Szerző Téma: Isten nevei/The Names of God  (Megtekintve 23660 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2011. Június 20. - 07:54:41
Válasz #15

Batiszrael

• Vendég
Igen, tényleg használják ezt a nevet. Átforditva annyit jelent, hogy "A NÉV" vagyis az Isten nevére utal, amit nem ejtenek ki sohasem. Aztán van még a Kádos-báruch-hu ami leforditva annyit jelent, hogy "Szent-áldott-Ő"
Aztán mint irtam a HÁJ is Isten Nevét takarja, illetve az Adonáj-Urunk és Elohim szó is.
Igaz, hogy az Isten rangjának a neve többesszám ragozásban van -im, sosem lehet összekeverni a bálványistennel, ugyanis azok elim, Ő pedig ELOHIM, talán utalhat a többes ragozás a hármas egységre is, de Jeshuára mindenképpen! Egyébként az Adonáj-Eloháj kifejezés pedig kettős ragozásban van, mintha két személyről lenne szó.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2011. Június 20. - 08:32:10
Válasz #16

Nem elérhető Lilla

• Hős tag
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2018. Április 25. - 21:17:28
  • Regisztrált: 27/12/2009
Köszönöm, kedves Batiszrael!

Nagyon jó amit írtál, mert ezeket nem tudtam.

Áldott napot, oltalmazzon az ÚR!

Szeretettel

Lilla  cw6
Az ő akarata szült minket az igazságnak ígéje által, hogy az ő teremtményeinek valami zsengéje legyünk.
Jak 1,18

2011. Október 07. - 10:14:28
Válasz #17

candlelight

• Vendég
Csodálatos ez a dicséret videó,nekem nagy öröm hogy olvashatom egy csokorba szedve az Úr neveit igehelyekkel megmutatva.
A névben benne van a viselője teljes lénye,ami csodálatos Urunk,szívünk ismerője 1.számú Szerelme,Akiért teremtettünk,akiért élünk.Dicsőség az Úrnak! Halleluja!!!

http://www.youtube.com/user/celioabatti#p/u/1/XTgcX7RtDX8

2016. Szeptember 15. - 10:42:59
Válasz #18

Nem elérhető komplextom

• újonc tag
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2017. Június 01. - 13:40:52
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2016
Köszöntelek benneteket hívő Testvérek!
Látom, hogy nagyon régi ez a Topic, mégis úgy döntöttem, teszek egy próbát, hátha valaki még válaszol a kérdéseimre. Magam és családom pár hónappal ezelőtt úgy döntöttünk, hogy szeretnénk megismerni a valláson belüli Jehova Tanúi irányzatot. Elkezdtük a tanulmányozást hétről hétre. Egy végtelenül rendes házaspárral volt szerencsénk megismerkedni. Csak a jóság és jó indulat és szeretet sugárzik belőlük. Azonban bennem mégis kérdésként merült fel JEHOVA, mint Isten neve. Igyekeztem a témának utána járni, így találtam erre a fórumra is, amely nagyon sok információt tartalmaz. Ezt köszönöm Nektek. Ahogy ebben a témában tovább kutakodtam, Raj Tamás már elhunyt Budapesti Főrabbi fórumában találtam az alábbiakban bemásolt kérdéseket és válaszokat. Én úgy gondolom, hogy az egész kereszténység a zsidóságon alapszik, ezért kevés hitelesebb embert tudok elképzelni, aki pontos ismeretekkel bírhat e témában, mint egy főrabbi. De természetesen ha más a véleményetek, kérlek mondjátok el. És ha mindaz amit a Főrabbi mond, akkor az a félelmem, hogy mindaz amit a 19. századi újító ,aki a JEHOVA tanokat elkezdte népszerűsíteni zászlajára tűzött, akkor azok téves felvetésen alapulnak. Kérlek benneteket segítsetek nekem e témában eligazodni. Előre is köszönöm.  Testvéri üdvözlettel: Vladár Tamás
Íme az említett fórumról kimásolt levelezés.:

- T!Rabbiúr!Köszönöm szépen a válaszát.Azt szeretném kérdezni,hogy a JHVH névnél nem ugyan úgy kellene a pontozást alkalmazni,mint a többi szónál és akkor megoldódna a kiejtés problémája? Tisztelettel Anikó
Kedves Anikó! A pontozás utólagos, és egy másik szó, a helyette olvasandó ADONÁJ magánhangzóit helyezik rá. A négybetűs istennév csak szimbólum, jelentése: Örökkévaló. Üdv. R.T.

- Tisztelt uram!
Én vagyok a Jahve/JHVH/Jehova nevet bolygató olvasó, és azt szeretném kérdezni Öntől, hogy a héber iratokban oly gyakran előforduló Isteni név Ön szerint hogyan szerepelt? És mikor Mózesnek a 10 parancsolatot adta Isten akkor hogyan mutatkozott be neki, hogy JHVH ? Bizonyára nem, azt mondta : "Én vagyok JEHOVA - atyáitok Istene, Ábrahám,Izsák és Jákob Istene EZ AZ ÉN NEVEM MINDÖRÖKKÉ "
ESETLEG ZSOLTÁROK 83:19 - amely cáfolhatatlanná teszi ezt a csodálatos elfelejtett ISTENI NEVET.
( PL. KÁROLI FORDÍTÁS ) üdvözlettel: Ildikó
Kedves Ildikó! A Jehova, mint említettem, téves olvasat. A négybetűs isteni név köré ugyanis jóval később, amikor a magánhangzó jelölés (a héber pontozás) a gyakorlatba jött, egy másik, helyette olvasandó szó (az „Uram” jelentésű ADONÁJ) magánhangzóit írták. Aki ezt nem ismerte, tévesen összeolvasta a mássalhangzókat a mellette álló magánhangzókkal, így lett belőle Jehova, aminek semmi értelme nincs. Ez olyan, mintha az Isten szó mássalhangzóit az Uram magánhangzóival olvasná valaki össze. Mi lesz belőle? SUTAN! Üdvözlettel: R.T.

- Kedves Uram !
Azt szeretném Öntől kérdezni, hogy miért nem használják az Isteni nevet, amely a héber tetragamma szerint JHVH - magyar megfelelője Jahve, ill. JEHOVA.
Ez az egyedülálló név,
több mint 7000-szer szerepel az eredeti héber iratokban, ill. teljes bibliában, és a legfontosabb volt úgy Mózes idejében, mint Jézus imájában ( akit tudom Önök nem fogadnak el...)
JEHOVA - egy név, amelyről elfeledkeztek, vagy csupán a szellemi Izrael ("Isten választottjai ") viselhetik napjainkban? :-)
Tisztelt Olvasó! (Mindenekelőtt sajnálom, hogy nem tudom megszólítani, mert elfeledkezett bemutatkozni.) A Bibliában található talán legfontosabb isteni név, a négybetűs JHVH Örökkévalót jelent, mi ezt igen gyakran használjuk, de héberül helyette imában az Adonáj nevet mondjuk, amelynek jelentése: Uram. Ennek oka igen egyszerű: a JHVH kimondhatatlan szimbólum. A Jehova és a Jahve téves olvasat csupán. Üdvözlettel: R.T.

2016. Szeptember 15. - 19:39:16
Válasz #19

Csilla67

• Vendég
 Szia komplextom!

Ezt találtam Isten Nevével kapcsolatban:

Cím: Isten neve Silóban

Link: http://testveremnek.blogspot.hu/2011/07/isten-neve-siloban.html

Vannak képek, nagyon érdekes.

2016. Szeptember 16. - 09:55:56
Válasz #20

Elérhető lucius

• fórumtag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 08:30:36
  • Testvér
  • Regisztrált: 22/07/2012
Még annyit fűznék hozzá Derek Prince nyomán, hogy Isten valódi nevét Jézus jelentette ki nekünk. "megjelentettem a te nevedet" - mondta Jézus. Ez nem a JHVH volt, amit a zsidók már évezredek óta ismertek. Ez a név, amit Jézus megjelentett, az "Atya" volt.

A bibliában a név kifejezi azt, hogy valójában ki is az illető. Amikor Isten megváltoztatott valakit, megváltoztatta a nevét is. Ábrám - Ábrahám,  Jákób - Izrael. Ismerheti valaki a JHVH nevet, akárhogyan kiejtve, de ha nem kap kijelentést Jézustól, hogy ez a név kit takar, magáról a személyről, semmi haszna abból. Jézus azonban kijelentette, Isten lényének legfontosabb eszenciáját a számunkra: Ő egy szerető atya, akiben minden körülmények között megbízhatunk. Atya... ez Isten igazi valója, Isten igazi neve. Ő a mi atyánk az újjászületésünk után. Mi vagyunk azok, akik "szellemtől születtünk" Az Atya szellemétől Jézuson át. Atya... ez Isten újszövetségi kijelentése az övéi számára Jézus által. Ez egy sokkal mélyebb kijelentés, mint a JHVH. Sajnálom Jehova Tanúit, hogy nem az újszövetségre koncentrálnak. Ha rám hallgatsz, keress olyan testvéreket, akik az újszövetségben járnak, akiket a Szentszellem vezet, és nem az egyházuk doktrínái.
...Az Úr a mi igazságunk...

2016. Szeptember 18. - 13:36:02
Válasz #21

Nem elérhető samjoe

• Törzstag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:2018. Június 17. - 12:11:27
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/12/2013
Amen.

Tömören:
Ha Isten fia vagy: Atya, / lásd: Mi Atyánk.../
Ha nem: JHVH....
lucius, zozi, Csilla67, ovoneni
samu   

Rész szerint van bennünk az ismeret...

2016. Szeptember 19. - 11:52:33
Válasz #22

Nem elérhető komplextom

• újonc tag
  • *
  • Utoljára itt járt:2017. Június 01. - 13:40:52
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2016
Kedves Hívő Testvérek! Mindenkinek nagyon köszönöm, a felvetésemre adott hozzászólásait. Annyit szeretnék Lucius testvér szavaira reflektálni, hogy magam is inkább az újszövetségben, keresem a mindennapi lelki munkámat. Köszönöm a javaslataidat. Én személy szerint nem ígérkeztem el Jehova Tanúinak. Amit vállaltam, hogy beengedem őket a házamba, a szívembe és lelkembe. Nem utasítom el őket. Mindenkinek szíve joga abban hinni amiben szeretne. Az igaz vallást úgysem tudja senki, hogy melyik. Mindenki meg van győződve arról, hogy a maga hite, az egy igaz hit. Sajnos addig ameddig a mi Megváltónk újra el nem jön, addig nem fogunk tanúbizonyságot kapni az igazságról. Az elbizonytalanodásom pontosan azon alapszik Jehova Tanúival kapcsolatosan, hogy ha már a név értelmezésben vannak hiányosságok, akkor mind az amit prédikációjukban mondanak, illetve amiről a tanításaik szólnak, az helytelen. Ettől függetlenül kedves és odaadó emberek. Igazi keresztényi életmóddal.
Kedves Csilla67! Csodás amit küldtél, valóban nagyon érdekes. Annak a témának még jobban utána fogok nézni.
Isten áldása legyen Veletek, még egyszer köszönöm.
Vladár Tamás

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu