Szerző Téma: Prófétát támasztok nékik  (Megtekintve 10264 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2010. Szeptember 29. - 13:57:43

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: hu
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2018. Június 19. - 15:30:44
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/06/2010
      • Guti Tünde
Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki. És ha valaki nem hallgat az én ígéimre, a melyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon! 5Móz 18,18   

...reggel pont ezt az igét olvastam. Sőt már kb 1 hete gondolkodtam rajta, hogy vajon Mózes kire gondolt itt. Talán Jézust prófétálta meg?...

"Szívembe rejtettem a Te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened."          Zsoltárok 119:11.

2010. Szeptember 29. - 19:59:01
Válasz #1

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 06:18:48
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Kedves Tünde

Valószínű, hogy Mózes, Jézusról szólotta ez igéket, mert csak ő lehet az a próféta akire mindenben hallgatni kell.  Az apcsel is megerősíti ezt.

Mert Mózes ezt mondotta az atyáknak: Prófétát támaszt néktek az Úr, a ti Istenetek a ti atyátokfiai közül, mint engem; azt hallgassátok mindenben, a mit csak szólánd néktek. (apcsel 3;22)

Áldjon az Úr! cw6

nagyika7

2010. Szeptember 30. - 08:19:33
Válasz #2

Nem elérhető mnorbi

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2016. Január 17. - 06:21:17
  • Regisztrált: 06/10/2009
Igen Jézus volt az. ok7
Aki a felségesnek rejtekében lakozik.

2011. Március 10. - 06:51:49
Válasz #3

Nem elérhető Samu

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2011. Április 16. - 14:14:20
  • Regisztrált: 22/09/2009
Valószínű, hogy Mózes, Jézusról szólotta ez igéket, mert csak ő lehet az a próféta akire mindenben hallgatni kell.  Az apcsel is megerősíti ezt.
Ugyanakkor van ennek az igének egy általános jellegű üzenete. A legtöbb prófétára ráillik hogy olyan mint Mózes, ugyanakkor nehéz Mózesről vagy bármelyik prófétáról azt mondani hogy olyan mint Jézus, mert senki sem mérhető össze Jézussal, mert kicsoda olyan mint Ő?. Mózes viszont azt állítja hogy olyan prófétát támaszt az Úr, mint amilyen ő. Ezért egyáltalán nem biztos hogy itt Mózes Jézusra gondolt, bár az írástudók mindig azt gondolták hogy jön majd egy Mózeshez hasonló nagy próféta, és nem pedig arról szól ez az ige hogy Isten minden időben támaszt majd prófétát. Azonban elsősorban erről van szó, bár lehet értelmezni ezt az igét így is, meg úgy is, de ha a legegyszerűbb értelmét nézzük ennek az igének, akkor inkább arról van szó hogy Isten minden időben támaszt prófétát, akin keresztül megosztja az emberekkel az üzenetét. 

2011. Március 10. - 10:41:55
Válasz #4

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Ugyanakkor van ennek az igének egy általános jellegű üzenete. A legtöbb prófétára ráillik hogy olyan mint Mózes, ugyanakkor nehéz Mózesről vagy bármelyik prófétáról azt mondani hogy olyan mint Jézus, mert senki sem mérhető össze Jézussal, mert kicsoda olyan mint Ő?. Mózes viszont azt állítja hogy olyan prófétát támaszt az Úr, mint amilyen ő. Ezért egyáltalán nem biztos hogy itt Mózes Jézusra gondolt, bár az írástudók mindig azt gondolták hogy jön majd egy Mózeshez hasonló nagy próféta, és nem pedig arról szól ez az ige hogy Isten minden időben támaszt majd prófétát. Azonban elsősorban erről van szó, bár lehet értelmezni ezt az igét így is, meg úgy is, de ha a legegyszerűbb értelmét nézzük ennek az igének, akkor inkább arról van szó hogy Isten minden időben támaszt prófétát, akin keresztül megosztja az emberekkel az üzenetét. 

Helló Samu!

Péter e Mózes által szólott igét egyértelműen Jézusra vonatkoztatja. Más kérdés, hogy azokra a prófétákra is érthető akik Mózes után következtek, de az üzenet elsődleges célja: Krisztus lett.

Mint ahogy Izraelről is mondja az írás: Mikor még gyermek volt Izráel, megszerettem őt, és Égyiptomból hívtam ki az én fiamat (Hós 11,1) - az Evangélium bizonysága szerint Jézusban teljesedett be ez az Ige.(Mt 2,15).

Az ne zavarjon, hogy Mózes magához merte őt hasonlítani, elvégre az Ige testé lett.

üdv: nagyika7

2011. Március 10. - 12:37:16
Válasz #5

Nem elérhető Samu

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2011. Április 16. - 14:14:20
  • Regisztrált: 22/09/2009
Szia!

Péter e Mózes által szólott igét egyértelműen Jézusra vonatkoztatja. Más kérdés, hogy azokra a prófétákra is érthető akik Mózes után következtek, de az üzenet elsődleges célja: Krisztus lett.

Mint ahogy Izraelről is mondja az írás: Mikor még gyermek volt Izráel, megszerettem őt, és Égyiptomból hívtam ki az én fiamat (Hós 11,1) - az Evangélium bizonysága szerint Jézusban teljesedett be ez az Ige.(Mt 2,15).
Igen, csak ha egy zsidó írásismerő emberrel beszélgetsz, akkor az ilyen próféciákat nem biztos hogy érdemes megemlíteni. Ez az ő számára inkább azt jelenti hogy mi kiforgatjuk az írásokat, mert a mondatok legegyszerűbb értelme mást jelent. Vannak olyan próféciák amikre lehet hivatkozni, de nem lehet mindegyikre. Például az hogy Egyiptomból hívtam ki az én fiamat, számára egyértelműen azt jelenti hogy Izraelt Isten Egyiptomból hozta ki, és nem látja benne Jézust. Ez a Szentszellem kijelentése, de azt ő nem tudja. Persze nem mindegy hogy egyes számban mondja hogy fiamat, vagy úgy mondja hogy fiaimat, de ez még nem biztos hogy őt meggyőzi, hogy itt a Messiásról van szó, és nem az egész Izraelről, mert a mondat eleje egyértelműen Izraelt említ. A próféciák Isten jelenlétéből jönnek, az örökkévalóságból, és többször gondot okoz  belehelyezni őket az időbe. Nem mindegy az sem hogy prófétát támaszt az Úr, olyat mint én, vagy hogy prófétákat támaszt az Úr, olyanokat mint én. Ezért lehet ezt így is érteni, meg úgy is lehet érteni. Benne van mindkettő jelentés, és mindkettő jelentés valóság. Persze számunkra nagyobb jelentőséggel bír a kijelentésnek az a fele, ami a Messiásra utal, ebben teljesen igazad van.

Üdv!

2011. Március 10. - 15:51:56
Válasz #6

Tutajos

• Vendég
Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ígéimet adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki. És ha valaki nem hallgat az én ígéimre, a melyeket az én nevemben szól, én megkeresem azon! 5Móz 18,18   

...reggel pont ezt az igét olvastam. Sőt már kb 1 hete gondolkodtam rajta, hogy vajon Mózes kire gondolt itt. Talán Jézust prófétálta meg?...

Megmond nékik mindent AMIT PARANCSOLOK NÉKI.

Lukács21/8.    
Ő pedig monda: Meglássátok, hogy el ne hitessenek benneteket: mert sokan jőnek el az én nevemben, kik ezt mondják: Én vagyok; és: Az idő elközelgett; ne menjetek azért utánok.

Mt 7,22     
Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

Bizony a próféták csak azt mondják amit az Isten parancsol nékik, ha hallgatnak az Úrra, és nem a saját fejük után mennek.
Sokan jönnek és mondják eljött az idő. El is jöttek, és jönnek, de nem volt, és nincs igazuk, mert a napok is bizonyságot tesznek, hogy nem az Úr küldte őket.
Bizony sokan mondják, hogy az Úr nevében prófétálnak, de csak kevesen prófétálnak valóban az Úr akaratából.
Ha a próféta nem kap parancsot, hallgasson.
A próféta1 Kor 14/32.    
És a prófétalelkek engednek a prófétáknak;

Tutajos

2011. Március 10. - 16:01:55
Válasz #7

Nem elérhető Guti Tünde

• Hős tag
  • Téma indító
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2018. Június 19. - 15:30:44
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/06/2010
      • Guti Tünde
Manapság sokan mondják magukról, hogy próféták.
Tudom, hogy Isten ajándékai között ez is szerepel, és nagyon fontos.

Szerintetek mi a feladata napjaink gyülekezetében egy mai prófétának leginkább?

"Szívembe rejtettem a Te beszédedet, hogy ne vétkezzem ellened."          Zsoltárok 119:11.

2011. Március 10. - 16:02:51
Válasz #8

Kamilla

• Vendég

Jn 8,28 Monda azért nékik Jézus: Mikor felemelitek az embernek Fiát, akkor megismeritek, hogy én vagyok és semmit sem cselekszem magamtól, hanem a mint az Atya tanított engem, úgy szólok.

Jn 12:
48.  A ki megvet engem és nem veszi be az én beszédeimet, van annak, a ki őt kárhoztassa: a beszéd, a melyet szólottam, az kárhoztatja azt az utolsó napon.
49. Mert én nem magamtól szóltam; hanem az Atya, a ki küldött engem, ő parancsolta nékem, hogy mit mondjak és mit beszéljek.
50.  És tudom, hogy az ő parancsolata örök élet. A miket azért én beszélek, úgy beszélem, a mint az Atya mondotta vala nékem.

Azt gondolom, ezekből az Igékből világos, hogy Krisztus Jézusról, A PRÓFÉTÁRÓL van szó    ok25

2011. Március 10. - 16:21:56
Válasz #9

Tutajos

• Vendég
Manapság sokan mondják magukról, hogy próféták.
Tudom, hogy Isten ajándékai között ez is szerepel, és nagyon fontos.

Szerintetek mi a feladata napjaink gyülekezetében egy mai prófétának leginkább?

1Krón 29,29  Dávid királynak pedig úgy első, mint utolsó dolgai, ímé megirattak a Sámuel próféta könyvében és a Nátán próféta könyvében és a Gád próféta könyvében;
 2Krón 9,29  Salamonnak egyéb dolgai, úgy az elsők, mint az utolsók, avagy nem írattak-é meg a Nátán próféta könyvében, és a Silóbeli Ahija prófécziájában, és Jehdó prófétának Jeroboám ellen, a Nébát fia ellen írt látásaiban?
2Krón 12,15  Roboámnak pedig első és utolsó dolgai avagy nincsenek-é megírva a Semája próféta könyvében, és Iddónak, a látnoknak könyvében, a nemzetségi lajstromban? És hadakozás volt Roboám és Jeroboám között egész éltökben.
2Krón 13,22     Abijának pedig több dolgai, útai és beszédei megírattak az Iddó próféta könyvében.
 2Krón 26,22     Uzziásnak pedig első és utolsó dolgait megírta Ésaiás próféta, az Ámós fia.

A próféták figyeltek Istenre. Megkérdezték Istent azok felől, amit mutatott, vagy csak figyeltek, mint Jézus az Atyára, és arról tettek bizonyságot amiről Isten beszélt. Közvetítettek Isten és ember között.

Tutajos

2011. Március 10. - 17:23:23
Válasz #10

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010
5 Móz. 18.15: Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!

E kijelentés szerint Izraelnek az Isten által küldött prófétákra kellett (volna) hallgatnia, mert Isten őket küldte, mint kijelentéseinek közvetítőit. A küldöttek legnagyobbika Jézus, mint eljövendő próféta (aki maga Isteni személy, s a prófétai szolgálat mellett még pap és király is egy személyben). Az idézett kijelentés egyes számban van megfogalmazva, ami világos utalás "a" prófétára, Jézusra (Csel. 3,20-23) és sok párhuzamosság van az ő személye és Mózes között.

2011. Március 10. - 17:25:06
Válasz #11

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Testvér

Párhuzamok Mózes és Jézus Krisztus között:

Gyermekként meg akarták ölni

És szóla Égyiptom királya a héber bábáknak, a kik közűl egyiknek Sifra, a másiknak Puá vala neve. És monda: Mikoron héber asszonyok körűl bábálkodtok, nézzetek a szűlőszékre: ha fiú az, azt öljétek meg, ha pedig leány az, hadd éljen. (2 Móz. 1.15-16).Hit által rejtegették Mózest az ő szülei születése után három hónapig (Zsid. 11.23)

Mikor pedig azok visszatérnek vala, ímé megjelenék az Úrnak angyala Józsefnek álomban, és monda: Kelj fel, vedd a gyermeket és annak anyját, és fuss Égyiptomba, és maradj ott, a míg én mondom néked; mert Heródes halálra fogja keresni a gyermeket. Ő pedig fölkelvén, vevé a gyermeket és annak anyját éjjel, és Égyiptomba távozék. (Mát. 2.13-14)

2011. Március 10. - 17:27:42
Válasz #12

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Testvér
Az álmessiások

23Akkor ha valaki azt mondja: Íme, itt a Krisztus vagy amott! ne higgyétek. 24Álpróféták és álkrisztusok fognak fellépni, és nagy jeleket és csodákat visznek végbe, hogy megtévesszék, ha lehet, még a választottakat is. 25Lám, előre megmondtam nektek. 26Ha tehát azt mondják nektek, hogy kinn van a pusztában -, ne menjetek ki, hogy a házban rejtőzködik -, ne higgyétek el! 27Amint a villám napkeleten támad és napnyugatig látszik, olyan lesz az Emberfiának eljövetele is. 28Ahol a hulla van, oda gyűlnek a keselyűk

2011. Március 10. - 17:31:30
Válasz #13

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag

Párhuzamok Mózes és Jézus Krisztus között:

Gyermekként meg akarták ölni

És szóla Égyiptom királya a héber bábáknak, a kik közűl egyiknek Sifra, a másiknak Puá vala neve. És monda: Mikoron héber asszonyok körűl bábálkodtok, nézzetek a szűlőszékre: ha fiú az, azt öljétek meg, ha pedig leány az, hadd éljen. (2 Móz. 1.15-16).Hit által rejtegették Mózest az ő szülei születése után három hónapig (Zsid. 11.23)

Mikor pedig azok visszatérnek vala, ímé megjelenék az Úrnak angyala Józsefnek álomban, és monda: Kelj fel, vedd a gyermeket és annak anyját, és fuss Égyiptomba, és maradj ott, a míg én mondom néked; mert Heródes halálra fogja keresni a gyermeket. Ő pedig fölkelvén, vevé a gyermeket és annak anyját éjjel, és Égyiptomba távozék. (Mát. 2.13-14)

Ez így igaz Julika  c19 és még egy fontos hasonlóság, hogy mindketten hűek a maguk házához. Zsid 3,6

cw6

2013. Január 16. - 13:15:17
Válasz #14

Mariann

• Vendég
Sziasztok!

Van egy kérdésem . Istennél mik a feltételek ahhoz, hogy valakit elhívjon prófétának? Nagyon sokat hallani, hogy ez a "nagy" valaki megprófétált ezt, meg azt, és nem történt semmi. Aztán jött valaki , hirtelen, váratlanul, mondott egy mondatot, és megremegett a fél világ. Kérdésem első felére tenném a hangsúlyt. Mi alapján dönt Isten, hogy most ezt , vagy azt az embert elküldöm ? megadom neki azt a hatalmas kegyet, hogy kijelentek neki dolgokat , adok szavakat a szájába, felkenem az én prófétámnak. miért pont Mózes? és miért a többi ószöv.-i próféta? mit tettek ők le Isten asztalára, hogy íly nagy szolgálatot kaptak az Istentől?  Miben másak ők , mint mi vagyunk? Előre kiválasztja őket Isten, vagy "menet közben" hívja el őket erre a szolgálatra ?

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu