Szerző Téma: Biblia és igéi  (Megtekintve 31925 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. November 05. - 19:47:39

ark

• Vendég
Biblia és igéi

itt az eredeti szöveggel szeretnénk foglalkozni..hogy magyarul ,  szó szerint mit jelentenek bizonyos  igeversek..

sq24    íy37    

Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Csilla67

2009. November 05. - 19:59:50
Válasz #1

ark

• Vendég
szia
egyszer hallottam egy olyat hogy a teremtenél a hol az van írva hogy

A föld pedig kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mélység színén, és az Isten Szelleme lebegett a vizek felett.” (1Mózes 1:1–2). ...

a lebegés szó az kotlást is jelent....igaz ez

ark

2009. November 05. - 20:12:12
Válasz #2

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2015. Március 12. - 11:32:18
  • Regisztrált: 02/10/2009
azaz igazság ,hogy nem ez az állítás téves, a Bárá szó jelenti a teremteni  és a lebegett pedig mörahefet ami valóban jelent mozgást is, de semmi képpen nem jelent kotlást, mert a kotlás egy ülő helyzet, ez a szó pedig inkább mozgást feltételez mint ülést.

még annyi, hogy talán az 5.Mózes 32,11-ben azonos szó használatára gondolnak de ha jobban megfigyeljük a fiókai felett repdeső sasról szól aki vigyáz a kicsinyeire nem pedig a tojáson kotlik.
a Jeruzsálemi Tárgum így fordítja e verset: "És a föld puszta és kietlen volt, elhagyatott az emberek fiai nélkül, minden élőlény nélkül, és sötétség volt a mélység színe felett. És az Isteni irgalom lebegett a vizek színe felett." tehát ez is inkább felvigyázás mint kotlás.

2009. November 05. - 20:17:59
Válasz #3

ark

• Vendég
szia

írhatnál valami olyat ami a Károli és  a héber szöveg teljesen ellentétes jelentést ad..
és számodra is meglepő volt...

ark

2009. November 06. - 03:24:32
Válasz #4

Nem elérhető ermaha

• Hős tag
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2012. November 02. - 18:29:42
  • Regisztrált: 12/09/2009
A föld pedig kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mélység színén, és az Isten Szelleme lebegett a vizek felett.” (1Mózes 1:1–2). ...
Nagyon régen olvastam egy bibliában,és nagyon meg ragadott a szövege.Abban az állt Isten szelleme helyett,hogy kotlós,már nem emlékszem milyen fordítású biblia volt és arra sem honnan származott.Állítólag az eredeti Arám szöveg ezt tartalmazza.Majd olvastam egy könyvet,ami a Szent-szelemről szólt.És az is ezt igazolta.Arámról,amikor elösszőr fordították héberre,majd görögre,állítólag akkor helyesítették be.
Taníts minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk.

2009. November 06. - 11:40:57
Válasz #5

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
 qa42 igen sok sok könyv íródik és sok sok keresztény testvér próbálja megérteni a nyelvet de valójában őszntén te érted e jobban a magyar nyelvet és kúltúrát vagy pedig akár egy 50 éve ide költözöttt ember? remélem érted mire gondolok nem helyt álló az állítás, a kotlóssal  qa42 de ha neked ez tetszik hát ez van mit is mondhatnék , de én maradok annál ami tény és biztos.
Shalom

2009. November 15. - 17:08:20
Válasz #6

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 01. - 08:52:20
  • Testvérnő
  • Regisztrált: 15/08/2009
      • Békesség blog és fórum
Ezék. 37,1
Lőn én rajtam az Úrnak keze, és kivitt engem az Úr lélek által, és letőn engem a völgynek közepette, mely csontokkal rakva vala.

Ezék. 37,2
És átvitt engem azok mellett köröskörül, és ímé, felette sok vala a völgy színén, és ímé, igen megszáradtak vala.

Ezék. 37,3
És monda nékem: Embernek fia! vajjon megélednek-é ezek a tetemek? és mondék: Uram Isten, te tudod!
 Ezék.37,11  Ezék.37,12
Ezék. 37,4
És monda nékem: Prófétálj e tetemek felől és mondjad nékik: Ti megszáradt tetemek, halljátok meg az Úr beszédét!

Ezék. 37,5
Így szól az Úr Isten ezeknek a tetemeknek: Ímé, én bocsátok ti belétek lelket, hogy megéledjetek.

Ezék. 37,6
És adok reátok inakat, és hozok reátok húst, és bőrrel beborítlak titeket, és adok belétek lelket, hogy megéledjetek, és megtudjátok, hogy én vagyok az Úr.

Ezék. 37,7
És én prófétálék, a mint parancsolva vala nékem. És mikor prófétálnék, lőn zúgás és ímé zörgés, és egybemenének a tetemek, mindenik tetem az ő teteméhez.

Ez a történet arról szól,hogy Ezékielnek prófátálnia kellett a száraz csontoknak,hogy életre keljenek.
Szeretnék kérni igemagyarázatot,vajon a mai korszakban,hogyan kell alkalmazni ha az Úr azt mondja,hogy prófétáljunk a csontoknak?

Várom hozzászólásaitokat

Köszönettel Ircsi  ms1

Ján.14.6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2009. November 16. - 15:13:31
Válasz #7

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Testvérnő
      • Békesség blog és fórum
Még mindig várom szeretettel  qa15
Ján.14.6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2009. November 16. - 17:52:08
Válasz #8

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
Shalom!

Mivel itt egy erős prófétai kijelentésről van szó ami azt jelenti, hogy nemcsak ott és akkor volt érvényben, hanem ma is és mind addíg míg be nem végzi munkáját ez a kijelentés. Ez  mint tudjuk Izrael elyre állításáról szól mint tetsti és szellemi, de ugyan úgy szólhat bárkihez ez a kijelentés, akár egyén, csoport, vagy egész ország életében, a kérdés az, hogy a Szellem vezetése alatt mondjuk e ki hittel és erővel vagy pedig saját szívűnk indíttatásából, vagy mert hallottuk, hogy ez valahol valamilyen csodás módon működött. De nem feltétlen fog működni ha mi gyakoroljuk, de nem azért mert nem élő és erőteljes ez a kijelentés, hanem mert helytelenűl alkalmazzuk.
És, hogy ma, hogyan is lehet ezt alkalmazni, egyszerűen mint a 91-es zsoltár megvallását is, ahogyan teszik mindazok akik hisznek az ige erejében, de itt, hogy mondjak egy példát kb. 10 éve imádkoztunk Ukrajna területén élő zsidóság ébredésért ezzekkel az igékkel amiket írtál, és rá nemsokára híreket hallottunk az ébredésekről, azután saját szemünkel győződhettünk meg róla és nem is egy zsinagógában jártunk ahol már ismerték a Messiás Jesuát!! ( ÉÉÉÉssss teszem hozzá a Szellem kijelentése által ismerték meg saját maguk fedezték fel, az igazságot nem külső hatásra, ugye érted).
szóval ha Isten arra indít tegyél prófétikus cselekedetet  mint Ezékiel akkor állj fel hittel és cselekedj.
Az Örökkévaló kegyelme legyen veled
shalom Nekóda

2009. November 16. - 18:03:53
Válasz #9

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Testvérnő
      • Békesség blog és fórum
Köszönöm kedves Nekoda bízonyságod és az igemagyarázatot.  ms1

Nagyon megerősített,teljesen ősszhangban van azzal amit a pásztorom mondott  ms2

Az Úr áldjon meg

Köszönettel

Ircsi
Ján.14.6

2009. November 23. - 22:27:32
Válasz #10

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
egy számomra kedves igerészt szeretnék megosztani és annak eredeti mondandóját az 1.Mózes 26,24 -et, azok akik a Károli fordítást olvassák azok azt találják, hogy az Örökkévaló aztmondja  Izsáknak, hogy apjáért, Ábrahámért áldja meg, de az eredeti szövegben azt írja , (Ba'abúr Avrahám),ami annyit tesz mint Ábrahám kedvéért, ha nem értené valaki csodálatomat ezen igerészben akkor elmondom, itt már Ábrahám meghalt és az Örökkévaló azt mondja Izsáknak, hogy az ő apja kedvéért jót tesz vele, az Élők Istene azt is elárúlja itt nekünk, hogy Ábrahám vele van és szereti őt anyira, hogy a kedvében akar járni, ez a mi szerető Istenünk, csodálom kegyelméért és örök szeretetéért. És nem beszélve arról, hogy a kétkedő Isten országában nem hívő a mennyekben való lakozást tagadóknak is erős kijelentés ezen ige, tudom keresztény testvéreim, hisznek e dolgokban sok irástudó saddeceus gondolkodású zsidó és más nemzetekbeli embereknek ez jó segítség lehet az igazság feltárására és bemutatására.

remélem tetszik ez a kis érdekesség nektek is
szeretben Nekóda

2009. November 24. - 09:34:10
Válasz #11

Nem elérhető újteremtés

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2014. November 06. - 18:13:46
  • Regisztrált: 24/08/2009
shalom

Köszönöm Kedves Nekoda   qa15  áldott szolgálója az ÚRnak

Nekem  nagyon  tetszik .....

Az  életemben is  érdekes változások  kezdődtek .....ha eljön  ideje megírom...    qa15

halleluja  ms7

Csodálatos az  ÚR  és hálámat zengem  hatalmas kegyelméért   és Szeretetéért
II. Korintus levél:5:17   Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.

2009. November 24. - 13:26:35
Válasz #12

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
Izgatottan várom soraidat, hogy csodálatos Istenünk mit tett az életedben qa44 shalom az ÖRÖKKÉVALÓ KEGYELME SZÁLLJON REÁD

2009. November 24. - 16:30:18
Válasz #13

Kamilla

• Vendég

Nagyon szeretem ezt az igehelyet, ahol Dávid, Isten felkentje, a Messiás ősapja, elviszi a Frigyládát Jeruzsálembe, dicsőségesen és helyreállítva az istentiszteleti rendet
  Előtte is voltak kísérletek arra, hogy visszavigyék a filiszteusoktól, de nem vették a fáradtságot, hogy megnézzék, mit mond arról Isten, hogyan kell Őhozzá közelíteni, mi a módja az Ő szentségének a hordozásának! Súlyos ítéletek, csapások jöttek ezért azokra, akik nem igei módon nyúltak a Frigyládához = Ísten dicsőségéhez, szentségéhez!

Csak azon a módon közeledhetünk Istenhez, ahogy ő megszabta!! Nincs más út!! Nincs más mód!!

2Sám 6:

1.  Összegyűjté ezek után Dávid az egész Izráelnek színét, harmincezer embert.
2.  És felkelvén, elméne Dávid az egész néppel együtt, mely vele vala, Júdának városába, Bahalába, hogy elhozza onnét az Isten ládáját, mely Névről, a Seregek Urának nevéről neveztetik, ki ül a Kérubok között.
3.  És tevék az Isten ládáját új szekérre, és elhozák azt Abinádábnak házától, mely vala a dombon, és Uzza és Ahió, Abinádáb fiai vezetik az új szekeret.
4.  Elvivék azért azt az Abinádáb házából, mely a dombon vala, az Isten ládájával, és Ahió a láda előtt megyen.
5.  Dávid pedig és az egész Izráel népe örvendeznek vala az Úr előtt, jegenyefából való minden szerszámokkal, hegedűkkel, lantokkal, dobokkal, sípokkal és czimbalmokkal.
6.  És mikor Nákonnak szérűjére jutának, kinyújtá Uzza az ő kezét az Isten ládájára, és megtartá azt; mert az ökrök félremozdították vala.
7.  Ennekokáért felgerjede az Úr haragja Uzza ellen, és megölé ott őt az Isten vakmerőségéért: és meghala ott az Isten ládája mellett.
8.  És bosszankodék Dávid, hogy az Úr ilyen romlással rontotta meg Uzzát, és nevezé azt a helyet Péres Uzzának, mind e mai napig.
9.  Megfélemlék azért Dávid azon a napon az Úrtól, és monda: Hogyan jőjjön az Úr ládája én hozzám?
10.  És nem akará Dávid magához vinni az Úrnak ládáját Dávidnak városába, hanem letéteté azt Dávid a Gitteus Obed Edom házánál.
11.  És lőn az Úrnak ládája a Gitteus Obed Edom házánál három hónapig, és megáldá az Úr Obed Edomot és egész háznépét.
12.  És megmondák Dávid királynak ilyen szóval: Megáldotta az Úr az Obed Edom házát és mindenét, a mije van, az Isten ládájáért. És elmenvén Dávid, elvivé az Isten ládáját az Obed Edom házától Dávid városába vígassággal.
13.  Mikor pedig azok, a kik az Úr ládáját vitték, hat lépést mentek, áldozék ott egy ökröt és hízott borjút.
14.  Dávid pedig teljes erejéből tánczol vala az Úr előtt, és gyolcs efódot övedzett magára Dávid.
15.  Dávid azért és Izráelnek egész háza felvivék az Úr ládáját énekléssel és trombitaszóval.
16.  Lőn pedig, hogy mikor az Úr ládája Dávid városába ért, Mikál, Saulnak leánya kinéz vala az ablakon, és látván, hogy Dávid király ugrál és tánczol az Úr előtt, megútálá őt szívében.
17.  Mikor pedig bevitték az Úr ládáját, és elhelyezék azt az ő helyére a sátornak közepére, melyet számára Dávid felállíttatott: akkor áldozott Dávid egészen égőáldozatokat és hálaadó áldozatokat, az Úr előtt.
18.  Mikor pedig elvégezte Dávid az egészen égőáldozatot, és a hálaadó áldozatot, megáldá a népet a Seregek Urának nevében
.
19.  És osztogattata Dávid mind az egész népnek, Izráel egész seregének, férfiaknak és asszonyoknak, mindenkinek egy-egy lepényt, egy-egy darab húst, és egy-egy kalácsot; és elméne mind az egész nép, kiki az ő házához.

De mi is a Frigyláda? Jézus Krisztus maga a Frigyláda! A Név, amelyet hordoznunk kell, amelynek dicséretet kell tenni, amely előtt le kell borulni, amelyet magasztalni kell, mert minden név fölött való és minden térd meghajol előtte, és minden név vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére!!

A Ládában benne volt:

- a Törvény 2 táblája = Jézus Krisztus, a Törvény;

- Áron kihajtott vesszeje = az összes ígéret, ami Isten szájából kijött és amit azoknak tett, akik az Ő Szövetségeiben megmaradnak és parancsolatait megtartják.

- a mannás korsó, az ómer  = maga az Ige, a Mennyei kenyér, a mennyei eledel.

Ugyanúgy, mint Dávid a filiszteusok legyőzése után, nekünk is a világ legyőzése után = megtérésünk után nekünk a Frigyládával kell tovább menni, annak tartalmával együtt!!! Jézus Krisztussal + a Törvénnyel + ígéretekkel + az Igével együtt!!

szeretettel: Kamilla   sm0

2009. November 25. - 12:56:39
Válasz #14

Nem elérhető nekoda

• ifjú tag
  • **
Shalom én , úgy vélem a frigyláda mindíg velünk van mert mi magunk lettünk azá, újjászületve , frigyládává váltunk, bennünk van mindaz ami a láda tartalma volt, hiszen minden ami ott volt Isten teljességét jelképezte és gondoskodását ami most bennünk van.  qa0 és nincs ennél jobb, mint egy emlékeztetőnek lenni, hogy Isten milyen nagy és csodás és gondoskodó, hiszen erre is hívott el minket "legyetek tanúim"...Baruch haSem - áldott az Ő Neve

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu