Szerző Téma: Victoria Afangbedzi - Bizonyság a pokolról  (Megtekintve 8858 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2018. Április 24. - 20:09:31
Válasz #60

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2018. Július 06. - 12:56:40
  • egy szabad keresztény
  • Regisztrált: 30/07/2011
Kedves Zozi!

Én, valamint az általam ismert pár ezer Keresztény és még néhány százmillió Jézust követni akaró személy, plusz a Judaizmus és az Iszlám tanításait valló emberek a Biblia alapján hisszük és valljuk a "mennyes/poklos" világképet.

Ez a világkép nem "középkori", hanem több ezer éves, és nem véletlenül tartalmazza az
Apostoli Hitvallás is. /Hiszek egy...  szálla alá poklokra.../

A héberben a sírt, a mélységet, az alvilágot jelölő szavak mellé a rabbinikus komment:
"Idekerülnek a gonoszok haláluk után." Mózes 4.K. 16:33 
"Leszálltak elevenen a sírba..."  Mind a hely, mind az irány adott...

Természetesen mi már a felszálló pályán vagyunk...

Kedves Samjoe!

1)Megfigyelésem szerint a poklos-mennyes világképet valló keresztények azért vallják ezt a világképet, mert ezt tanították nekik. Plusz: olyan Biblia fordításokat olvasnak.
Amúgy első blikkre teljesen biblikusnak is tűnik. De csak első blikkre... :-)
Én is kételekdés nélkül hittem benne a hívő pályafutásom első felében. Aztán elkezdtem Bibliát tanulmányozni. Ez több, mint mondjuk a Károli Biblia olvasgatása... ;-)

2)A sátáni, antikrisztusi iszlámmal és a hamispróféta Mohemeddel szerintem ne foglalkozzunk. Nem mérvadó.

3)Judaizmus: Javaslom neked, hogy olvasd el Raj Tamás: Bibliaiskola című könyvét: NINCS BENNE a zsidó vallásban a pokolról szóló tanítás.

4)Jézus eljövetele előtt MINDENKI a Seolba került. A különbség csak annyi volt, hogy Isten a neki engedelmeskedőknek hosszú, áldott életet ígért. A neki engedetleneknek pedig idő előtti halált.
(Ha akarod bemásolom a vonatkozó igéket erről a témáról)
Ezen kívűl több tucat igehely beszél nyíltan arról, hogy a holtak de facto öntudatlanok. Nincs sem jutalmazás, sem büntetés. A Biblia egyik alaptanítása az, hogy az ítélet a  feltámadás után lesz.
(Ha akarod erről is bemásolok egy csomó igét) 
Az ószövetségi "poklos" igéket ezek fényében kell értelmezni.

sl8

2018. Április 24. - 20:17:15
Válasz #61

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • egy szabad keresztény
Kedves Samjoe!

Szerintem se mondott volna.

Zozi azt mondja hogy van pokol, de nincs kínzás a pokolban. Helyette ott nyugszanak a holtak. És nem találtunk rá semmilyen konkrét bibliai bizonyítékot a Lukács 16:19-en kívül. Zozi azt mondja hogy ez egy példabeszéd, mi meg azt mondjuk hogy nem az. Eddig még nem jutottunk konszenzusra. Igazából mindegy, mert az örökkévalósághoz képest mindegy hogy a pokolban van e kínzás vagy nincs. Az ki van jelentve hogy a gyehennában örök tűz lesz. Lesz kínzás, bár ott is a sátánra vonatkozóan van csak erről kijelentés. A tűz viszont mindenkire.

Kedves Pulsar!

Nem én mondom, hogy nincs odalent kínzás (sem jutalmazás), hanem Isten Igéje.

A Lukács 16:19-31-nek példabeszédnek kell lennie. Egyrészt a szövegkörnyezet miatt, másrészt pedig a Biblia teljessége miatt. Előtte 1000 oldalon keresztül olvashatunk az Igében arról, hogy a halottak a nihilbe mennek és majd a feltámadáskor kapják meg a büntetésüket illetve a jutalmukat.

Szerinted Jézus, a testben megjelent Ige ellentmond az írott Igének? Nyilvánvaló, hogy nem!

üdv.

2018. Április 24. - 20:34:29
Válasz #62

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • egy szabad keresztény
Másrészt meg a Luk16:19-31 előtti példabeszédekhez sincs odaírva,
hogy azok példabeszédek azaz hasonlatok, tanmesék lennének (parabolé), (Tékozló fiú, hűtlen sáfár)
Mégis teljes a konszenzus, hogy azok. Senki nem akarja őket szó szerint értelmezni.
Ezekhez tényleg nincs odaírva hogy példabeszéd, de ezek lehettek megtörtént történetek is. Mint amikor odaírják a film elé hogy megtörtént eseményeket dolgoz fel. Jézus fordítva csinálta, mert a nem megtörtént esetek elé mondta hogy hasonlatos. Nem biztos hogy ezeket Jézus találta ki, csak hogy szemléltesse Isten országát. Valószínűleg, illetve lehetséges, hogy ezek valóban megtörtént események. Jézus pedig felhasználta őket hogy szemléltesse a valóságot, és ezért nincs is odaírva hogy példabeszéd, mert tényleg nem az. A tékozló fiú, a hűtlen sáfár, a gazdag és Lázár története is, nagyon is lehetséges hogy megtörtént mindegyik. Lehet hogy többször megtörtént. Legalábbis úgy kezdődik mindegyik hogy: Volt pedig ...., és nem úgy hogy hasonlatos... Lehet ezeket szó szerint értelmezni. És ha lehet szó szerint értelmezni, akkor szó szerint kell értelmezni.

Másrészről viszont ha megismertük Isten szeretetét, nehéz megérteni hogy hogyan lehetséges hogy létezik a pokol, ahol az Isten hasonlatosságára teremtett emberek, kínok között léteznek. De azt is nehéz megérteni hogy itt a földön az Isten hasonlatosságára teremtett emberek kínok között léteznek, legalábbis óriási a szenvedés, sokszor pokoli kínokat élnek át nagyon sokan. A földön is, és valószínű hogy a pokolban még inkább, részben a sátán akarata érvényesül, nem Isten akarata. Lehet hogy a sátáni lények nem mindig érnek rá kínozni az embereket, de ha ráérnek gondolom ez lehet a 'legkedvesebb' időtöltésük, amikor Isten képmásain tölthetik ki a haragjukat.

Nincsenek összezárva a halott emberek a bukott angyalokkal a Tartaroszban. Az emberek máshová mennek a haláluk után. Lásd: (bór-a lelkek kútja)

Amúgy meg Jézus az ÚR mindenhol. Még a Hádészban is.
Ahogy a Sátán nem tehet meg mindent itt a Földön, ugyanúgy nem tehet meg mindent odalent sem.

Lehet, hogy a Sátán szeretne ítélő istent játszani, -aki Jézussal karöltve örökké kínozza az embereket szadista perverz módokon a pokolban, -ahogy előadja magát a pokoljárók vízióiban. De nyugodt lehetsz benne, hogy ezt nem teheti meg!

Tanulmányozd Isten Igéjét. Le van benne írva minden. Továbbra is csak ennyit tudok mondani.

vf28

2018. Április 25. - 15:29:28
Válasz #63

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:Ma - 22:27:20
  • Testvér
  • Regisztrált: 16/05/2017
Nem én mondom, hogy nincs odalent kínzás (sem jutalmazás), hanem Isten Igéje.

A Lukács 16:19-31-nek példabeszédnek kell lennie. Egyrészt a szövegkörnyezet miatt, másrészt pedig a Biblia teljessége miatt. Előtte 1000 oldalon keresztül olvashatunk az Igében arról, hogy a halottak a nihilbe mennek és majd a feltámadáskor kapják meg a büntetésüket illetve a jutalmukat.

Szerinted Jézus, a testben megjelent Ige ellentmond az írott Igének? Nyilvánvaló, hogy nem!
Kedves Zozi!

Szerepel a mélység szó a Lukács 8, 31-ben, ahol a légió démon azt kéri Jézustól hogy ne küldje őket a mélységbe.
illetve a Jelenések 9, 1-ben is szerepel, ahonnan feljönnek emberarcú sáskák hogy kínozzák az embereket. Ez az Újszövetségben  mélységnek hívott hely, azonos lehet a pokollal? Innen jön fel a fenevad is aki megöli a prófétákat akik aztán feltámadnak. Nem lehetséges hogy a mélység amiről itt szó van a pokolnak egy része? Nem feltétlenül angyalok kínozzák az embereket, hanem akár ezek a sáskák vagy mik például. A légió démon nem akart lemenni a mélységbe, de Jézus leküldhette volna. Vagyis az azért lehetséges hogy a mélységben/pokolban démonok is vannak.

Lehet olyan dolog, amiről a Biblia nem ad egyértelmű kinyilatkoztatást. Ha a Lukács 16:19 példabeszéd, és az a magyarázata amit írtál, akkor nagyon körmönfont és nagyon nehezen érthető, ami nem jellemző Jézus egyetlen másik példabeszédére sem. Mindig nagyon egyszerű képekben mutatta be amit elakart mondani. Ez lenne az egyetlen kakukk tojás?
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk...

2018. Április 28. - 18:21:42
Válasz #64

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • egy szabad keresztény
Kedves Pulsar!

A Mélység, héberül 'tehom' A bukott angyalok és démonok gyűjtőhelye.
Az emberek a 'bór' nevű helyre kerülnek és ott várják a feltámadást.

/Az apokrif Énók könyve beszél a Mélységről részletesen
(18:11-16; 19; 21:1-6).
A 22. részben olvashatsz az emberek helyéről is.
Persze ezzel a könyvvel nagyon-nagyon csínján kell bánni,
mert bőven vannak benne emberi hozzátoldások is.
Egy rövid idézetet leszámítva nem véletlenül maradt ki a Bibliából./

A lényeg: az emberek nincsenek összezárva a bukott angyalokkal és démonokkal.
Az emberek lelkei egy külön helyre kerülnek, ahol nyugton vannak. Ez egyértelműen kiderül a kanonizált írásokból.

A Lukács 16:19-31 magyarázata csak egy pogány hátterű embernek tűnik körmönfontnak. Amúgy egyáltalán nem az.
Sajátítsd el a zsidó nézőpontot.
Képzeld magad egy jeruzsálemi zsidó bőrébe, aki Júda leszármazottja és büszkén bízik
Istennek Ábrahámmal kötött szövetségében, miközben hallgatod ezt a példázatot.
A Júdában, Jeruzsálemben élők azonnal értették, hogy ki a gazdag ember a 'nekem van öt testvérem' beszólásból.
Se Lázár neve se Ábrahám se Mózes törvénye nem véletlenül került elő és az sem,
hogy Lázár feltámadása sem lesz meggyőző érv, ha Mózes törvényére sem hallgatnak.
(Ján 5:45-47; Ján 8:39; Ján 11)

Amúgy meg általánosan elfogadott dolog, hogy ez egy példázat és a farizeusok ellen szól. Ezt nem csak én mondom.
Olvasd el például a Jubileumi Kommentár vonatkozó cikkét. 

És ismétlem magamat: ezt megelőzően 1000 oldalon keresztül olvashatunk arról az Igében, hogy a holtak alszanak, egyformán, mindenki és az ítélet a feltámadás után lesz.
Ez a Biblia egyik sziklaszilárd alaptanítása.

Nyilvánvaló, hogy Jézus a testben megjelent Ige nem fogja azt mondani, hogy bocsi eddig félrevezettünk titeket:
ugyanis a halottak tudatosan léteznek és az ítélet (jutalmazás és a büntetés) is a halál után és nem a feltámadáskor történik.
Ez képtelenség. A testben megjelent Ige nem mond ellent az írott Igének. 

üdv.

2018. Április 29. - 20:44:51
Válasz #65

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
.
A Júdában, Jeruzsálemben élők azonnal értették, hogy ki a gazdag ember a 'nekem van öt testvérem' beszólásból.
Se Lázár neve se Ábrahám se Mózes törvénye nem véletlenül került elő és az sem,
hogy Lázár feltámadása sem lesz meggyőző érv, ha Mózes törvényére sem hallgatnak.
(Ján 5:45-47; Ján 8:39; Ján 11)
Ez nekem inkább azt erősíti hogy a valóságról beszél, és ez nem csak egy példabeszéd.

2018. Április 29. - 21:24:08
Válasz #66

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • egy szabad keresztény
Úgy látom, hogy minden áron hinni akarsz a klasszikus poklos világképben. De ez elég ingoványos talaj.

De inkább kezdj el intenzíven Bibliát tanulmányozni. Jobban jársz.

üdv.

2018. Április 29. - 21:31:10
Válasz #67

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Derek Prince, Kenneth Hagin, akiket bizonyos értelemben példaképnek tekintek, ebben a poklos világképben hittek. Vannak akik azért térnek meg mert a pokoltól félnek. Ezért én a gyümölcsei, vagy várható gyümölcsei miatt, helyesebbnek tartom elhinni és azt népszerűsíteni hogy a Lukács 16:19 nem egy példabeszéd.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2018. Április 29. - 21:58:11
Válasz #68

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • egy szabad keresztény
Ha esetleg tudsz angolul, akkor feltétlenül olvasd el a King James Bibliát. Egyből érteni fogod, hogy az angol anyanyelvű keresztények miért hisznek olyan lelkesen a HELL létezésében. :-) (54-szer szerepel benne ez a szó!!!!!)
Sőt! A világ evangelizálásában élen jártak az angol nyelvterületről érkező misszionáriusok. Ezek szintén a King James bibliát vitték magukkal és azt fordították le nemzeti nyelvekre. Ezzel átadták a KJB világképét és szellemiségét más nemzeteknek is.
Nagyon jó példa erre Korea. Tudod, van az a híres festmények a pokolból című agyszülemény. Az is innen származik. Ez is egy gyümölcs. :-)

Amúgy én is találkoztam már olyan emberrel, aki azért tért meg, mert nézte a Youtube-on a poklos filmeket és összecsinálta magát tőlük.
És nem kezdtem el neki okoskodni! :-)
Hanem hálát adtam Istennek azért a tesóért. Isten mindent fel tud használni, még ezt a baromságot is. ;-)

Viszont:

Népszerűsíteni az igazságot kell. nem az ostobaságokat.

Nincs odalent sem wellness szálloda, sem kínzókamrák. Csak csendesség, sötétség, öntudatlanság, erőtlenség stb. stb. stb.

Persze, ha ismersz olyan igéket, amik bizonyítják a feltámadás előtti, alvilági jutalmazást illetve büntetést, mutasd meg kérlek.
Vagy ha esetleg tudsz nekem olyan messiási próféciát mutatni, amik arról szólnak, hogy a Messiásnak azért kellene eljönnie, hogy az embereket megmentse a pokolbéli ördögök kondéraiból, akkor azt is mutasd meg légy szíves. Köszi.

üdv.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu