Szerző Téma: Tévtanítások felismerése  (Megtekintve 34973 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2014. Október 23. - 19:54:18
Válasz #120

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Kedves Mariann!

Elgondolkoztam még azon, amit írtál… Most nem Rád gondolok, hanem általánosságban kérdezem. Csalódnak emberek a gyülekezetben és ezért nehéz nekik szeretni a zsidókat? Valahogy nekem ez nem jön össze. A zsidók mit tehetnek erröl?  Egy csalódás lehet gyógyír számunkra, ha jól reagáljuk le. Rájövünk, hogy nem emberek szabják meg, hogy mit higyjünk, hanem Isten Szava. De ha átesünk a másik oldalra, azzal semi sem oldódott meg. Igen, van úgy, hogy megterhelnek ezek a csalódások.  Ám Jézus bátorít minket:

Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok, és meg vagytok terhelve, és én megnyugvást adok nektek.
Mt 11,28

Amikor saját egyházamban csalódtam, az ÚR a szívemre helyezte a 121 Zsoltárt:

Zarándokének. Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? 2. Segítségem az ÚRtól jön, aki az eget és a földet alkotta. 3. Nem engedi, hogy lábad megtántorodjék, nem szunnyad őriződ. 4. Bizony nem szunnyad, nem alszik Izráel őrizője! 5. Az ÚR a te őriződ, az ÚR a te oltalmad jobb kezed felől. 6. Nem árt neked nappal a nap, sem éjjel a hold. 7. Az ÚR megőriz téged minden bajtól, megőrzi életedet. 8. Megőriz az ÚR jártodban-keltedben, most és mindenkor.   

cw6
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
bist
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2014. Október 23. - 20:19:14
Válasz #121

Mariann

• Vendég
Kedves Lilla !

Természetesen nem a zsidó emberek tehetnek erről , és úgy gondolom, hogy nem is az a hívő ember , aki elkezd járni a gyülekezetbe. Hogy kicsit konkretizáljam. Van valaki , aki megtér Istenhez , elkezd járni a gyülekezetbe , de vannak dolgok , amelyeknél segítségre szorul(nem anyagi dolgokra gondolok). lelki tanácsadás, pásztorlás , és ezt nem kapja meg . Van hogy esendőségét bűnként kapja vissza sokszor itélkezés formájában . Egy idő után úgy érzi , magára van hagyva , de alkalomról alkalomra azt hallja, hogy szeresd a zsidó embereket . Göndolhatja e azt, hogy én nem érek annyit ?? persze , hogy gondolhatja. és ahogy hozzászólásom elején írtam , sem a zsidó emberek , sem pedig a keresztény ember , mondjuk akivel példálózok nem tehet. Aki erről tehet , az, aki nem kezeli helyén ezeket a dolgokat. Nincs azzal baj természetesen, ha egy gyülekezet elkötelezett Izrael felé, ha a gyülekezet pásztora saját híveivel is törődik. Nagyon sok sebzett szívü ember van akár keresztény , akár zsidó ember között, és van, hogy a mérleg egyfelé billeg. Erre írtam, hogy felborult az egyensúly. Ezt kellene valahogy rendbe tenni.

bye2

2014. Október 23. - 20:32:59
Válasz #122

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Ezekben az esetekben egy szükséges, minden ilyen sebet az ÚR elé vinni, és hagyni, hogy Ö gyógyítsa be. Az Íge nagyon komolyan figyelmeztet:

Ezért tehát a lankadt kezeket és a megroskadt térdeket erősítsétek meg, 13. és egyenes ösvényen járjatok, hogy a sánta meg ne botoljon, hanem inkább meggyógyuljon. 14. Törekedjetek mindenki iránt a békességre és a szent életre, amely nélkül senki sem látja meg az Urat. 15. Ügyeljetek arra, hogy senki se hajoljon el Isten kegyelmétől, hogy a keserűségnek a gyökere felnövekedve kárt ne okozzon, és sokakat meg ne fertőzzön.
Zsid 12,12-15

cw6
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
bist
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu