Szerző Téma: Joyce Meyer Igehírdetése  (Megtekintve 48587 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2018. Január 09. - 19:52:48
Válasz #300

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 15:18:35
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Idézet
Kedves Pityu!

Pál apostol a Mózesi Törvényből tanított, minden erkölcsi parancsolatait abból vezette le, és üdvösség kérdése, hogy meg tarjuk e vagy sem. Az asszonyoknak adott rendeleteit is törvényre nézve adta: ....engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja. Vagyis Pál tanításai a törvénnyel összhangban értelmezendőek! A törvény pedig lehetőséget adott a nőknek a szolgálatra, ehhez pedig Pál semmit hozzá nem tett, csak a szövegkörnyezetéből kiragadott igehelyek, és a téves értelmezések adják Pál szájába, azt az új parancsolatot: hogy az asszonyok a gyülekezetben nem szolgálhatnak, hanem maradjanak csendben. Se Pál Se az Úr ilyet nem mondott. Ez csupán újszövetségi törvénykezés, téves alapokon.

Vidám vasárnapot!

üdv: nagyika7

Kedves Nagyika!

Az Újszövetség parancsolatainak megtartása valóban üdvösség kérdése, de nem Mózes Törvényének megtartása.
Pál kijelentés által kapta az evangéliumot, az Újszövetség parancsolatainak nagyrésze valóban megegyezik a Mózes Törvényében szereplő parancsolatokkal, de ettől még nem ugyanaz.
Én is hiszem, hogy a nők szolgálhatnak a gyülekezetben, de nem taníthatnak, kivéve a nőket és a gyerekeket.

Tit.2:3. "Hasonlóképen a vén asszonyok szentekhez illő magaviseletűek legyenek, nem patvarkodók, sem sok borivás rabjai, jóra oktatók;
4. Hogy megokosítsák az ifjú asszonyokat, hogy férjöket és magzataikat szeressék,

A Szent Szellem valóban leíratta Pállal (is) a Mózes Törvényéből származó parancsolatokat, de újakat is. És ha Mózes Törvényében nem volt tiltva a nők tanítása a gyülekezetben, de megengedve sem volt, attól még nem korlátozhatjuk az Urat, hogy új parancsolatokat is adjo, illetve a régi parancsolatokat felülírja. Lásd: Hegyi beszéd. Vagy pl. Pál:
Gal.5:20. "Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,
21. Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek."

Van benne több is, de csak vegyük az írigységet. Hol tiltja Mózes Törvénye, hol mondja, hogy bűn? Pedig az Újszövetségben üdvösség kérdése!!! Nem Mózes Törvénye az üdvösség kérdése hanem Krisztus Törvénye az üdvösség kérdése, amelyet Pál kijelentés által kapott szerintem az evangéliummal együtt.

Shalom

Rossz és téves következtetés. Pl. az újszövetség a jószágokkal való szeretkezést nem tiltja sehol sem, pedig Mózes törvényei közt ez üdvösség kérdés lenne. Akkor most szabad? Dehogy! Az írás eleitől a végéig ihletett, Mózesen és Pálon keresztül is egyaránt az Úr szólott, ezért a Mózesi parancsok szent életre vonatkozó erkölcsi parancsai, ma is érvényben vannak, mivel azok nem csupán holt betűk papíron, hanem a tökéletesen erkölcsös Isten természetének az örök részei.

Ha meg az Úr Pálon keresztül valami új parancsot szándékozott volna adni, akkor azt jó szokásához hűen, előtte közli velünk, ahogy tette az evangéliumokban vagy János apostol a levelében:

Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek…. Én pedig azt mondom néktek,…Mt 5,21

Új parancsolatot adok néktek, hogy ..Jn 13,34

Új parancsolatot írok néktek 1Jn 2,8  (stb)

Látod? Ha új parancs jött vagy a régi módosult, felhívták rá a figyelmünket, hogy változás állt be. Pálnál ilyesmi nincs feljegyezve.

2018. Január 09. - 20:13:44
Válasz #301

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Idézet
Idézetet írta: pityu63
Kedves Nagyika!
Érdekesen közelíted meg az I.Tim.2:12-t.
Az asszony nem taníthatja otthon a férjét, de a gyülekezetben igen, saját férjét otthon nem taníthatja, de más férjét taníthatja a gyülekezetben (sajátját is vagy talán a saját férje nem mehet be a gyülekezetbe ha az asszonya tanít?).
A másik része: a gyülekezetben maradjon csendben és otthon kérdezze meg a férjét.
Teljes ellentmondás.
Ráadásul a "güné" szóból van lefordítva  asszonynak, aminek a jelentése:
G1135   γυνή (güné)
1) nő, asszony
2) feleség
3) menyasszony

Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett: Mindazáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel. I.Tim.2:12

Csakis a házastársak vannak Ádám-Éva kapcsolatban, és csakis a házas nők szoktak gyereket szülni, és ők kell, hogy engedelmesek legyenek, hogy ne tanítsák és uralkodjanak férjükön, akármennyire is szellemibbnek érzik magukat attól.

Más az, ha Isten valakit az Ige szolgálatára hív el. Az ilyen nő nem önként a maga lelkéből felindulva tanítgat másokat, meg a férjét, hanem a gyülekezet számára van elrendelve szolgálatra, Krisztus testének az építésére, amelyben nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő…... Gal 3,28

nagyika7 :)

2018. Január 10. - 09:10:55
Válasz #302

Nem elérhető pulsar

• ifjú tag
  • **
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2018. Január 17. - 16:37:15
  • Testvér
  • Regisztrált: 16/05/2017
Bevallom, nekem nem nagyon áll össze ez a mondatod. Isten nem személyválogató ..Joycer Meyertől függetlenül mondom ezt . Illetve kérdezem tőled. Van , hogy Isten kiemel embereket , magyarul elhív , de az Igéjét soha nem változtatja meg.
Kedves Mariann!

Arra gondolok hogy senkinek sem lehetett idegen felesége, de Mózesnek lehetett. Senki sem ehette meg a szentelt kenyereket a templomból, de Dávid igen. Nem taníthatnak nők a gyülekezetben, de Joyce Meyer tanít. Isten gyakran tesz kivételt. Néha felvisz valakit testben a mennybe. De Elizeuson kétszer akkora kenet volt mint Illésen, kétszer annyi csodát tett mint Illés, és mégsem vitetett fel.

Róma levél:9:13 Miképpen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.
14 Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!
15 Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek.

Azért nem lehetetlen egy nőnek tanítani a gyülekezetben, mert meg van írva hogy: kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek. Szóval nem igazságtalanság Istentől, hogy kivételt tegyen, és tesz is kivételeket. Isten fenn tartja magának a jogot, hogy kivételeket tehessen, kegyelemből. Vagy arra hogy megvonja a kegyelmét amikor akarja.

Találtam egy Hetek cikket, amiben Joyce Meyerről is írnak.
http://www.hetek.hu/hit_es_ertekek/200006/nok_a_punkosdi_mozgalomban
Azt szokták mondani hogy az a fontos, hogy egy nő szolgálata, pásztori tekintély alatt legyen. Legyen fölötte egy olyan tekintély, aki támogatja abban amit csinál. Joyce Meyer férje és pásztora is támogatják. Tekintély alatt van. Enélkül nem tudna tanítani.

2018. Január 10. - 10:06:55
Válasz #303

Nem elérhető pityu63

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2018. Január 12. - 13:50:31
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/08/2011
Idézet
Kedves Pityu!

Pál apostol a Mózesi Törvényből tanított, minden erkölcsi parancsolatait abból vezette le, és üdvösség kérdése, hogy meg tarjuk e vagy sem. Az asszonyoknak adott rendeleteit is törvényre nézve adta: ....engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja. Vagyis Pál tanításai a törvénnyel összhangban értelmezendőek! A törvény pedig lehetőséget adott a nőknek a szolgálatra, ehhez pedig Pál semmit hozzá nem tett, csak a szövegkörnyezetéből kiragadott igehelyek, és a téves értelmezések adják Pál szájába, azt az új parancsolatot: hogy az asszonyok a gyülekezetben nem szolgálhatnak, hanem maradjanak csendben. Se Pál Se az Úr ilyet nem mondott. Ez csupán újszövetségi törvénykezés, téves alapokon.

Vidám vasárnapot!

Kedves Nagyika!

Az Újszövetség parancsolatainak megtartása valóban üdvösség kérdése, de nem Mózes Törvényének megtartása.
Pál kijelentés által kapta az evangéliumot, az Újszövetség parancsolatainak nagyrésze valóban megegyezik a Mózes Törvényében szereplő parancsolatokkal, de ettől még nem ugyanaz.
Én is hiszem, hogy a nők szolgálhatnak a gyülekezetben, de nem taníthatnak, kivéve a nőket és a gyerekeket.

Tit.2:3. "Hasonlóképen a vén asszonyok szentekhez illő magaviseletűek legyenek, nem patvarkodók, sem sok borivás rabjai, jóra oktatók;
4. Hogy megokosítsák az ifjú asszonyokat, hogy férjöket és magzataikat szeressék,

A Szent Szellem valóban leíratta Pállal (is) a Mózes Törvényéből származó parancsolatokat, de újakat is. És ha Mózes Törvényében nem volt tiltva a nők tanítása a gyülekezetben, de megengedve sem volt, attól még nem korlátozhatjuk az Urat, hogy új parancsolatokat is adjo, illetve a régi parancsolatokat felülírja. Lásd: Hegyi beszéd. Vagy pl. Pál:
Gal.5:20. "Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,
21. Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek."

Van benne több is, de csak vegyük az írigységet. Hol tiltja Mózes Törvénye, hol mondja, hogy bűn? Pedig az Újszövetségben üdvösség kérdése!!! Nem Mózes Törvénye az üdvösség kérdése hanem Krisztus Törvénye az üdvösség kérdése, amelyet Pál kijelentés által kapott szerintem az evangéliummal együtt.

Shalom

Rossz és téves következtetés. Pl. az újszövetség a jószágokkal való szeretkezést nem tiltja sehol sem, pedig Mózes törvényei közt ez üdvösség kérdés lenne. Akkor most szabad? Dehogy! Az írás eleitől a végéig ihletett, Mózesen és Pálon keresztül is egyaránt az Úr szólott, ezért a Mózesi parancsok szent életre vonatkozó erkölcsi parancsai, ma is érvényben vannak, mivel azok nem csupán holt betűk papíron, hanem a tökéletesen erkölcsös Isten természetének az örök részei.

Ha meg az Úr Pálon keresztül valami új parancsot szándékozott volna adni, akkor azt jó szokásához hűen, előtte közli velünk, ahogy tette az evangéliumokban vagy János apostol a levelében:

Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek…. Én pedig azt mondom néktek,…Mt 5,21

Új parancsolatot adok néktek, hogy ..Jn 13,34

Új parancsolatot írok néktek 1Jn 2,8  (stb)

Látod? Ha új parancs jött vagy a régi módosult, felhívták rá a figyelmünket, hogy változás állt be. Pálnál ilyesmi nincs feljegyezve.

Kedves Nagyika!

"Ha meg az Úr Pálon keresztül valami új parancsot szándékozott volna adni, akkor azt jó szokásához hűen, előtte közli velünk, ahogy tette az evangéliumokban vagy János apostol a levelében:"

Tehát akkor a te gondolatmenetedet követve lehet írigykedni, mert nem a fenntebb idézet múdon mutatott rá Pál az írigység következményeire.

A házasságon kívüli "szeretkezés" tilos akár ember a tárgya akár állat. A paráznaság bűn. Ha valaki Istentől született annak be van írva a szívébe.

A Mózes Törvényével kapcsolatban nem akarom ismételni "A törvény és a kegyelem" topicban leírtakat.

Shalom

2018. Január 10. - 10:25:27
Válasz #304

Nem elérhető pityu63

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2018. Január 12. - 13:50:31
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/08/2011
Idézet
Idézetet írta: pityu63
Kedves Nagyika!
Érdekesen közelíted meg az I.Tim.2:12-t.
Az asszony nem taníthatja otthon a férjét, de a gyülekezetben igen, saját férjét otthon nem taníthatja, de más férjét taníthatja a gyülekezetben (sajátját is vagy talán a saját férje nem mehet be a gyülekezetbe ha az asszonya tanít?).
A másik része: a gyülekezetben maradjon csendben és otthon kérdezze meg a férjét.
Teljes ellentmondás.
Ráadásul a "güné" szóból van lefordítva  asszonynak, aminek a jelentése:
G1135   γυνή (güné)
1) nő, asszony
2) feleség
3) menyasszony

Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel. A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett: Mindazáltal megtartatik a gyermekszüléskor, ha megmaradnak a hitben és szeretetben és a szent életben mértékletességgel. I.Tim.2:12

Csakis a házastársak vannak Ádám-Éva kapcsolatban, és csakis a házas nők szoktak gyereket szülni, és ők kell, hogy engedelmesek legyenek, hogy ne tanítsák és uralkodjanak férjükön, akármennyire is szellemibbnek érzik magukat attól.

Más az, ha Isten valakit az Ige szolgálatára hív el. Az ilyen nő nem önként a maga lelkéből felindulva tanítgat másokat, meg a férjét, hanem a gyülekezet számára van elrendelve szolgálatra, Krisztus testének az építésére, amelyben nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő…... Gal 3,28

nagyika7 :)

"isoráz"

1.Tim.2:12. "A tanítást pedig nem engedem meg a
"güné"-
(1) nő, asszony
2) feleség
3) menyasszony)
-nek,
sem hogy a
"anér"-
(1) férfi
2) férj
3) felnőtt (férfi)
4) ember, személy)
-on
uralkodjék, hanem legyen csendességben."

Számomra egyértelmű az előző bejegyzésekkel együtt ennek az Igények a jelentése.
Én nem szeretnék vitatkozni Isten Igéjével, ahogy van elfogadom. Még azt sem kérdezem: miért nem? Bár ebben az esetben nem is kell, mert elmondja. Szerintem tudta az Úr, hogy sokan megkérdezik: Miért nem taníthat a nő? Válasz:

1.Tim.2:13."Mert Ádám teremtetett elsőnek, azután Éva.
14. És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:"

A "günén" könnyebben fogást talál, főleg a lélek kívánságán keresztül a sátán. A "güné" pedig könnyen befolyásolja a férfit.
Így történt ez az édenben is. Ettől akarja megóvni népét az Úr ezzel a parancsolattal.

(299#-hez)
Az 1.Sám.12:23.  Sámuel prófétáról szól, aki férfi volt. Egyébként az ott használt tanítani szónak több jelentése is van.
H3384   יָרָא יָרָה (járá' járáh)
- A) Kal
1) dob, vet (sorsot); kilő (nyilat)
2) alapot vet, megalapoz
3) hint, spriccel (vizet)
B) Nifal
dárdával /nyíllal keresztüllövik
C) Hifil
1) dob, vet, hajít, lő
2) hint, spriccel (vizet); melléknévi igenév: korai eső (vö. H3138)
3) kezét kinyújtja, mutat, jelez
4) tanít, oktat.

És ha nem is így lenne, senki és semmi nem akadályozhatja az Urat, hogy új parancsolatot adjon.

Ef. 4:11."És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:"

A próféták Isten akaratát közvetítik, mutatják az utat, persze ez sokszor magába foglalja a tanítást is, de a tanítói szolgálatot a tanítók látják el és nem a próféták.

Jel. 2:19."Tudom a te dolgaidat, és szeretetedet, szolgálatodat, és hitedet és tűrésedet, és hogy a te utolsó cselekedeteid többek az elsőknél.
20. De van valami kevés [panasz]om ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, aki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.
21. Adtam neki időt is, hogy megtérjen az ő paráználkodásából; és nem tért meg.
22. Íme én ágyba vetem őt, és azokat, akik vele paráználkodnak, nagy nyomorúságba, ha meg nem térnek az ő cselekedeteikből.
23. És az ő fiait megölöm halállal; és megtudják a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és szívek vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.
24. Nektek pedig azt mondom és mind a többi thiatirabelieknek is, akiknél nincsen e tudomány, és akik nem ismerik a Sátán mélységeit, amint ők nevezik: nem vetek reátok más terhet,
25. Hanem ami nálatok van, azt tartsátok meg addig, míg eljövök."

https://www.youtube.com/watch?v=AByVHlJ3Sn0
https://www.youtube.com/watch?v=nR0Y6Y3zC8Y
https://www.youtube.com/watch?v=orpJfhzmZe0

Részemről ennyi időm volt erre a témára. (Egy kérdésem azért még lenne felétek egy új topicban. Kíváncsi vagyok a válaszaitokra.)

"Aki nem akarja nem hallja."

Shalom

2018. Január 10. - 18:12:47
Válasz #305

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag

Kedves Nagyika!

"Ha meg az Úr Pálon keresztül valami új parancsot szándékozott volna adni, akkor azt jó szokásához hűen, előtte közli velünk, ahogy tette az evangéliumokban vagy János apostol a levelében:"

Tehát akkor a te gondolatmenetedet követve lehet írigykedni, mert nem a fenntebb idézet múdon mutatott rá Pál az írigység következményeire.

A házasságon kívüli "szeretkezés" tilos akár ember a tárgya akár állat. A paráznaság bűn. Ha valaki Istentől született annak be van írva a szívébe.

A Mózes Törvényével kapcsolatban nem akarom ismételni "A törvény és a kegyelem" topicban leírtakat.

Shalom

Kedves Pityu!

Az én gondolatmenetemtől ez távol van, mert, hogy lehetne már irigykedni, mikor meg van írva, hogy: szeresd a te felebarátodat mint önmagadat! A szeretet pedig nem irigykedik, amint ez meg van írva:

Szeressed felebarátodat, mint magadat (3Mózes 19;18)
A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik... 1Kor 13,4

Látod már, hogy Pál továbbra sem adott semmi új parancsot?

Üdv: nagyika7
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2018. Január 12. - 11:44:37
Válasz #306

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
A témától elkanyarodott hozzászólásokat, áthelyeztem a Törvény és kegyelem témába.

2018. Január 12. - 15:22:57
Válasz #307

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag

Természetesen női apostolokban, pásztorokban, presbiterekben és diakónusokban én sem hiszek, ez már a másik véglet de azt hiszem és vallom hogy Isten ma is elhív némely nőt és asszonyt, hogy az igéjét hirdessek. Gyümölcséről ismerszik meg a fa is. Joyce Mayert hallgatva pedig csak azt tudom mondani: jó gyümölcsöt termő fa! Isten áldja meg továbbra is!

Kedves Nagyika!

Szóval szerinted kicsiben nem taníthat csak "közepesben" a gyülekezetben, viszont nagyban már nem fogadod el (mint "pl. Luther Márton, Kálvin János vagy Derek Prince") , az már nem az ő dolga. Hol tiltja az Ige hogy nagyban nem taníthat?
Írod:"Természetesen női apostolokban, pásztorokban, presbiterekben és diakónusokban én sem hiszek, ez már a másik véglet..." Megsúgom neked, ha sokat hallgatod a tanításukat ebben is fogsz hinni előbb-utóbb, és azt fogod mondani, hogy eddig nem értetted.

Shalom

Kedves Pityu!

Joyce Meyer-nek nem területe, sem az írásmagyarázás, sem a teológia. Igehirdetéseiben, - az írás alapján - a gyakorlati életre ad útmutatásokat, merítve a saját személyes élettapasztalataiból, sikereiből, kudarcaiból, amit hívőként több évtized év alatt megélt az Úrral. Ezeket osztja meg a pulpitustól, igével alátámasztva. Hitigazságok és próféciák, hosszas fejtegetésébe pedig - úgy, mint az említett férfiak - nem folyik bele, hanem mikként, Deborah Izrael bírája és anyja, a jó és igaz útra tanítja a gyülekezetet, hogy a hívők életük minden területén, Istent keressék és kövessék! Amíg egy nő így tanít, és nem rondít bele a férfiak dolgába, addig szívesen hallgatom anélkül, hogy jövendölésed bennem beteljesedne!

2018. Január 13. - 04:01:34
Válasz #308

Nem elérhető Zoltan70

• ifjú tag
  • **
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:Ma - 15:02:37
  • Testvér
  • Regisztrált: 10/12/2017
Sajnos a női pásztorok, vezetők és tanítók megjelenése arról beszél, hogy valamilyen formában egyre inkább a férfiak kudarcot vallanak ezen a területen is.  Nincsenek olyan férfiak akik be töltenék ezen szolgálatokat, akiket fel tudna használni az Úr, s ezek sajnos azon gyülekezetek szegyenére válnak.
 Az Úr akár nőket is felhasználhat a munkájában, s használja is őket, ahogy akár egy szamár által (4Móz.22.28), vagy akár a kövek által (Lk.19,40) is szólni tud, (ha nincs más), de ez még nem jelenti azt, hogy ez lenne a természetes.
Mert kegyelembõl tartattatok meg, hit által; és ez nem tõletek van: Isten ajándéka ez;

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu