Szerző Téma: Mit mond Isten Igéje?--Bálványimádásról?  (Megtekintve 4947 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. November 12. - 05:59:19

Nem elérhető ermaha

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: hu
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2012. November 02. - 18:29:42
  • Regisztrált: 12/09/2009
Vallás Halloween a Vatikánban: Halott pápák üvegkoporsóban

Több tucat elhunyt katolikus egyházfő holttestét őrzik a Szent Péter bazilikában és más olasz templomokban. A Vatikánban 91 pápa és számos más egyházi vezető valamint több külföldi katolikus uralkodó holtteste található.

De nem csak a Vatikán rejt temetetlen halottakat. XVI. Benedek pápa idén júniusban elzarándokolt a közép-olaszországi L’Aquilába, ahol a bazilikában egy üvegkoporsóban nyugszik V. Celesztin pápa holtteste. A 700 éves élt katolikus egyházfő az egyetlen az egyháztörténelemben, aki önként mondott le hivataláról. Benedek pápa imával és meghajlással hódolt elődje előtt.

XVI. Benedek pápa elődje, V. Celesztin holtteste előtt a L’Aquila-i bazilikában.
A pápa a 700 éve elhunyt elődje előtt imádkozik. A templom mennyezete a 2009-es földrengésben beomlott.
A Vatikánban is rendszeresen zajlanak egyházi szertartások a temetetlen sírok felett. XIII. János pápa oltárra helyezett üvegkoporsója felett a közelmúltban Dom Louis Maire, Le Barroux apátja mutatott be misét. Hasonló ceremónia zajlott V. Pius holtteste felett, amely a Santa Maria Maggiore római templomban látható.

Dom Louis Marie apát XIII. János pápa üvegkoporsójánál.

Bár XVI. Benedek támogatásáról biztosította a halott egyházfők és katolikus szentek sírjánál tartott egyházi ceremóniákat, EGYES KATOLIKUS TEOLÓGUSOK VITATJÁK A GYAKORLATOT - MIVEL SZERINTÜK A HALOTTAK MARADVÁNYAINAK TISZTELETE IDEGEN A SZENTÍRÁSTÓL - ÉS POGÁNY KULTUSZOK NYOMÁN A KORAI KÖZÉPKORBAN JELENT MEG AZ EGYHÁZTÖRTÉNELEMBEN ......

WordPress

Szerintem is Ige- és Bibliaellenes ez ilyen pogány eredetü ritusok gyakorlata -
arról nem is beszélve hogy mennyire káros azokra nézve is akik ezt gyakorolják .....

Megjegyzések::::
Mint köztudott, nem a maradványokat tisztelik, hanem az elhunyt ember szellemiségét. Mint ahogy a temetőbe is kijárunk a halottainkhoz, de nem a marék port tiszteljük ott, hanem az emberre emlékezünk, és hol másutt, mint ahol a tisztelt, szeretett ember hamvai nyugosznak? Ebben semmi rítus nincs!
---------------------------------------------------------------------------
Gyász és kegyelet a zsidó vallásban
A hozzátartozó elhalálozását követően a gyászolók leülnek a földre, fejükre hamut szórnak, gyászruhájukat megszaggatják. A lakásban található tükröket és képeket letakarják.
Ezzel veszi kezdetét a gyász négy szakasza.

1. A haláltól a temetésig: nem esznek húst és nem isznak bort. Nem hajtanak végre időhöz kötött utasításokat.
2. A temetéstől számított egy hét: nincs munkavégzés, nincs fürdés, nem viselnek bőrcipőt, nincs nemi élet, nem tanulják a Tórát, (a Mózes öt könyvét tartalmazó díszes tekercs) nincs nyiratkozás.
3. A temetéstől számított 30 napon át: tilos nyiratkozni, nem lehet új ruhát viselni.
4. Csak szülők halálakor: a temetés napjától egy évig kaddis (zsidó szertartási ima) a zsinagógában.

A temetés szokásai: gyalulatlan deszkakoporsó, amely nincs leszögezve, a halottra varrás nélküli fehér vászonruhát adnak, a feje alá a Szentföldről hozott földet raknak, a fejet Kelet, azaz Jeruzsálem felé fordítják.

Temetőlátogatáskor a sírhantra nem virágot, hanem követ helyeznek. Ezzel emlékeznek Jákob tettére, aki Ráhel ősanyát a vándorlás során a pusztába temette el, és, - hogy sírját megvédje a vadállatoktól - tele rakta kövekkel. Napjainkban azonban már zsidó temetőbe is illik virágot vinni. Minden évben az évfordulón és a három zarándokünnepen emlékeznek meg az elhunyt hozzátartozóról. Mécsest gyújtanak és kaddist mondanak
----------------------------------------------------------------------------------

Itt nem a maradvany-imadatrol van szo, hanem egy halott ember tiszteleterol, mindegy, hogy Papa, vagy ki volt az illeto.

Gusztustalannak tartom egy hullat (bocsanat, mert az) nyilvanossag elott mutogatni, legfokepp, hogy semmi ertelme nincsen.

Ugyanzet csinaltak Pio atya holttestevel is, kiastak a sirbol, hogy a nep elzarandolhasson megnezni.

A templom kozeleben meg kisbazar, szobrokkal, kepekkel, mindenfele bazararu.

Undorito.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MI LESZ MÉG?
Taníts minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk.

2010. November 12. - 13:00:47
Válasz #1

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Június 19. - 15:30:44
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/06/2010
      • Guti Tünde
Szerintem ez az időszak fontos, mert a lélek gyógyulása is egy folyamat. Aki nem gyászol, magába temeti a fájdalmát, nem "önti ki" Isten elé bánatát, az később szembesülhet ezeknek az elrejtett keserűségeknek a rossz gyümölcseivel.
"Szívembe rejtettem a Te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened."          Zsoltárok 119:11.

2010. November 13. - 16:46:53
Válasz #2

Nem elérhető Gabesz

• ifjú tag
  • **
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2012. December 01. - 14:31:25
  • Testvér
  • Regisztrált: 24/08/2010
Vallás Halloween a Vatikánban: Halott pápák üvegkoporsóban

Megjegyzések::::
Mint köztudott, nem a maradványokat tisztelik, hanem az elhunyt ember szellemiségét. Mint ahogy a temetőbe is kijárunk a halottainkhoz, de nem a marék port tiszteljük ott, hanem az emberre emlékezünk, és hol másutt, mint ahol a tisztelt, szeretett ember hamvai nyugosznak? Ebben semmi rítus nincs!

Itt nem a maradvany-imadatrol van szo, hanem egy halott ember tiszteleterol, mindegy, hogy Papa, vagy ki volt az illeto.

Gusztustalannak tartom egy hullat (bocsanat, mert az) nyilvanossag elott mutogatni, legfokepp, hogy semmi ertelme nincsen.

Ugyanzet csinaltak Pio atya holttestevel is, kiastak a sirbol, hogy a nep elzarandolhasson megnezni.

A templom kozeleben meg kisbazar, szobrokkal, kepekkel, mindenfele bazararu.

Undorito.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MI LESZ MÉG?

Nem érettem ebben, hogy most te  úgy gondolod, hogy az elhunyt ember szellemiségének tiszteletét úgy érted hogy az üvegkoporsós halottlátogatással nincs gond, vagy csak félreértettem? (A többi amit írtál teljesen más, ezért kérdezem)

szerintem egyébknt döbbenet ami nálunk is megy. a harangozástól kezdve az évfordulós miséken át minden azért van, hogy a halott ember sorsán az ittlévők fordítani tudjanak. Nemrégen halt meg egy hozzátartozóm és a múltkor vittem ki virágot a sírra és megkérdezte anyukám hogy mit üzentem neki (úgy nagyjából azt értette alatta hogy mit beszéglettünk)
szerintem ezt nem lehet meg nem is jó, de neki nem tudtam elmondani hogy ő se csinálja mert úgy hirtelen nem is tudtam mit mondjak

és szerintem tisztelik a halottakat is pont amiatt amit írtál mert ilyen a szent jobb körmenet is

2010. November 14. - 06:10:49
Válasz #3

Nem elérhető ermaha

• Hős tag
  • Téma indító
  • Utoljára itt járt:2012. November 02. - 18:29:42
  • Regisztrált: 12/09/2009
Gabesz:Isten Igéje kimondja,mit jelent a bálványimádás!-és a holtak tisztelete!--Isten Igéje alapján ez bűn és mind az amit a Katolikus Egyházban csinálnak.

http://www.baratikor.com/hot/index.php?rid=24796

Itt található az írás,ha érdekel. Sajnos én ennél többet nem tudok róla írni.Amit Isten mond róla én egyetértek vele,miért,mert Isten ezt mondja!--viszont,ha te nem érted,elmagyarázni azt nem tudom neked,hogy megértsed.Bocsáss meg érte.De nekem mindig ez volt a felfogásom a holtak tiszteletéről és a bálványimádásról. az életem során,nagyon keveset jártam temetőbe,lehet ez megdöbbentő másoknak,de igy igaz.Egyszerűen mindig is tudtam,ők máshol élnek tovább.
Taníts minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk.

2010. November 14. - 10:34:44
Válasz #4

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Június 19. - 15:30:44
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/06/2010
      • Guti Tünde
Más dolog megemlékezni valakiről, és megint más tisztelni, ajnározva felmagasztalni és imádkozni érte.
A hitben győztesek példaként állnak előttünk, Pál azt tanácsolja: "...kövessétek hitüket!"
De a holtak tisztelete pogány módon - ez bálványimádás kategóriáját  súrolja.
"Szívembe rejtettem a Te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened."          Zsoltárok 119:11.

2012. Április 26. - 07:03:09
Válasz #5

Kamilla

• Vendég
  2Mózes 20:1-6;

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:    
Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.   
Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.   
Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.   
Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.
De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolataimat megtartják.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

Mit jelent ez?
 Milyen példák vannak a Bibliában erre?
 Miben nyilvánul meg az, hogy idegen istent követ valaki, annak szolgál....?
 Mert az, hogy kép, szobor, nyilvánvaló, és egy újjászületett nem imádja, nem
 borul le előtte...mégis lehetnek újjászületett kereszténynek is idegen istenei.
 Hogyan?

Mi az hogy idegen isten?    s46

vf11

2012. Április 26. - 13:11:03
Válasz #6

Kamilla

• Vendég

Elgondolkoztam ezen, és az Éden kertben történtek jutottak eszembe:

Ezt mondta a Teremtő Isten:
 1Mózes 2:15-17;
 És vette az Úr Isten az embert, és helyezte őt az Éden kertjébe, hogy művelje és őrizze azt.
 És parancsolta az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél.
  De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert a mely napon eszel arról, bizony meghalsz.

Az ember hallotta, engedelmeskedett, minden rendben volt Teremtője és közötte.

Aztán másra hallgatott, a kígyóra:
 'Mózes 3:1-7;
  A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala, és monda az asszonynak: Csakugyan azt mondta az Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?
  És monda az asszony a kígyónak: A kert fáinak gyümölcséből ehetünk;
  De annak a fának gyümölcséből, mely a kertnek közepette van, azt mondá Isten: abból ne egyetek, azt meg se illessétek, hogy meg ne haljatok.
 És monda a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;
 Hanem tudja az Isten, hogy a mely napon esztek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lesztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói.
 És látta az asszony, hogy jó az a fa eledelre s hogy kedves a szemnek, és kivánatos az a fa a bölcsességért: szakasztott azért annak gyümölcséből, és evett, és adta vele levő férjének is, és az is evett.
 És megnyilatkoztak mindkettőjüknek szemei s észrevették, hogy mezítelenek; fügefa levelet aggattak azért össze, és körülkötőket csináltak magoknak.

Éva szóba állt a kígyóval, és hitt neki = meghallgatta az idegen isten szavát, nem ragaszkodott a Teremtő Isten Szavához.
 Meghallgatta a beszédet, megnézte a fát és evett, elfeledve mindent!

Így van ezzel sok keresztény is: olvasnak könyveket, hallgatnak
 igehirdetéseket, és elfogadják, anélkül, hogy meggyőződnének róla,
 hogy csakugyan így vannak-e ezek?
 Vannak, akik bibliai témájú filmet néznek és elhiszik, amit ott látnak,
 nem győződnek meg arról, hogy tényleg az van-e megírva.

Első a Biblia: tanulmányozni az adott történetet az Igében és utána megnézni a filmet, olvasni a könyvet, és a szellemünk azonnal jelez, ha eltérés van!

Minden, ami eltér a Biblia = a Teremtő Szavától, az nem jó!

Amit a kígyó mondott, erős csúsztatás volt: azokat a szavakat mondta, de másképpen.

Mindennél fontosabb, hogy ismerjük az IGÉT!
 Az írottat és a testté lett Igét!

Hát, ennyi jutott most eszembe erről a témáról...   vf11

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu