Szerző Téma: Kohelet Salamon - Prédikátor könyve, Pál levele a rómaiakhoz  (Megtekintve 8727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2013. Április 21. - 19:31:30
Válasz #15

Agribar

• Vendég
Kedves Agribar!

. de ha majd Isten Mennyországgal jutalmazza a Kóré & Dátán féle embereket akkor önként visszavonom. Addig viszont nem.

sl8
Szia Nagyika7!
Rendben akkor vond vissza, mert Isten nem jutalom gyanánt enged be a mennyországba hanem kegyelemből és ha azt hiszed hogy bárki is be tud kerülni saját erejéből hogy jutalmának tekinthesse a mennyek országát akkor ajánlom a romai levelet.
Isten áldjon és én még mindig szeretlek titeket bármely ellenségesé is vált itt a hangulat, ámbátor lehet hogy csak én érzem igy.

2013. Április 21. - 20:24:19
Válasz #16

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 06:12:21
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Ez igaz, kegyelemből üdvözülünk...

De nem árt ha tudod, e kegyelemben meg is kell maradni és nem elég csak mantrázni a Róma levelet.

Isten a kevélyeknek ellenök áll, az alázatosoknak pedig kegyelmet ad. (Jak 4,6)

Szakadás / botrány okozás nem éppen az alázat jele. Javaslom figyelmesebb tanulmányozásra a következő igehelyet:

Kérlek pedig titeket atyámfiai, vigyázzatok azokra, a kik szakadásokat és botránkozásokat okoznak a tudomány körül, melyet tanultatok; és azoktól hajoljatok el. Mert az ilyenek a mi Urunk Jézus Krisztusnak nem szolgálnak, hanem az ő hasuknak; és nyájas beszéddel, meg hizelkedéssel megcsalják az ártatlanoknak szívét. (Róma 16;17-18)

nagyika7
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Mariann

2013. Április 21. - 20:46:14
Válasz #17

Agribar

• Vendég
Jaja kérem alásan hát pont azt tették otthagyták Német Sándort
De inkább megkérdezem tőled , szerinted mit kell tenni ha egy vezető aki a bilbiának homlok egyenest ellent mondó tanitásokat tesz , alázatosan egyetérteni vele, hát kösz de kösz nem inkább félem az Úrat mint hogy ez mőgé az ige vers mőgé elbujt vezetőket támogassak, személyesen is hallottam a tv ben két tanitást is amire igy hirtelen emlékszem mert rendesen bennem maradt annyira kiakadtam rajta hogy egyértelmüen kiforgatta az irás szavait és ezt a tv ben tette, tehát az üzenet ment kifelé és félre informált sok és sok embert.
De ezzel igazad van nem kell foglalkozni hisz Pál is azt mondta hogy a tév tanitásokkal nincs baj, vagy talán mást mondott???????? De ha nincs baj a tév tanitásokkal akkor meg miért is volt ténylegesen gondja Luthernek ha már itt tartunk lehetet volna ő is alázatosabb, hiszem hogy az Úr másképpen is kimunkálta volna a tervét , talán kevesebb ember hallt volna meg talán egy egyházunk lenne még mindig, de ezt persze soha nem tudjuk meg, ugyhogy én csak azt tudom javasolni hogy az alázatot talán neked kéne elöször gyakorolni azzal hogy nem közösitesz ki senkit aki nem tett tévtanitásokat csak azért mert neked tetszetős a birói szerepkörben tetszelegni.
Bocs  a hangnemért csak már fáraszt ez a szélmalom harc és amikor az alázatról beszéltél aminek teljesen híján vagy akkor elpattant a hur.
Legyen áldott szépnapod és átkozzál ki nyugodtan engem is az egyházból szerencsére Jézust nem igazán hatja meg hogy te kiket zársz ki vagy engedsz be.

2013. Április 21. - 23:31:48
Válasz #18

Mariann

• Vendég

De inkább megkérdezem tőled , szerinted mit kell tenni ha egy vezető aki a bilbiának homlok egyenest ellent mondó tanitásokat tesz , alázatosan egyetérteni vele, hát kösz de kösz nem inkább félem az Úrat mint hogy ez mőgé az ige vers mőgé elbujt vezetőket támogassak, személyesen is hallottam a tv ben két tanitást is amire igy hirtelen emlékszem mert rendesen bennem maradt annyira kiakadtam rajta hogy egyértelmüen kiforgatta az irás szavait és ezt a tv ben tette, tehát az üzenet ment kifelé és félre informált sok és sok embert.

Szia Agribar!

Amit valaki tévtanitásnak mond, nem biztos, hogy a másiknak is az. És ez a lényege a szakadásoknak. Nem attól lesz szakadás, ha elmegy egy pár ember a gyülekezetből, vagy egy-két család. Az még nem szakadás. A szakadás az, ha az a pár ember meg van arról győződve, hogy (példának okáért)  amit hallott , az tévtanitás volt, és , nem nyíltan próbálja megggyőzni az "ottmaradottakat" arról, hogy igen az volt, és miért volt az. Meg még lehetne sorolni. Van, akit könnyen meg lehet győzni, de van akiben megbotránkozást okoz. Mert van , aki megelégedéssel, és békességgel hallgatja azt , amire más kimondja,hogy nem jó, ellentétes Isten beszédjével , mégis gyümölcsöt terem ? persze, hogy megütközik rajta az ember, felháborítja. Miért nem lehet ezt Istenre bízni ? Ha valakihez nem szól az Úr, hogy gyere ki a gyülekezetedből, akkor miért kell azt mondani egy másik embernek , hogy te figyelj azt mondta NEKEM az Úr rólad, hogy az ott nem a te helyed. Na engem ez ami megbotránkoztat. És mielőtt megint azt mondaná valaki, hogy nem is tudom, hogy miről van szó, hát közlöm , pontosan tudom , hogy miről van szó!! sajnos. áhh, pro és kontra. soha nem lesz vége. vagyis egyszer igen. már alig várom.

2013. Április 22. - 03:48:06
Válasz #19

Nem elérhető LoveChrist

• fórumtag
  • Ország: us
  • Utoljára itt járt:2017. Május 30. - 01:20:41
  • Senkiházi Testvér
  • Regisztrált: 15/05/2012
Kedves Testvérek !

Annyira nem jó amikor az ember idejön a fórumra és hasznos épitö dolgok helyett jobbára csak vitatkozásokat olvashat  ...

A múltkor is az a vita a 'karizmatikus megnyilvánulásokról' privát levelezések helyett nyilt odamondogatásokba söt sértegetésekbe torkollott ... Már akkor úgy voltam hogy ezért nem érdemes idelátogatni ....

sl8
Mariann, johann57

2013. Április 22. - 08:17:53
Válasz #20

Mariann

• Vendég
Kedves Testvérek !

Annyira nem jó amikor az ember idejön a fórumra és hasznos épitö dolgok helyett jobbára csak vitatkozásokat olvashat  ...

A múltkor is az a vita a 'karizmatikus megnyilvánulásokról' privát levelezések helyett nyilt odamondogatásokba söt sértegetésekbe torkollott ... Már akkor úgy voltam hogy ezért nem érdemes idelátogatni ....

sl8

Egyetértek veled LoveChrist. Személy szerint elnézést kérek mindenkitől , hogy én  újra belefolytam ebbe . Azontúl , hogy ez a vita értelmetlen, és  végeláthatatlan , ráadásul békétlenséget is okoz testvérek között.

Efézus 5/19
"Beszélgetvén egymás között zsoltárokban és dícséretekben és lelki énekekben, énekelvén és dícséretet mondván szívetekben az Úrnak."

2013. Április 25. - 20:34:32
Válasz #21

Nem elérhető szabolcs

• fórumtag
  • Utoljára itt járt:2015. Április 18. - 18:30:56
  • Testvér
  • Regisztrált: 05/04/2010

Én nem tartom Németh Sándort tévedhetetlennek, biztos lehet találni mondataiban egy-két valótlan állítást. De kifejezettem szisztematikus tévtanítással én nem találkoztam a Hit gyülekezetben. A tévedés és a tévtanítás között nagy különbség van.
nagyika7, Mariann, vatamas

2013. Április 26. - 13:46:18
Válasz #22

Agribar

• Vendég
Egyetértek veled LoveChrist. Személy szerint elnézést kérek mindenkitől , hogy én  újra belefolytam ebbe . Azontúl , hogy ez a vita értelmetlen, és  végeláthatatlan , ráadásul békétlenséget is okoz testvérek között.

Efézus 5/19
"Beszélgetvén egymás között zsoltárokban és dícséretekben és lelki énekekben, énekelvén és dícséretet mondván szívetekben az Úrnak."

[/quote]

Kedves Mariann erős jellemre vall hogy ezek a sorok után, tetszésedet fejezted ki a soron következő hozzá szóláshoz, én helyetted is tartom magam ahhoz amit te kértél részemről befejeztetnek tekintem ezt az egész témát, így Szabolcs hozzá szólására már nem reagálok szeretném hinni hogy mindenkit az Isten iránti féltő szeretete vezérelte, nem pedig más.
Üdvözletem mindenkinek 

2013. Április 26. - 19:00:32
Válasz #23

Mariann

• Vendég
Kedves Agribar!

Sem Szabolcs hozzászólása , sem pedig az én köszönetem , ami arra vonatkozott, hogy én sem találkoztam még a Hit Gyülekezetben sziszmetikus tévtanitással nem ad vitára okot. Egy vélemény lett megfogalmazva, amely egyezett az enyémmel. Ettől még élhet az Efézus 5/19. Mondjuk hozzászólásod első mondata inkább személyeskedésről szól. Ebből szeretnék kimaradni ezúttal. De ha valaki véleménye közel áll az enyémhez mint irtam az előbb, azt meg fogom köszönni. Nem törvényszerű, hogy viták szülessenek ilyenkor, és ennek semmi köze nincs a "jellemhez". 

További szép estét:
Mariann

2013. Április 26. - 20:09:30
Válasz #24

Agribar

• Vendég
Ok Mariann szerintem itt egyetlen hozzá szólásnak sem kellett volna okot adnia vitára, a jellem kérdésben szerintem tévedsz, amugy grat pont ilyen választ vártam mint amit irtál tehát nem leptél meg,
Köszi a sok sok jó amit ettől az oldaltól kaptam de végérvényesen törlöm magam saját és a ti legnagyobb örömötökre ugy hogy hajrá most már biztos nagy lesz az egyetértés bármit is irtok hisz senki nem mond nektek ellent.
Áldott szép estét.

2013. Április 27. - 00:28:22
Válasz #25

vatamas

• Vendég
Sajnálom Dénes, hogy törlöd magad, mivel semmi okod nincs rá!
Mindazáltal az Úr gazdag áldását, kegyelmét, erejét kívánjuk az életedre!
Áldott hétvégét!

üdv.tamás

2013. Augusztus 11. - 15:11:35
Válasz #26

Nem elérhető brenko25

• újonc tag
  • *
  • Utoljára itt járt:2013. Október 15. - 18:56:09
  • Testvér
  • Regisztrált: 01/05/2012

De ezzel igazad van nem kell foglalkozni hisz Pál is azt mondta hogy a tév tanitásokkal nincs baj, vagy talán mást mondott???????? De ha nincs baj a tév tanitásokkal akkor meg miért is volt ténylegesen gondja Luthernek ha már itt tartunk lehetet volna ő is alázatosabb, hiszem hogy az Úr másképpen is kimunkálta volna a tervét , talán kevesebb ember hallt volna meg talán egy egyházunk lenne még mindig, de ezt persze soha nem tudjuk meg, ugyhogy én csak azt tudom javasolni hogy az alázatot talán neked kéne elöször gyakorolni azzal hogy nem közösitesz ki senkit aki nem tett tévtanitásokat csak azért mert neked tetszetős a birói szerepkörben tetszelegni.
Bocs  a hangnemért csak már fáraszt ez a szélmalom harc és amikor az alázatról beszéltél aminek teljesen híján vagy akkor elpattant a hur.
Legyen áldott szépnapod és átkozzál ki nyugodtan engem is az egyházból szerencsére Jézust nem igazán hatja meg hogy te kiket zársz ki vagy engedsz be.

Kedves Agribar!
Egy rövid költői kérdést kérdést engedj meg nekem kérlek : te a szent szellemre figyelsz vagy a pszichédre " elpattant a húr" ha én szellemben vagyok, akkor van rá világosságom hogy melyik a tévtanítás és melyik van a szent szellemtől.
Szeretettel: Viktor

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu