Szerző Téma: Joyce Meyer Igehírdetése  (Megtekintve 48588 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2015. Február 26. - 19:42:46
Válasz #270

vatamas

• Vendég
Sziasztok!

Meggyőződésem továbbra is, hogy a Biblia Igéje Isten kinyilatkoztatása az emberiségnek,
viszont
 a Biblia Igéjének magyarázata!!! nem mindig Isten kinyilatkoztatása az embereknek.
Van akinek a Wilkerson jön be, van akinek Joyce, van akinek Németh Sándor.
Úgy gondolom egyik tanítóra sem mondhatjuk, hogy tökéletesen mindig Istentől szólna, ugyanúgy van ember is benne egy prédikációban, mint Isten. Ugyanúgy van test egy prédikációban, mint szellem!
Van kinél több test, van akinél több szellem.
De arról szintén meg vagyok győződve, hogy mind Wilkerson, mind Joyce vagy Sándor az Úr jelenlétébe szeretné vezetni az embereket, mintegy kiáltva, hogy
"Érezzétek és lássátok, hogy jó az Úr"
Van akinek bejön a dörgedelmes intés, pokoli jelenés, van akinek nem.
Személy szerint nekem a legfontossabb az, hogy minden körülmények között meg tudjak maradni a megbocsájtásban, irgalmasságban, szeretetben az emberek felé, s a hálaadásban, szeretetben az Úr felé.
Én már régóta nem hallgatok dörgedelmes intéseket, mert engem nem érdekel egyáltalán.
Nem azért mert tökéletes vagyok (ugyan ki is lenne az), hanem én már megismertem több évig, évtizedig a dörgedező, poklosfenyegető, haragosisten tanításokat, így 40 felett már szeretném azt a szerető Istent is megismerni, akihez valamikor odafordultam.
Látom magamon, családomon a békesség, szeretet, megbocsájtás értékeit, s őszintén megmondom, nekem inkább ez kell.
Tiszteletben tartom a másik nézőpontot is, testvéremnek tartom a dörgedezőseket is, de nekem nem kellenek ezek a tanítások.
Nagyon örülök , hogy Jézus már megszabadított attól, hogy bármikor is féljek bármilyen Igeértelmezéstől, vagy Igésfenyegetőzéstől.
A felszabadítást azzal tette meg, hogy szívemből megszerettette a fenyegetőzőket!
 Úr gazdag kegyelme és szeretete legyen rajtuk mindörökké!

üdv.tamás

Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
bist, Gyorgyur

2015. Február 26. - 20:41:50
Válasz #271

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Ország: 00
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2016. November 05. - 10:10:28
  • Testvér
  • Regisztrált: 30/09/2012

Kedves György!

Szeretném rövidre zárni ezt a vitát", sajnos mint, ahogyan más témáknál sem, itt sem jutunk előrébb úgy látom.

Hogy miért nem hallgattam meg a tanítást, szerintem leírtam érthetően, második idézetedben oda is tetted és András bejegyzéséből kitűnik, hogy nem tévedtem abban, amit gondoltam felőle. Nem tudom mit jegyzett meg zozi, nem olvastam tőle itt most semmit.Hogy mennyire tartod (elképesztőnek) András okfejtését, ezt sem tudom, én mindenesetre Andrással értek egyet. A bejegyzésében van bőven mit átgondolni, úgy hiszem !
A személyeskedéssel kapcsolatban, hogy volt e rosszindulatú, szintén nem tudom, majd jelentkezik akit esetleg ért valami behatás :-), viszont a személyeskedés alatt nem csak ezt értjük, nincs miért bocsánatot kérnem azt gondolom.

Ezt írod : "A 3D-s szemüveg említését azért tartom fontosnak ,mert ha egy másik ember érvrendszerét szeretném jobban megérteni akkor muszáj erőt vennünk magunkon ,és ha kis időre is ugyan ,de meg kell válnunk tőle."

Valóban? Akkor Te miért nem teszed meg, hogy meg válsz tőle, úgy most, vagy egyéb témáknál?

Az idézet pedig amit betettél Wilkersontól, egy prófécia, ami egyébként teljesen Igei, mindenféle szempontból alátámasztható, így semmi okom nem lenne meglepődni.

A korral kapcsolatos kérdést pedig, András teljesen jól leírta.

Szép estét !

2015. Február 26. - 23:20:56
Válasz #272

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 19:22:46
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Kedves kis virág!

(A békesség kedvéért hétfőtől megint teszek egy kéthetes pihenőt ,legalábbis nem szólok bele a fórumba.)

Amit hozzászólásodban olvashattam ,az mindenképpen tanulságos,és szerintem mások számára is elgondolkodtató lehet.

Azt gondolom ,hogy a vita kultúráját maga a szentírás teljesen magáénak tudja.
Jézustól Péteren át Pálig egy merő vita és eszmecsere az egész.
Úgy vélem ,hogy a megfelelő mederben tartott polémia sokak áldására lehet.
Annál is inkább ,mert az abban résztvevőket ha úgy is érzik ,egy időre kiszolgáltatottá teszi őket ,mégis csak mélyebb gondolkodásra kényszeríti,ezáltal a saját lelkét pallérozhatja.

A szemüveggel szeretném kezdeni .
Soha nem kérnék olyat tőled amit magamtól nem követelek meg.
D.W. írásait akár többször is el szoktam olvasni ,és van ,hogy fél napokat helyezem a súlyokat ide oda (töprengés).Megtehetem ,az én munkámhoz a kezemet meg a lábamat kell használnom.
Az amit írok róluk már csak a végeredmény.

Idézet
Hogy miért nem hallgattam meg a tanítást, szerintem leírtam érthetően, második idézetedben oda is tetted és András bejegyzéséből kitűnik, hogy nem tévedtem abban, amit gondoltam felőle.

Több percig ültem efelett a mondat felett.
Dermett csend.
Ez annyira abszurd egy olyan hölgytől aki másoktól tényanyagkatedrálisokat kér számon ,hogy igazából  nem is szeretném kommentálni.
Talán csak ennyi :
Ha legközelebb a magyar politikai helyzetről ,netán Orbán Viktorról szeretnék tájékozódni (hetek óta nem láttam és nem hallgattam semmilyen hírt) feltétlenűl Tamás testvéremet fogom megkérdezni ,kizárólag a iránta érzett mély szimpátiám miatt.
(biztos van aki érti)

Idézet
A korral kapcsolatos kérdést pedig, András teljesen jól leírta.
Minden tiszteletem Andrásé ,de ellentétben vele én azt gondolom,a megélt kor nem csak egy állapot ,és talán nem írok nagy butaságot ,hogy az ősz halánték (ahogy azt nagyika írta nekem nem rég)tisztelete a biblia szerint sem egy elhanyagolható érték.

Idézet
Az idézet pedig amit betettél Wilkersontól, egy prófécia, ami egyébként teljesen Igei, mindenféle szempontból alátámasztható, így semmi okom nem lenne meglepődni.

Kedves virág ,hát ez igazán nagyon frappánsan el lett intézve.
Nincs kecmec ,gatyázás ,hajcihő meg miegymás.
Punktum,nosza neki!

Értem én ,sőt legközelebb szívesen alkalmazom ezt a módszert én is.
A baj csak az vele ,hogy rajtam a feketét meg a fehéret szoktad számon kérni.

Mivel minden szempontból alátámasztható a szentírásból talán nem esik nehezedre a megfelelő igerész prezentálni az utolsó idők (alecu zámen) halott egyházáról ,és arról a maroknyi hősről akiken keresztül Isten az utolsó idők ébredését végig viszi.
Vagy, létezik e utalás az újszövben arra ,hogy éppen úgy lesz az utolsó időkben ,amiképpen Sámuel elhívása is megtörtént.
Nem az a kérdésem ,hogy ez igaz vagy hamis ,hanem ,hogy van e rá ige vagy nincs.
   (ez az a  bizonyos kutya orra a pisijében módszer,talán rájösztök mire akarok kilyukadni )

Mindenki nyugodjon meg ,elmegyek pihenni.

g4

Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2015. Február 27. - 07:13:18
Válasz #273

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Testvér
Még két dolog.
(kifelejtettem)

Idézet
Idézetet írta: zozi - 2015. február 22. - 13:34:22
Idézetet írta: Gyorgyur - 2015. február 22. - 10:00:40

Joyce Mejer :A hit cselekedetei.

https://drive.google.com/file/d/0B7ZMrVSpYPimRFZtRWpjRFBoRVk/view?usp=sharing

Tetoválásról a végén beszél ,ettől függetlenül az üzenet egy-egész ,éppen ezért érdemes a  prédikációt végig hallgatni,s annak a tükrében vizsgálódni.

Sziasztok.
Igen! Az a baj, hogy egyesek ennek a videónak a meghallgatása után csak a tetoválásra reagálnak, pedig pont nekik szól az egész üzenet!

Ez zozi!
-------------------
Személyeskedés!
A szó számomra negatív tartalommal bír,és tévedésnek tartom az írásaimmal összekapcsolni.
Viszont fontosnak tartom ,hogy bizonyos megjegyzéseket rögzítsek ha mások indítékait nem tartom (számomra) tisztának (kitisztulnak,világosnak..),őszintének  ,vagy tisztességesnek.
Ennek bele kell férnie.

g4
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2015. Február 27. - 13:38:04
Válasz #274

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:2017. Július 12. - 18:24:05
  • egy szabad keresztény
  • Regisztrált: 30/07/2011
Valamiről lemaradtam? Nem értem.

2015. Február 27. - 14:14:19
Válasz #275

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:2017. Július 12. - 18:24:05
  • egy szabad keresztény
  • Regisztrált: 30/07/2011
Még két dolog.
(kifelejtettem)

Idézet
Idézetet írta: zozi - 2015. február 22. - 13:34:22
Idézetet írta: Gyorgyur - 2015. február 22. - 10:00:40

Tetoválásról a végén beszél ,ettől függetlenül az üzenet egy-egész ,éppen ezért érdemes a  prédikációt végig hallgatni,s annak a tükrében vizsgálódni.

Sziasztok.
Igen! Az a baj, hogy egyesek ennek a videónak a meghallgatása után csak a tetoválásra reagálnak, pedig pont nekik szól az egész üzenet!

Ez zozi!
-------------------
Személyeskedés!
A szó számomra negatív tartalommal bír,és tévedésnek tartom az írásaimmal összekapcsolni.
Viszont fontosnak tartom ,hogy bizonyos megjegyzéseket rögzítsek ha mások indítékait nem tartom (számomra) tisztának (kitisztulnak,világosnak..),őszintének  ,vagy tisztességesnek.
Ennek bele kell férnie.

g4

Kedves Györgyúr!

A te általad kifogásolt és személyeskedésnek ítélt hozzászólást BIST testvérünk írta, nem én. Csak belerakta az idézetbe.
Megnézheted az eredeti hozzászólásomat is pár oldallal előbb. Akkor még tetszett neked a lájkolós szmájli, amit küldtem.

üdv.

2015. Február 27. - 16:25:11
Válasz #276

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Testvér
Kedves Zozi!

Mint Pilátus a krédóba.

A beidézett mondatot ..........

Sziasztok.

.............. most is tökéletesnek tartom.

Egy ---------------------------- ilyen vonala próbáltam érzékeltetni ,hogy a két felvetésnek semmi köze egymáshoz.
Kedves Istvánom privátban meg is kérdezte ,hogy értem azt ,hogy zozi.

A tegnapi beidézett mondata fölött az áll ,hogy zozi,ez tévesztett meg engem.
Mind a kettőtöktől elnézést kérek,a jó szándék vezérel!

Szép hévégét!
g4

bist, zozi

2015. Március 06. - 12:59:22
Válasz #277

András1970

• Vendég
Sziasztok!

(Új linket raktam be ,ha vacakol kérlek szóljatok)

Szép vasárnapot!
g4

Ha valaki (akár csak címek alapján) szeretné meghallgatni a likvidált videókat ,annak szívesen felteszem mp3-ba ,csak írjon.

Úgy gondoltam ezt a bejegyzést két helyre is beírom.

Az egyik Joyce Meyer topikja, és azért mert ő azt prédikálta, hogy a magára varratott tetoválással akarja a vallásos démonokat felbosszantani.
Én pedig szeretném az igazi vallásos démonokat felbosszantani ezzel a bejegyzéssel.

A másik, a „keresztény fesztivál?” topik, ezt elgondolkodtatónak szánom.

Ez egy prédikáció részlet fordítása, amit W.M. Branham mondott el 50 évvel ezelőtt.
Mindez akkoriban kezdődött, nem véletlen a figyelmeztetés.

Szomjúság W.M.B. prédikációjából
(1965. szeptember 19., Tucson, Arizona, USA)

………

Egy kislány mesélte Sarah lányomnak. A pásztora volt Afrikában, és amikor hazajött, a kislány levette a ruháit aznap este, csak egy kis harisnya volt rajta, és watusi  (vatuszi= afrikai törzs)  táncot járt neki, hogy szórakoztassa őt, mivel volt Afrikában.

Tudjátok, ott él a watusi törzs. Hát, meg ne lássam az én egyik lányomat a
gyülekezetből, hogy ilyet csinál! Watusi?! Látjátok, ez megmutatja… És a pásztor
nézi az ő gyülekezetének egyik tagját, egy 16-18 éves kislányt, aki így levetkőzik ott,
és engedi neki, hogy azt csinálja: ez azt mutatja, hogy ő maga is egy emésztőgödörből
jött. Isten embere tehet ilyet? Természetesen tudom, hogy ez keménynek hangzik, de
ez most az egész nemzethez szól. És te is tudod testvérem, nővérem, hadd mondjam el
neked, hogy ez az Igazság.

…………………………………….

És mi van ezzel a sok mindennel, amit manapság csinálnak az egyház nevében:
bulik, bingo-partik, tizenévesek rock-and-rollja, twist-parti és mindezek a dolgok.
Nézzétek meg ezt az Elvis Presley  -t, ez ördög, cipőben. Pat Boone ,
Ricky Nelson , a legnagyobb illetlenség, ami ennek a nemzetnek valaha is
volt. Így van. Azt mondják: - Óh, ők nagyon vallásosak, keresztény dalokat
énekelnek… Nem volna szabad… A gyülekezetnek nem volna szabad ilyesmit
megengednie. Ezek közül az emberek közül kimennek, és ma este ott vannak egy út
menti bárban, ahol táncolnak és zenélnek és minden más, aztán meg jönnek az
oltárhoz és sírnak, és a szószéknél zenélnek. Óh, kegyelmes ég! Milyen messze mehet
még a szenny, a tisztátalanság? Igen, uram. Először igazolódjon be, hogy ő valóban
Isten embere, ne csak azért zenéljen ott, mert tud azon a nagy gitáron vagy más
valamin játszani. A vágyadból meg lehet mondani, hogy ki van a szíved trónján.
Abból, hogy mit szeretsz, látszik ez. Azt mondod: - Szerintem jól vannak azok a
dolgok, Branham testvér… Nos, csak emlékezzél most: te tudod, hogy mi van a
szívedben. Igen, uram. Hogy mi táplálja a lelkedet, hogy mire szomjazik a lelked, és
látod, hogy az megelégíti azt. Ha az nem ez az Ige, akkor valami baj van, mert a
Szentlélek csakis az Igéből él. Érted?
…………….

Ti keresztények, ti baptisták, metodisták, reformátusok, pünkösdiek, Isten
Gyülekezetei, egység-hívők, kettőség-hívők, háromság-hívők, vagy bármik legyetek,
nem számít… Nekem az semmit nem számít, és szerintem Istennek sem. Látjátok, ti
egyének vagytok, egy egység. Soha nem úgy fogtok a mennybe menni, mint egy
gyülekezet, mint egy felekezet. Hanem egyes személyekként fogtok a mennybe
menni, és az közted és Isten között van. Ez minden. Nem érdekel, milyen
gyülekezethez tartoztok. És ha nem olvassátok a Bibliát és nem hiszitek a Bibliát, és
ha nem tápláljátok abból a Szentlelket, akkor meghaltok. Jézus mondta a János
4:3-ban, ebben az Igeversben, ami… Jézus azt mondta: „Nem csak kenyérrel él az
ember, hanem minden Igével” – nem csak egy részével. Veszünk egy kicsit innen. Én
az ilyet Biblia-stopposnak hívom. Azt mondják: - Nos, én hiszem ezt, de most
menjünk inkább arra… Látjátok? Látjátok? Szóról Szóra kell vennetek. Jézus azt
mondta: „Az ember minden Szóval él, ami Isten szájából származik.” Tudtátok ezt?
És, tudjátok, azt a napot, amiben élünk, ezt a napot egy vallásos romlottsággá tettük.

………………………………………………………..

A lányom nemrégiben behívott engem és azt mondta: - Apu… A ház másik
oldalán volt, és azt mondta: - Gyere ide, éppen egy vallási műsor megy… Éneklés volt
benne, himnuszokat énekeltek, és ott volt egy kis Ricky, aki felolvasott. Ha még
valaha is láttam szentségtörő mozgalmat, hát ez az volt. Azok a fiúk és az emberek,
inkább olyan volt, mint egy show-műsor. Valamilyen indiai törzset utánoztak, és
mindenfélét csináltak, és ugráltak és közben ütötték egymást. Hát hová lett a
komolyság? Hol vannak azok a régi egyházi himnuszok, amiket énekeltünk, amikor
örvendeztünk Isten Lelkében és amikor könnyek pörögtek le az arcunkon? És most
próbáljuk bent tartani a levegőt, hogy már alig jutunk lélegzethez, amíg az arcunk is
teljesen elkékül, és próbáljuk mutatni, hogy valamilyen énekesek vagyunk. Látjátok?
Ezt Hollywood-ról másoltuk le, és mindezeket a programokat, amiket látunk az
értelmi himnusz-éneklésről és a hangképzésről. Én szeretek jó éneklést hallgatni,
szeretem a jó régimódi, teljes szívből jövő, pünkösdi éneklést hallgatni. De bizony
nem szeretem hallgatni azt a visítást, amit ma éneklésnek neveznek. Így van.
Szerintem az a legnevetségesebb dolog. Az egy romlottság! Így van.
Szeretek úgy látni egy férfit, amikor ő egy férfi. Gyűlölöm úgy látni, hogy a
felesége fehérneműje van rajta, hogy a haja oldalt le van lapítva, elöl meg egy
hajcsavaró lóg belőle, és két hajtincs lóg itt elöl, mint fufru. Az ilyet nem tudom
férfinak nevezni. Nem tudja, hogy a fajának melyik oldalához tartozik. Látjátok? Így
van. Látjátok, az asszony, nézzétek, az asszony próbálja vágni az ő haját, hogy úgy
nézzen ki, mint a férfi. A férfi pedig próbál magának fufrut csinálni, hogy úgy nézzen
ki, mint az asszony. A férfi az asszony fehérneműjét hordja, az asszony pedig a férje
kantáros nadrágját, látjátok, ez egy romlottság, itt körülöttünk. És ugyanez van a
nemzetekkel, a népekkel, a gyülekezetekkel és mindennel. Óh, Istenem, hol van a
vége ennek a dolognak? Az Úr Jézus Krisztus eljövetele, az ennek a vége.

…………………………………………………

Nos, az igazi szomjúság, ami egy asszonynak kellene, az az, hogy „szerény
külsővel ékesítsék magukat, és hogy krisztusi lelkületük legyen”, 1Timótheus 2:9.
Nos, ez az, amire egy asszonynak szomjaznia kellene. Ha szép akarsz lenni, hát ez az,
ahogyan szép lehetsz, látod, ha krisztusi lelkületed van és ha szerény megjelenéssel
ékeskedsz. Óh, néhány ember ma kint az utcán, nem lehet megkülönböztetni a férfit a
nőtől, és ez a legborzalmasabb dolog, amit valaha is láttam, ami… Soha nem láttam
még ehhez foghatót, mint ezek az emberi lények. Ez túlmegy az emberségen. Kifestett
szemek, tudjátok, azok a furcsa szemek, mint a gyíkoknak, és azok a furcsa ruhák. És
még… Annyira formátlanul néznek ki, mintha nem is emberi lények lennének. És ott
vannak azok a fiúk, akik úgy lefésülik a hajukat, elöl meg a nővérük haj-csavarója van
a fejükön, tudjátok, ez egy teljes romlottság. Így van. Ez a Sátán, és a Sátán a
megrontó.

--------------------

Ha ti, asszonyok szépek akartok lenni, akkor vegyétek az 1Timótheus 2:9-ez,
ami azt írja: „szerény megjelenéssel ékesítik magukat, krisztusi lelkülettel, szelídek és
férjüknek engedelmeskednek”, és így tovább. Így kellene magatokat ékesíteni, azt az
életet, amit éltek. Ő megrontja az Istentől való igaz természetet és az Istentől való igaz
szomjúságot a testben és a lélekben, a bűn utáni vágyakozással: bűn, egy romlottság.
Most pedig látjuk, hogy az ember ma, ahogyan vették azt a romlottságot, az Isten után
való szomjúságot, hogy szépek legyenek, és mindezeket a szomjúságokat…A víz
utáni szomjúságot azzá változtatták, hogy az iszákossággal oltsák azt. Az öröm után
való szomjúságot – hiszen mindenki örülni akar, a közösség után való szomjúságot és
mindezeket a nagy szomjúságokat, amiket Isten helyezett belénk, hogy Ő utána
szomjazzunk – Isten arra alkotott téged, hogy szomjazzál Ő utána -, és mi ezeket
valamilyen más fajta szomjúsággal próbáljuk meg kielégíteni, a helyes szomjúságnak
valamilyen megrontásával.

Neked Krisztushoz kell tartoznod. Feltéve ha van benned Valami, ami Krisztusra szomjazik…

András

2015. Május 23. - 19:54:52
Válasz #278

Mariann

• Vendég
Mentális egészség .

Nekem nagyon tetszett , nagyon is aktuális volt :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=W5GqIERHRuM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=W5GqIERHRuM</a>

2015. Június 06. - 19:36:56
Válasz #279

Mariann

• Vendég
Hittel győzd le a félelmet 1-2 .

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ISG8XQyH7QQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ISG8XQyH7QQ</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=H_tuvCRZomw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=H_tuvCRZomw</a>

2015. Június 21. - 19:26:02
Válasz #280

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Testvér
Sziasztok !

Az egyik testvérünk nemrég feltett egy csomó (már eltávolított )videót a yt-csatornájára.
Ha valaki nem csak hallgatni de látni is szeretné a prédikációkat (amíg fent maradhatnak ) az nézz őket itt.

https://www.youtube.com/channel/UCli7SUIoYWzV5aydrQPge7A/videos

Épüljetek!

A csatornán ,mindenféle van ,ügyesek vagytok ,megtaláljátok.
Aki keres ,talál.

2015. Július 11. - 22:02:59
Válasz #281

Mariann

• Vendég
Megtévesztő kompromisszum

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=u1N06-b0N6U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=u1N06-b0N6U</a>

2015. Augusztus 04. - 17:18:58
Válasz #282

Mariann

• Vendég
A szennyből a tisztaságba

Joyce Meyer élete tragédiák sorozatával és sok félelemmel kezdődött. Azonban amint Isten megígérte azt Ézsaiás prófétán keresztül; „gyalázatáért kettős jutalmat adott neki, s a szidalom helyett örvend örökségében”.

Joyce 1943-ban született, június 4-én, St. Louis Missouri- ban. Édesapja csatlakozott a hadsereghez és részt vett a Második Világháborúban. Azonban a családfő hazatértével kezdetét vette a rémálom. Már kiskorától kezdve apja verbálisan, mentálisan, és szexuálisan bántalmazta. A kislány rettegett otthon. Sehol nem volt egy hely ahol biztonságban érezte magát. Az apa egész korán pornót nézetett vele és megkérdezte, hogyan érez a dolog iránt. Ha nem azt a választ kapta, amit hallani akart, dühbe gurult, ezt azonban a kislány semmiképp nem akarta, így kénytelen volt, magát megvetve, hazudni. Elmondása szerint élete hazugságokból és színlelésekből állt. Próbálta mások előtt eljátszani, hogy teljesen normális élete van, tömérdek hazugságot és mesét talált ki miért nem mehet az osztálytársaival sehova.

Apja rendszeresen ivott. Szombaton éjfél és hajnali négy között ért haza, s minden alkalommal, ahogy Joyce meghallotta, hogy a kulcs fordul a zárban összerándult a félelemtől. Először kilenc évesen mondta el anyjának mi történik, de ő semmit sem mondott, semmit nem csinált. Apja hetente legalább egyszer megerőszakolta. Közbe mindig azt mondogatta, hogy ezt azért csinálja, mert nagyon szereti. „Minden, amit csinálok jó, de maradjon a mi közös titkunk. Tudod ez különleges dolog és mások nem értenék meg. Ha valaki megtudná, az csak rontana a családon”. Így titok maradt. 14 éves korában anyja épp egy ilyen „különleges” pillanatkor ment be a szobába. A lány fellélegzett, gondolva hogy végre vége ennek a lidércnyomásnak. Viszont a megmentőnek hitt édesanya felvette a pénztárcáját és szó nélkül elment. Azután egyszer sem hozta szóba, s a borzalmak folytatódtak. Később Joyce azt monda nem neheztel emiatt anyjára. Szerinte nem tudott mit csinálni, vagy egyszerűen, nem mert.

Ez így ment egészen addig, míg be nem töltötte a 18-at. Ekkor elköltözött otthonról. Miután befejezte a középiskolát, hozzáment egy részmunkaidős autókereskedőhöz, s kiderült, hogy a bántalmazásoknak nincs vége. A férfi rendszeresen megcsalta őt. A házasság öt évig tartott.
Habár kilenc évesen már megtért, szörnyű sorsa következtében erősen megrendült a hite. Nem is járt gyülekezetbe. A válás után törzsvendég lett a helyi bárokban, mindaddig, míg nem találkozott David Meyer-el, akivel 1967 január 7-én összeházasodtak.

Elhívását 1976-ban kapta Istentől, aki (elmondása szerint) nevén hívta őt. Ebben az időben helyi Biblia tanító volt, majd 1980-ban segédpásztor lett St. Louis Missouri- ban.  1981-ben felkent pásztor lett, és 1985-ben megkezdte programját mely címe „Life in the World” volt. Ezek után szépen növekedett; először város majd állam, később ország s napjainkra már világszerte közvetítik televíziós programját, rádiók sugározzák tanításait és magazinja majdnem mindenhol megkapható. A program új nevet kapott; „Enjoying Everyday Life”.

Isten csodálatos érintésére sikerült teljesen megbocsájtania szüleinek, akik szintén befogadták Krisztust, rendkívüli úton.
Apja egyszer beteg lett és korházba került. Lánya be ment hozzá.
„Joyce, sajnálom, ha úgy érzed bántottalak, de én nem értem mi rosszat tettem veled”- mondta az apa.

A lány nagyon elkeseredett, nem azért mert apja nem látta be hogy gonoszul bánt vele, hanem azért, mert tudta, ha meghal, egyenesen a pokolba megy.
Az Úr szólt hozzá, és azt mondta neki helyezze el a szüleit magához közel és gondoskodjon róluk. Nagy próbája volt ez engedelmességének, főleg úgy hogy férje teljesen ellenezte a dolgot. Végül, mikor kiderült, Istennek valóban ez a terve, megtették.  Nem sokkal később anyja felhívta őket, hogy férje sír, és arra kérte mindkettőjüket, amennyiben lehet, azonnal menjenek át. Beérve a házba az apa újra zokogni kezdett.
„Sajnálom, amit tettem ellened. Már régóta kiakartam ezt mondani, de nem volt hozzá merszem”- mondta, majd felnézett lánya férjére és így folytatta; „Dave, sajnálom azt is, amit veled tettem. Bocsánatot, kérek, amiért bántottam a feleségedet. Kérlek, bocsájts meg nekem. ” 
Joyce tudta, hogy ebben a pillanatban történt meg a megváltás csodája. Letérdelt apja mellé és elmondták a megtérők imáját. Később meg keresztelte azt az embert, aki romba döntötte a gyermekkorát, s akinek teljes szívéből megbocsájtott.

Mára már négy felnőtt gyermek anyja, és tíz unoka nagymamája. Több mint 90 könyv szerzője és egy tüdőrák túlélője. Férjével St. Louis, Missouri- ban telepedtek le, azonban Tv programján keresztül tömegeket tanít, és pásztorol.

Czine Sára

http://eter.hu/blog/2015/7/29/a-szennybl-a-tisztasgba

2016. Március 11. - 07:24:16
Válasz #283

bist

• Vendég

2018. Január 04. - 15:21:40
Válasz #284

Nem elérhető pleskó istván

• újonc tag
  • *
  • Utoljára itt járt:2018. Január 04. - 18:38:38
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/11/2013
Sziasztok!Hogy taníthat nő a gyülekezetben (Joyce Meyer)mikor az ige tiltja?
Üdv

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu