Szerző Téma: Kik a demonok?  (Megtekintve 7811 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Március 04. - 15:13:24
Válasz #15

Nem elérhető jézusél

• újonc tag
  • *
  • Utoljára itt járt:2011. Március 04. - 15:13:24
  • Testvér
  • Regisztrált: 04/03/2011

kérdésedre válaszolva hogy kik voltak az óriások a földön bukott angyalok gyermekei mert mikor levetették az angyalokat a földre a megbukottakat azok ember testet öltve megházasodtak.Földi lányokat feleségül vettek és azok gyermekei lettek az óriások!!!És ezeknek az óriás gyermekeknek az apukáhjuk mikor meghaltak csak a testüket vetették le mert a gonosz szellemük vissza szált a felhők közé szerintem!!!Kérdésedre most ennyit írtam de máskor is válaszolok neked amire tudok szerbusz álgyon meg az úr!!!

2011. Március 18. - 16:06:30
Válasz #16

Nem elérhető manexx

• ifjú tag
  • **
  • Ország: ro
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2013. Március 17. - 19:53:50
  • Testvér
  • Regisztrált: 12/03/2011
Szerintem a nefilimeknek a szellemeik, mivelhogy az özönvíz megölte a testüket, de szellemük nem emberi eredetű, ezért nem is mehetett az emberi szellemek számára fenntartott helyre. Gondolom így földhözragadtak, telve rengeteg rosszindulattal. s46
A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet

2011. Március 18. - 17:03:41
Válasz #17

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 20:44:27
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Szerintem a nefilimeknek a szellemeik, mivelhogy az özönvíz megölte a testüket, de szellemük nem emberi eredetű, ezért nem is mehetett az emberi szellemek számára fenntartott helyre. Gondolom így földhözragadtak, telve rengeteg rosszindulattal. s46

Kedves manexx

A Sátán az édenkerti bukáskor már ott volt. Logikus következtetés - amit az írás is alátámaszt (Jel 12,3-4) - hogy  a démonok, akkor már vele együtt léteztek. Utólagos démon keletkezésről sehol nem beszél az írás, ez csupán bele van gondolva...

üdv: nagyika7

2011. Március 18. - 18:24:16
Válasz #18

Nem elérhető julika

• Hős tag
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2015. Március 09. - 16:09:10
  • Testvér
  • Regisztrált: 23/12/2010
  A démonok test nélküli szellemek. Sóvárognak azután, hogy valamilyen testben lakhassanak, mert így a megkaparintott testet a saját céljaikra használhatják és megvalósíthatják kívánságaikat.
Amikor a tisztátalan szellem kimegy az embertől víztelen helyeken bolyong, nyugalmat keres, de nem talál, ekkor mondja: visszatérek ahonnét kijöttem, (elhagyott) házamba, és amikor odaérve üresen, kisöpörve és feldíszítve találja, akkor elmegy, maga mellé vesz hét más(fajta) szellemet, magánál gonoszabbakat és betérnek és ott laknak és ennek az embernek utóbbi állapota rosszabb lesz az előbbinél. Így jár e gonosz nemzedék is. Máté 12,43-45.

Ebből az igerészből világos, hogy a démonok úgy tekintenek a testre, mint egy házra, amit szeretnének birtokba venni. Nem csak emberi testben, hanem állatok testében is lakhatnak, ahogy azt a Márk evangéliumában olvashatjuk a megszállott történetében, és láthatjuk, hogy a démonok az ember testéből a disznókba távoztak.

Volt pedig ott a hegyoldalon egy nagy legelésző disznónyáj. És rimánkodva kérték: küldj minket a disznókba, hogy beléjük menjünk és megengedte nekik, és kijöttek a tisztátalan szellemek, bementek a disznókba (megszállták) és a csürhe lerohant a meredekről a tengerbe, mintegy kétezren és belefulladtak a tengerbe. Márk 5,11-13.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu