Szerző Téma: A prófétálás  (Megtekintve 13161 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Június 05. - 07:40:14
Válasz #15

Nem elérhető johann57

• Törzstag
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 20:13:09
  • Testvér
  • Regisztrált: 28/04/2011
Kedves Julika!

Idézet
Hát aki valóban Istentől  a PRÓFÉTÁLÁS ajándékát kapta,az semmiféle képpen nemtévedhet!Mert maga az Úr üzen rajta keresztűl.

Úgy látom, hogy nincs tökéletes keresztény a földön. Még a próféták is tévedhetnek olykor-olykor. Az, hogy valaki prófétai ajándékot kapott az nem jelent tévedhetetlenséget. Különben nem lenne szükség a megvizsgálásra.
Amikor Isten Szellem megérinti valakinek a szellemét, érzékenységre van szükség, hogy ezt érzékelje és eltudja választani attól, ami emberi! Ha nem sikerül, akkor készen kell lenni a korrekcióra. Nátán próféta is így járt Dávid király esetében.(2 Sám 7,1-17). Dávid megkérdezte tőle, mit szól ahhoz a tervéhez, hogy az Úrnak háza legyen? Nátán azt mondta, hogy rendben van, az Úr veled van, cselekedj szíved szerint. Igen, de Nátánnak éjszaka korrepetálásban volt része az Úrtól, és a vége az lett, hogy vissza kellett mennie Dávidhoz és elmondani neki azt, amit az Úr valóban akart. Nátán jót akart és emberileg tetszett is neki Dávid terve, de testből reagálta le! Az Úr ezért nem ölette meg a prófétát de, világosan elmondta neki látomásban, hogy félreértés ne legyen! A prófétai kijelentések egészséges megvizsgálása mindig épüléssel jár!
A próféciát többféle csatornán lehet átvenni az Úrtól. Látomás, hallás-audició, igék kijelentése, belső hang, benyomás, angyal általi kijelentés, extatikus állapot, álom..stb. Ebben sajnos benne van a veszély, hogy az emberei test megváltatlansága és óemberi befolyásai miatt emberi dolog keveredik. Ezért nem kövezik meg az Úsz.-i prófétát. Ezért kell a mindenkor elhangzott próféciákat megvizsgálni .
Milyen a próféta kapcsolata az Úrral, hogyan viszonyul  a kijelentése a bűnről, Istennel kapcsolatban mit jelent ki. Képes-e alárendelni magát a többi prófétának akik jelen vannak, hogy megvizsgálják amit mondott. Ugyanis ahol nincs lehetőség nyilvános alkalmon megvizsgálni egy próféciát akkor az nem biztos, hogy elhangozhat.
"A próféták pedig ketten vagy hárman beszéljenek; és a többiek ítéljék meg. De ha egy másik ott ülő vesz kijelentést, az első hallgasson. Mert egyenként mindnyájan prófétálhattok, hogy mindenki tanuljon, és mindenki vígasztalást vegyen; És a prófétalelkek engednek a prófétáknak."
(1Kor 14,29-32)
A prófétalelkek engednek a prófétáknak, mondja Pál apostol. Akkor szépen el kell hallgatni és nem egymást túlüvöltve állítólag a Szellem hatása alatt prófétálni! Mert ez valóban káoszhoz vezet és az Istentisztelet teljesen más irányban mozdul el!

Áldás!

2011. Június 05. - 07:56:00
Válasz #16

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010

Úgy látom, hogy nincs tökéletes keresztény a földön. Még a próféták is tévedhetnek olykor-olykor. Az, hogy valaki prófétai ajándékot kapott az nem jelent tévedhetetlenséget. Különben nem lenne szükség a megvizsgálásra.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Kedves Johann!
Hát én mint aki az ország keleti részén,és ezenbelül a viharsarokban élő ember mindigis úgy gondoltam,hogy mindaz ki prófétálás lelkét kapta,
]az van olyan Isteni félelemmel,hogy nem meri azt megtenni,hogy azt mondja:--ezt mondja az Úr!------és közben nem az Úr szólja,,,
Hát szerény személyem szerint nemmernék ilyen szavakkal játszani mert az Úr hatalmasat vesszőzhetne rajtam,,a botról nemis beszélve,,

]Deha vannak ilyen ugymond ,,keresztények"hát féljenek az Úr haragjától!

Mert ezek nemcsak üress szavak,hanem az Úrra hivatkozva szólnak...

békesség mindenkinek

]julika

2011. Június 05. - 08:03:20
Válasz #17

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Kedves Testvérek!

Véleményem szerint, amit nem szeretnék senkire sem ráeröszakolni, nem ennyire engedékeny az ÚR a téves próféciákkal szemben.
Két dolog van:
1.   Valóban az ÚRtól van, és beteljesedik.
2.   Nem az ÚRtól van, tévedés a következménye

Már az Ószövetségben is nagyon komolyan veszi ezt az Örökkévaló.

5Móz 18,20 - Ha pedig egy próféta elbizakodottan olyan igét mond az én nevemben, amelyet nem parancsoltam neki, vagy ha más istenek nevében szól, az a próféta haljon meg!

Jer.23,28-40
Az a próféta, aki álmot látott, mondja meg, hogy csak álom volt. De aki igét kapott, hirdesse igémet igazán! Mi köze a szalmának a tiszta búzához? - így szól az ÚR. 29Nem olyan-e az én igém, mint a tűz - így szól az ÚR -, vagy mint a sziklazúzó pöröly?  30Ezért rátámadok az olyan prófétákra, akik egymástól lopkodják igéimet! - így szól az ÚR. 31Rátámadok az olyan prófétákra - így szól az ÚR -, akik csak a szájukat járatják, és azt állítják, hogy az kijelentés. 32Rátámadok az olyan prófétákra, akik hazug álmaikat beszélik el - így szól az ÚR -, és félrevezetik népemet hazugságaikkal és kérkedésükkel. Pedig nem küldtem őket, nem adtam parancsot nekik, és használni sem tudnak ennek a népnek - így szól az ÚR. 33Ha megkérdezi tőled ez a nép vagy egy próféta vagy egy pap, hogy mi az ÚR ígérete, akkor ezt mondd nekik: Az az ígéret, hogy elvetlek benneteket - így szól az ÚR. 34Ha egy próféta vagy egy pap vagy a nép az ÚR ígéretéről beszél, megbüntetem azt az embert háza népével együtt. 35Csak azt kérdezhetitek egymástól, egyik ember a másiktól, hogy mit válaszolt az ÚR, vagy hogy mit szólt az ÚR! 36De az ÚR ígéretét ne emlegessétek többé, mert az ígéret csak emberi beszéd, amivel megváltoztatjátok az élő Istennek, a Seregek URának, Istenünknek az igéjét. 37Csak azt lehet kérdezni a prófétától, hogy mit válaszolt neki az ÚR, vagy hogy mit szólt az ÚR! 38Ha azonban az ÚR ígéretéről beszéltek, akkor így szól az ÚR: Mivel ki mertétek mondani ezt a szót: az ÚR ígérete, noha üzentem nektek, hogy ne beszéljetek az ÚR ígéretéről, 39ezért fölemellek benneteket, és elvetlek színem elől azzal a várossal együtt, amelyet nektek és őseiteknek adtam. 40Örök gyalázattal és örök szégyennel sújtalak benneteket, amit sohasem fognak elfelejteni.

Azonkivül az Újszövetség is int:
1.Thess.5
19A Lelket ne oltsátok ki, 20a prófétálást ne vessétek meg, 21de mindent vizsgáljatok meg: a jót tartsátok meg, 22a gonosz minden fajtájától tartózkodjatok.

Miért?

Lk 21,8 - Ő pedig így válaszolt: "Vigyázzatok, hogy meg ne tévesszenek titeket! Mert sokan jönnek majd az én nevemben, és azt mondják: Én vagyok! - meg azt: Az idő közel jött! De ti ne kövessétek őket.

Itt nem ítélkezésröl van szó, hanem megvizsgálásról.

Ez 33,33 - De ha majd beteljesedik - mert beteljesedik! - akkor megtudják, hogy próféta volt közöttük.

Szerettel, Shalom
Lilla
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Június 05. - 08:51:26
Válasz #18

Nem elérhető johann57

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 20:13:09
  • Testvér
  • Regisztrált: 28/04/2011
Békesség!

Kedves Julika!

Valóban szomorú az, hogy sokan Uram Uramoznak és nem történik semmi. Én is azt látom, hogy aki a prófétálás karizmáját kapta az (normális esetben) nagyon odafigyel arra, hogy mit és hogyan mondja.
Viszont ennek ellenére is lehet, hogy nem jó időben mondja, nem jól értelmez valamilyen képet vagy igét és sajnos becsúszik hiba rossz mondat vagy gondolat. Ezért van az Úsz.-ben, hogy a prófétai szellemmel rendelkezők vizsgálják meg amit mondott. A tudomány beszéde segíthet kiszűrni egy pontig a hamis próféciákat. A tanító rájöhet arra, hogyha egy próféta rosszul értelmez vagy alkalmaz egy igét. A szellem megítélésének ajándéka rámutathat a forrásra, hogy ez bizony nem teljesen az Úrtól volt. Tehát oda kell figyelni amikor egy prófécia elhangzik és meg kell vizsgálni az ott ülőknek. Nem számít hány éve szolgál már a prófétai ajándékban vagy melyik felekezet, gyülekezet tagja hanem csak az Istentől szólt-e vagy sem. Én is néha kapok prófétai dolgokat elsősorban az igéből de sokszor házi csoporton belül vannak prófétai alkalmak amikor ha Isten Szellem használni akar akkor nyitott vagyok felé, bár ez a harmadik negyedik dolog ami a szolgálataim között van. Amiket át szoktam adni azok kb. 70-80%-os pontosságúak. Vagyis nem mindent jól értettem amit Isten üzent. De nem prófétálunk a vakvilágba hanem együttesen is és személyre szólóan is megvizsgáljuk. És olyan jó, hogy sokszor hónapok múlva igazolódik mindaz amiről szó volt.
Tehát fontos a helyes korrekció de nem mindenki hamis próféta aki az Úrral való kapcsolatában valami rosszul értelmez. A testvéri szeretet segíthet az ajándékban növekedni. Nem véletlenül voltak próféta tanítványok már az Úsz.-ben is és az Úsz.-ben is legtöbb esetben többesszámban van róluk szó!

Áldás!
Testvéri szeretettel

Johann!

2011. Június 05. - 08:54:57
Válasz #19

Nem elérhető Kijelentés7

• szellemi aranyásó
  • Törzstag
  • Ország: ca
  • Utoljára itt járt:2011. November 07. - 12:10:49
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/02/2011
Johannal teljesen egyetértek - ez az igei álláspont.   c19  Na meg Rick Joynerrel is, mivel alapvetően tőle tanultam amit leirtam ...  ok1

Mint mondtam megint eltértünk a témától : nők helye a szolgálatban -  vagy talán mégse  ...?

A fenti véleményeket olvasva, kezdem érteni miért mondta Pál hogy a tanitást nem engedi meg a nőknek ...  s46     s22

Bocsi, testvérnők,  csak vicceltem ...  hihi7   cw6          (Húú , mit kapok majd ezért ... bum1)

2011. Június 05. - 09:08:18
Válasz #20

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 16:46:24
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Kedves testvérek!

A prófétálással kapcsolatos hozzászólásokat a "Nők szolgálatáról" topicból kiemeltem és egy új témát hoztam létre "A Prófétálás" címen.

(Kijelentés reméljük nem fogsz kikapni, bár nincs rá kijelentésem  s37)

Áldott vasárnapot!

2011. Június 05. - 09:16:47
Válasz #21

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
Szia Nagyika!

Nem kap ki Kijelentés. Nekünk asszonyoknak is vigyáznunk kell, milyen próféciáknak hiszünk.
A Bibliát pedig Isten Szava.

Legyetek áldottak.

Shalom

Lilla   cw6
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Június 05. - 11:55:01
Válasz #22

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Téma indító
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010
,,,Ezért van az Úsz.-ben, hogy a prófétai szellemmel rendelkezők vizsgálják meg amit mondott.,,
Teljesen egyetértek,és néha az a probléma,hogy olyanok akarnak beleavatkozni ezen dolgok ,,ugymond,,"felülvizsgálásán"akiknek épp nincshozzá ajándékuk az Úrtól.
,,,A szellem megítélésének ajándéka rámutathat a forrásra, hogy ez bizony nem teljesen az Úrtól volt.
Tehát oda kell figyelni amikor egy prófécia elhangzik és meg kell vizsgálni az ott ülőknek. Nem számít hány éve szolgál már a prófétai ajándékban vagy melyik felekezet, gyülekezet tagja hanem csak az Istentől szólt-e vagy sem.

,,,Ezértis irtam előzőleg azt,hogy mindenki állmélkodva figyelt a testvérnőre,hogy vajon kilehet olyan aki azzal próbálkozott,hogy öngyilkosságot akart végezni.....mert sokan úgy sugdolóztak:-ó hát közöttünk nemlehet ilyenÉs meglepetésünkre volt!és én ezt az üzenetet személyesen úgy vettem mintha az Úr szólt volna akkor délután,:---hogy ma megakarja menteni az Úr a lelked a pokoltól!

Eza testvérnő valóban ajándékot kapott az Úrtól!és szólt a gyülekezetben az Úr szavára halgatva

Békesség mindenkinek

julika

2011. Június 05. - 13:45:45
Válasz #23

Batiszrael

• Vendég
Nem kell félni a prófétáktól és a próféciáktól. Tapasztalatból mondom, ha valami nem az Úrtól jön, a Szent Szellem azonnal jelez.

2011. Június 05. - 13:58:25
Válasz #24

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
Idézet
A tudomány beszéde segíthet kiszűrni egy pontig a hamis próféciákat. A tanító rájöhet arra, hogyha egy próféta rosszul értelmez vagy alkalmaz egy igét. A szellem megítélésének ajándéka rámutathat a forrásra, hogy ez bizony nem teljesen az Úrtól volt.

Ezt megértem, kedves Johann. Az ember tévedhet, Isten soha! Ha viszont Isten nevében mond, vagy értelmez olyan dolgokat, amelyek nem az ÚRtól vannak, félrevezeti a juhokat. Mégegyszer, hiszek abban, hogy Isten ma is szól próféták által, meg is éltem már többször.

Egy aranyos esetet elmondok a saját életünkböl:

Sokszor meghívtak karizmatikus gyülekezetek is dicsöitö szolgálatra. Szívesen szolgáltunk. Többször elöfordult, hogy szolgálatunk után odajött egy egy testvérnö, vagy testvér és elmondta:

"Míg énekeltetek, kaptam egy látomást az ÚRtól, angyalok voltatok és fényesség vett körül benneteket."

Megmondom öszintén, lányommal egymásra néztünk, és elmosolyogtuk magunkat. Igen, Isten megváltott gyermekei vagyunk, átéljük a hit harcát, nem vagyunk tökéletesek, csak Isten kegyelméböl élünk..., de angyalok nem vagyunk.

Vannak megérzéseink, vannak meglátásaink, de nagyon szét kell választani, mi az ami tényleg az ÚRtól van, és mi az ami emberi, mert ez tévedhet. 

Szeretettel
Lilla

Jak 1,18

2011. Június 05. - 19:34:14
Válasz #25

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Ország: hu
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2018. Április 01. - 08:52:20
  • Testvérnő
  • Regisztrált: 15/08/2009
      • Békesség blog és fórum
Idézet
Vannak megérzéseink, vannak meglátásaink, de nagyon szét kell választani, mi az ami tényleg az ÚRtól van, és mi az ami emberi, mert ez tévedhet.
  Ámen!
Ján.14.6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu