Szerző Téma: Lapos? Vagy nem? A Föld.  (Megtekintve 1953 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2018. Február 28. - 22:58:21

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 23:49:42
  • Testvér
  • Regisztrált: 16/05/2017
Meglepve láttam egy videón hogy vannak Magyarországon olyan keresztények, akik azt hiszik hogy a Föld bolygó lapos, nem pedig gömb alakú. Úgy tudom, bár nem vagyok szakértő a kérdésben, hogy egy összeesküvés elmélet áll a dolog hátterében, mi szerint a NASA szándékosan hamisít meg adatokat, és titkolja el hogy a föld lapos. Azt nem tudom hogy mi lenne ennek az eltitkolásnak a konkrét oka. Nem tudom hogy van e itt lapos föld hívő, de ha van kedvetek beszélgessünk erről.

Első kérdésként nem értem hogy ha lapos a föld, hogyan lehetséges hogy amikor az USA-ban sötét van, nálunk világos van. Mert ha lapos a föld, és mi látjuk a napot, akkor az USA-ban is látni kellene. Hogyan magyarázzák ezt meg a lapos föld hívők?
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk...

2018. Február 28. - 23:43:57
Válasz #1

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Ja, a hold pedig kocka....  c15

És mi van a lapos föld túloldalán?   ok40

El kellene küldeni őket egy kis föld körüli utazásra...   hihi7
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2018. Március 01. - 09:40:48
Válasz #2

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Téma indító
  • Testvér
Úgy láttam hogy ez a kérdés nagyon közelről érint olyan embereket, akik valóban komolyan keresik az Urat. Mégis valahogy belekeveredtek ebbe a tanításba. Szeretném tudni ennek a hátterét. Ha valaki meg tud győzni erről, én is lapos föld hívő leszek. De egyenlőre semmi logikát nem látok benne. Mi ennek az igei alapja? Meg van írva hogy a föld márpedig lapos?

Korábban a geocentrikus világképben hittek az emberek. De aztán csináltak távcsöveket, figyelték a csillagokat. Kolombusz biztos volt benne hogy megtudja kerülni a földet, és Indiába tud jutni úgy hogy mindig nyugat felé megy. Alig tévedett, nem sejtette hogy közben belebotlik egy másik kontinensbe. Szerencséjére mert különben éhen haltak volna, mert egy kicsit azért elszámolta a méreteket. Tehát ő 500 évvel ezelőtt tudta hogy a föld gömbhöz hasonlít, olyan amilyen a többi bolygó. Kopernikusz pedig ki is dolgozta a heliocentrikus világképet kb ugyanebben az időben. Tehát ha valamilyen összeesküvés van a háttérben, annak több mint 500 éve kellett elkezdődnie. Mi lehet ennek az összeesküvésnek a célja? A Biblia világképének a lerombolása?

2018. Március 01. - 17:20:39
Válasz #3

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 06:18:48
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Ezen most elgondolkodtam! Ha a Föld valóban gömbölyű lenne, akkor minden gömblakó, lecsúszna a Föld déli sarkára! És ha tényleg forogna a tengelye körül, akkor egy felugrásnyi, idő alatt, több száz méterre kerülne az ember odébb, mire a lába földet ér, mert elfordult addigra alóla! A logika és a józanész megdönti a gömbölyű Föld elméletét, amit a babiloni, cionista, illuminátus, titkos-háttérhatalom, talált ki és terjesztett el, a Lapos Föld lakosainak a megtévesztésére, hogy felépítsék az antikrisztusi birodalmukat, a gömbölyű Földet! Álljatok ellen a gömbölyű Földnek, és az elgurul tőletek! (Laposföldbeliekhez 1;2)

A tartalmat nem tekintheted meg. Regisztrálj vagy jelentkezz be!
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2018. Március 01. - 20:19:45
Válasz #4

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Téma indító
  • Testvér
Jó de ne csináljatok ebből viccet. Ha tudni akarjátok Soós Péter, a Szolnoki Gyülekezet vezetőjének egy videójába néztem bele. Ott láttam hogy az elején egy vázlatban a heliocentrikus világképet, mint Isten tagadó, hazug elméletet írja le, és azt is írja hogy majd megcáfolódik. Azt mondta hogy nem üdvösségi kérdés hogy valaki lapos föld hívő legyen, mert akik a gömbölyű földben hisznek, azok meg vannak tévesztve. Az Istentiszteletén, igaz hogy jó rég, de én is ott voltam egyszer, és akkor még semmi jele nem volt ennek. Szóval nem értem hogy ez hogyan lehetséges. Nem értem hogy nevetnem kell e ezen vagy sírnom. Ráadásul egy régi barátomtól hallottam először erről, kb fél éve, aki csak finoman célzást tett erre, de gondolom hogy ő is hisz ebben, csak nem merte elmondani nekem. Elég fogékony ezekre az összesesküvés elméletes dolgokra. Szóval terjed mint a futótűz, és Istent kereső embereket is megesz. Szóval elsőre vicces, mint helyzet, de ha átgondolom akkor már egyáltalán nem. 

2018. Március 01. - 21:29:45
Válasz #5

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Csakis komolyan.. :)

Magukat teszik nevetségessé. Azért ez már nem olyan áltudomány, mint az evolúció, amit nem lehet bebizonyítani. Azt mondják, hogy az űrből készült fotók hamisak, phtoshop-os csalások. Na de akkor az ő rajzaik, amiket innen lentről csinálnak az micsoda? A valóság? Itt egy tudósuk aki házi rakétáján, hamarosan fotókkal is bizonyítja 550m magasból a lapos Földet. (De hogy miért nem mászik fel inkább egy jóval magasabb hegyre, onnan se látna a Föld görbületéből még semmit se.)

https://24.hu/tudomany/2018/01/23/hazi-keszitesu-raketaval-akarja-bizonyitani-hogy-a-fold-lapos/

https://index.hu/tech/hoax/2017/11/22/hazi_barkacsrakateval_akarja_kiloni_magat_egy_ferfi_hogy_bebizonyitsa_a_fold_lapos/

üdv: nagyika7

2018. Március 01. - 21:36:09
Válasz #6

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Ha tudni akarjátok Soós Péter, a Szolnoki Gyülekezet vezetőjének egy videójába néztem bele.  Ott láttam hogy az elején egy vázlatban a heliocentrikus világképet, mint Isten tagadó, hazug elméletet írja le, és azt is írja hogy majd megcáfolódik...

Küldesz egy linket? Kicsit belenéznék.

2018. Március 01. - 22:40:21
Válasz #7

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Kedves Pulsar!

Jézus egyértelműen utal arra, hogy a megtévesztés szelleme egyre intenzívebben fog működni.

Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is.
Mk 13,22

Tehát nem csodákozhatunk, ha még a válsztottakat is megpróbálja megtéveszteni.
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2018. Március 02. - 08:32:28
Válasz #8

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Téma indító
  • Testvér
Küldesz egy linket? Kicsit belenéznék.
"link törölve"
Majd kitörlöd ha megnézted?

2018. Március 02. - 15:46:32
Válasz #9

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Köszi! Átpörgettem, de nem tért ki a részletekre, de ennyi is elég volt... Töröltem a linket.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu