Szerző Téma: A bűnök fajtái a Biblia szerint  (Megtekintve 39640 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2012. Május 06. - 18:45:11
Válasz #45

Kamilla

• Vendég
Köszönöm válaszod Kamilla ! Akkor gyakorlatiasabban teszem fel a kérdést. Mondjuk van egy hitetlen, világi nagyon gazdag ember . Aki úgy gondolja, hogy a vagyonából segíti a szegény embereket, jótékonykodik, egy-két alapitványnak juttat minden hónapban, de úgy hogy még véletlenül sem fedi fel azt , hogy ő tenné. Senki nem tudja, hogy ő ezt teszi (én már hallottam ilyenről). Mivel IStent nem ismeri , nem mondhatjuk el, hogy mondjuk keresztényi módon viselkedik. Egyszerüen ezt mondja a szíve, hogy segitsen. És ő megteszi. Ez egy jó motívum, segiteni egy elesetten. Nem adatja meg magának a dicsőséget senkivel, hiszen nem tudják, hogy ezt teszi. Emberi elgondolásból teszi, amit tesz, de ISten mást javasolna? Vagy aki felajánlja az egyik veséjét, egy számára teljesen idegen embernek, csak hogy esélyt adjon egy új életre neki.  Vagy valaki örökbe fogad egy kis árvát, hogy ne intézetben nőjön fel, hanem szerető családban. 

Én igy értettem a kérdésem. "... aki nincs igei kapcsolatban Istennel, nem tehet jót, olyat, ami Isten számára elfogadható. A bűnös nem cselekedhet mást ,csak bűnt..."  nincs kivétel??

További szép napot  bye2

Azt gondolom, értem, kedves Mariann  :)

Nos vannak ilyen emberek, adakozók, stb... de sok olyan van, aki valamiféleképpen úgymond kompenzálni akarnak valamit, a lelkiismeretüket elhallgattatni, mert mondjuk adakozik, segít másokon, de közben parázna, házasságtörő, vagy káromkodó, sőt, van, aki tolvaj, tisztességtelen úton jutott vagyonához, vagy nem jó szülő.... szóval ilyesmi, és igyekszik jó cselekedetekkel kicsit javítani a "statisztikáján"...

Vannak maffiózok is, akik adakozók, alapítványt hoznak létre....és közben gyilkolnak, zsarolnak, vagy a kábítószer bizniszben vannak benne, vagy a prostitúcióban...

Mindig meg kell vizsgálni az ember életét egészében, nem részeket, mert azok csalókák lehetnek...

Másrészt ezek a jó cselekedetek, tényleg hasznosak, főleg annak, aki felé irányul, de persze nem üdvözítőek senkinek....
 Tudom, nem is mondtad ezt, csak megjegyeztem. :)

bye

2012. Május 06. - 21:35:10
Válasz #46

mariann35

• Vendég
Köszönöm válaszod Kamilla ! Akkor gyakorlatiasabban teszem fel a kérdést. Mondjuk van egy hitetlen, világi nagyon gazdag ember . Aki úgy gondolja, hogy a vagyonából segíti a szegény embereket, jótékonykodik, egy-két alapitványnak juttat minden hónapban, de úgy hogy még véletlenül sem fedi fel azt , hogy ő tenné. Senki nem tudja, hogy ő ezt teszi (én már hallottam ilyenről). Mivel IStent nem ismeri , nem mondhatjuk el, hogy mondjuk keresztényi módon viselkedik. Egyszerüen ezt mondja a szíve, hogy segitsen. És ő megteszi. Ez egy jó motívum, segiteni egy elesetten. Nem adatja meg magának a dicsőséget senkivel, hiszen nem tudják, hogy ezt teszi. Emberi elgondolásból teszi, amit tesz, de ISten mást javasolna? Vagy aki felajánlja az egyik veséjét, egy számára teljesen idegen embernek, csak hogy esélyt adjon egy új életre neki.  Vagy valaki örökbe fogad egy kis árvát, hogy ne intézetben nőjön fel, hanem szerető családban. 

Én igy értettem a kérdésem. "... aki nincs igei kapcsolatban Istennel, nem tehet jót, olyat, ami Isten számára elfogadható. A bűnös nem cselekedhet mást ,csak bűnt..."  nincs kivétel??

További szép napot  bye2

Azt gondolom, értem, kedves Mariann  :)

Nos vannak ilyen emberek, adakozók, stb... de sok olyan van, aki valamiféleképpen úgymond kompenzálni akarnak valamit, a lelkiismeretüket elhallgattatni, mert mondjuk adakozik, segít másokon, de közben parázna, házasságtörő, vagy káromkodó, sőt, van, aki tolvaj, tisztességtelen úton jutott vagyonához, vagy nem jó szülő.... szóval ilyesmi, és igyekszik jó cselekedetekkel kicsit javítani a "statisztikáján"...

Vannak maffiózok is, akik adakozók, alapítványt hoznak létre....és közben gyilkolnak, zsarolnak, vagy a kábítószer bizniszben vannak benne, vagy a prostitúcióban...

Mindig meg kell vizsgálni az ember életét egészében, nem részeket, mert azok csalókák lehetnek...

Másrészt ezek a jó cselekedetek, tényleg hasznosak, főleg annak, aki felé irányul, de persze nem üdvözítőek senkinek....
 Tudom, nem is mondtad ezt, csak megjegyeztem. :)

bye

Kedves Kamilla!

Van egy rossz hírem, amely gondolom nem fog  meglepetésként hatni sem rád, sem pedig másra. Keresztény emberek között is vannak ilyenek .CSinál valamit , amit tudja nagyon jól , hogy mondjuk Igeellenes, és ahelyett, hogy megtérne belőle, bocsánatot kérne az Úrtól , lelkiismerete elcsititásaként csinál valami "jót". ÉS azt hiszi, hogy kiegyenlitette a számlát. Most már az Úr sem haragszik úgy rá. Mégis ez rosszabb, mint hitetlenné. Én most is azt mondom, nem biztos hogy egy hitetlen csak azért cselekszik jót , mert valami vaj van a füle mögött, és így szeretné elkenni. Van akinél ez ösztönös, vagy így nevelték, mert már a szülei is ilyenek voltak. Persze, ettől még nem lesz senkinek üdvössége, ahogy te is írod  bye2

2012. Május 06. - 21:51:13
Válasz #47

OZsuzsa

• Vendég
Kedves Mariann!

Itt konkrétan mire gondolsz? Tudsz rá esetleg példát felhozni?
"CSinál valamit , amit tudja nagyon jól , hogy mondjuk Igeellenes, és ahelyett, hogy megtérne belőle, bocsánatot kérne az Úrtól , lelkiismerete elcsititásaként csinál valami "jót". ÉS azt hiszi, hogy kiegyenlitette a számlát"

Milyen Igeellenes dolgot csinálhat egy keresztény? talán házasságtörés, vagy rablás, esetleg hamis tanítás...

köszönöm válaszod
tisztelettel: zsuzsa

2012. Május 06. - 21:55:41
Válasz #48

mariann35

• Vendég
Szia Zsuzsa!

Igen, pontosan ilyenekre gondoltam . Egy hivő tudja , hogy mik azok a dolgok, amelyek nem tetszenek Istennek, Igeellenes. Meg sok minden... ÉS egy hivő tudja az ellenkezőjét is, hogy mik kedvesek Istennek. És úgy gondolja, hogy a második variációval leradirozza az elsőt. Biztos, hogy nem rossz dolog ez sem, de a kettő dolog között érdemes Istennel is beszélni, nemcsak a saját valónkkal, hogy most ezt elintéztük én , meg én , és ennyi. Bármit is csinálunk , most a jóra gondolok - hivőként- nem érdemes kihagyni Istent.  bye2 (lehet, hogy most nagyon kusza voltam )

2012. Május 06. - 22:07:44
Válasz #49

OZsuzsa

• Vendég
Kedves Mariann!

Nekem csak az jutott az eszembe, ha egy keresztény ember kirabol egy bankot utána adakozik belőle hogy jót tegyen, az nem keresztény onnantól. Mivel tudja, hogy az első nem tetszik Istennek, a másodikat nem Miatta és Neki vagyis az Ő dicsőségére fogja tenni, hanem csak úgy...

2012. Május 06. - 22:53:30
Válasz #50

mariann35

• Vendég
Igen, én is így gondolom. Ez olyan mintha valaki a lottónyereményből fizetné a tizedet. Vagy nem?   vf11

2012. Május 07. - 07:10:45
Válasz #51

Kamilla

• Vendég

Idézet
Kedves Kamilla!

Van egy rossz hírem, amely gondolom nem fog  meglepetésként hatni sem rád, sem pedig másra. Keresztény emberek között is vannak ilyenek .CSinál valamit , amit tudja nagyon jól , hogy mondjuk Igeellenes, és ahelyett, hogy megtérne belőle, bocsánatot kérne az Úrtól , lelkiismerete elcsititásaként csinál valami "jót". ÉS azt hiszi, hogy kiegyenlitette a számlát. Most már az Úr sem haragszik úgy rá. Mégis ez rosszabb, mint hitetlenné. Én most is azt mondom, nem biztos hogy egy hitetlen csak azért cselekszik jót , mert valami vaj van a füle mögött, és így szeretné elkenni. Van akinél ez ösztönös, vagy így nevelték, mert már a szülei is ilyenek voltak. Persze, ettől még nem lesz senkinek üdvössége, ahogy te is írod

Kedves Mariann

Ez akkor lenne számomra rossz hír, ha az ellenkezőjét állítottam volna,
 vagy tagadnám, hogy keresztény is tesz ilyesmit.

De egyetértek Zsuzsával: aki ilyesmit tesz, az nem keresztény már a szó
 valódi értelmében, mert rég a széles úton jár... csak mázol....

A hitetlenekről pedig olvasd el, miket ír a Biblia: minden fej beteg..,
 gonosz, kemény a szív, nem ismeri Istent....
 Azt mondjuk, hogy ha megtér valaki, átmegy a halálból az életre...
 a sötétségből a világosságra, hogy a pogányok a sötétség cselekedeteit
 cselekszik.... halott a szelleme, akkor pedig  "jó" cselekedetei vagy lelkiek, vagy
 testiek, vajon melyik kedves Isten előtt??
 A 3. lehetőségről ne is beszéljünk.... :(

Azt mondjuk, hogy csak Isten jó, és nélküle nem tudunk jót tenni, Neki
 tetszőt, akkor ez a hitetlenre nem áll?
 Semmink sincs, amit ne Tőle kapnánk.... stb.

Hogy is van ez??   s46

Áldott napot  neked   bye
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
OZsuzsa

2012. Május 07. - 07:43:15
Válasz #52

Kamilla

• Vendég

Régebben hallottam Derek Prince egy tanítását (sajnos nem emlékszem a
 címére... :( ), amiben azt fejtegeti, hogy a hitetlen ember is betölthet
 Igéket = Törvénypontot, és emiatt állhat még a világ.... (ez szabad értelmezés
 tőlem)
 Szóval ha például tiszteli apját, anyját, akkor betöltötte a 10 Ige egyikét, és
 emiatt áldást kap életére, de nem üdvösséget.
 Tehát, ha így érted, kedves Mariann, akkor igazad van :)

De mivel azt mondja az Úr, hogy ha megrontanak egyetlen törvénypontot,
 akkor az egészet megrontják, ezért szüksége van mindenkinek Krisztus Jézusra,
 Aki betöltötte valamennyit és így Őbenne mi is be tudjuk tölteni, illetve,
 Ő, aki bennünk él....

bye

OZsuzsa

2012. Május 07. - 11:48:50
Válasz #53

Nem elérhető masut

• Törzstag
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2017. Május 17. - 20:39:53
  • Testvér
  • Regisztrált: 18/01/2012
idézet kamillától:
 Azt mondjuk, hogy csak Isten jó, és nélküle nem tudunk jót tenni, Neki
 tetszőt, akkor ez a hitetlenre nem áll?
 Semmink sincs, amit ne Tőle kapnánk.... stb.

Hogy is van ez?? 

Néhány Igén gondolkodtam a fenti témával kapcsolatban.

Jób 14:4       Ki adhat tisztát a tisztátalanból? Senki.
Zsolt 51:7      Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám.
Róma 7:21     Megtalálom azért magamban, ki a jót akarom cselekedni, ezt a törvényt, hogy a bűn megvan bennem.

Ézsa 64:5      És mi mindnyájan olyanok voltunk, mint a tisztátalan, és mint megfertéztetett ruha minden mi igazságaink

(igazságosság, egyenesség, erény, kegyesség), és 
                      elhervadánk, mint a falomb mindnyájan, és álnokságaink, mint a szél, hordának el bennünket!

itt a megfertéztetett ruha olyan ruhaanyagra vonatkozik amelyet egyszer használtak és tisztátalansága miatt ki sem mostak hanem elégettek.

1Kor.3:11-15  Mert más fundamentomot senki nem vethet azon kívül, a mely vettetett, mely a Jézus Krisztus.
                       Ha pedig valaki aranyat, ezüstöt, drágaköveket, fát, szénát, pozdorját épít rá erre a fundamentomra;
                       Kinek-kinek munkája nyilván lészen: mert ama nap megmutatja, mivelhogy tűzben jelenik meg; és hogy kinek-kinek
                       munkája minémű legyen, azt a tűz próbálja meg.   
                       Ha valakinek a munkája, a melyet ráépített, megmarad, jutalmát veszi.
                       Ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga azonban megmenekül, de úgy, mintha tűzön keresztül.

a munkája itt a görög:(ergon)
1) cselekvés, tevékenység
2) munka, foglalkozás, feladat
3) cselekedet
4) eredmény, teljesítmény, alkotás
mariann35, OZsuzsa

2012. Május 07. - 12:07:25
Válasz #54

mariann35

• Vendég
Jó , rendben, én feladom ezt a kérdést most  vf11. De a véleményem még mindig az, hogy ha egy hitetlen segit egy embertársán, lehet, hogy a szíve még nem az Úré, de semmiképpen nem tudok olyan szavakat párositani mellé, hogy gonosz, kemény szív. Tudom, hogy szellemi szinten igen. Ebben Isten tudna igazságot tenni.
OZsuzsa

2012. Május 07. - 12:09:42
Válasz #55

OZsuzsa

• Vendég
Ez így van. Összefoglalva aki hetetlen legyen jó, aztán pedig térjen meg és akkor üdvözül is a jósága mellé.
Aki keresztény, az pedig ha rossz volt váljon jóvá, ha jó, akkor pedig maradjon úgy.
mariann35, lakatos brigitta

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu