Szerző Téma: Re:Józanok legyetek, mindent megvizsgáljatok..!  (Megtekintve 77674 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2018. Június 13. - 08:57:14
Válasz #540

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Ország: 00
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 22:01:11
  • Testvér
  • Regisztrált: 16/05/2017
Tényleg, a mondatnak vége. A többi meg nem számít. Anélkül hogy próbálnánk megérteni egymás irományát, semmi értelme hogy írogassunk egymásnak. Így csak elbeszélünk egymás mellett, és nem tudjuk egymás arcát élesíteni, mint két barát.  Ha valakivel akarsz beszélgetni, akkor ne csípőből lövöldözz, hanem figyelj oda arra amit mond. És ha sértegetlek, akkor ne sértődj meg. A barátok nem haragszanak meg a barátjukra, azért barátok. Ha pedig megharagszol, akkor így jártunk.

Példabeszédek könyve:27:17   Miképpen egyik vassal a másikat élesítik, akképpen az ember élesíti az ő barátjának orcáját.
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk...

2018. Június 13. - 10:37:33
Válasz #541

Nem elérhető lucius

• fórumtag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 07:43:15
  • Testvér
  • Regisztrált: 22/07/2012
Sziasztok!

Lehet-e átkozott egy keresztény?
Én úgy látom, hogy lehet.

Ez az átok nem Istentől származik, hanem az Ördögtől.

Jézus ugyan "átokká lett értünk", és "áldottá tett minket", azonban, ha mi ezt nem hisszük el, semmi hasznunk abból.
Isten áldásai hit (jelentése BIZALOM) által lesznek a mieink. Isten tesz egy állítást, és ezután rajtunk a sor, hogy
mi elhisszük-e neki, amit mond. Ha elhisszük, akkor az a dolog a mienk, ha nem hisszük, akkor nem a mienk, mert
a szellemi dolgokat hit által tudjuk behozni a valóságunkba.

Ezt Péter vízenjárásának történetéből érthetjük meg.

Jézus tett neki egy állítást, hogy "jöjj", azaz "Péter most jöhetsz, most te is tudsz járni a vízen."
Péter ebben a pillanatban vizenjáróvá vált, mert Isten kibocsátotta az Ő teremtő szavát, és ezzel Péter vizenjáróvá
vált. Járt a vizen. Amikor azonban elbizonytalanodott a hullámok miatt, elkezdett sűllyedni.

Most akkor tudott Péter a vizen járni, vagy sem?

A helyes válasz szerintem, hogy MINDADDIG, amíg bizalommal elhitte Jézus szavát igaznak, addig tudott,
amikor azonban elkezdett Benne, azaz az Ő kimondott beszédében kételkedni, akkor már nem tudott.

Isten kibocsátotta az Ő szavát a számunkra is, és azt állítja, hogy áldottak vagyunk.

Mindaddig, amíg ezt elhisszük neki, addig áldottak vagyunk, de amíg, vagy amikor ebben kételkedünk, addig lehetőséget adunk az
Ördögnek, hogy hasson ránk, és átkokat hozzon az életünkbe.

Úgy gondolom, nekünk keresztényeknek rá kell állnunk Isten beszédére, Isten kijelentéseire, és meg kell tagadnunk minden gondolatot, minden látszatot, minden tanítást, amely ellene szól. Ezáltal természetfeletti életet élhetünk, és amennyiben Isten mást mond,
a természeti törvények egyszerűen nem érvényesek ránk, mert Istern szava felette áll a természeti törvényeknek.
Magasabb rendű annál, és felülírja azt. Így léphetünk be Isten áldásainak teljességébe. Így gyógyulhatunk meg, ha betegek vagyunk,
és így válhatunk áldottá is. Egyszerűen bizalommal elhisszük, amit Isten állít a Bibliában és személyes rhémában rólunk, nekünk.
Ez az egyszerű hit.

Anyira egyszerű, és mégis, lehetetlen kiizzadnunk magunkból, mert kegyelemből van.

"De az Embernek Fia, amikor eljövend, avagy talál-e hitet a Földön???

... ... ...

HARMATI DÓRA:

"A VÍZEN JÁRÁS MŰVÉSZETE"
Még sosem éreztem ennyire erőteljesen egy új év kezdetén sem, hogy: igen, ez most a nagy változások éve lesz. De a nagy lépések általában sok ismeretlent is rejtenek magukban, amik ijesztően nehezedhetnek ránk. Főleg,ha aggodalmaskodó természetek vagyunk.

Valahány keresztény csoportba járok (Biblia tanulmányozás; közösség1; közösség2) mindenhol felmerült, hogy értékeljük az előző évet és fogalmazzuk meg vágyainkat, kilátásainkat az újra vonatkozóan.

Egyik vezetőm feltette nekem a kérdést: – Szerinted mire tanít téged most Isten?

– Vízen járni. – válaszoltam gondolkodás nélkül. Csak ezzel a képpel tudtam leírni azt az életállapotot, amiben vagyok. Lassan kiléptem a számomra biztonságot jelentő csónakból, a lábamat nyaldossák a hullámok. Előttem Jézus kitárt karral szólongat, de én folyamatosan a környezetemre figyelek. – Mi van,ha elsüllyedek? Mi van, ha jön egy cápa? – megannyi gondolat cikázik a fejemben, miközben Ő szelíden hív. A legszívesebben visszamásznék a hajóba, vagy megfognám Jézus kezét, valamerre indulnék, de a szél csak fúj körülöttem és elvonja a figyelmemet.

– Én erre nem vagyok képes, túl sokat kérsz. – rohannak meg az ellenérvek, majd Péterre gondolok. Az embert nem arra teremtette Isten, hogy a vízen járjon. Egyedül ez képtelenség lenne, de Péterrel is ott volt Jézus.

Az egyik legfontosabb ige, ami mostanában megnyugvást ad nekem, az a következő:

„Mid van, amit nem kaptál? Ha pedig kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad volna?” (1Kor 4,7b)

Bár Pál intésnek szánja a gyülekezetnek ezeket a sorokat, én úgy gondolom, hogy ez egyben nagyon felszabadító is. A következő ige fényében világosodik meg igazán.

„Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék onnan felülről, a világosság Atyjától száll alá, akiben nincs változás, sem fénynek és árnyéknak váltakozása.” (Jak 1,17)

Isten tervei tökéletesek és nincsen bennünk változás. Azt kérdezi: Bízol bennem? Bízol abban, hogy az én terveim és ajándékaim tökéletesek? Bízol bennem annyira, hogy kiszállj a csónakból és elindulj az ismeretlenbe?

Szeretek tervezni, mindig mindent megterveztem a tanulmányaimmal kapcsolatban is, de van egy pont, amikor már nem lehetünk teljesen biztosak. Nyelvvizsga célok, érettségi célok, ezeket be lehet lőni és egy ideig működnek. Aztán ott állsz, diplomával a kezedben és rájössz, hogy ezt már nem tudod olyan hajszál pontosan befolyásolni. Mindig ott lesz benne a bizonytalanság.

De van egy jó hírem: Jézus mindvégig ott volt/van. Akkor is, amikor megtervezted és akkor is, amikor már nem tudod eldönteni, hogy merre menjél. Csak lépj rá a vízre, és engedd, hogy vezessen! Nem baj, ha néha elbuksz, ha nem úgy sikerül valami, ahogyan te tökéletesnek hiszed. Csak kövesd a hangját, arra figyelj és egy kis idő múlva arra leszel figyelmes, hogy jársz a vízen, és ez nem tőled van.

Forrás: https://777blog.hu/2018/01/16/vizen-jaras-muveszete/

...Az Úr a mi igazságunk...

2018. Június 13. - 11:01:54
Válasz #542

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Lehet-e átkozott egy keresztény?
Én úgy látom, hogy lehet.

Ez az átok nem Istentől származik, hanem az Ördögtől.

Ennél bonyolultabb a helyzet. Van amikor Isten mond ki átkot az emberre. Pl. A tízparancsolatban is van az hogy:
II. Mózes 20:5
Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.
Ez az amit generációs átoknak neveznek.

De tudni kell hogy Isten az átkokat nem azért mondja ki, mert gyűlöli az embert, hanem azért hogy visszatérítse magához, hogy éljen. De van olyan is, például az özönvíz, amikor azért pusztította el Isten az embert, mert az ember szíve gondolata szüntelen csak gonosz volt. Vagyis az ember azonosult az ördöggel. Menthetetlenné vált.

Keresztények életében is meg kell törni az átkok hatalmát, ki kell jelenteni az átok okának a megszűnését, és ha ez az ok valóban megszűnt, az átok is megfog törni. De egy továbbra is bálványokat imádó keresztény hiába mondja hogy megtöröm a bálványimádás átkait Jézus nevében.

2018. Június 13. - 11:23:39
Válasz #543

Nem elérhető Zoltan70

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:Ma - 05:28:00
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/12/2017
Tényleg, a mondatnak vége. A többi meg nem számít. Anélkül hogy próbálnánk megérteni egymás irományát, semmi értelme hogy írogassunk egymásnak. Így csak elbeszélünk egymás mellett, és nem tudjuk egymás arcát élesíteni, mint két barát.  Ha valakivel akarsz beszélgetni, akkor ne csípőből lövöldözz, hanem figyelj oda arra amit mond. És ha sértegetlek, akkor ne sértődj meg. A barátok nem haragszanak meg a barátjukra, azért barátok. Ha pedig megharagszol, akkor így jártunk.

Példabeszédek könyve:27:17   Miképpen egyik vassal a másikat élesítik, akképpen az ember élesíti az ő barátjának orcáját.

Te azt betöltöd a törvényt ... még csak nem is próbálod ...

Az Úr áldjon.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Mert kegyelembõl tartattatok meg, hit által; és ez nem tõletek van: Isten ajándéka ez;

2018. Június 13. - 11:30:30
Válasz #544

Nem elérhető lucius

• fórumtag
  • Utoljára itt járt:Ma - 07:43:15
  • Testvér
  • Regisztrált: 22/07/2012
Keresztények életében is meg kell törni az átkok hatalmát, ki kell jelenteni az átok okának a megszűnését, és ha ez az ok valóban megszűnt, az átok is megfog törni. De egy továbbra is bálványokat imádó keresztény hiába mondja hogy megtöröm a bálványimádás átkait Jézus nevében.

Nem kell megtörnie egy kereszténynek az átkok hatalmát, mert Jézus ezt már megtette.
Megtette, és a Biblia kijelenti, hogy ez már megtörtént a keresztények esetében.

Kenneth Hagin tanítja, hogy olyat nem kell kérnünk, amit Isten már kijelentett a bibliában, csupán hálát kell érte adnunk.
Azt hiszem, ez a helyes hozzáállás. Ha olyasmit kérünk, amit Isten már kijelentett, hogy a mienk, ezzel csak a saját
hitetlenségünket bizonyítjuk.

Mi az átkokból való szabadságot egyszerű hittel átvehetjük most azonnal. Azonban úgy látom, hogy a hitünk számára lehet egyfajta segítség, mankó, amikor más keresztény tesz egy kijelentést, hogy ez megtörtént.

Sajnos hajlamosak vagyunk arra, hogy embereknek jobban higgyünk, mint Isten szavának. Főleg, amíg még kiskorúak vagyunk a hitben.

Ezt használja ki sok "béres", akik ezt a szolgáltatást pénzért végzi, mondjuk a tizedünkért... Ezzel nem azt mondom, hogy mindenki "béres", aki elfogadja a tizedünket. De hidd el, vannak ilyenek. Misztikumot kreálnak az egyszerű hit köré, és azt tanítják, hogy majd ők, felkentek megtörik az átkot, ahelyett, hogy megtanítanák a keresztényeket az egyszerű hitre Isten szavában.
...Az Úr a mi igazságunk...

2018. Június 13. - 13:24:37
Válasz #545

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
A gyógyulásról is kijelenti hogy megtörtént. De azt is hogy azok akik hisznek, betegekre vetik a kezeiket és azok meggyógyulnak. Nem akarok Haginnel vitatkozni, csak azt gondolnám hogy talán félreértetted. Bár rémlik mintha neki lett volna ezzel kapcsolatban egy nézeteltérése Derek Prince-el, akinek meg az áldás és átok az egyik kedvenc témája volt. Ha nem tetszik a megtörés, akkor mond hogy kinyilvánítod, kihirdeted, megvallod, kijelented, stb.. Az talán helyesebb. Néha sokáig kell győzködni a szellemvilágot hogy megtörténjen az anyagi világban is amit szeretnénk, illetve jár nekünk.

2018. Június 13. - 13:29:55
Válasz #546

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér

Az Úr áldjon.
Nem tudom mit vársz tőlem. Mit kellene tennem szerinted, hogy betöltsem a törvényt?  s46

2018. Június 13. - 14:00:27
Válasz #547

Nem elérhető samjoe

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 12:11:27
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/12/2013
Szeretni.....        i-love
samu   

Rész szerint van bennünk az ismeret...

2018. Június 13. - 14:17:30
Válasz #548

Nem elérhető samjoe

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 12:11:27
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/12/2013
 ht1,  ha Jézus követője vagy, körülmetélkedni és megtartani az ószövetségi
613/700 parancsolatot, ha Mózesé... vf31
samu   

Rész szerint van bennünk az ismeret...

2018. Június 13. - 14:22:54
Válasz #549

Nem elérhető Zoltan70

• ifjú tag
  • **
  • Testvér

Az Úr áldjon.
Nem tudom mit vársz tőlem. Mit kellene tennem szerinted, hogy betöltsem a törvényt?  s46

Tényleg nem tudod?
Utoljára akkor ezt még elmondom.

Tehát, ha egy tévedést nem tudsz elnézni, és elengedni, mi lett volna ha pofonvágtalak volna, vagy valami nagyobb dolgot ... érted?
A Hegyi-beszéd miről szól? ... azért mondtam, hogy nem olyan könnyű, s te igaz, ennyit nem tudtál megtenni, hanem ráadásul még sértegettél is (nem először). Bocsánat kérés  ... ha már megbántottál valakit ... minek ... hát ezért mondtam, hogy ne nagyon ugráljunk és verjük a mellünket  a törvény betöltésével ...  mert senki sem be nem tölti sem nem cselekszi ...

Te azt mondtad nem tudok olvasni ... elnéztem neked ... sőt bocsánatot kértem, de te nem tudtál  leállni. De ahhoz, hogy olvasható és értelmezhető legyél, kel tudni néhány helyesírási és mondatszerkesztési  szabályt (ezért találták ki a pontot, veszőt, kettőspontot ... )
Azt amit te ott kiakartál fejezni , nem jól tetted, először is vesszőt kellet volna tegyél, és nem pontot, aztán meg, nem azt kellet volna, hogy írd:  „ Isten gyűlölete” hanem „Isten iránt való gyűlölet” vagy "Isten iránti gyűlölet" – érted.
Tehát én tudok olvasni, de te nem tudsz helyesen fogalmazni ...
A szeretetten meg, még munkálkodni kell, mert ez (lenne) a törvény betöltése.
 Mi a szeretett ? (1 Kor.13)

Mert kegyelembõl tartattatok meg, hit által; és ez nem tõletek van: Isten ajándéka ez;

2018. Június 13. - 15:51:45
Válasz #550

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=hS3fbLC69Mk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hS3fbLC69Mk</a>

2018. Június 13. - 16:15:48
Válasz #551

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Kedves Zoltán!

Itt egy videó az átokról.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jL8Tbr9PFXQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jL8Tbr9PFXQ</a>

2018. Június 13. - 16:26:48
Válasz #552

Nem elérhető Zoltan70

• ifjú tag
  • **
  • Testvér
A félre értés az nem sértés. ...
Hogy megnyugtassalak, elolvastam amit írtál, de az egész annyira ötletelés volt, semmi biblia alap amiket írogattál, nem volt értelme még egyszer igékkel alátámasszam ...
Ugyanakkor, a mostani megnyilvánulásod is sajnálatra méltó, de csak eddig jutottál el.  Bocsánatot kérni, nem azért kell, hogy jó fej legyél ...  de te még idáig se jutottál el.
Nem hízelkedni kell, csak alázatos lenni, ami neked nem megy ...
Ja ... és tanulj meg helyesen fogalmazni és nem fognak félre érteni.

Most én sem voltam hízelkedő, s talán alázatos sem.
Megnyugtatlak, ez volt az utólsó válaszom számodra.

2018. Június 13. - 16:33:40
Válasz #553

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
A legfélreértettebb írás, a Szentírás. Nincs két ember, aki ugyanúgy gondolkodik róla minden tekintetben. De nem azzal van baj hogy Isten rosszul fogalmaz, hanem azzal hogy nem azt keressük, hogy miről akart írni, hanem azt hisszük hogy arról akart írni, mint ami nekünk eszünkbe jutott. És az egész életünk rámehet arra hogy felcseréljük az alanyt, ugyanabban a mondatban. Nem értjük hogy az állítmány kire vonatkozik.

2018. Június 13. - 18:33:12
Válasz #554

Nem elérhető Kaszonyi Csaba

• újonc tag
  • *
  • Utoljára itt járt:2018. Június 15. - 09:34:54
  • Testvér
  • Regisztrált: 28/05/2017
Sziasztok

Van egy agyonhallgatott könyv amit a biblia két helyen igazol. Szerintem hívők tömege azt se tudja hogy létezik. nem egy haj de nagy fordítás mert angolból fordították és nem valami ügyesen. de megvan és ez már öröm.
   Józsué 10:13 És veszteg maradt a nap, megállott a hold is, míg ellenségein bosszút állt a nép. Meg van ez írva a Jásár könyvében. Megállt a nap az ég közepén, nem sietett lenyugodni egy teljes napig.
   2Sá 1:18 és meghagyta, hogy tanítsák meg Júda fiait is erre az íjdalra, amely meg van írva a Jásár könyvében:
Pár lényeges dolgot fel lehet ismerni már akkor is ha az első 9 részt elolvassátok.
http://churchofgod.hu/content.php?act=jasar

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu