Szerző Téma: Elsőnek a Biblia…  (Megtekintve 32650 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Május 24. - 19:56:17
Válasz #60

Nem elérhető johann57

• Törzstag
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 09:39:19
  • Testvér
  • Regisztrált: 28/04/2011
Kedves Kamilla!

Hála az Úrnak, hogy a nyomorúság idején Ezékiás megtanulta, hogy nem Egyiptomban vagy Asszíriában kell bíznia hanem az Élő Istenben.
Mindíg abból van a baj ha nem Istenre támaszkodunk hanem külső segítségben reménykedünk. Sokszor jártam úgy, hogy sok mindent kipróbáltam emberileg amíg végül rájöttem, hogy van egy Hatalmas Istenem akihez azonnal fordulhattam volna. Ehelyett futottam egy pár felesleges kört és átéltem számtalan csalódást és kudarcélményt. Ezek nem tettek jót lelkivilágomnak és az Istennel való kapcsolatomnak. Nagyon jó példa erre Ezékiás király akinek története szintén tanúságképpen íratott meg számunkra. Olyan jó volna ha minden alkalommal gyermeki bizalommal és hűséggel függnék Atyámtól és nem engednék régi beidegződéseknek, óemberi befolyásoknak.

Áldás!

Johann

2011. Május 24. - 20:03:46
Válasz #61

Kamilla

• Vendég

Ámen, Johann, teljesen egyetértek veled   c19  ok19

Még annyit tennék ehhez, hogy azt látom ebből a történetből, hogy
 mikor megtudjuk, mi Isten ítélete elkövetett engedetlenségünkért,
 akkor abba bele kell nyugodni, és bízni Istenben, mint ahogy Dávid is
 tette. Teljesen ráhagyatkozott kegyelmére, irgalmára és az Úr meg is
 könyörült rajta hamar, dicsőség Neki ezért!

szeretettel Kamilla   ok21

2011. Május 24. - 21:25:42
Válasz #62

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 06:39:41
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Érdekesnek tartom, hogy a Stern fordítású Biblia a "hit" szó helyett mindig "reménység/bizalom" kifejezést használja. Nekem elöször szokatlan volt, de utána elgondolkoztam: Bizalom? vajon nem több é, mint csak a hit? Nem személyesebb-é?

Hit -> Isten iránti hűségből él -> reménység/bizalom

Szeretettel. Shalom

Lilla  cw6

Kedves Lilla!

Vida Sándor is eltérően a megszokottaktól, hithűségnek fordítja a hitet. Vagyis magyarázata szerint, nincs bibliai hit, hűség nélkül. Ezt elfogadom, mint a Stern féle fordítást is. Tartalommal töltik meg, e teljesen megszokott hétköznapi szót.

Áldott szép estét!  cw6

2011. Május 24. - 21:48:34
Válasz #63

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:Ma - 15:18:14
  • Regisztrált: 27/12/2009
Kedves Nagyika!

Idézet
Vida Sándor is eltérően a megszokottaktól, hithűségnek fordítja a hitet.

Ezt nem tudtam, de nagyon érdekes, mert valahol mélyebb az értelmezése.

Pont ezért szeretem, néha megnézni az eredeti szavak értelmét, mert sokszor, ha megfigyeljük egy egy szó mögött sokkal több rejlik. Ez viszont a szövegkörnyezetben is tovább tud segíteni:

Tehát:

Emunah
/ HIT jelentései

1.   Szilárdság 2.Móz 17,12 ...úgyhogy két keze fölemelve (szilárdan: Német ford. ez a magyar fordításból hiányzik) maradt naplementig
2.   Hüség Zsolt 33,4 Mert az ÚR igéje igaz, mindent hűségesen cselekszik
3.   Igazság Ézs 5,1  Járjátok be Jeruzsálem utcáit, nézzetek szét, tudakozódjatok, kutassátok át tereit! Található-e, van-e olyan ember, aki törvény szerint él, és igazságra törekszik.

A nem látott dolgokban való meggyözödés: Hit - szilárdság - hüség - igazság => Emunah

Szeretettel

Lilla   cw6

Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Június 17. - 19:46:52
Válasz #64

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Kedves Testvérek!

Olvasva Johann Testvér könyvét, elgondolkoztam a következö mondaton:

Idézet
A fő gondot számomra az jelentette, hogy mindkét tábor a Bibliára hivatkozott és abból igazolta álláspontját. Ekkor határoztam el, hogy mivel a Biblia a keresztények számára a kijelentés alapja ezért mindent félretéve nekiállok tanulmányozni.

Szeretném, ha elbeszélgetnénk arról, hogy miként tanulmányozzuk a Bibliát, mert mint olvastuk itt két ellentétes tábor véleményéröl volt szó, akik a Bibliára hivatkoztak. Hogyan döntsük el, melyik magyarázatot fogadhatjuk el.

Talán jó lenne gyakorlati tapasztalatok elmondása is.

Szeretettel, Shalom

Lilla  cw6
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Július 08. - 11:15:56
Válasz #65

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Kedves Testvérek!

Visszatérnék Johann testvér idézetére:

Idézet
Az első és legfontosabb tényező az ige igével történő magyarázása. A Szentírás kijelentései nem kerülhetnek ellentmondásba egymással. A teljes Szentírást figyelembe kell venni az exegézis folyamán, a Mózesi kijelentésektől a Jánosi Jelenésekig. Ha ellentétek merülnek fel a többségben lévő igék értelmezése a mérvadó ill. az Újszövetségi kinyilatkoztatás dönt.  Szintén fontos még a szó szerinti értelmezés.

18.    Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki.
19.    És ha valaki nem hallgat az én ígéimre, a melyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon!
20.    De az a próféta, a ki olyat mer szólani az én nevemben, a mit én nem parancsoltam néki szólani, és a ki idegen istenek nevében szól: haljon meg az a próféta.
21.    Ha pedig azt mondod a te szívedben: miképen ismerhetjük meg az ígét, a melyet nem mondott az Úr?
22.   Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!

5.Móz 18,18-22

18.    És meghallják ama napon a siketek az írás beszédeit, és a homályból és sötétből a vakoknak szemei látni fognak.
19.   És nagy örömük lesz a szenvedőknek az Úrban, és a szegény emberek vígadnak Izráel Szentjében.

Ézs.29,18-19

27.    Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:
28.   És én örök életet adok nékik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

Jn 10,27-28

Elengedhetetlenül fontos, hogy Isten szava legyen a legfelsöbb prioritás.

7Ezért, amint a Szentlélek mondja: "Ma, ha az ő szavát halljátok,  8ne keményítsétek meg a szíveteket, mint az elkeseredéskor, a kísértés napján a pusztában, 9ahol megkísértettek engem őseitek azzal, hogy próbára tettek, bár látták tetteimet negyven éven át.
Zsid 3,7-9

1Jöjjetek, örvendezzünk az ÚR előtt, ujjongjunk szabadító kősziklánk előtt! 2Menjünk eléje hálaadással, ujjongjunk előtte énekszóval! 3Mert nagy Isten az ÚR, nagy király minden isten fölött. 4Kezében vannak a föld mélységei, a hegyek ormai is az övéi. 5Övé a tenger, hiszen ő alkotta, a szárazföldet is az ő keze formálta. 6Jöjjetek, boruljunk le, hajoljunk meg, essünk térdre alkotónk, az ÚR előtt! 7Mert ő a mi Istenünk, mi pedig legelőjének népe, kezében levő nyáj vagyunk. Most, amikor halljátok szavát,  8ne keményítsétek meg szíveteket, mint Meríbánál, amikor Masszánál voltatok a pusztában,  9ahol megkísértettek engem őseitek, próbára tettek, bár látták tetteimet.
Zsolt 95,1-9

Szeretettel

Lilla
Jak 1,18

2011. Július 08. - 11:31:43
Válasz #66

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Egyébbként bátorítónak tartom a fent említett Ígét is:

Idézet
Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!
5.Móz 18,22

Isten el fogja dönteni és meglátjuk az idö elteltével annak hitelességét. Ne félj attól.

Rm 12,2   És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

Szeretettel

Lilla
Jak 1,18

2011. Július 10. - 23:16:30
Válasz #67

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
Szerintem nagyon fontos hogy úgy vegyük az Ígét, mint világosságot. Fogadjuk el úgy ahogy van.

2Kor 8,1-24
...9Mert ismeritek a mi Urunk Jézus Krisztus kegyelmét; hogy gazdag létére szegénnyé lett értetek, hogy ti az ő szegénysége által meggazdagodjatok. ...

...Mert ha megvan a készség, az aszerint kedves, amije kinek-kinek van, nem aszerint, amije nincs. 13Ugyanis azért, hogy másoknak könnyebbségük legyen, nektek ne legyen nyomorúságotok. Ellenben az egyenlőségnek megfelelően 14a mostani időben a ti fölöslegetek pótolja azok hiányát, hogy máskor azok fölöslege is pótolja majd a ti hiányotokat, hogy így egyenlőség legyen;...

De bemásolhattam volna az egész szakaszt, mert nagyon sok kérdésre megtaláljuk a választ.

Shalom

Lilla
Jak 1,18

2013. December 10. - 10:59:26
Válasz #68

Mariann

• Vendég
Sziasztok !

Lilla testvérnő és Johann testvér párbeszéde ebben a topicban igazán üdítően, és építően hatott rám. Ajánlom mindenki figyelmébe .  vf11
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2016. November 05. - 19:17:05
Válasz #69

Csilla67

• Vendég

Kedves Johann testvér vagy aki olvassa!

Van kérdésem, amit nem értek.
Először Igéket írok, aztán jönnek a kérdések.

"És monda az Úr Mózesnek: Ímé te elaluszol a te atyáiddal, és ez a nép felkél, és idegen istenek után jár és paráználkodik azon a földön, a melyre bemegy, hogy lakozzék azon; és elhágy engem, és felbontja az én szövetségemet, a melyet én ő vele kötöttem."
(V.Mózes 31,16)

"Ezeket mondá; és ezután monda nékik: Lázár, a mi barátunk, elaludt; de elmegyek, hogy felköltsem őt. Mondának azért az ő tanítványai: Uram, ha elaludt, meggyógyul. Pedig Jézus annak haláláról beszélt; de ők azt hitték, hogy álomnak alvásáról szól."
(János 11,11-13)

"Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, a kik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, a kiknek nincsen reménységök. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképen az Isten is előhozza azokat, a kik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt. Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, a kik élünk, a kik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, a kik elaludtak."
(Tesszalonikaibeliekhez írt I. levél 4,13-15)

A Jelenések 20,11-15 arról ír, hogy amikor már minden eltűnt, akkor jön az ítélet. Ezeket Károly Gáspár fordítású Bibliából írtam ki.

Az Úr Jézus is azt mondja: "Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem. Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek."
(János 14,1-39

Manapság rengeteg a "mennyei túrista", akik arról számolnak be, hogy jártak a Mennyben és a pokolban, aztán elmesélik az élményeiket. Holott a fent idézett Igék azt mondják nekem, hogy nincs még sem pokolban szenvedő-, se Mennyben boldogan élő lélek.

Viszont ha a halottak alszanak, akkor a következő Igét hogy kell érteni? (Tudjuk, hogy Mózes meghalt)

"És hat nap mulva magához vevé Jézus Pétert, Jakabot és ennek testvérét Jánost, és felvivé őket magokban egy magas hegyre. És elváltozék előttök, és az ő orczája ragyog vala, mint a nap, ruhája pedig fehér lőn, mint a fényesség. És ímé megjelenék ő nékik Mózes és Illés, a kik beszélnek vala ő vele."
Máté 17,1-3)

További áldott hétvégét kívánok mindannyiótoknak!

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu