Szerző Téma: Facebook  (Megtekintve 5745 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2013. Október 31. - 12:00:24

Batiszrael

• Vendég
Nagyon szépen kérek mindenkit aki a facebookra be van jelentkezve, feltétlen olvassa el ezt a cikket!

http://www.metropol.hu/cikk/1103840

2013. November 13. - 14:16:24
Válasz #1

Batiszrael

• Vendég
MI A FACEBOOK?
Gyerekek mondták...

“A Facebook az egy ilyen számítógépes szakácskönyv. Anyu, mikor süt vagy főz valami finomat, akkor mindig azt mondja, hogy várjatok, először lefotózom, mert felteszem a Facebookra.”

“Anya azt mondta, hogy lefotóz, ne mozduljak, mert utána feltesz a Facebookra. De végül nem is tett fel, csak nyomkodta a telefonját, én meg álltam a kertben.”

“A facebook az egy közösségi háló. Mindenki bele van gabalyodva. Ezt a Nagypapa mondta.”

“Nem tudom mi az a facebook, de karácsonyra azt kértem a Jézuskától.”

“Anyának is van észbúkja, az olyan, mint az okos telefon.”

“A fészbúk az egy olyan könyv, amit az egérrel lehet lapozni.”

“A fészbúk az olyan, hogy ha sokat simogatod a telefonodat, akkor egyszer csak előjön.”

“A bátyám szerint a fészbúkon jó csajok vannak. Én 9 éves vagyok és lány szóval nekem nem kell fészbúk.”

“Apa letiltotta anyát a fészbúkról, mert egész nap zenéket küldött neki. Nem tudom ez mit jelent, de most jól viselkedem, nehogy büntetésből fészbúkot kapjak.”

“Anya azt mondta, hogy ha nagy leszek, majd csetelhetek a barátaimmal a fészbúkon…szerintem a csetelés az olyan, mint a szex és terhességet lehet tőle kapni.”

“A nővérem a pattanásait nyomogatja és a fészbúkot. A fészbúk is egy ilyen bőrbetegség szerintem.”

“A fészbúk az egy cociális háló.”

“A fészbúkon lehet lájkolni. Ha nagy leszek, megtanulok lájkolni, remélem nem olyan nehéz, mint a horgolás, mert az nem megy.”

“A fészbúk az egy olyan fényképezőgép, hogy ha a tükörben lefotózod magad, akkor belekerül az internetbe a képed.”
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2018. Május 04. - 09:46:01
Válasz #2

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Ország: 00
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 22:27:20
  • Testvér
  • Regisztrált: 16/05/2017
Marxról írt rosszat - letiltotta a Facebook!

Letiltotta a Facebook a Hit Gyülekezete hetilapja egyik szerkesztőjének bejegyzését, mert azzal Marxot kritizálta. Morvay Péter a közöségi oldalon a mandiner által írt cikket osztotta meg a témában, majd azt írta, hogy szerinte szégyen, hogy a mai nyugati liberális baloldal migránssimogató, Marx-rajongó, BDS-párti és genderideológus. A közösségi oldal a bejegyzést eltávolította, ugyanis a Facebook szerint gyűlöletkeltő beszédnek minősül. Az újságíró a döntésre reagálva azt írta, hogy „ mint egy olyan ország állampolgára, amely 40 éven át szenvedett Karl Marx tanítványainak uralmától, kijelenti, hogy ezek a tanok a gyűlöletkeltők, nem a kritikájuk.  (mandiner.hu)

http://www.hitradio.hu/hirek/palesztin-elnok-azert-gyilkoltak-a-zsidokat-mert-uzsorasok
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk...

2018. Május 04. - 15:21:09
Válasz #3

Nem elérhető Kegyelem

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:Ma - 10:01:47
  • Testvér
  • Regisztrált: 04/11/2015
Örülök Neki

Ő is ezt teszi meg a Hgy facebook oldala letiltják az összes olyan hozzászólást ami szerintük gyűlölködő vagy nem egyezik meg a hitükkel. Arról nem beszélve ha fel van emlegetve az ide-oda fekvés...

2018. Május 04. - 20:04:00
Válasz #4

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Július 16. - 20:33:33
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Sziasztok !

Idézet
etiltotta a Facebook a Hit Gyülekezete hetilapja egyik szerkesztőjének bejegyzését, mert azzal Marxot kritizálta. Morvay Péter a közöségi oldalon a mandiner által írt cikket osztotta meg a témában, majd azt írta, hogy szerinte szégyen, hogy a mai nyugati liberális baloldal migránssimogató, Marx-rajongó, BDS-párti és genderideológus. A közösségi oldal a bejegyzést eltávolította, ugyanis a Facebook szerint gyűlöletkeltő beszédnek minősül. Az újságíró a döntésre reagálva azt írta, hogy „ mint egy olyan ország állampolgára, amely 40 éven át szenvedett Karl Marx tanítványainak uralmától, kijelenti, hogy ezek a tanok a gyűlöletkeltők, nem a kritikájuk.  (mandiner.hu)

Nekem Morvay viselkedése értelmetlen provokációnak tűnik.
Egy liberális baloldali világi ,hagy tartson már fontosnak baloldali és liberális értékeket.
Ha nem tetszik amit csinálnak akkor szépen közéjük kell menni és az Evangéliumot kell hirdetni ,nem az fb üzengetni.

Volt III /III -mas ügynökként meg jobb ha nem hivatkozik a múlt bűneire ,mert az ilyen (és hozzá hasonló)  emberek tették lehetővé ,hogy negyven éven keresztül nyúzzák ezt a népet.

A magánvéleményem szerint egy kereszténytől azt olvasni ,hogy migránssimogató ,ez egész egyszerűen gyomorforgató (sátáni).

g

Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2018. Május 04. - 21:48:13
Válasz #5

Nem elérhető Mariann

• újonc tag
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:Ma - 20:55:05
  • Testvér
  • Regisztrált: 07/04/2018
Ahogy számomra gyomorforgató volt az is, ahogyan április 8  előtt kampányolt .

2018. Május 04. - 22:59:28
Válasz #6

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Nekem Morvay viselkedése értelmetlen provokációnak tűnik.
Egy liberális baloldali világi ,hagy tartson már fontosnak baloldali és liberális értékeket.
Ha nem tetszik amit csinálnak akkor szépen közéjük kell menni és az Evangéliumot kell hirdetni ,nem az fb üzengetni.
Morvay Péter az ismerőseivel osztotta meg a cikket, pl. velem. Nem liberális baloldali világiakkal, legalábbis a kedvelői gondolom nem azok. Egyszerűen a facebook liberális baloldali és világi. Ez lett volna a lényeg.

Van olyan III/III-as amelyik megtért. Innentől kezdve pedig elég értelmetlen keresztényként ezzel vádolni. Pécsen egyébként hétfőn lesz egy előadása az egyetemen, Marxról. Remélem eltudok majd menni.

2018. Május 06. - 09:54:48
Válasz #7

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Testvér
Szia !

Idézet
Morvay Péter az ismerőseivel osztotta meg a cikket, pl. velem. Nem liberális baloldali világiakkal, legalábbis a kedvelői gondolom nem azok. Egyszerűen a facebook liberális baloldali és világi. Ez lett volna a lényeg.

Így ,hogy a nyilvánosság M.P. ismerőseire korlátozódott (nem volt egyértelmű (én meg nem értek a fb.hez(ahogy azt vajdasági rokonom mondaná :nekem olyan sohase nem is vót ) szerintem nincs hírértéke.

Idézet
Van olyan III/III-as amelyik megtért. Innentől kezdve pedig elég értelmetlen keresztényként ezzel vádolni. Pécsen egyébként hétfőn lesz egy előadása az egyetemen, Marxról. Remélem eltudok majd menni.

Ha az összes  III/III megtér ,a múlt bűnei akkor is épp olyan teherrel nyomná ezt az országot.
Ezért gondolom azt ,hogy bizonyos témák megítélésében jobb ha önmérsékletet gyakorol.

Egyébként :

Elnagyolt a példa, de Marx tanait összeboronálni a Sztálini (nálunk ez megspékelve Rákosival és Kádárral ) kommunista diktatúra gyilkos, önkényuralmi hatalomtechnikájával ,hasonló ahhoz ahogy muzulmánok, Jézus Krisztus üzenetét és a középkori keresztények inkvizícióval fűszerezett hatalomgyakorlását egybe mossa és a mai napig számon kéri rajtunk.

Ezt Morvay ippeg olyan jól tudja mint én.

g
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2018. Május 06. - 10:46:08
Válasz #8

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Azért van hírértéke, mert a facebook nem csak egy üzenőfal, hanem erkölcs csősz lett. És ez nem baj, ha olyan erkölcsöt véd, amivel mi is egyet értünk. Ruff Tibor fogalmazta meg ezt valahogy úgy hogy az ultra  liberalizmus egy dolgot nem tud tolerálni, az intolerációt. A facebook egy globalista, nyílt társadalmi, ultra liberális erkölcsöt véd, és nem tolerálja hogy bizonyos csoportok intoleránsak ezzel szemben, mint ahogy a MP facebook kedvelőinek a csoportja is az.

Ha az összes III/III megtérne, az mindenképpen könnyebbé tenné az életet. Nem értem hogy miért mondod hogy nem. Már az is nagy dolog lenne, ha megbocsátanánk nekik. Valószínűleg ezzel kezdődhetne el egy megtérési folyamat, mert nem félnének a felelősségre vonástól és napvilágra mernék hozni hogy miket tettek. Erre persze nincs lehetőség, maradunk ott ahol vagyunk, csak eszembe jutott.

Ha sikerül eljutnom MP előadására, talán többet fogok tudni Marxról és arról hogy mennyiben lehet felelőssé tenni Sztálin tetteiért. Mindenesetre a fegyveres osztályharc elmélete az ő lelkén szárad. A dialektikus materializmus mint ateista filozófiai irányzat megalkotása is. Ha Sztálin hívő marad, és nem hiszi el hogy nincs Isten, talán éppen Lenin és Marx hatására, akkor nem lett volna az aki lett. Persze ezek összetett folyamatok amiben sok hatás érvényesül. Szerintem Sztálint is vitte víz, ahogy Hitler sem egyszemélyben felelős a fasizmusért, mint a sátán eszköze. Jézus tanítása szöges ellentétben van az inkvízícióval. Marx tanítása meg egyáltalán nincs ellentétben Sztálinéval. Bár Marx szándéka nem az volt, amit Sztálin véghezvitt, de szellemi szinten azt eredményezte. Jézus tanítása viszont szellemi szinten egészen mást eredményez mint amit a vele szöges ellentétben álló inkvízítorok elkövettek. Ez nem ugyanaz.

2018. Május 06. - 15:08:23
Válasz #9

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:2018. Július 10. - 19:22:33
  • Testvér
  • Regisztrált: 13/06/2015
érdemes egyszer elgondolkodni, hogy mi a különbség ill. a hasonlóság a különböző politikai, gazdasági  rendszerek között és hogy melyik milyen maradandót alkotott és milyen haszna volt/van az emberiség megjobbításában, ha egyáltalán jobb lett a renszer által a nép vagy az emberiség.
személyi diktatúra, demokratikus rendszer, szocializmus vagy kommunizmus, vagy egyébb keverék rendszerek és ezeket állítsuk párhuzamba vagy szembe Isten által teremtett világgal és céljával.
lehet egy új témát kellene nyitni erre.

2018. Május 06. - 15:11:33
Válasz #10

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Testvér
Idézet
Azért van hírértéke, mert a facebook nem csak egy üzenőfal, hanem erkölcs csősz lett. És ez nem baj, ha olyan erkölcsöt véd, amivel mi is egyet értünk. Ruff Tibor fogalmazta meg ezt valahogy úgy hogy az ultra  liberalizmus egy dolgot nem tud tolerálni, az intolerációt. A facebook egy globalista, nyílt társadalmi, ultra liberális erkölcsöt véd, és nem tolerálja hogy bizonyos csoportok intoleránsak ezzel szemben, mint ahogy a MP facebook kedvelőinek a csoportja is az.

Erre már csak azt tudom mondani,hogy aki igénybe vesz egy szolgáltatást ,egy ingyenes szolgáltatást ,az nem csodálkozhat azon ,hogy a szolgáltató a saját feltételei kéri számon mindenkin.
Nem kötelező ott lenni.
Ez a fórum is keretek között működik ,és a régiek nagyjából tudják is mi (téma) vagy ki (szolgáló vagy kommentelő) az akit Nagyika nem tűr meg.
Ha valakinek ez nem tetszik az elmehet ,mint ahogy sokan el is mentek.
Nagyika tartja fent ,joga van a saját erkölcsi normái keretein belül azt tenni amit jónak ítél.
Ezt lehet vitatni ,csak semmi értelme.

Idézet
Ha az összes III/III megtérne, az mindenképpen könnyebbé tenné az életet. Nem értem hogy miért mondod hogy nem. Már az is nagy dolog lenne, ha megbocsátanánk nekik. Valószínűleg ezzel kezdődhetne el egy megtérési folyamat, mert nem félnének a felelősségre vonástól és napvilágra mernék hozni hogy miket tettek. Erre persze nincs lehetőség, maradunk ott ahol vagyunk, csak eszembe jutott.

Nem a megbocsájtásról van szó.
Félreértesz.

Egy rossz példa:
Tegyük fel,egy nőt megerőszakolnak és abból születik egy gyermek .
Az erőszakoló férfi megtérése után nem elég mindenkitől bocsánatot kérni ,felelősséggel tartozik.

Nem akarom túl magyarázni ,én így gondolom.

Idézet
Ez nem ugyanaz.

Azt írtam ,hogy a példám elnagyolt lesz.
a könnyebb érthetőség kedvéért írtam.

(Két hete olvastam ismét Arthur Köestlertől a Sötétség Délben-t (mindenkinek ajánlom(egyik kedvenc könyvem)) ami a Sztálini diktatúra kialakulásának a gyökereit jeleníti meg egy filozofikus regény formájában.)

g

2018. Május 06. - 16:21:19
Válasz #11

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
érdemes egyszer elgondolkodni, hogy mi a különbség ill. a hasonlóság a különböző politikai, gazdasági  rendszerek között és hogy melyik milyen maradandót alkotott és milyen haszna volt/van az emberiség megjobbításában, ha egyáltalán jobb lett a renszer által a nép vagy az emberiség.
személyi diktatúra, demokratikus rendszer, szocializmus vagy kommunizmus, vagy egyébb keverék rendszerek és ezeket állítsuk párhuzamba vagy szembe Isten által teremtett világgal és céljával.
lehet egy új témát kellene nyitni erre.
Jó munkát!

Megjelent egy könyv. Az a címe hogy: Hogyan változtatta meg a kereszténység a világot. Esetleg adhat némi segítséget a munkában.
https://www.youtube.com/watch?v=lf-TxrmeAA0

2018. Május 06. - 16:27:28
Válasz #12

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Nem a megbocsájtásról van szó.
Félreértesz.

Egy rossz példa:
Tegyük fel,egy nőt megerőszakolnak és abból születik egy gyermek .
Az erőszakoló férfi megtérése után nem elég mindenkitől bocsánatot kérni ,felelősséggel tartozik.

Nem akarom túl magyarázni ,én így gondolom.
Ilyen szemszögből nézve teljesen igazad van. A károkat nem biztos hogy helyre lehet állítani bocsánatkéréssel. Viszont Isten helyre tudja állítani a kapcsolatokat, ha megtér egy ügynök. Úgy tudom MP személyesen kért bocsánatot mindenkitől akiről jelentett. Ezt kevesen csinálják meg.

(Két hete olvastam ismét Arthur Köestlertől a Sötétség Délben-t (mindenkinek ajánlom(egyik kedvenc könyvem)) ami a Sztálini diktatúra kialakulásának a gyökereit jeleníti meg egy filozofikus regény formájában.)
Akkor sokkal tájékozottabb vagy a dologban nálam.

2018. Május 07. - 22:34:14
Válasz #13

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Morvai Péter előadása
A köztünk élő Marx
https://www.facebook.com/univer.HELP/videos/813559048853861/

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu