Szerző Téma: Zsoltárok  (Megtekintve 24332 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Február 21. - 06:04:41

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Zsoltár 51

Tiszta szívet teremts bennem, Istenem, és az erős lelket újítsd meg bennem!  Ne vess el orcád elől, szent lelkedet ne vedd el tőlem! Vidámíts meg újra szabadításoddal, támogass, hogy lelkem készséges legyen,
Nyisd meg ajkamat, Uram, és dicséretedet hirdeti szám.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HRgCcTzCX-4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HRgCcTzCX-4</a>
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Február 22. - 06:39:35
Válasz #1

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Szeretem az URat, mert meghallgatja könyörgésem szavát. Zsolt 116,1

Mert akit szeret az ÚR, azt megdorgálja, de mint apa a fiát, akit kedvel. Példb.3,12

Szeretlek, URam, erősségem! Az ÚR az én kőszálam, váram és megmentőm, Istenem, kősziklám, nála keresek oltalmat, pajzsom, hatalmas szabadítóm, fellegváram Zsolt.18,2-3

I LOVE YOU LORD - SZERETLEK URAM

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=E8QLgouqh9w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=E8QLgouqh9w</a>
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Február 23. - 09:28:29
Válasz #2

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Ország: hu
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2018. Június 12. - 20:54:52
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/06/2010
      • Guti Tünde
Keith Green - The Lord Is My Shepherd (23rd Psalm)
http://www.youtube.com/watch?v=IMUQEI0CLQM&feature=player_embedded#at=63   ok25

s25
"Szívembe rejtettem a Te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened."          Zsoltárok 119:11.

2011. Február 27. - 22:11:46
Válasz #3

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Zsolt. 99

Uralkodik az ÚR, reszkessenek a népek! A kerúbokon trónol ő, remegjen a föld! 
Nagy az ÚR a Sionon, magasan fölötte van minden népnek.
Magasztalják nagy és félelmes nevét, mert szent ő!
Hatalmas király vagy, szereted a jogosságot.

http://www.youtube.com/user/Chaviva7#p/u/3/UF8wSvTiiT0
Jak 1,18

2011. Február 27. - 22:17:26
Válasz #4

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010
On-line BibliaDávidé. Ne bosszankodjál az elvetemültekre, ne irígykedjél a gonosztevőkre.2Mert hirtelen levágattatnak, mint a fű, s mint a gyönge növény elfonnyadnak.3Bízzál az Úrban és jót cselekedjél; e földön lakozzál és hűséggel élj.4Gyönyörködjél az Úrban, és megadja néked szíved kéréseit.5Hagyjad az Úrra a te útadat, és bízzál benne, majd ő teljesíti.6Felhozza a te igazságodat, mint a világosságot, és a te jogodat, miként a delet.7Csillapodjál le az Úrban és várjad őt; ne bosszankodjál arra, akinek útja szerencsés, se arra, aki álnok tanácsokat követ.8Szünj meg a haragtól, hagyd el heveskedésedet; ne bosszankodjál, csak rosszra vinne!9Mert az elvetemültek kivágattatnak; de akik az Urat várják, öröklik a földet.10Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.11A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben.12Fondorkodik a gonosz az igaz ellen, és fogait csikorgatja rá:13Az Úr neveti őt, mert látja, hogy eljő az ő napja.14Fegyvert vonnak a gonoszok; felvonják ívöket, hogy a szegényt és nyomorultat elejtsék, és leöljék az igazán élőket;15De fegyverök saját szívökbe hat, és ívök eltörik.16Jobb a kevés az igaznak, mint a sok gonosznak az ő gazdagsága.17Mert a gonoszok karja eltörik, de az igazakat támogatja az Úr.18Jól tudja az Úr a feddhetetleneknek napjait, és hogy örökségök mindörökké meglesz.19Nem szégyenülnek meg a veszedelmes időben, és jóllaknak az éhség napjaiban.20De a gonoszok elvesznek, és az Úrnak ellensége, mint a liget ékessége, elmúlik, füstként múlik el.21Kölcsön kér a gonosz és meg nem fizet, de az igaz irgalmas és adakozó.22Mert akiket ő megáld, öröklik a földet, és akiket ő megátkoz, kivágattatnak azok.23Az Úr szilárdítja meg az igaz ember lépteit, és útját kedveli.24Ha elesik, nem terül el, mert az Úr támogatja kezével.25Gyermek voltam, meg is vénhedtem, de nem láttam, hogy elhagyottá lett volna az igaz, a magzatja pedig kenyérkéregetővé.26Mindennapon irgalmatoskodik és kölcsön ad, és az ő magzatja áldott.27Kerüld a rosszat és jót cselekedjél, és megmaradsz mindörökké.28Mert az Úr szereti az ítéletet, és el nem hagyja az ő kegyeseit; megőrzi őket mindörökké, a gonoszok magvát pedig kiirtja.29Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak.30Bölcseséget beszél az igaznak szája, és a nyelve ítéletet szól.31Istenének törvénye van szívében, lépései nem ingadoznak.32Leselkedik a gonosz az igazra, és halálra keresi azt;33De az Úr nem hagyja azt annak kezében, sem nem kárhoztatja, mikor megítéltetik.34Várjad az Urat, őrizd meg az ő útját; és fölmagasztal téged, hogy örököld a földet; és meglátod, amikor kiirtatnak a gonoszok.35Láttam elhatalmasodni a gonoszt és szétterjeszkedett az, mint egy gazdag lombozatú vadfa;36De elmult és ímé nincsen! kerestem, de nem található.37Ügyelj a feddhetetlenre, nézd a becsületest, mert a jövendő a béke emberéé.38De a bűnösök mind elvesznek; a gonosznak vége pusztulás.39Az igazak segedelme pedig az Úrtól van; ő az ő erősségök a háborúság idején.40Megvédi őket az Úr és megszabadítja őket; megszabadítja őket a gonoszoktól és megsegíti őket, mert ő benne bíznak.

2011. Február 28. - 10:40:17
Válasz #5

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Zsolt. 121

Zarándokének.
Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem?
Segítségem az ÚRtól jön, aki az eget és a földet alkotta.
Nem engedi, hogy lábad megtántorodjék, nem szunnyad őriződ. 
Bizony nem szunnyad, nem alszik Izráel őrizője!
Az ÚR a te őriződ, az ÚR a te oltalmad jobb kezed felől.
Nem árt neked nappal a nap, sem éjjel a hold. 
Az ÚR megőriz téged minden bajtól, megőrzi életedet.
Megőriz az ÚR jártodban-keltedben, most és mindenkor.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vwoT0Bzc0_w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vwoT0Bzc0_w</a>
Jak 1,18

2011. Március 05. - 08:48:49
Válasz #6

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Zsolt 73

"Nincs senkim rajtad kívül a mennyben, a földön sem gyönyörködöm másban. 26Ha elenyészik is testem és szívem, szívemnek kősziklája és örökségem te maradsz, Istenem, örökké!  Bizony, elpusztulnak azok, akik eltávolodnak tőled. Kiirtod mindazokat, akik elhagynak téged! De nekem olyan jó Isten közelsége! Uramat, az URat tartom oltalmamnak. Hirdetem minden tettedet. "

http://www.youtube.com/user/Chaviva7#p/u/8/gnSVgCMfhsY
Jak 1,18

2011. Március 05. - 15:43:14
Válasz #7

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Testvér
      • Guti Tünde
"Elmondják milyen félelmes hatalmad, én is felsorolom nagy tettedet. Áradoznak, emlékezve nagy jóságodra, és örvendeznek igazságodnak. Kegyelmes és irgalmas az Úr, türelme hosszú, szeretete nagy!" Zsoltárok 145: 6-8.  ok25
"Szívembe rejtettem a Te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened."          Zsoltárok 119:11.

2011. Március 09. - 21:25:16
Válasz #8

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Ima - 119. zsoltár

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_DGG9HTx6Kc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_DGG9HTx6Kc</a>
Jak 1,18

2011. Március 13. - 21:28:05
Válasz #9

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Testvér

2011. Március 18. - 13:16:25
Válasz #10

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 01. - 08:52:20
  • Testvérnő
  • Regisztrált: 15/08/2009
      • Békesség blog és fórum
103. zsoltár

1.         A Dávidé. Áldjad én lelkem az Urat, és egész bensőm az ő szent nevét.

2.         Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről.

3.         A ki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet.

4.         A ki megváltja életedet a koporsótól; kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg téged.

5.         A ki jóval tölti be a te ékességedet, és megújul a te ifjúságod, mint a sasé.

6.         Igazságot cselekszik az Úr, és ítéletet minden elnyomottal.

7.         Megismertette az ő útait Mózessel; Izráel fiaival az ő cselekedeteit.

8.         Könyörülő és irgalmas az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű.

9.         Nem feddődik minduntalan, és nem tartja meg haragját örökké.

10.       Nem bűneink szerint cselekszik velünk, és nem fizet nékünk a mi álnokságaink szerint.

11.       Mert a milyen magas az ég a földtől, olyan nagy az ő kegyelme az őt félők iránt.

12.       A milyen távol van a napkelet a napnyugattól, olyan messze veti el tőlünk a mi vétkeinket.

13.       A milyen könyörülő az atya a fiakhoz, olyan könyörülő az Úr az őt félők iránt.

14.       Mert ő tudja a mi formáltatásunkat; megemlékezik róla, hogy por vagyunk.

15.       Az embernek napjai olyanok, mint a fű, úgy virágzik, mint a mezőnek virága.

16.       Hogyha általmegy rajta a szél, nincsen többé, és az ő helye sem ismeri azt többé.

17.       De az Úr kegyelme öröktől fogva való és örökkévaló az őt félőkön, és az ő igazsága a fiaknak fiain;

18.       Azokon, a kik megtartják az ő szövetségét és megemlékeznek az ő parancsolatjairól, hogy azokat megcselekedjék.

19.       Az Úr a mennyekbe helyheztette az ő székét és az ő uralkodása mindenre kihat.

20.       Áldjátok az Urat ő angyalai, ti hatalmas erejűek, a kik teljesítitek az ő rendeletét, hallgatván az ő rendeletének szavára.

21.       Áldjátok az Urat minden ő serege: ő szolgái, akaratának teljesítői!

22.       Áldjátok az Urat minden ő teremtményei, az ő uralkodásának minden helyén! Áldjad én lelkem az Urat! 

http://www.youtube.com/watch?v=CW-apfdLSEU&feature=related
   s52
Ján.14.6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2011. Március 26. - 11:01:34
Válasz #11

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Testvér
      • Guti Tünde
„Boldog ember az, akinek Te vagy erőssége, s a Te ösvényeid vannak szívében. Átmenvén a    Siralom völgyén, forrássá teszik azt.”
Zsoltárok 84:6-7.

2011. Március 28. - 09:09:00
Válasz #12

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 01. - 08:52:20
  • Testvérnő
  • Regisztrált: 15/08/2009
      • Békesség blog és fórum
Zsoltárok könyve 18. rész

"A hűségeshez hűséges vagy, a feddhetetlen emberhez feddhetetlen. A tisztához tiszta vagy, de a hamisnak ellenállsz.
         A nyomorult népet megsegíted, de a kevély tekintetűket megalázod. Mert te gyújtasz nekem mécsest, Uram, fénysugarat ad nekem Istenem a sötétségben. Veled a rablóknak is nekirontok, ha Isten segít, a falon is átugrom.
         Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek. Van-e Isten az Úron kívül? Van-e kőszikla Istenünkön kívül? Isten ruház föl engem erővel, ő teszi tökéletessé utamat."
         "Oltalmazó pajzsodat adtad nekem, jobbod támogat engem, sokszor lehajoltál hozzám.""Szeretlek, Uram, én erősségem.   ms7

1.    Az éneklőmesternek, az Úr szolgájától, Dávidtól, a ki az Úrhoz ez ének szavait azon a napon mondotta, a melyen az Úr megszabadította őt minden ellenségének kezéből, és a Saul kezéből.
2.    És monda: Szeretlek Uram, én erősségem!
3.    Az Úr az én kősziklám, váram és szabadítóm; az én Istenem, az én kősziklám, ő benne bízom: az én paizsom, idvességem szarva, menedékem.
4.    Az Úrhoz kiáltok, a ki dicséretre méltó, és megszabadulok ellenségeimtől.
5.    Halál kötelei vettek körül, s az istentelenség árjai rettentettek engem.
6.    A Seol kötelei vettek körül; a halál tőrei fogtak meg engem.
7.    Szükségemben az Urat hívtam, és az én Istenemhez kiáltottam; szavamat meghallá templomából, és kiáltásom eljutott füleibe.
8.    Megindult, megrendült a föld, s a hegyek fundamentomai inogtak; és megindultak, mert haragra gyúlt.
9.    Füst szállt fel orrából, és szájából emésztő tűz; izzó szén gerjedt belőle.
10.    Lehajtotta az eget és leszállt, és homály volt lábai alatt.
11.    Kérubon haladt és röpült, és a szelek szárnyain suhant.
12.    A sötétséget tette rejtekhelyévé; sátora körülötte a sötét felhők és sűrű fellegek.
13.    Az előtte lévő fényességből felhőin jégeső tört át és eleven szén.
14.    És dörgött az Úr a mennyekben, és a Magasságos zengett; és jégeső hullt és eleven szén.
15.    És kibocsátá nyilait és elszéleszté azokat, villámokat szórt és megháborította azokat.
16.    És meglátszottak a vizek medrei s megmutatkoztak a világ fundamentomai; a te feddésedtől, Uram, a te orrod leheletének fuvásától.
17.    Lenyúlt a magasból és felvett engem; kivont engem nagy vizekből.
18.    Megszabadított engem az én erős ellenségemtől, s az én gyűlölőimtől, a kik hatalmasabbak voltak nálamnál.
19.    Rám jöttek veszedelmem napján; de az Úr volt az én támaszom.
20.    És kivitt engem tágas helyre; kiragadt engem, mert kedvét leli bennem.
21.    Az Úr megfizetett nékem igazságom szerint, kezeimnek tisztasága szerint fizetett meg nékem;
22.    Mert megőriztem az Úrnak útait, és gonoszul nem távoztam el az én Istenemtől.
23.    Mert minden ítélete előttem, és rendeléseit nem hánytam el magamtól.
24.    És tökéletes voltam előtte, őrizkedtem az én vétkemtől.
25.    És megfizetett nékem az Úr az én igazságom szerint; kezeim tisztasága szerint, a mi szemei előtt van.
26.    Az irgalmashoz irgalmas vagy: a tökéleteshez tökéletes vagy.
27.    A tisztával tiszta vagy; s a visszáshoz visszás vagy.
28.    Mert te megtartod a nyomorult népet, és a kevély szemeket megalázod;
29.    Mert te gyujtod meg az én szövétnekemet; az Úr az én Istenem megvilágosítja az én sötétségemet.
30.    Mert általad táboron is átfutok, és az én Istenem által kőfalon is átugrom.
31.    Az Istennek útja tökéletes; az Úrnak beszéde tiszta; paizsuk ő mindazoknak, a kik bíznak benne.
32.    Mert kicsoda Isten az Úron kivül? És kicsoda kőszikla a mi Istenünkön kivül?
33.    Az Isten, a ki felövez engem erővel, és tökéletessé teszi útamat:
34.    Olyanná teszi lábamat, mint a szarvasé, és az én magas helyeimre állít engem.
35.    Ő tanítja kezemet a harczra, karjaim meghajlítják az érczíjat.
36.    És adtad nékem a te idvességednek paizsát, és a te jobbod megszilárdított engem, és a te jóvoltod felmagasztalt engem.
37.    Kiszélesítetted lépésemet alattam, és nem tántorogtak lábaim.
38.    Üldözöm ellenségeimet és elérem őket, és nem térek vissza, míg meg nem semmisültek.
39.    Összetöröm őket, hogy fel sem kelhetnek; lábaim alá hullanak.
40.    Mert te öveztél fel engem erővel a harczra, alám görbeszted az ellenem felkelőket.
41.    És megadtad, hogy ellenségeim meghátráltak, és az én gyűlölőimet elpusztíthattam.
42.    Kiáltottak, de nem volt szabadító, az Úrhoz és nem felelt nékik.
43.    És apróra törtem őket, a milyen a szél elé való por, és megtapodtam őket mint utcza sarát.
44.    Megmentettél engem a nép pártoskodásaitól; nemzetek fejévé tettél engem; oly nép szolgál nékem, a melyet nem ismertem.
45.    A mint hall a fülök, engedelmeskednek, és idegenek is hizelegnek nékem.
46.    Az idegenek elepedtek, és reszketve jőnek elő zárt helyeikből.
47.    Él az Úr és áldott az én kősziklám, magasztaltassék hát az én idvességemnek Istene!
48.    Az Isten, a ki bosszút áll értem, és népeket hajlít alám;
49.    A ki megment engem ellenségeimtől. Még az ellenem felkelők fölött is felmagasztalsz engem, az erőszakos embertől megszabadítasz engem.
50.    Azért dicsérlek téged, Uram, a nemzetek között, és éneket zengek a te nevednek.
51.    Nagy segítséget ád az ő királyának és irgalmasságot cselekszik az ő felkentjével, Dáviddal és az ő magvával mindörökké.  Ámen! ok24
Ján.14.6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2011. Március 29. - 15:16:18
Válasz #13

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Testvér
      • Guti Tünde
"Mutasd meg nékünk, Uram, a Te kegyelmedet, és a Te szabadításodat adjad minekünk!"  Zsoltárok 85:8.

2011. Március 29. - 16:10:14
Válasz #14

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Testvér
Egyet kérek az Úrtól, azért esedezem: hogy lakhassam az Úr házában életemnek minden idejében; hogy nézhessem az Úrnak szépségét és gyönyörködhessem az ő templomába//zsoltárok 27,-4//

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu