Szerző Téma: A prófétálás  (Megtekintve 13197 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Június 04. - 06:28:50

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010

Valóban voltak próféta asszonyok. Mégis szeretném kicsit konkrétabban tudni, mit értünk prófétálás alatt?

Szeretettel
Shabbat Shalom

cw6
kedves Lilla!

amikor ezeket a sorokat olvastam eszembe jutott a multhét szombat mikor egy olyan helyenvoltam Újra Istentiszteleten ahol 200-an lehettünk.
És volt Három csodálatos ember//testvérek//akiket nagyon megálldott az Úr az evangélizációra!
A pásztor testvér már MIKOR KEZÉBE VETTE A GITÁRT ÉS ÉNEKELT MÁR LESZÁLT KÖZÉNK A MENNY!
És mikor szólta felénk az Igét...azt MÉG A LEGKISSEB GYERMEKIS MEGÉRTHETTE

Aztán amikor a drága testvérnő Imátkozott//aki a pásztorral jött bp-ről//kijelentést kapott az Úrtól mondván:
Testvérek van közöttetek egy testvér aki kétszer akart öngyilkosságot elkövetni a napokban,és kötél álltal akarta ezt megtenni.
És mindenki ledöbbenve nézte hogy vajon kinek szólhat ilyet mert itt mindenki,vagyis majdnem mindenki Keresztény.
És kérte nelégy szégyenlős gyere előre mert ma megmenteni akarja az Úr a lelked//bár gondolhatja valaki,hogy ilyen csoportban lehet ilyen ember mert manapság a nyomor a megvetettség vezethet ilyen gondolatra egy ember.De ő nemtudhatta csak az Úr lelke álltal mely kijelentést adott neki///
Meglepettségünkre egy fiatal fiu előre ment és mondta ővolt aki egynapon kétszer akasztotta fel magát ,és első alkalommal leszakadt a kötele,másodjára már eszméletétis elvesztette és barátai vágták le.
Azonnal kórházba vitték és mikor kiengedték Istentiszteletre jött a keresztény testvérével!
És elmondta hogy az éhezés,a nincstelenség a szeretetlenség miatt tette!

És viszatérve arra,hogy prófétálásnak ajándékát kaphatja egy nőtestvér éskijelentéseket?:-igen mert személyesen halhattam az Úr szavát azon a drága nőtestvéren aki ittvolt közöttünk.

Álldott az Úr aki nem személyválogató cw6

2011. Június 04. - 07:07:05
Válasz #1

Nem elérhető Kijelentés7

• szellemi aranyásó
  • Törzstag
  • Ország: ca
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2011. November 07. - 12:10:49
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/02/2011
Azt hiszem ez inkább a tudomány-beszéde volt pontosabban, de valóban prófétikus ajándék. Különben nem is az elnevezés a fontos (meg hogy mi teológizálgassunk vele) hanem hogy működjön a kijelentés.  x0
Nagyon hasznos, valóban életet tud menteni, ezért mondta Pál hogy kivánom hogy mindnyájan prófétáljatok !

2011. Június 04. - 08:19:25
Válasz #2

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 06:18:48
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Kedves Nagyika!

Valóban voltak próféta asszonyok. Mégis szeretném kicsit konkrétabban tudni, mit értünk prófétálás alatt?

Szeretettel
Shabbat Shalom

cw6

Kedves Lilla!

Pál szerint a prófétálás ajándéka a szív rejtett titkainak a napvilágra hozatala, amely épülést bátorítást és vigasztalást nyújt egy adott helyzetben - de úgy látom, ezt előttem már Tünde nővérke röviden körülírta.  vr1

(1Kor.14;3 , 24-25)

2011. Június 04. - 08:29:17
Válasz #3

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 06:18:48
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag

Szeretettel
Shabbat Shalom

cw6
kedves Lilla!

amikor ezeket a sorokat olvastam eszembe jutott a multhét szombat mikor egy olyan helyenvoltam Újra Istentiszteleten ahol 200-an lehettünk.
És volt Három csodálatos ember//testvérek//akiket nagyon megálldott az Úr az evangélizációra!
A pásztor testvér már MIKOR KEZÉBE VETTE A GITÁRT ÉS ÉNEKELT MÁR LESZÁLT KÖZÉNK A MENNY!
És mikor szólta felénk az Igét...azt MÉG A LEGKISSEB GYERMEKIS MEGÉRTHETTE

Aztán amikor a drága testvérnő Imátkozott//aki a pásztorral jött bp-ről//kijelentést kapott az Úrtól mondván:
Testvérek van közöttetek egy testvér aki kétszer akart öngyilkosságot elkövetni a napokban,és kötél álltal akarta ezt megtenni.
És mindenki ledöbbenve nézte hogy vajon kinek szólhat ilyet mert itt mindenki,vagyis majdnem mindenki Keresztény.
És kérte nelégy szégyenlős gyere előre mert ma megmenteni akarja az Úr a lelked//bár gondolhatja valaki,hogy ilyen csoportban lehet ilyen ember mert manapság a nyomor a megvetettség vezethet ilyen gondolatra egy ember.De ő nemtudhatta csak az Úr lelke álltal mely kijelentést adott neki///
Meglepettségünkre egy fiatal fiu előre ment és mondta ővolt aki egynapon kétszer akasztotta fel magát ,és első alkalommal leszakadt a kötele,másodjára már eszméletétis elvesztette és barátai vágták le.
Azonnal kórházba vitték és mikor kiengedték Istentiszteletre jött a keresztény testvérével!
És elmondta hogy az éhezés,a nincstelenség a szeretetlenség miatt tette!

És viszatérve arra,hogy prófétálásnak ajándékát kaphatja egy nőtestvér éskijelentéseket?:-igen mert személyesen halhattam az Úr szavát azon a drága nőtestvéren aki ittvolt közöttünk.

Álldott az Úr aki nem személyválogató cw6

Kedves Julika!

Nagyon jó példát hoztál!

Ilyen esetben tényleg a prófétálás ajándéka működik, amint Pál apostol is tanítja. (1Kor 14;22-25)

vr1

2011. Június 04. - 09:18:40
Válasz #4

Kamilla

• Vendég
 Sziasztok!

Jeremiás prófétánál van egy Ige, ami nagyon jól összefoglalja
 mi is a próféta feladata:

Jeremiás 1:10.  Lásd, én e mai napon népek fölé és országok fölé rendellek téged, hogy gyomlálj, irts, pusztíts, rombolj, építs és plántálj!

cw6

2011. Június 04. - 10:14:32
Válasz #5

Nem elérhető Kijelentés7

• szellemi aranyásó
  • Törzstag
  • Testvér
Ok, tehát ez a prófáta 'FELADATA' amúgy 'ÖSSZEFOGLALVA' ....  ok1
Tehát akkor a prófétának kell egy ásó, kapa, nagykalapács .... éééés  s46 .... Ah ! GEREBLYE ! !   vf28

Bocsi Kamilla, ezt a poént nem hagyhattam ki ....  cw4

2011. Június 04. - 10:47:54
Válasz #6

Kamilla

• Vendég
  Semmi gond, kedves Kijelentés!    bye2

Örülök, hogy jól szórakozol, áldjon meg az Úr!   ok21

2011. Június 04. - 18:01:14
Válasz #7

Nem elérhető johann57

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:2018. Június 18. - 12:38:45
  • Testvér
  • Regisztrált: 28/04/2011
Békesség!

A prófétálás, mint Isten Szellemének ajándéka nagyon jó, hogy szóba került a nők kapcsán. Nagyon jó dolog ha nőtestvérek ebben szolgálnak és építik Isten gyülekezeteit. A nők felépítésük révén, finomság, érzékenység, másmódon is megtudják ragadni Isten jelenlété és üzenetét, mint a férfiak.
Nézzük mi is a prófétálás, prófétai szolgálat.
A prófétálás Isten üzenetének, kijelentésének Szent Szellem által történő átadása. A próféta veszi a mennyei üzenetet és azt továbbítja azok felé akiknek szólnia kell. Ez lehet egy ember számára is, nemcsak gyülekezeteknek vagy akár nemzeteknek! Ennek közlési módja elég változatos, nem lehet és nem szabad sablonokat felállítani. Valamikor magyarázat, példabeszéd, bátorítás vagy buzdítás formájában jelentkezik. Ezen kívül, a Bibliában még találunk vers, ének vagy vigasztaló jellegű prófétai megnyilvánulásokat. A Szent Szellem munkáját nem bölcs dolog keretek közé szorítani különösen nem a prófétálás esetében.
A prófétálás szavunk a görög próphétész kifejezésből származik. Szó szerinti jelentése: Előtte áll vkinek. és valamit állít, kijelent. Vagyis a próféta olyan személy, aki valaki előtt áll, azaz igei vonatkozásában az Isten előtt. Az üzenet amit kap, azzal kiáll, valamint meggyőződéssel állítja és kijelenti azt! Ez vonatkozhat a múltra, a jelenre, és jövőre is. Ezek csak akkor érvényesek, ha a prófétáló személy nem hamis próféta! A prófétálás ezért is nagy felelősséggel járó szolgálat.
Különbség van viszont a prófétálás karizmája és a szolgálati ajándékú prófétaság között. Ez utóbbira kevesebbeket hív el az ÚR , míg a karizmák esetében ezt minden kereszténynek kívánnia kellene. Az Úsz-i gyülekezetek apostoli és prófétai alapra épülnek valamint mennyei kijelentés tartja fent és működteti. Bár ez nem feltétlenül jelent prófétálást.
A Bibliában több prófétanő is szolgált az Úr dicsőségére. Mirjám, Debóra, Hulda, Anna...stb. Ezek jó példai annak, hogy nők milyen módon és keretek között prófétálhatnak.

Áldás!

Johann!

2011. Június 04. - 22:19:45
Válasz #8

Nem elérhető Kijelentés7

• szellemi aranyásó
  • Törzstag
  • Testvér
Nagyon szép és helyes hozzászólás Johann.   s28 
Külön öröm hogy nem a szokásos Kelet-Európai hozzáállásból van. Sajnos (amig én ott éltem) ha prófétikusságról volt szó akkor általában csak 'hamis prófátákról' (nők esetében meg 'jézabelekről') lehetett hallani véleményeket meg epés megjegyzéseket, úfygogy az egészet csak úgy csipőből agyoncsapták ... bum1   Örvendetes hogy ez azóta jól alakul ...    s56

Amint látom van erre a témára igény (meg tisztáznivaló meg tanulnivaló bőségesen) úgyhogy kellene nyitni egy új topikot erre, főleg mielött megint összemosunk 2-3 témát egy topikban a termlszetszerüleg adott átfedések miatt.  sm0

2011. Június 04. - 22:35:58
Válasz #9

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Kedves Testvérek!

Szerintem is prófétálhatnak a nök is, de ugyanúgy a férfiak is. Ez nem kimondottan nöi szolgálat. A Szent Lélek általi prófétai szolgálat nagy áldás! Mégis úgy érzem, hogy némely kritika nem egészen alaptalan. Mindent meg kell vizsgálnunk. Nálunk pl. már 30 éve, pár éven belüli eget földet megrengetö ébredést prófétálnak... Hát valahogy nem jött be. Alapvetö kérdésem: Ha valaki Isten nevében prófétál, vajon tévedhet-e?

Másik: Sok más feladat is van, amit mi asszonyok végezhetünk a gyülekezetben. Pl. Tábita

Péter felkelt, és velük ment. Amikor odaért, felvezették a felső szobába, az özvegyasszonyok pedig mind elébe álltak, sírtak és mutogatták azokat az ingeket és ruhákat, amelyeket Dorkász készített, amíg velük volt.
Apcsel 9,39

Tehát a szegények, elhagyottak megsegítése...

Shalom

Lilla  bye

Ne értsetek félre, nekem van elég ruhám...
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Június 05. - 03:53:40
Válasz #10

Nem elérhető Kijelentés7

• szellemi aranyásó
  • Törzstag
  • Testvér
Nálunk pl. már 30 éve, pár éven belüli eget földet megrengetö ébredést prófétálnak... Hát valahogy nem jött be.

A prófécia legtöbbször FELTÉTELES. (Vannak persze olyanok is néha amelyekmindenképpen meg lesznek, bárhogy is reagáljanak az emberek, de ez inkább nagyobb mérvű eseményekkel kapcsolatban szokott lenni.)  Olyan Isten részéről mint egy szándék: az Úr kinyilatkoztatja hogy mit tervez, mit szeretne, de a másik oldal az emberek reakciója. (Sosem az Úrral 'van a gond'. )  Ha a személy vagy személyek (csoport, gyüli) nem aktivizálja magát, a kinyilatkopztatott igével nem működik együtt akkor persze hogy nem sok történik ...  xs7

Ebben az esetben amit te emlitettél 3 dolog is lehetséges:

1. a prófétáló személyek habár jó szándékból de maguktól szólnak (de mit is prófétáljon, talán szakadást ...?!) 
2. valóban a  Szent Szellem inspirálja a gyülit, de az hitetlen és passziv marad,
3. a prófécia a jövőre vonatkozik 

sl8

2011. Június 05. - 04:07:07
Válasz #11

Nem elérhető Kijelentés7

• szellemi aranyásó
  • Törzstag
  • Testvér
Alapvetö kérdésem: Ha valaki Isten nevében prófétál, vajon tévedhet-e?

Igen persze, egy igazi próféta vagy egy igazán prófétikus testvér is tévedhet próféciák mondásakor hiszen emberek vagyunk és nem vagyunk tökéletesek.  s10
Sőt, Isten meg is engedi a tévedéseket, azért is hogy az illetők tanuljanak, korrigálják magukat, még nagyobb alázatra szoritsák magukat és keressék az Urat. Emellett azért is nehogy más emberek azt higgyék hogy az a valaki tévedhetetlen, és némelyek állandóan őket piszkálják válaszokért meg vezetésért, vagy ami még rosszabb el kezdjék 'isteniteni' ....  s18 

2011. Június 05. - 07:18:03
Válasz #12

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Téma indító
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010
Kedves testvérek!
Szerintem

Igen persze, egy igazi próféta vagy egy igazán prófétikus testvér is tévedhet próféciák mondásakor hiszen emberek vagyunk és nem vagyunk tökéletesek.  s10

Hát aki valóban Istentől  a PRÓFÉTÁLÁS ajándékát kapta,az semmiféle képpen nemtévedhet!Mert maga az Úr üzen rajta keresztűl.
Ésmint tudjuk az Úr mindent tud-minden jövőbeli dolgok ismerője...nemugy mint ki azt prófétálta/na nem itélkezhetünk felette de ami nem teljesedik be azt nem az Úr álltal szólta/,hogy május.21.---és... cw6 szóval igy gondolomel

Békesség mindenkinek
julika cw6

2011. Június 05. - 07:27:41
Válasz #13

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Idézet
Hát aki valóban Istentől  a PRÓFÉTÁLÁS ajándékát kapta,az semmiféle képpen nemtévedhet!Mert maga az Úr üzen rajta keresztűl.

Én is átéltem már mit jelent, ha az ÚR üzen. 100%-ig beteljesedett.

cw6 vf12
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Június 05. - 07:33:34
Válasz #14

Kamilla

• Vendég
Kedves testvérek!
Szerintem

Ésmint tudjuk az Úr mindent tud-minden jövőbeli dolgok ismerője...nemugy mint ki azt prófétálta/na nem itélkezhetünk felette de ami nem teljesedik be azt nem az Úr álltal szólta/,hogy május.21.---és... cw6 szóval igy gondolomel

Békesség mindenkinek
julika cw6

Szia Julika!    ok21

Van a Bibliában egy történet, ami megmutatja, hogy bizony a legkipróbáltabb
 próféta is tévedhet, ez pedig Nátán próféta volt.
 Arról ismerszik meg az igazi próféta, hogy megalázza magát az Úr keze alatt,
 visszamegy és elmondja, milyen korrekciót adott az Úr:

2Sámuel 7:
1.  Lőn pedig, hogy mikor a király az ő palotájában üle, és az Úr mindenfelől békességet adott néki minden ellenségeitől,
2.  Monda a király Nátán prófétának: Ímé lássad, én czédrusfából csinált palotában lakom, az Istennek ládája pedig a kárpitok között van.
3.  És monda Nátán a királynak: Eredj, s valami a te szívedben van, vidd véghez, mert az Úr veled van.
4.  Azonban lőn az Úr szava Nátánhoz azon éjjel, mondván:
5.  Menj el, és mondd meg az én szolgámnak, Dávidnak:
Ezt mondja az Úr: Házat akarsz-é nékem építeni, hogy abban lakjam?
6.  Mert én nem laktam házban attól a naptól fogva, hogy kihoztam Izráel fiait Égyiptomból, mind e mai napig, hanem szüntelen sátorban és hajlékban jártam.
7.  Valahol csak jártam Izráel fiai között, avagy szólottam-é csak egy szót is Izráel valamelyik nemzetségének, a kinek parancsoltam, hogy legeltesse az én népemet Izráelt, mondván: Miért nem építettetek nékem czédrusfából való házat?
8.  Most azért ezt mondd meg az én szolgámnak, Dávidnak: Ezt mondja a Seregeknek Ura: Én hoztalak ki téged a kunyhóból, a juhok mögül, hogy légy fejedelem az én népem felett, az Izráel felett;
9.  És veled voltam mindenütt, valahová mentél, és kiirtottam minden ellenségeidet előtted; és nagy hírnevet szerzettem néked, mint a nagyoknak hírneve, a kik e földön vannak.
10.  Helyet is szerzék az én népemnek Izráelnek, és ott elplántálám őt, és lakozék az ő helyében, és többé helyéből ki nem mozdíttatik, és nem fogják többé az álnokságnak fiai nyomorgatni őt, mint annakelőtte,
11.  Attól a naptól fogva, hogy bírákat rendeltem az én népem az Izráel felett. Békességet szereztem tehát néked minden ellenségeidtől. És megmondotta néked az Úr, hogy házat csinál néked az Úr.
12.  Mikor pedig a te napjaid betelnek, és elaluszol a te atyáiddal, feltámasztom utánad a te magodat, mely ágyékodból származik, és megerősítem az ő királyságát:
13.  Az fog házat építeni az én nevemnek, és megerősítem az ő királyságának trónját mindörökké
.

Bizony, a próféta is ember.... c19 Nátán pedig, azt gondolom ebben megegyezhetünk, nem volt hamis próféta.

szeretettel Kamilla   cw6

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu