más vallásokban, vagy hitbeli meggyőződésekben keresed a közös pontot...:)

Irj nyugodtan privit is..:)

Áládst neked...

Szeretettel:  Bogi

2016. Szeptember 29. - 21:49:31
Válasz #10

Elérhető lucius

• fórumtag
  • Utoljára itt járt:Ma - 08:30:36
  • Testvér
  • Regisztrált: 22/07/2012
Kedves Tamás!

Bevallom, nem is gondoltam volna, hogy a hindu vallásnak mondjuk vannak bizonyítékai. Amikor jópár éve beszéltem néhány követőjükkel, azok nem tudtak ilyeneket mondani. Olyanokat mondtak, hogy "ezek ősi írások, és igazak, mert ők megtapasztalták", stb. Persze lehetnek látszólagos bizonyítékaik, csak akikkel én beszéltem azok voltak tájékozatlanok még...

Biztos tudod te is már, a biblia igazsága mellett kézzelfogható történelmi, logikai bizonyítékok tömkelege szól.

Úgy képzelem ezt el, mint amikor a kezünkbe veszünk egy HAMIS papírpénzt. Sok-sok LÁTSZÓLAGOS bizonyítékot tud felsorolni egy csaló, hogy miért fogadjuk el ezt a pénzt igazinak, de ha egy tanfolyamon alaposan megismerjük az IGAZI pénzt, azonnal szembeötlik a csalás.
Van egy nagyon jó előadássorozat MP3-ban arról, hogy miből tudhatjuk, és hogyan lehet észérvekkel, logikával bebizonyítani, hogy a biblia igaz. Nagyon jó, önvédelemnek is, ha jönnek az ismerősök, hogy hogyan hihetsz ekkora "marhaságban". 

http://messages.bibliaszol.hu/eredmenyeselet/keta.php

Valahol az alján vannak ezek a tanítások az alábbi címen: Apologetika 2008 (hitvédelem), ha érdekel a téma, nagyon ajánlom.

Néhány cím a tanításokból:
14      ≈   Schlingloff Sándor   Modern apologetika   16.79   
13   2008-12-05   Schlingloff Sándor   Az evolúcióelmélet problémái   17.12   
12   2008-11-28   Schlingloff Sándor   Teremtés kontra evolúció. Bizonyítás: Isten létezik, és Õ az akinek a Bibliában mondja magát!   17.64   
11   2008-11-21   Schlingloff Sándor   Az ember embersége   18.75   
10   2008-11-14   Schlingloff Sándor   Filozófiai bizonyítás   21.18   
09   2008-11-07   Schlingloff Sándor   Jézus tanítása, halála, feltámadása. Saul Pál fordulása   16.67   
08   2008-10-17   Schlingloff Sándor   A Biblia igaz. Jézus Krisztus személye   14.85   
07   2008-10-10   Schlingloff Sándor   Utolsó idõk és Messiási próféciák   18.84   
06   2008-10-03   Schlingloff Sándor   A próféciák rendszere   16.85   
05   2008-09-26   Schlingloff Sándor   Specifikus kijelentés. A Biblia egy csoda. Próféciák   17.76   
04   2008-09-19   Khauth Gyuri   Isten kijelentése önmagáról X   7   
03   2008-09-12   Khauth Gyuri   Ok, okozat, Kauzalitás, Jogi-történelmi bizonyítás   12.92   
02   2008-09-05   Schlingloff Sándor   A hit meggyõzõdés   22.25   
01   2008-08-29   Schlingloff Sándor   Bevezetés a hitvédelembe   20.33   

ovoneni, komplextom, Csilla67
...Az Úr a mi igazságunk...

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu