Szerző Téma: ISTEN KINYILATKOZTATTA MAGÁT TESTBEN  (Megtekintve 8363 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Június 20. - 00:53:03
Válasz #15

Nem elérhető Kijelentés7

• szellemi aranyásó
  • Törzstag
  • Ország: ca
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2011. November 07. - 12:10:49
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/02/2011
Köszönjük Johann,

nagyon értelmes és TÉMÁBA ILLŐ hozzászólás volt. 

Ebben az Igében különben még sok-sok minden van. Például és egyszer azt a magyarázatot is kaptam (nyilván  a Szent Szellem sugallata volt) hogy az Ige testté akar lenni a mi életünkben is. Úgy értem Isten Beszéde, Jézus élete az Ő karaktere tulajdonságai - Isten azt akarja hogy ez 'megtestesüljön' bennünk és megnyilvánuljon általunk, tehát a cselkedeteink által.  Akkor meg lesz az amit Jézus mondott hogy : 'látván ezt az emberek dicsőitsék a ti mennyei Atyátokat'.   ok24

2011. Június 20. - 06:55:05
Válasz #16

Batiszrael

• Vendég
Kedves Julika!

Írtam Neked:

Idézet
Bocs, a Jehova szó egy téves forditás eredménye, pontosan JHWH, illetve Jahveh. Késöbb írok erröl.

Az indokolást az "Isten nevei" topikban írtam le.

Szeretettel

Lilla  cw6

A J. H. V. H. az az a szó, amelyet én nem szivesen használok, Isten iránt való tiszteletből, ugyanis erre a szóra mondja az Ige, hogy Isten nevét hiába fel ne vedd! Egyébként a zsidóságban is kerülik ennek kiejtését, inkább az Ádonáj - Urunk szót használják. Aztán vannak röviditései pld. Háj.
Minden olyan héber szóban megtalálható ez a név, ahol jah-ra végződik a szó.
A hallelu-ja is tartalmazza Isten eme nevét, dicsérjétek- az Urat!
De mondhatnék példát pld. Ovád-já, Isten munkása, Eli-já-hu J. H. V. H. az én Istenem Ő, Jo-nátán J. H. V. H. adta) Jo-el J.H.V.H. az Isten, Mi-cha-el Ki olyan mint Isten? Bát-já J.H.V.H. lánya, és még sorolhatnám a végtelenségig..., de sehol sem irják ki a teljes nevet.

2011. Július 09. - 19:53:42
Válasz #17

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Kedves Batiszrael!

A JHVH nevet maga Isten adta nekünk és nemcsak a Szentírásban, hanem még Izrael hegyeibe is bevéste a nevét.

http://www.zsidok-keresztenyek.eu/

A Tízparancsolatban benne van:

Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.
2Móz 20,7

De itt arról van szó, hogy hiába nem veheted fel a Nevét. Azt sohasem tiltotta meg, hogy egyáltalán ne vegyük fel.

Jézus Krisztus mondja:

Én és az Atya egy vagyunk.
Jn 10,30   

Jézus / Jeshua nevét is Szentnek tartva kimondjuk, és hiába az Ö nevét sem vehetjük fel.

Ö az Út az Atyához áldozati vérén keresztül. Megváltásán keresztül Isten, JHVH gyermekei lettünk.

És az én szent nevemet megismertetem az én népem, Izráel között, s többé nem hagyom megfertéztetni szent nevemet; és megtudják a pogányok, hogy én, az Úr, szent vagyok Izráelben!
Ez 39,7

Tehát, ha szívünkben szentnek tartjuk Hatalmas és Örökkévaló nevét, bizalommal kimondhatjuk.

Szólj Izráel fiainak egész gyülekezetéhez, és mondd nékik: Szentek legyetek, mert én az ÚR / JHVH, a ti Istenetek szent vagyok.
3Móz 19,2

Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.

1Pt 1,15-16

Szeretettel

Lilla  cw6

Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Július 09. - 23:05:35
Válasz #18

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010
A megtestesülésben az Ige(LOGOSZ)testé lett.

János 1,14

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

A mi Urunk mielőtt megjelent testben,örökké való volt,mint Isten,ahogy azt az ő szeretett apostola mondta:Kezdetben vala az Ige,és az Ige Istennél vala,és Isten vala az Ige.
Itt Urunk úgy jelenik meg mint Isten és Ige együttesen.
Ésaiás 9,6
Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!
Már az Ó szövetségben meg jövendőlte Ésaiás próféta ,hogy az Örökkévaló Atya megjelenik az embereknek mint Isten testben...
Testet öltött és eljött közénk,...

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu