Szerző Téma: Áldás és átok  (Megtekintve 18919 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. November 04. - 01:56:28

Nem elérhető mexikoi

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2011. Szeptember 17. - 11:00:42
  • Regisztrált: 06/10/2009
A Bibliában mindkettőre találhatunk példát: az áldásra és az átokra is.

Ki hogyan definiálná?  
Mekkora jelentőséget tulajdonít neki?
Szükséges-e keresztényként foglalkozni ezzel a kérdéssel?

Melyiknek milyen és mekkora hatása lehet az emberre?
Esetleg: erősebb-e az egyik a másiknál?
Kerülhetünk-e áldás vagy átokalá, ha igen hogyan?
Hogyan lehet valaki áldott, illetve hogyan szabadulhat meg valaki az átoktól?
Esetleg: működhet-e mindkettő egy ember életén egy időben?

Várom a hozzászólásaitokat! sl8

2009. November 04. - 08:34:02
Válasz #1

Nem elérhető ugar11

• Hős tag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:2013. Október 28. - 08:33:50
  • Regisztrált: 26/09/2009
Nagyon régen olvastam a könyvet ami erről szól!
Ha jól emlékszem ott a Szentlélek vezetése alapján derült fény Derek Prince életében azokra a dolgokra amit átoknak nevezett és meg is szabadult tőlük!
Ha kegyelemben élünk és Isten vezet minket,akkor mnden sötét dologról Ő fellebbenti a fátylat.
Megtehetjük azt,hogy elébe megyünk a dolgoknak és önerőből próbálkozunk rendet tenni, de az nem biztos hogy olyan hasznos,mint amikor az Úr metszi le a dolgokat!
Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig.(Péld4,18)

Kiáltónak szava a pusztában: Készítsétek meg az Úrnak útját, egyengessétek meg az Ő ösvényeit!(Mk1,3)

2009. November 04. - 12:27:57
Válasz #2

Nem elérhető mexikoi

• Hős tag
  • Téma indító
A legtöbbet erről a témáról én is Derek Prince-től olvastam/hallottam.

Ha jól emlékszem talán ő úgy fogalmazta meg, hogy az áldás Isten jóindulata -és annak a megnyilvánulása egy ember életén.

Az átok ennek az ellenkezője. Az átok ha úgy tetszik; Isten rossz indulata és annak megnyilvánulása egy ember életén.

2009. November 04. - 15:32:42
Válasz #3

Nem elérhető mexikoi

• Hős tag
  • Téma indító
Az áldás hiánya az semmiképpen sem átok! És nem is áldás!
Olyankor egyszerűen az ember természetfölötti védelem és természetfölötti plussz nélkül van. (bár ilyen ember nincs! Erről később...)
Péda az áldás hiányára:
Mikor Noé felserkent a mámorából, 1. Mózes 9:24 áldást mondott a 3 fiából 2-re: Sémre és Jáfet-re.
A harmadik: Khám áldás és átok nélkül maradt.

1Móz 10,6.Khámnak pedig fiai: Khús, Miczráim, Pút és Kanaán.  -itt csak Kánaán kapott átkot.
A testvérei Kánaánnak, -Khám fiai -áldás és átok nélkül maradtak.  
Érdekes, hogy az afrikai népek valószínűleg Khám-tól származnak, de nem Kánaántól, hanem a többi gyerekeitől: Khús, Miczráim, Pút.  -érdekes, hogy később a történelem folyamán az "áldást" kapott gyermektől lévő nemzetek rabszolgaságba tudták hajtani az áldás nélkül maradt nemzeteket.
Ebben Jézus mennybemenetele után fokozatosan állt be változás. Mintha azt mutatná: Jézus közbenjárása még erre a területre is kiterjed. Ez azt gondolom az afrikai tömeges megtéréseken is megnyilvánul!

Az is érdekes, hogy a Noé áldását egyformán megkapott népek nem igazán bírtak egymással az idő folyamán...

2009. November 04. - 15:59:22
Válasz #4

Nem elérhető josebbassebet

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2016. Augusztus 08. - 15:54:58
  • Regisztrált: 04/10/2009
emberi gondolkozás:

nem hiszem, hogy Istentől származhatna átok. mármint ha az átoknak tudunk vmiféle fogalmát meghatározni.
Istentől ami származik az minden jó. Ő a fény, a fény nem tud sötétséget adni, mivel az a fény hiánya. az átok ha istentől származik, akkor nem lehet rossz. így vagy az átok nem az amire gondolunk, vagy Istentől nem jön átok.

én az átkot egy olyan jogalapnak tekintem, amire a sátán hivatkozhat. az én engedetlenségem, az én bűnöm ad egy jogalapot az életembe, amibe a sátán bele tud kapaszkodni. amíg ezt nem szakítom el magamtól, addig generációkon átívelve is ott lesz az életemben. a kimondott dolgok is ilyenek.
ha Jézusban van minden szabadulásom és Általa új teremtmény lettem, ami nem evilágból való, akkor a betegség az életemen nem tapadhat meg. Istentől származó dolgokhoz nincs köze a sátánnak, nincs szürke sáv. a betegségek mögöttes része is szerintem ilyen jogalap.... de ezt majd egyszer a megfelelő topicban kifejtem. ha...

2009. November 04. - 16:03:28
Válasz #5

Nem elérhető mexikoi

• Hős tag
  • Téma indító
Ez érdekes... Származhat-e Istentől szerinted gyűlölet?

2009. November 04. - 21:40:27
Válasz #6

• ifjú tag
  • **
ez egy teszt? sokszor teszel fel csak úgy kérdéseket :)
de ez csak játék a szavakkal. visszakérdezek, mit értesz gyűlölet alatt. az igazság amit mi annak gondolunk, sokszor halál, semmi több. én jobban szeretem használni Istennel kapcsolatban az életet, mint az igazságot, mert az igazság mindig szubjektív. az élet nem. természetesen az igazi igazság Istentől származik, hisz Ő nem szubjektív, Ő ismer mindent, mindenkor, mindenhol.... amit Ő lát az a maradéktalan valóság, amit Ő mond az így szükségképpen valós.

Isten gyűlöli a bűnt, de ez mit is jelent akkor? nem tudom Isten tud-e gyűlölni. ez olyan, mint megbánhat-e vmit Isten? nem tudom... kérdezd meg az Urat  qa10

2009. November 05. - 08:50:11
Válasz #7

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2015. Március 12. - 11:32:18
  • Regisztrált: 02/10/2009
Shalom
Áldás és átok ez nem egy bonyolúlt téma csak igen félre értett és kimagyarázott dolog, mert szeretnénk mindíg megindokolni miért teszünk olyat amit nem kellene. Szóval a Tóra világosan megírja, hogy akkor vagy és leszel áldás alatt ha az Urat teljes szívedből imádod és szolgálod és engedelmeskedsz neki - más különben az átok jön az ember életére. Válaszd az életet mind inkább a halált stb....és ha tetszik ha nem ez nemcsak nekünk zsidóknak szól, és a Messiás keresztje mint sokszor hivatkoznak rá nem ment fel ez alól! Ha megbánja valaki és elhagyja Ő hű és igaz, hogy azt megbocsássa !!!!!!!! -- de ha ezt tudva mégis megengedem magamnak azt a luxust, hogy Jesua úgyis megbocsát, bocsi de tévúton van az ilyen ember és ez már maga az átok! Szóval én nem hivatkozhatom arra, hogy Ábrahám fia vagyok mert a kövekből is csinál az Úr fiakat ha én bűnös életmódot folytatok, de ugyanígy van ez a kereszténységben és Jesua szavait idézve , távozzatok tőlem gonosztevők sohasem ismertelek benneteket... mert hiába teszünk dolgokat az Ő nevében mert az is csak az Ő kegyelmi alyándéka, mit ugye nem bánik megaz Úr :-), de ez sem azt jelenti, hogy lehetünk engedetlenek. Máté 7,20-23.
Ha áldással akarunk élni legyen a szemünk előtt kössük azt a homlokunkra és kezünkre , hogy valyon Jesua most mit tenne? Ő helyeselné e ezt amit éppen teszek stb.. és akkor tudhatom biztosan, hogy az áldás lesz a részem s nem az átok!
Nekóda

2009. November 05. - 10:11:44
Válasz #8

Nem elérhető Samu

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2011. Április 16. - 14:14:20
  • Regisztrált: 22/09/2009
nem hiszem, hogy Istentől származhatna átok. mármint ha az átoknak tudunk vmiféle fogalmát meghatározni.
Istentől ami származik az minden jó.

1Móz 12,3. És megáldom azokat, a kik téged áldanak, és a ki téged átkoz, megátkozom azt: és megáldatnak te benned a föld minden nemzetségei.

Csak kötözködök, végülis értem hogy mit írsz, de ez csak egy példa hogy Istentől származnak a legerősebb átkok. Viszont lesz egy nap, amikor átok nem lesz többé. Isten oldaláról nézve sem jó az átok, de szükséges mert valamit tennie kell a bűn miatt, hogy az egész világ végkifejlete a megfelelő mederben haladjon, és a pelyvától elválasztódjon a búza. Lehet beszélni a gonosztól származó gonosz átokról, aminek a célja az elvesztés, és lehet beszélni Isten szellemétől származó átokról, aminek a végső célja az istenfélő emberek megtartása és az istennélküli emberek Istenhez fordítása, akit lehet. Úgyhogy igazából az Istentől származó átok ha megtérés követi, jóra fordulhat.

Shalom!

2009. November 05. - 11:21:49
Válasz #9

Nem elérhető Samu

• Hős tag
igen félre értett és kimagyarázott dolog, mert szeretnénk mindíg megindokolni miért teszünk olyat amit nem kellene. Szóval a Tóra világosan megírja, hogy akkor vagy és leszel áldás alatt ha az Urat teljes szívedből imádod és szolgálod és engedelmeskedsz neki - más különben az átok jön az ember életére.
Szia Nekóda!

Ezt a Tóra egészen világosan leírja. Mégis az Újszövetség egy sor olyan dolgot tanít, amit a nemzetekből jött hívőknek kifejezetten megtilt. Például a körülmetélkedést Pál egyértelműen megtiltotta, pedig a Tóra igen erős parancsot adott hogy aki nem metélkedik körül, az irtassék ki a nép közül. Ezeket az utasításokat hová teszed? Illetve a messiáshívő teológiában ennek hol a helye? Ezt nem értem.

Shalom!

2009. November 05. - 13:50:16
Válasz #10

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2015. Március 12. - 11:32:18
  • Regisztrált: 02/10/2009
erre igazán egyszerű a válasz Samu,
mert vannak dolgok és ez az egyik amit felhozol a körűlmetélés, mert mindíg azt mondják ez a leg keményebb Mózesi törvény  qa42, de igazából Ábrahámnak adatott ez az ajándék örök szövetségűl és utódainak , nem a nemzetekbelieknek akik Jesuán keresztűl lettek beoltva a nemes olajfába! Szóval ne izgúlj senki nem kéri tőled ezt qa42. Sajnos ezt régen és ma is sokan félre értik és nem tudják hová tenni, mert Isten nem tesz kivételt s nem kivételezik stb....de pl. itt ez a sok mégis eset amikor különbség van a között amit nekünk zsidóknak és amit nektek más nemzetekből valóknak kell élnetek Isten előtt. Ezért is van az, hogy mivel hiszek Jesuában mint megváltómnak álltalában mindenki kereszténynt akar belőlem csinálni, de ez vicces mert ha mi Isten bölcsességével nem kérjük a körűlmetélést és sok mást évezredeken keresztűl ugye akkor ma mikor az Úr helyre állítja az Ő népét miért akar a kereszténység valami olyat ránk erőltetni ami igazából már nem is hasonlít az eredetire? Látod felcserélődtek a dolgok most a nemzetek háborognak hogy miért nem veszi le a taleszt miért a kipa stb....na és a kóserságról nem is beszélve.Szerintem csak a kritikus és különbözőségeket kereső, emberek kötnek ebbe bele akik felszínesen olvassák a Szentírást, tudod mint apa 7 gyermeket nevelek és ismerve mind, és nembeszélve az elsőszülöttről mindegyiktől mást mást várok el, akár koruk vagy éppen talentumuk szerint. És ezt teszi Atyánk, aki minket erre meg is tanított, remélem segítettem kérdésedben.
Shalom veled

2009. November 05. - 14:18:32
Válasz #11

Nem elérhető Samu

• Hős tag
erre igazán egyszerű a válasz Samu,
mert vannak dolgok és ez az egyik amit felhozol a körűlmetélés, mert mindíg azt mondják ez a leg keményebb Mózesi törvény  qa42, de igazából Ábrahámnak adatott ez az ajándék örök szövetségűl és utódainak , nem a nemzetekbelieknek akik Jesuán keresztűl lettek beoltva a nemes olajfába!

Én végülis nem konkrétan csak a körülmetélkedésre gondolok.

Gal 6,13. Mert magok a körülmetélkedettek sem tartják meg a törvényt; hanem azért akarják, hogy ti körülmetélkedjetek, hogy a ti testetekkel dicsekedjenek.

Gal 5,4. Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.
5. Mert mi a Lélek által, hitből várjuk az igazság reménységét.
6. Mert Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem ér semmit, sem a körülmetélkedetlenség, hanem a szeretet által munkálkodó hit.

Most ez az én számomra úgy jön le, hogy nem ér semmit a szombat megtartása sem, vagy bármi más törvény megtartása, csak a szeretet által munkálkodó hit ér valamit. Ez persze nem jelenti azt hogy nem tarthatom meg a törvény parancsait, de azt mindenképpen hogy ne kötelezzem el magam a törvénynek, hanem a szeretetnek kötelezzem el magam. Vagyis ha jólesik szombaton a kertben kapálni, akkor kimegyek kapálni a kertbe. Ez is belefér? Mondj valamit ami már nem fér bele? Mi az ami meg van írva a törvényben, és a gój keresztény általában nem tartja meg, és ez átkot hoz rá? Tudsz ilyet?

Shalom!

bier

Aszta, egy csomó söröző smile van!   ms7

2009. November 05. - 14:28:39
Válasz #12

Nem elérhető mexikoi

• Hős tag
  • Téma indító
ez egy teszt? sokszor teszel fel csak úgy kérdéseket :)
de ez csak játék a szavakkal. visszakérdezek, mit értesz gyűlölet alatt. az igazság amit mi annak gondolunk, sokszor halál, semmi több. én jobban szeretem használni Istennel kapcsolatban az életet, mint az igazságot, mert az igazság mindig szubjektív. az élet nem. természetesen az igazi igazság Istentől származik, hisz Ő nem szubjektív, Ő ismer mindent, mindenkor, mindenhol.... amit Ő lát az a maradéktalan valóság, amit Ő mond az így szükségképpen valós.

Isten gyűlöli a bűnt, de ez mit is jelent akkor? nem tudom Isten tud-e gyűlölni. ez olyan, mint megbánhat-e vmit Isten? nem tudom... kérdezd meg az Urat  qa10

Nem, nem teszt. ms32
Csak ha lehet pár szóval akkor nem írok regényt...
Róm 9,13.Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.
Ezt találtam.
Érdekes, nem? Sokáig ki voltam akadva ezen a részen, hogy ez meg, hogy lehet?
Elmondtam egy barátomnak, aki azt mondta ez eredetiben még érdekesebb:
gyűlölet: SNA
megbocsátás: NSA

Ugyanazok a betűk! Mintha azt akarná kifejezni, hogy az Isten gyűlöletében benne van a kegyelemre a megbocsátásra a lehetőség. Vagyis megtérésre indít! A megbocsátás, kegyelem valójában a gyűlölet elfordítása! És itt ezt a betűk tükrözik is!

2009. November 05. - 15:32:37
Válasz #13

• ifjú tag
  • **
NEKODA: én nem vagyok testben zsidó, (ahogy írtam, inkább kutya, aki...  qa23 ) így annyira nem is foglalkoztatott ez a téma. de most olvasgatva a hozzászólásokat, nekem is kicsit furi, ez a tóra és törvény tisztelet. elfogadom és elképzelhetőnek is tartom, hogy a zsidókra más életforma vonatkozik, csak nem érem még fel, hogy teljesen miért is. a galata levélben pál azért inti meg pétert, mert képmutató, miközben nem úgy él, mint a zsidók. nem azt láttam problémának, hogy pogány módon él, hanem azt, hogy képmutató. majd pál is a törvény helyett a kegyelemből, hitből való megigazulást emeli ki, a törvénnyel szemben.
értem én, hogy te is kegyelemből születtél újjá és ahogy pál, úgy te is: Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem. Nem törlöm el az Isten kegyelmét; mert ha a törvény által van az igazság, tehát Krisztus ok nélkül halt meg. ---- De akkor a törvénynek milyen funkciója van? mert a törvény által nincs igazság, a törvényhez való igazulás is hibásnak tűnik. hisz már nem az a kérdés, hogy törvény és így Isten vagy más, hanem törvény, vagy Jézus. Ha Jézust választom, akkor nemet mondok a törvényhez igazulásnak, csak a kegyelemhez igazulást választom, így soha nem lesz önálló érdemem, ami viszont a törvényből fakad. ha betartom a törvényt, az engem igazzá tesz, legalábbis azon a kis területen, de ez ellentétes Jézus áldozatával. Ha a törvényt a törvényi mivoltából tartom meg, szerintem hibázok, csak akkor járok Jézus útján, ha Őt követem és ezáltal töltöm be én is a törvényt, de ennek semmi köze a törvényhez, ez csak Jézushoz köt.
nem tudom mennyire voltam zavaros.... de samu kérdéséé a prioritás...

2009. November 05. - 15:52:09
Válasz #14

Nem elérhető mexikoi

• Hős tag
  • Téma indító
A következő gondolatok engem bátorsággal töltenek el:

Úgy találtam az áldás és átok a következőképpen van kiküldve:

Idézet
2Móz 34,7. A ki irgalmas marad ezeríziglen; megbocsát hamisságot, vétket és bűnt: de nem hagyja a bűnöst büntetlenül, megbünteti az atyák álnokságát a fiakban, és a fiak fiaiban harmad és negyedíziglen.

Gondoltam játszom kicsit a szavakkal:
Az átok tehát maximum 4 generációra van kiküldve.
Az áldás 1000 generációra.

A kettő között a külömbség: kétszázötvenszeres!
Vagyis az áldás 250 szer erősebben kötődik az emberhez mint az átok!
Huuuúúúú! ms7

Még valami:
Isten megáldotta Ádámot és Évát!
Mikor azt mondta:
Idézet
1Mózes 1:
28.És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.
29.És monda Isten: Imé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül.
30.A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl. És úgy lőn.
31.És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó. És lőn este és lőn reggel, hatodik nap.

Tehát, van egyszer egy áldás a szaporodásra!
És van egy ami az embert a földön minden más élő fölé emeli!
Sőt, ez tartalmaz anyagi áldást is! Ellátást! Gondviselést!

A Biblia szerint Ádám óta még 6000-év sem telt el egészen!
Ha abból indulok ki, hogy a nők átlag 20 évesen szülnek, akkor mi körülbelül a 300. generáció vagyunk!
Tudjuk azt, hogy ha Isten áldást mond, akkor 1000-generációra küldi ki!
Tehát az az áldás amit isten kimondott Ádámra, az még bőven elkiséri az emberi történelmet a végéig!
Amikor a mennybe érünk, még mindíg a felét sem tudtuk kimeríteni annak az 1000-generációs áldásnak sem amit eslő emberként Ádámon és Éván keresztül kaptunk!!!

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu