Szerző Téma: Felház  (Megtekintve 55491 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2016. Április 24. - 09:19:00
Válasz #15

Nem elérhető T.Csaba

• újonc tag
  • *
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2016. November 20. - 09:41:27
  • Testvér
  • Regisztrált: 01/02/2016
Csak úgy:

A hívő ember istenfélelme Isten tisztelete. A Zsidók 12:28–29 jól bemutatja ezt: „Ezért tehát mi, akik rendíthetetlen országot kaptunk, legyünk hálásak és azzal szolgáljunk Istennek tetsző módon: tisztelettel és félelemmel. Mert a mi Istenünk emésztő tűz.” A keresztyén ember számára ez a tisztelet és félelem az istenfélelem. Ez a mozgatórugója annak, hogy megadjuk magunkat a világmindenség Teremtőjének.
A Példabeszédek 1:7 így szól: „Az Úrnak félelme az ismeret kezdete…” Csak úgy tehetünk szert valódi bölcsességre, ha megértjük, ki is ő valójában, és tiszteletteljes istenfélelemmel közeledünk hozzá. Az igazi bölcsesség abból származik, hogy megértjük, kicsoda és milyen szent, igaz és igazságos ő. Az 5 Mózes 10:12, 20–21-ben ezt találjuk: „Most pedig Izráel, mit kíván tőled Istened, az Úr? Csak azt, hogy Istenedet, az Urat féljed, járj mindenben az ő útjain, szeresd őt, és szolgáld az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből. Az Urat, a te Istenedet féld, őt szolgáld, hozzá ragaszkodj, és az ő nevére esküdj! Őt dicsérje éneked, mert ő a te Istened, aki azokat a nagy és félelmes dolgokat tette veled, amelyeket saját szemeddel láttál.” Az istenfélelem az alapja az ő útjain való járásunknak, az ő szolgálatának és, igen, még a felé irányuló szeretetünknek is.
Vannak, akik szerint az istenfélelem valójában Isten nagyrabecsülése a hívő ember szemében. Ez mindenképpen része az istenfélelemnek, de azért többről van szó. A hívő ember számára a biblikus istenfélelembe beletartozik az is, hogy tudom, menyire gyűlöli Isten a bűnt, és félek a bűn feletti ítéletétől — még ha hívő keresztyén is vagyok. A Zsidók 12:5–11 arról szól, hogy Isten megfegyelmezi a hívő embert. Noha szeretetben megy végbe (Zsidók 12:6), mégis félelmetes dolog. Kétségtelen, hogy gyermekkorunkban a szülői fegyelmezéstől való félelem megelőzött néhány rosszaságot. Ugyanennek kellene jellemeznie az Istennel való kapcsolatunkat is. Féljünk a fegyelmezéstől, ezért éljünk neki tetsző módon.
A hívő embernek ugyanakkor nem szabad félnie Istentől. Semmi okunk nincs rá, hogy megijedjünk tőle. Ígéretünk van rá, hogy semmi sem választhat el bennünket szeretetétől (Róma 8:38–39). Ígéretünk van rá, hogy soha nem hagy el, és nem távozik el tőlünk (Zsidók 13:5). Az istenfélelem azt jelenti, hogy olyan nagy tisztelettel vagyunk iránta, ami hatással van mindennapi életünkre. Az istenfélelem tisztelet, engedelmesség, fegyelmezettség és félelemmel teljes imádat.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Mariann
"A szeretet nem keresi a maga hasznát."

2016. Április 24. - 09:30:33
Válasz #16

Nem elérhető T.Csaba

• újonc tag
  • *
  • Testvér
S ha esetleg még magam is fokozni akarnám a fenti gondolatokat az ÚJ SZÖVETSÉGBŐL: "Félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
Mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből."
Fil.2:12-13

Nem a haverom, hanem ISTEN az, Aki munkálkodik bennünk...
A XXI.sz.-i neoprotestáns Istenkép fényévekre van ettől a fogalomtól...
Mariann

2016. Április 24. - 09:49:05
Válasz #17

Nem elérhető T.Csaba

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Bist írta:"Én úgy olvasom a bibliát, hogy a Szent Szellem által lett megírva!
2Tim 3:16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre."

Ebben teljesen egyetértünk!

Csak hát ugye a kánont nem a szamár rúgta ki a falból. Ha a katolikusok munkája semmi féle tiszteletet nem érdemel a részünkről ( csak a hibáik iránti megvetést) , akkor milyen alapon várod el másoktól, hogy olyan fiatalok örömködése íránt mutassanak megbecsűlést, akik még semmit le nem tettek az asztalra?

A katolikusokról már tudjuk, hogy kiválasztotta őket valamire egykor a Szentlélek, a protestánsoktól mégsem kapnak mást, mint folyamatos megvetést.

Nehogy azt gondold, hogy a protestánsok, neoprotestánsok az ő történelmi korukban kevesebb aljas dolgot követtek volna el.

Az ember Ádám óta gyarló és bűnökre hajlamos...

2016. Április 24. - 12:02:47
Válasz #18

bist

• Vendég

A katolikusokról már tudjuk, hogy kiválasztotta őket valamire egykor a Szentlélek,

Mire választotta ki?
Arra, hogy latinul celebrálják a misét, hogy a közember semmit se értsen belőle?
Hogy számolnak el Isten előtt ezzel az időszakkal?
Közembert írtam, mert ugye nem csináltak hívőt belőlük. (több száz év)
Ép tegnap került a kezembe Moldova György: 40 prédikátor c könyve. Olvasd el, érdemes.

a protestánsoktól mégsem kapnak mást, mint folyamatos megvetést.

Nehogy azt gondold, hogy a protestánsok, neoprotestánsok az ő történelmi korukban kevesebb aljas dolgot követtek volna el.

A töredékét!

Az ember Ádám óta gyarló és bűnökre hajlamos...

Sajnos így igaz, ezért kell megtérni.

Egyébként ne hidd hogy megvetem a katolikusokat, van ismerős aki teljesen hithű gondolkodású,
és az édesanyám is az volt, és biztos vagyok benne, hogy a menybe van.
Csilla67

2016. Április 24. - 17:02:36
Válasz #19

Nem elérhető T.Csaba

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Másokat meg arra választott ki, hogy kukorékoljanak, ugassanak, a földön fetrengjenek....  Valahogy ezeket sem értem az anyanyelvemen.
Csilla67

2016. Április 24. - 17:48:16
Válasz #20

bist

• Vendég

Tudja vajon ez az a kis majom egyáltalán, hogy mit jelent az Istenfélelem?!

Amúgy azt olvasol a soraim közé, ami jól esik, kikérem a történelmi egyházak tagjainak nevében, hogy te, vagy egy taknyos mínősítse az Istenhez fűződő hitünk alapját. Bátran vedd ezt is gyülölködésnek, ha így kedves számodra!

Kedves Csaba!
Szerinted belefér az Istenfélelembe, hogy egy hívőt kis majomnak nevezel, vagy taknyosnak?
Ne haragudj, de furcsa a gondolkodásod!
Ha csak az életkort nézed akkor se mondhatod, de ők már egyetemisták, vagy már végeztek is.
Bemégy egy kórházba, és a fiatal végzett orvost le taknyosodod? Kis majomnak hívod?
Ezekkel a jelzőkkel látod el olyan személyt akiért Krisztus meg halt?
nagyika7, Gyorgyur, Judyka, Csilla67

2016. Április 24. - 19:04:52
Válasz #21

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2018. Június 12. - 18:22:15
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Sziasztok!

(Úgy írok ,hogy mindent nem volt időm (-kedvem) végigolvasni.)

Kedves Csaba!

Talán nem tudod (tudhatod),de az Istenfélelemnek bizonyos gyülekezeti környezetben létezik egy pejoratív tartalma. (én szerintem a fiúk is erre apellálhattak)
Ez pedig az ,hogy pásztorok és különböző gyülekezeti vezetők hatalom technikai megfontolásaikból valamint a saját félelmeik kivetéséből súlyosan visszaéltek és nek az Istenfélelem fogálmával.
Emberiek tízezreit nyomorgatják Isten nevével visszaélve ,azt gondolván ,hogyha félelmet ("Istenfélelmet") generálnak a hívők között akkor ezáltal távol tudják tartani a bűnöket a közösségüktől.
Van egy mondás :-Több hívő van a gyülekezeteken kívül ,mint belül.
Ennek az oka leginkább a vallásos megfélemlítéssel magyarázható.

Én szerintem a  Istenfélelem valódi megélésének a leghatékonyabb módja az Isten élő szeretetén keresztül gyakorolható leginkább.

------------------------
Mindannyiunknak el kell jutni oda ,hogy akár Orbán Gáspárnak is készek legyünk megmosni a lábát.
Isten országa így működik.
Gyuri

Szikla, Kegyelem, bist, Csilla67
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2016. Április 24. - 21:33:04
Válasz #22

Nem elérhető T.Csaba

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Először is boldog névnapot kívánok György úr!
Másodszor semmi gond ezzel, csak ez a megfélelmítés Németh Sanyi bácsira legalább annyira áll, mint a sötét középkor katolikus egyházára...
Szóval hagyjuk itt a nagyvonalú "keresztyén tisztelet árcáját", amíg annak csak a karizmatikus álmodozók felé kell megnyílvánulnia.

Nincs mit tisztelnem azokban a fiatalokban, akik egy idősebb generáció hitéletét mínősítgetik.
Bocs, de nem esek hanyat, mert  "Jézus leszállt a Körcsarnokra"a hívők és hitetlenek közös imájára...

2016. Április 24. - 21:46:12
Válasz #23

Nem elérhető T.Csaba

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Sokan az ő lábát is megmosnák...

2016. Április 24. - 21:55:48
Válasz #24

Nem elérhető Szikla

• újonc tag
  • *
  • Utoljára itt járt:2016. Május 09. - 14:04:36
  • Testvér
  • Regisztrált: 24/04/2016
Sziasztok.

Hagyni kell őket(a Felház néven futó szerveződést) és az idő eldönti majd hogy megáll vagy bukik és tünik a süllyesztőben. Ők úgy gondolják megvan a saját vélt vagy valós dolguk az evangélium hirdetésében. Nekünk is megvan!  Mindenki tegye szerintem a saját dolgát-ahogyan eddig) Így megy ez)  Szerintem.. sl8
bist

2016. Április 24. - 23:08:23
Válasz #25

Nem elérhető T.Csaba

• újonc tag
  • *
  • Testvér
Részemről befejeztem. A 12 hónapos várakozási időre bízom a dolgot.
bist, Szikla

2016. Április 25. - 09:05:02
Válasz #26

bist

• Vendég
Részemről befejeztem. A 12 hónapos várakozási időre bízom a dolgot.

Péld. 8:12. Én bölcsesség lakozom az eszességben, és a megfontolás tudományát megnyerem.
Csilla67

2016. Április 25. - 14:57:00
Válasz #27

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2016. November 05. - 10:10:28
  • Testvér
  • Regisztrált: 30/09/2012

Sziasztok!

Én ebben a kérdésben nagyjából egyet értek Csabával. Bár egy - egy mondat igen erős és a megfogalmazás sem túl szerencsés itt - ott, de ezt betudom a hirtelen felindulásnak, vagy minek...:-)

Engem ez a "Felház"- as dolog, nagyban emlékeztet a már Magyarországon "debütáló" keresztény fesztiválokra egyébként, amit más topicban meg is vitattunk már. Ez a dolog sem kapott volna nagyobb érdeklődést nyilván, ha nem Orbán Gáspár az egyike a szervezőknek, a magam részéről nem is értem ezt a felhajtást ami most e körül forog.
Mivel a média is ilyen szinten felkapta az eseményt, jó reklám volt a szervezőknek, sokan már csak kíváncsiságból is elmentek az alkalomra, élek a gyanúval, hogy nem tették volna ennyien, ha nincs a nagy felhajtás körülötte.

A cikk amit Csaba betett, nagyon is elgondolkodtató ....(pláne, hogy egyéb platformokon is szinte ugyan ez olvasható, más tollából) mert, ha ilyen értékeket vallanak és ilyen felfogással akarják megszólítani a (leginkább) fiatalokat, az valóban semmiféle ébredést .. ( bár egyébként a végidőkben nem is beszél a Szentírás ébredésről, nem is tudom ki - mit vár, már, ha itt itt most a végidők eseményének aspektusából szemléljük ezt a dolgot, ahogy több helyen megfogalmazták már!?) ..nem fog eredményezni, hanem inkább megalkuvást a világgal.
Ezenkívül, természetesen az nagyon szép és jó, hogy ilyen befogadóak mindenkivel, a különböző felekezetbeliekkel még a melegekkel is, és tolerálják, ha valaki vétkezik különböző bűnökben . DE , hol és mikor hívják őket megtérésre ???
Pláne, ha még igehirdetés sincs az alkalmaikon,... vagy még is van !?
Nem árt azt sem a tudatunkban tartani, hogy bár Isten felemelhet bárkit szolgálatra , lehet az idős - fiatal stb. , de azért VAN EGY ISTENI REND , ne felejtsük el.

Nem gondolom, hogy a kezdeményezés rossz szándékból alakult, de azt hiszem, hogy elsősorban, ezeknek a fiataloknak inkább alázatra és igeismeretre lenne nagy szükségük, (((még)) bőven van mit tanulniuk) hogy a továbbiakban szolgálhassanak Istennek. Mert eddig ez úgy tűnik nincs meg, legalábbis az eddig látottak-olvasottak alapján így tűnik .
Az olyan véleményektől pedig, hogy még mindig jobb, ha ilyen helyekre járnak a fiatalok, mintha esetleg drogoznának - tivornyáznának egyéb helyeken... megugorható a tripla lutz!
Mert ebben a formában a vége ugyanaz itt is, ha nem eredményez megtérést, akkor egy valahol eltöltött este vagy alkalom .....

Nem kérdés, hogy a "kereszténységnek" megújulásra van szüksége, az viszont kérdés, hogy ez e, az a forma !? Az eddigiek alapján, számomra kérdéses.

Ha már, be ollózott két mondatos facebook-os hozzászólások is  lettek betéve a témához, tennék ide én is pár véleményt, amire szerintem érdemes odafigyelni a kérdésben és amit egyébként Szabados Ádám blogján olvastam, a vélemények alatt  beteszem a linket is, ahol elolvasható az egész, kezdve Ádám cikkétől.
Szerintem (akit érdekel a téma) érdemes elolvasni a hozzászólásokat, mert elég sok kérdés felvetődik, ami igen elgondolkodtató lehet... ilyen például, hogy mi az a várakozási idő, amit ki kellene várni azzal kapcsolatban, hogy ez a kezdeményezés vajon Istentől való vagy sem .... és Pro" mert bizony tudva levő, hogy vannak olyan gyülekezetek is, akik évek óta működnek ugyan, de tisztán látható, hogy közük nincs Istenhez .... nem is beszélve arról, hogy a Felház már fél éve működik.
Vannak pro és kontra vélemények itt is, szép számmal, tehát én ajánlom elolvasni az egészet.

Akkor pár vélemény a blogról.
"""""""""""

Én megértem, hogy Isten szuverén módon cselekszik, és azt használ, akit akar, időnként formabontó módon. Ugyanakkor mégis rendkívül óvatos álláspontra tudok csak helyezkedni a Felház kapcsán kapcsán, az alábbiak miatt:

– Nem hiszek az igehirdetés mentes kereszténységben. Lehet, hogy pl. Amerikában ez divat lett, de érdemes megnézni, hogy hova kezd jutni Amerika, a trendi keresztény spirit-filled fiatal tömegek ellenére.
– Nem hiszek az elvtelenül “inkluzív” kereszténységben (különösen, ha a meleg kérdésről van szó). A vs.hu cikkjében szereplő Ádám mentalitása nekem nem tűnik elfogadhatónak. Hirdetni kell Isten megmentő szeretetét mindenkinek, de világossá kell tenni, hogy az őszinte bűnbánat és a bűn elhagyása része a keresztény megtérésnek. Persze lehet, hogy a vs.hu-s cikk Ádámjának véleménye nem mérvadó, de attól tartok, hogy ez egy jellemző mentalitás.
– Nem nagyon hiszek az ökumenizmusban sem. Nem tudom hitben testvéremként elfogadni azt, aki megfelelő ismerettel rendelkezve oltáriszentség imádás közben nyelveken szól és Jézust dicsérő énekek mellett Máriát “tisztelő” dalokat is zeng az ég felé. Nem tudom elképzelni, hogy zavartalanul együtt imádjam Istent egy olyan közegben, ahol ez teljesen oké. A valódi szellemi egységnek nem lehet elégséges alapja az, hogy közös karizmatikus zsargont kezdünk használni.
– Nem vagyok meggyőződve egy deklaráltan tekintélyek nélkül működő, bibliai gyülekezettől független ébredési mozgalom hasznosságáról. Különösen ha prófétálás vagy szellemi ajándékok nyilvánulnak meg egy ilyen szedett-vedett, ökumenikus közegben! Tudjuk, milyen az, ha akár csak egy kisebb imacsoportban valakit elragad a hév és olyan dolgokat mond az Úr nevében, ami nem oda való – nagyobb méretekben ebből csak nagyobb zavarok lehetnek. Pál apostolnak (akiről nem lehet azt mondani, hogy ne lett volna a szó nemes értelmében karizmatikus) elég világos útmutatása van arra, hogyan kell a szellemi ajándékokat gyakorolni a gyülekezetben úgy, hogy rend legyen, de a Szellem se legyen megoltva. Elvi esélyét sem látom, hogy ezt hogy lehetne komolyan követni ebben a formációban.
– Bár a szervezők ennek ellenkezőjét hangsúlyozzák, érzésem szerint a mozgalom egyfajta nomád, öntörvényű kereszténységet erősít, amit én nem tartok igazán jó dolognak. Az az érzésem, hogy Vali kommentje is egy tipikus mentalitásra, feelingre mutat rá – végre ki lehet törni a szűkös “gyülekezeti ketrecből” és valami újat csinálni, mert az “Úr munkálkodik”! Szerintem ez nem jó.
– Őszintén szólva erős szkepticizmussal tölt el, hogy egy másfél éves keresztény van a mozgalom élén. Persze én is emlékszem arra, hogy másfél éves keresztényként meg voltam győződve arról, hogy rendkívül alkalmas vagyok mindenre, de néhány évtizedes távlatból ezt már kissé máshogy látom.
– Aggaszt az egész túlfűtött média hype, ami kialakult a dolog körül. Mivel véleményem szerint az egész ügy roppant ingatag lábakon áll, simán lehet, hogy a végén nagy beégés lesz belőle és komoly kára fog származnia a magyar kereszténységnek.

Elnézést, hogy ünneprontó vagyok, őszintén kívánom, hogy ne legyen igazam! :)"""""

"""""""""""""

Kedves Ádám!
Elöljáróban annyit, hogy bár nem szoktam élni a hozzászólás lehetőségével, régóta követem a blogodat. Református lelkész vagyok Budapesten, a konzervatívabb fajtából (de nem előítéletekkel közeledtünk sem én, sem ismerőseim az alkalmak -mert több is volt- felé).
Kíváncsi lennék jómagam is a véleményedre Felház ügyben, meg is örültem, hogy ott voltál, azonban kicsit elszomorított az, hogy Te is (ugyanígy, mint a pozitív képet festő református blogok írói, illetve újságírók) sajnos pont az alkalom lényegéről, csúcspontjairól maradtál le, így nem kaphattál teljes képet arról, hogy mi is a Felház:

1. Ahogyan Te is megfogalmaztad, illetve Ők is így definiálják magukat: dicsőítő és ima alkalom. Ez már elcsúszik az elején, hiszen minden egyes Felházon masszív “tanítás” (igehirdetés) is elhangzott, de erről később.
Továbbá: ökumenikus alkalomnak mondják a Felházat. Ez ilyenformán igaz is lehetne, ha ténylegesen csak koncert és imaközösség lenne, viszont karizmatikus, (látszólag)Benny Hinn vonalat képviselő Blain Cook volt az “igehirdető”.
Korábban, például decemberben (mert minden alkalom tanítás is egyben), a 3 fiatal hangoztatott óriási sületlenségeket:”Tegyél nagyobbat, mint az apostolok!” “Mi nem negyed- hanem ötödnapos halottakat támasztunk fel!” stb. Itt is ki lehetne menteni őket a “fiatal a hitük/koruk” kifogással, de újra hangsúlyozom: fél éve történik ez és nem fogadnak/kérnek segítséget, nem egyszeri alkalom ez.

2.Ilyenkor jön a következő kifogás részükről (megtörtént!): a csütörtöki alkalomnak nem ez volt a középpontjában! Viszont így nézett ki az esemény: 10 perc beszéd a fiataloktól (tényleg jókat mondtak!), 1,5 óra koncert, 1,5 óra tanítás, 1,5 óra ima (erről később). Ez alapján hangoztatják, hogy nincs tanítás VAGY de van, csak nem ez áll a középpontban. Kérdem én, így van e ez?

3. Mindez nem lenne még mindig probléma, ha igei alkalom lenne (mivel a harmada igehirdetés, elvileg az is). De a 4 órás esemény során egy darab bibliai ige sem hangzott el. A tanító sírt, üvöltözött, toporzékolt, nyelveken szólást imitált, de az igét elfelejtette. Ellenben az alábbiakat hangoztatta: “menjetek haza a gyülekezetetekbe, űzzetek ki démonokat, mert ebből látszik meg a ti hitetek!”. “Az, ami által Jézus feltámasztotta magát a halálból benned is ott van!” “Ti is biztos kaptatok már kinyilatkoztatást Istentől!”… Nem tudom milyen nyugodt szívvel mondanám erre, hogy ökumenikus, pláne milyen nyugodt szívvel ajánlanám a gyülekezet fiataljainak ezt.

4. Eljött az ima-rész. Ezt az egyik ismerősöm fejezte ki a legjobban: “Én is elmentem tegnap. Tévtanítással konkrétan nem találkoztam (mi igen!), csak hangsúlyeltolódással és kétségbeesett fiatalokkal, akik próbálják Isten munkáját kierőszakolni, kézzelfoghatóvá tenni. Ez a gyógyításoknál csúcsosodott ki, ahol egy értelmi sérült tolószékes kislányt végigvonszoltak egy órán keresztül a padlón, hátha járni fog. Amit tegnap láttam, az alapján nekem megfájdult a szívem ezekért az emberekért.” Saját szememmel láttam én is.

5. Ismerem a szervezőket. Ádám az ő véleményüket is visszaadta abban a bizonyos vs.hu-s cikkben.

Összefoglalva:
Véleményem szerint nem egy ártatlan dicsi-alkalom, még ha néhányan ezt is állítják, vagy szívből hiszik.
Ökumenikus sem, hiszen minden alkalmukon megjelenő tanítás egy bizonyos “kegyességi” vonalra állítható.
Nem biblikus, hiszen a rengeteg magyarázat nagyon sokszor tévtanításba hajlik, illetve még bibliai ige sem hangzik el.
Egyértelműen egy pünkösdi-karizmatikus esemény, melynek nem lehet úgy célja a fiatalok “visszaküldése” a gyülekezetekbe, hogy nem “teológiailag semleges” tanítást ad. (Bár ilyen nincs véleményem szerint, ezért is tartom blődségnek az ökumené köntösét.)

Lehet, hogy a szándék jó, de nem az a fontos, hogy mit mondanak, hanem, hogy mi történik. Ezért várom tisztelettel a reakciókat, illetve kedves Ádám, legközelebb, ha van lehetősége, igyekezzen végig maradni.""""""""""""""

"""""""""""

Kedves Ádám és Mindenki!
Íme a csütörtöki esemény leírása, mindannyiunk okulására (a velem tartó barátom tollából). Lehet néha talán kicsit alaposabban kéne az ilyesféle “mozgalmakat” megismerni, és a szent alázattal (és néha indulattal), következetesen beszámolni róluk, mivel így elkerülhető az olyan eset, mint eme cikk utóélete: nyakra főre osztják meg komoly lelkészek, akik bizodalmat táplálnak Ön iránt (teológiai téren én is így vagyok, ne vegye ezt személyeskedésnek) és küldik nyugodt szívvel a fiataljaikat ide, gondolván, hogy néhány apró-cseprő dolog van még, amin javítani kell, de egyébként hiteles és élhető kezdeményezés. Véleményem szerint nem.

„1. Már az elején eldörrent egy egetverő humor: Jézus ma hamarabb fog visszatérni, előbb fogtok találkozni vele, akik fent ültek a karzaton, azok pedig a leghamarabb. Ez már szentségtörés, de még ha csak ez lett volna minden.
2. Fennhangon közölte az egyik fiatal a 3 közül, hogy osszuk a Szentlélek erejét, és, hogy karzaton ülőknek is jusson. Mintha a Lelket kilóra osztani lehetne, mint a piacon.
3. Olyan is elhangzott, hogy csodás dolgokat tartogat neked Isten. Ezt a tévtant Joel Osteen és a prosperitás teológia (word of faith) is népszerűsíti.
4. Ez után egy c kategóriás dicsőítés következett (nálam zenéhez jobban értők ítéletalkotása alapján), ez tartott 22:50-ig kb. Eddig a tömeg nagy része elment, olyan és hasonló emlékeket dédelgetve, mint pl. hogy ez egy ártalmatlan kis alkalom (ui. eddig csak a szemfüles hozzáértőknek eshetett le valami). Nagyon tévednek, mert eztán jött a nemulass.
5. Aztán jött a mesterük, B. Cook (?). Ez a “lelkész” 50 percen keresztül beszélt képtelennél képtelenebb, elrugaszkodott történetekről.
-Beszámolt róla, hogy a felesége amikor megtért hisztérikusan röhögött-sírdogált-röhögött -sírdogált felváltva, közben igéket mutogatott neki.
-Arról is mesélt, hogy egy hiteseményen legitim amikor valaki elkezd toporzékolni, azaz “helyben futni”, ugrándozni, mint egy totyogós gyerek. [Kenneth Haggin őrültködésein láttam ilyen bolondgomba dolgokat, nem gondoltam volna, hogy házhoz viszik ezeket egyenesen Bp. szívébe. …]
-Elhangzott a karizmatikus pásztor szájából, hogy volt-e nekünk már revelációnk, kinyilatkoztatásunk, mert hogy neki volt (sic!).
-Teljesen isteni eredetű megnyilatkozásnak vélte ez a tanító azt is, hogyha valaki teli torokból bőget, mint egy tehén “húúúúú, húúúúhhuhuúhúhúhúúúúú”.
-Ha herélt hangon valaki mondogatja “lálálálálálálálálálá” az bizony nyelveken szólás, ennek a nem tudom honnan szalajtott figurának. Egy asszonysereg lálálálálálázva imádkozott “nyelveken” érte valamikor, elmondása szerint.
-Volt szó ismételten Istentől kapott próféciáról, ujjongó huhogásról, huhúzásról, amit ezek a lelkek valami szent révületnek tartanak, vagy én nem is tudom minek. Természetesen mindezt néhány oktávval magasabb hangon teszi, mint ahogy egy normális ember kiejtene szavakat.
-Végén megtudtuk, hogy felgyógyult a leukémiából a lelkész. [És higgyük is el, hogy nem az imádságos közbenjárás és az orvostudomány hatására]
Volt valami álomról is szó, amelyben kopaszok voltak egy terembe bezsúfolva, de hogy mi lett ennek a kifutása, azt már nem tudtam elkapni.
-Egyéb dolgok is elhangzottak: “ami feltámasztotta a Jézust a halálból, az benned is ott van” [Micsoda, Isten mindenható ereje? Na nem mondják már!]
-Volt szó arról, hogy bénák járnak [persze faktumok nélkül]
-A prófétálásban szerintük Isten ide-oda küldözgeti az embereket, mint, hogy a nagymama leküld valakit egy liter tejért.
-Az elmaradhatatlan kenet is jött, ezt Isten tartogatja ma (akkor este) nekünk is!
6.Természetesen csak úgy szórták Isten szeretetét válogatás nélkül, arminianizmus volt a köbön, ami ott volt, de szerintem még annál is rosszabb, mert ez teljesen átgondolatlan, csak érzelem és hatásvadász szövegezés.
7.Egyetlen konkrét idézet nem hangzott el. Volt szó az Apcsel 4 és 8-ról, meg a Mt legvégéről, említés szintjén, de ezt leszámítva az egészet a hantázás, sztorizás töltötte ki.
8.Végén, amikor befejezte mi jó tanítónk a prédikálást, mindenki kiállt előre, akik lent voltak, vagy egy jó részük legalábbis, egy gyógyításos dzsemborira. A buzgó kisapostolok mindenkit kézrátétellel gyógyítani akartak. Volt elől egy fogyatékos törpe nő, meg egy öreg nénike, mindketten tolószékben.
Meg volt egy vak ember is valahol. A fogyatékos nővel nem tudom mit csináltak, nem láttam pontosan, de aligha gyógyították ki a fogyatékosságából, erre van egy tízesem.
A nénikét körbeállták, buzdították, kézrátételeztek, felállt, és totyogott, nagyon sokan, nagyon közel voltak hozzá, a néni széttett karokkal járt. Minden bizonnyal nem szervi baja volt, hanem olyan amit pszichés úton ideiglenesen lehet fölülírni, önhipnózissal. Ezek az esetek nem maradandóak, hanem csak az alkalom végéig tartanak rendszerint. Ebben semmi új sincs, ezernyi ilyet láttunk Amerikában már, ezren magyarázták már ezt, erre történt utalás a True Detective című sorozatban is. MacArthur is kommentált ilyeneket, azzal együtt, hogy sokan önkéntes kígyómarások áldozataivá lesznek hitbuzgalmukban.
Később a néninek meg a tolószékének lába kélt, eltűntek.
A fogyatékos nő is eltűnt.
9.Ekkor a vége felé, amikor már nyugodtak a kedélyek, hála Istennek tanúja voltam, amint egy vak ember, bosszús arckifejezéssel kifelé tart, rohant utána mellette 2-3 asszony, őt nyugtatgatva.
Hiába, ha a vakság és szervi bénaság gyógyítható lenne, akkor már a fél orvosi kamara és az M1 kamerákkal kijött volna, hogy tanuljanak Cooktól és Gáspártól, sőt, talán a nép még örökös monarchává is választotta volna az utóbbit.

Csakhogy ezek NEM olyan “karizmák”, mint az apostoloknál, és ezek a szegény, fiatal hitű (szerintem legalábbis) hívek meg ezt az egész showműsort, a vad sztorikkal, és mesemondással beveszik, mint kacsa a nokedlit. Sajnálatos, hogy nem figyelnek még a tényekre sem, csak a pillanatnyi élményre. Kár, hogy Isten országa több, mint az én személyes jól lételem. Az inkább arról szól, hogy én mit tudok adni Istennek, és nem, hogy engem hogyan halmoz el Isten FIZIKAI, AZONNALI ajándékokkal, mintha nyertem volna a lottón, ez aránytévesztés, és simán nem igaz így.”

Békességgel.""""""""""""

http://divinity.szabadosadam.hu/?p=15809#more-15809

A bölcsesség kezdete az ÚR félelme.

"A bölcsesség kezdete az ÚR félelme. A józan eszűek mind eszerint élnek. Az ő dicsérete örökre megmarad." Zsolt .111:10

"Az ÚR félelme bölcsességre int, és aki tisztességet akar, előbb legyen alázatos!" Péld. 15:33

Mariann, Csilla67

2016. Április 25. - 17:17:10
Válasz #28

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 16:46:24
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Köszi a blog linket kis virág! Jó volt olvasni Szabados Ádám tapasztalatát a Felházról és az ellenérvelők üzeneteiben is van sok építő gondolat. Érdemes beleolvasni.

üdv: nagyika7

2016. Április 25. - 18:12:46
Válasz #29

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Június 12. - 18:22:15
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Sziasztok!

Csaba
Először is köszönöm a névnapi köszöntést!
Mivel tiszteletben tartom ,hogy pihenteted az ügyet ezért nem mennék bele nagyon.
Megjegyzésednek  a felét nem is értettem ,de ez talán annak tudható be ,hogy nem olvastam minden megszólalásodat.

A "szent megfélemlítés" szerintem nem felekezet függő ,nagyon is általános jelenség.
A testvéri tisztelet pedig minden újjászületett hívőnek kijár (szerintem),és ez nem azt jelenti ,hogy bárki előtt hasra kellene esnünk.
(A lábmosásról csak annyit ,hogy Jézus, Júdás lábát épp úgy megmosta mid a többi tizenegyét)

-------------------------
Virág

Idézet
Én ebben a kérdésben nagyjából egyet értek Csabával. Bár egy - egy mondat igen erős és a megfogalmazás sem túl szerencsés itt - ott, de ezt betudom a hirtelen felindulásnak, vagy minek...:-)

Egyet értek ,de azt gondolom érdemes egymást a tekintetben figyelmeztetnünk ,hogy az evangélium szerint testvérek indulatos minősítése nem marad következmények nélkül.

Ébredés

Az igében több utálás is van az egyház (mint menyasszony) teljes helyreállítására.
Ebből kifolyólag élő reménységet táplálnak nagyon sokan abban a tekintetben,hogy amikor Krisztus dicsősége az egyházon keresztül a teljes pompájában megjelenik a földön ,az egyben ez emberiség történetének a legnagyobb odafordulását fogja okozni.

Felház

Pál ,mind személyében ,mind szolgálatában az első perctől megosztotta a keresztényeket ,és ez a pályafutását végig kísérte.
Én nem hiszem ,hogy ez a mai napig ne így lenne akár isteni akár emberi kezdeményezésekről legyen szó.
Az idő sok mindenre választ fog adni.

Gyuri

Még annyit ,hogy az a forma ahogy a felekezetek ma lebonyolítják az alkalmaikat , inkább van köze a több százéves egyházi tradíciókhoz (klerikus-laikus) sem mit a korai egyház istentiszteleti szeretet-közösségeihez.

Szikla, nagyika7, Kegyelem, bist, lucius, Csilla67
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu