Szerző Téma: Hogy került József Egyiptomba?  (Megtekintve 14112 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2014. Április 06. - 08:26:55
Válasz #15

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 21:02:59
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag

A pátriárkhák pedig irígységből eladák Józsefet Égyiptomba; de Isten vele vala... Csel 7,9

cw6

Akkor én nyertem?;)

Igen Tamás te nyertél! Tutajos és Kamilla pedig be bukta. Tévtanítások miatt jajveszékeltek és mint kiderül, még maguk sem értik a történetet és csak a saját fejük után mentek, másokra mutogatva.....

sl15

2014. Április 06. - 10:01:03
Válasz #16

Tutajos

• Vendég

A pátriárkhák pedig irígységből eladák Józsefet Égyiptomba; de Isten vele vala... Csel 7,9

cw6

Akkor én nyertem?;)

Igen Tamás te nyertél! Tutajos és Kamilla pedig be bukta. Tévtanítások miatt jajveszékeltek és mint kiderül, még maguk sem értik a történetet és csak a saját fejük után mentek, másokra mutogatva.....

sl15

Szia Nagyika.

Akkor vedd a fáradtságot és olvasd el ezeket az igeszakaszokat.

Ap csel21,11    Odajött hozzánk, levette Pál övét, megkötözte vele saját kezét és lábát, és ezt mondta: "Így szól a Szentlélek: Azt a férfit, akié ez az öv, így kötözik meg Jeruzsálemben a zsidók, és pogányok kezébe adják."

Pált megkötözik
Amikor végéhez közeledett a hét nap, az Ázsiából való zsidók meglátták őt a templomban. Fellázították az egész sokaságot, megragadták,                           
21,28    és így kiáltoztak: "Izráelita férfiak, segítsetek! Ez az az ember, aki a nép ellen, a törvény ellen és a szent hely ellen tanít mindenütt mindenkit, sőt még görögöket is hozott be a templomba, és megszentségtelenítette ezt a szent helyet."                ApCsel 24,5          
21,29    Néhányan ugyanis látták vele a városban azelőtt az efezusi Trofimoszt, és azt hitték, hogy Pál bevitte a templomba.                           
21,30    Felbolydult tehát az egész város, a nép összecsődült, Pált megragadták, kivonszolták a templomból, és a kapukat azonnal bezárták.                           
21,31    Mikor pedig meg akarták ölni, jelentés érkezett a helyőrség ezredeséhez, hogy az egész Jeruzsálem lázong.                           
21,32    Ez azonnal katonákat és századosokat vett maga mellé, és lerohant hozzájuk. Amikor azok meglátták az ezredest és a katonákat, abbahagyták Pál ütlegelését.                           
21,33    Amint az ezredes odaért, elfogatta őt, és megparancsolta, hogy verjék kettős bilincsbe; majd kérdezősködött, hogy ki ez, és mit követett el.

Ebből láthatod, hogy a próféta pontatlanul adott előre jelzést hogy mi lessz, mivel nem a zsidók kötözték meg Pált, és nem is ők adták át a katonáknak. Kénytelen kelletlen hagyták hogy az ezredes elfogja Pált, és ő maga veresse kettős bilincsbe. Mivel ők nem akarták átadni, hanem megölni akarták Pált.

Az adott Igevers amit be idéztél Egy védő beszéd, ami szintén pontatlan mert pontosan le lett írva az Ó szövetségben hogy nem a testvérek adták át Józsefet, hanem mire vissza ment Rúben a kúthoz Józsefet a Midjániak kihúzták és eladták. De nem a testvérei adták el, nem is egyeztek meg a kereskedőkkel, hanem egymás között tervezték hogy eladják, de mire vissza mentek, már nem volt a kútban József. István pontatlan védőbeszéde, plusz a címek amik nincsenek benne az eredeti írásokban, félre vezetőek. Az Írások az Ó szövetség írásai ebben az esetben mérvadóak, mert az pontosan leírta mi történt. Fel kell ismernünk hogy bizony az Újszövetség egyes el beszélései pontatlanok az Ó szövetség egyes részeit tekintve. Nincs tévedési lehetőség ebben az esetben, mert egyértelmű hogy nem a testvérei adták el Józsefet.

37,26    Ekkor azt mondta Júda a testvéreinek: Mi haszna, ha megöljük testvérünket, és elföldeljük a vérét?                           
37,27    Gyertek, adjuk el az izmaelieknek, ne emeljünk rá kezet, hiszen a mi testünk és vérünk ő! A testvérei pedig hallgattak rá.                           
37,28    Közben azonban midjáni kereskedők mentek arra, fölhúzták Józsefet a kútból, és eladták Józsefet az izmaelieknek húsz ezüstért. Azok pedig elvitték Józsefet Egyiptomba.                3Móz 27,5; Zsolt 105,17; ApCsel 7,9          
37,29    Amikor Rúben visszatért a kúthoz, József már nem volt a kútban. Akkor megszaggatta a ruháját,                           
37,30    visszatért testvéreihez, és azt mondta: Nincs meg a gyerek! Jaj nekem! Hova legyek?

Még valami.

Isten beszéde nem játék, nem lehet művészi szabadsággal átírni, módosítani. Ahhoz hozzá tenni sem vagy el venni belőle. A fordításunk pontatlan de a Szent Szellem el küldetett aki el vezet minden igazságra bennünket. Max esetleg azt mondhatjuk ebben a Józsefes történetben, hogy a szívüknek szándéka egyértelmű volt hogy el adják, így bár nem tudták meg tenni, viszont a szívükben meg tették.

2014. Április 06. - 10:14:12
Válasz #17

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Kedves Tutajos!

Felesleg csűrni csavarni. Köze nincs  a témához amit beidézel.

Hallgassuk meg mit mond maga József testvéreinek Egyiptomban:

Akkor monda: Én vagyok József, a ti testvéretek, kit eladtatok vala Egyiptomba. 1Móz 45,4

És most ne bánkódjatok, és ne bosszankodjatok azon, hogy engem ide eladtatok; mert a ti megmaradástokért küldött el engem Isten ti előttetek. 1Móz 45,5

Tehát a testvérei adták el Józsefet Egyiptomba a Midianiták (vagy ha úgy tetszik Ismaeliták) "közvetítésével".

nagyika7
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2014. Április 06. - 10:20:36
Válasz #18

Tutajos

• Vendég
Kedves Tutajos!

Akkor monda: Én vagyok József, a ti testvéretek, kit eladtatok vala Egyiptomba. 1Móz 45,4

És most ne bánkódjatok, és ne bosszankodjatok azon, hogy engem ide eladtatok; mert a ti megmaradástokért küldött el engem Isten ti előttetek. 1Móz 45,5

Tehát a testvérei adták el Józsefet Egyiptomba a Midianiták (vagy ha úgy tetszik Ismaeliták) "közvetítésével".

nagyika7

József csak azt tudta hogy kik húzták ki a kútból. Gondolhatta hogy a tesvérei eladták, de az általam be idézett részben,

37,26    Ekkor azt mondta Júda a testvéreinek: Mi haszna, ha megöljük testvérünket, és elföldeljük a vérét?                           
37,27    Gyertek, adjuk el az izmaelieknek, ne emeljünk rá kezet, hiszen a mi testünk és vérünk ő! A testvérei pedig hallgattak rá.                           
37,28    Közben azonban midjáni kereskedők mentek arra, fölhúzták Józsefet a kútból, és eladták Józsefet az izmaelieknek húsz ezüstért. Azok pedig elvitték Józsefet Egyiptomba.                3Móz 27,5; Zsolt 105,17; ApCsel 7,9         
37,29    Amikor Rúben visszatért a kúthoz, József már nem volt a kútban. Akkor megszaggatta a ruháját,                           
37,30    visszatért testvéreihez, és azt mondta: Nincs meg a gyerek! Jaj nekem! Hova legyek?

egyértelmű mi történt. József is rosszul tudta. Ez világosan egyszerűen érthető. Szöveg értés kell csak hozzá. De neked is erősebb amit az emberek mondanak, még a József tévedése, és a téves címek is, amit én értek, hogy miért gondolod, de olvasd el, világos, gondold át, és meg látod, ha tudod.

2014. Április 06. - 10:41:55
Válasz #19

Tutajos

• Vendég
42,32    Tizenketten voltunk testvérek, apánknak fiai, de egyikünk nincs meg, a legkisebb pedig apánknál van Kánaán földjén.

Valóban nem tudták mi lett Józseffel, hisz nem volt a kútban mikor mentek hogy ki vegyék és eladják.

37,28    Közben azonban midjáni kereskedők mentek arra, fölhúzták Józsefet a kútból, és eladták Józsefet az izmaelieknek húsz ezüstért. Azok pedig elvitték Józsefet Egyiptomba.

Közben azonban, vagyis míg ők tervezgettek szépen a tudtukon kívül ki húzták a gyereket a kútból, és el vitték eladni.

37,29    Amikor Rúben visszatért a kúthoz, József már nem volt a kútban. Akkor megszaggatta a ruháját,                           
37,30    visszatért testvéreihez, és azt mondta: Nincs meg a gyerek! Jaj nekem! Hova legyek?

Teljesen egyértelmű hogy a nincs meg a gyerek és az egész idézet. Bizony komolyan nem tudták mi lett Józseffel, mert nem ők adták el.

2014. Április 06. - 10:42:59
Válasz #20

Nem elérhető samjoe

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:2018. Június 17. - 12:11:27
  • Testvér
  • Regisztrált: 27/12/2013
Az igazságnak sokféle vetülete/arca van.....

Tulajdonképpen Ábrahám minden asszonyának leszármazottai benne voltak az üzletben.....

Sárától: / ............ Jehuda és testvérei. Kútbadobták...
Ketúrától:   Midjániták. Kihúzták, majd eladták....
Hágártól:  Ismaeliták. Leszállították és továbbértékesítették...

I Mózes 37:28 ; 37:36 ; 39:1 ; Három bizonyság/három népcsoport ellen..../
Mind a rokonai voltak/Ábrahám. Testvérei......

40:15. Elloptak/raboltak....
45:7 Isten küldött el engem....

Nincs itt ellentmondás, szerintem...
Az Apcsel 7:9 -ben persze, nem kezdte el István elemezni a kérdést....
/Ezt is lehetne tovább ragozni..../

Hogy kik adták el Józsefet?
A testvérei.....

Shalom!

samu   

Rész szerint van bennünk az ismeret...

2014. Április 06. - 11:10:40
Válasz #21

Tutajos

• Vendég
Az igazságnak sokféle vetülete/arca van.....

Tulajdonképpen Ábrahám minden asszonyának leszármazottai benne voltak az üzletben.....

Sárától: / ............ Jehuda és testvérei. Kútbadobták...
Ketúrától:   Midjániták. Kihúzták, majd továbbértékesítették....
Hágártól:  Ismaeliták. Leszállították....

I Mózes 37:28 ; 37:36 ; 39:1 ; Három bizonyság/három népcsoport ellen..../
Mind a rokonai voltak/Ábrahám. Testvérei......

40:15. Elloptak/raboltak....
45:7 Isten küldött el engem....

Nincs itt ellentmondás, szerintem...
Az Apcsel 7:9 -ben persze, nem kezdte el István elemezni a kérdést....
/Ezt is lehetne tovább ragozni..../

Hogy kik adták el Józsefet?
A testvérei.....

Shalom!

Hát ez zsiííír. :)

Viszont a ne legyetek sokan tanítók figyelmeztetés ebből az esetből is jobban megérthető. Az biztos hogy azt állítani hogy konkrétan József testvérei mint Rúben, Júda,  stb adták volna el, nem lehet, mert világosan látszik hogy nem ők voltak, és nem is tudták mi lett vele. József állítását, miszerint el adtatok...
Nem lehet az általad leírttal magyarázni, mert határozott az állítása hogy eladtatok. Semmilyen utalás nincs a magyar Bibliában, hogy a Ábrahám többi leszármazottaira utalt volna. Persze lehet hogy kellene hogy legyen, lehet hogy a fordításon kellene ennek érdekében csiszolni, hogy érthetőbb legyen, lehet lehet, de csak lehet. Ezekkel együtt sem igaz az alapvető állítás Hogy a Jákob által nemzett testvérei adták el.

Plusz, itt is azt állítja József hogy ők adták el, nincs utalás hogy másokra gondol, vagy talán lenne az eredetiben?
Egyszerűen semmi jele annak hogy másokat is bele venne a történetbe József. Ahogy Agabosz tévedése is csak látszik, de nincs tárgyalva, úgy itt is csak ez látszik, hogy tévedett József, de ha meg is beszélték hogy hát ők csak be dobták a kútba, az sincs tárgyalva, és leírva, meg említve, csak ez látszik. Továbbá elég nehéz lenne úgy olvasni Bibliát, ha folyton ilyen csavarokra kellene gondolnunk nekünk magyaroknak, amit te most írtál.

2014. Április 06. - 11:33:10
Válasz #22

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Kedves Tutajos!

nagyika7

József csak azt tudta hogy kik húzták ki a kútból. Gondolhatta hogy a tesvérei eladták, de az általam be idézett részben,

37,26    Ekkor azt mondta Júda a testvéreinek: Mi haszna, ha megöljük testvérünket, és elföldeljük a vérét?                           
37,27    Gyertek, adjuk el az izmaelieknek, ne emeljünk rá kezet, hiszen a mi testünk és vérünk ő! A testvérei pedig hallgattak rá.                           
37,28    Közben azonban midjáni kereskedők mentek arra, fölhúzták Józsefet a kútból, és eladták Józsefet az izmaelieknek húsz ezüstért. Azok pedig elvitték Józsefet Egyiptomba.                3Móz 27,5; Zsolt 105,17; ApCsel 7,9         

egyértelmű mi történt. József is rosszul tudta. Ez világosan egyszerűen érthető. Szöveg értés kell csak hozzá. De neked is erősebb amit az emberek mondanak, még a József tévedése, és a téves címek is, amit én értek, hogy miért gondolod, de olvasd el, világos, gondold át, és meg látod, ha tudod.

Eleve rossz a fordításod Tutajos. Küldök egy jobbat hogy megérthesd a történetet.

Mikor Ruben ezt meghallotta, igyekezett kimenteni kezükből, és így szólt: „Ne vegyük el az életét.” Ruben még azt mondta nekik: „Ne ontsatok vért, dobjátok be a ciszternába, ott a pusztában, de kezeteket ne emeljétek rá.” (Ezt mondta), mert ki akarta menteni kezükből és vissza akarta küldeni apjához. Mihelyt József testvéreihez ért, azok levették József ujjas köntösét, ami rajta volt, őt magát pedig megfogták és a ciszternába dobták. A ciszterna üres volt, víz nem volt benne. Azután leültek enni. Amikor fölemelték szemüket és körülnéztek, izmaelita karavánt láttak közeledni Gileádból. Tevéik meg voltak rakva gumival, balzsammal és illatos gyantával. Úton voltak vele, hogy Egyiptomba vigyék. Júda így szólt testvéreihez: „Milyen előnyünk származik abból, ha megöljük öcsénket és vérét betakarjuk? Gyertek, adjuk el az izmaelitáknak, és ne emeljük rá kezünket. Mégiscsak testvérünk, saját testünk.” Testvérei hallgattak rá. Amikor tehát a midiánita kereskedők elhaladtak mellettük, eladták Józsefet ezüstért az izmaelita kereskedőknek. Ezek Egyiptomba vitték Józsefet. Amikor Ruben később ismét odament a ciszternához, József már nem volt benne. Megszaggatta ruháját, visszament testvéreihez és így szólt: „A fiú már nincs ott, mitévő legyek?” Ők azonban fogták a köntösét, levágtak egy kecskebakot, és a köntöst a vérébe mártották. Azután a ruhát elküldték, apjukhoz vitették és ezt üzenték: „Találtuk, nézd meg, hogy a fiad köntöse-e vagy nem?” Amikor az meglátta, felkiáltott: „Ez a fiam köntöse, vadállat ette meg. Széttépték, széttépték Józsefet!” Megszaggatta ruháját, zsákot kötött csípője köré és hosszú ideig gyászolta fiát. Minden fia és minden lánya sietett vigasztalni, de nem akart vigasztalódni, hanem így szólt: „Gyászolva költözöm le fiamhoz az alvilágba.” Így siratta őt az apja. A midiániták pedig eladták őt Egyiptomban Potifárnak, a fáraó egyik kincstárnokának, az őrség parancsnokának.

Szent István fordítás.

A történetben a Midianiták és az Ismaeliták egy karavánban mennek, de ők egy nép is lehetnek, mivel közös atyai águk (Ábrahám) révén keveredtek Ezért hol Midianiták hol pedig Ismaeliták néven szerepelnek. Lásd Bírák könyve Gedeon történetét, amikor is a megvert Midian sereget Ismaelitáknak nevezi a könyvíró. 

Így a Midianiták nem az Ismaelitáknak adták el Józsefet (amint gondolod), hanem a saját testvérei adták el, Rúben tudta nélkül az Ismaelitáknak akik a Midianiták is egyben és akik a 20 ezüst kifizetésével magukkal vitték és eladták őt Egyiptomba:

A midjániak pedig eladták Józsefet Egyiptomban Potifárnak, a fáraó főemberének, a testőrök parancsnokának. 1Móz 39:1

Remélem ezek után nem gondolod komolyan hogy József és István is tévedett. :)

2014. Április 06. - 11:50:27
Válasz #23

Nem elérhető samjoe

• Törzstag
  • Testvér
Kedves Tutajos!

A rabbinikus magyarázat erre az, hogy eladtatok, úgy kell érteni: Ti okoztátok azt, hogy eladtak.
Amire te is utaltál korábban....
A Midjánitáknál szintén kiemelik a közvtítői szerepet..../39:1/
Persze, ha a konkrétumokat nézzük, akkor ott vannak az Izmaeliták....

Ez azért nem menti fel a többi /fél/testvérét sem......

......eladtatok ide, mert Isten azért küldött engem ide előttetek, hogy életetek megmaradjon.

Igaz, átvitt értelemben....

Ki miatt halt meg Jézus?

/Miattam..../   :-)

Shalom!

samu   

2014. Április 06. - 11:52:08
Válasz #24

Tutajos

• Vendég
Nahát.

Zavar hogy csak az a fordítás adja vissza így.  Se a Károli, se a Biblia társulatos nem így adja vissza. Másrészt Rúben is ott volt velük, tudta volna hogy ja az imént adtuk el azért keresem a kútban hiába. De nem, hanem nem tudta mi lett a gyerekkel. Vagyis a katolikus fordítás hozzá tett az Igéhez, ami nem új neked, hisz amiről egyértelműen tudtuk , azt te és én ki téptük a bibliájukból, és úgy használtuk. Szerintem ezt az egy verset is ki satírozhatod, mert ez is hozzá tétel.

Hozzá teszem hogy Rúben ott volt, és meg próbálta meg menteni Józsefet, és nincs írva hogy el ment onnan, hanem ott volt, ő is leült enni. A ciszterna odébb volt nem ott ahol ettek. Az is érdekes hogy messze látnak egy karavánt, és azt is látják mit visznek pedig messze van. De ez a vers nincs benne az írásokban, hanem hozzá tétel, és ráadásul ellentmondásossá teszi a történetet. Mivel Rúben ott volt nem ment el a testvérei mellől.

2014. Április 06. - 11:55:25
Válasz #25

Tutajos

• Vendég
Kedves Tutajos!

A rabbinikus magyarázat erre az, hogy eladtatok, úgy kell érteni: Ti okoztátok azt, hogy eladtak.
Amire te is utaltál korábban....
A Midjánitáknál szintén kiemelik a közvtítői szerepet..../39:1/
Persze, ha a konkrétumokat nézzük, akkor ott vannak az Izmaeliták....

Ez azért nem menti fel a többi /fél/testvérét sem......

......eladtatok ide, mert Isten azért küldött engem ide előttetek, hogy életetek megmaradjon.

Igaz, átvitt értelemben....

Ki miatt halt meg Jézus?

/Miattam..../   :-)

Shalom!

Vagyisa védőbeszédében úgy beszélne a Midianitákról, és a Izmaelitákról a zsidók előtt, akik meg akarták ölni hogy ők a testvéreink?

Még egyértelműbben kérdezem. Amikor azt olvassuk hogy egy zsidó, egy apostol, egy próféta nagy általánosságban azt mondja hogy testvéreim, akkor abba bele kell érteni az Ábrahám által hosszadalmas családfát is?
Azért ez, azt is jelentené hogy majdhogy nem lehetetlen egy magyarnak, értelmezni az Írásokat, mert annyira rossz a fordításunk, és annyira másként gondolkozunk.

2014. Április 06. - 12:40:00
Válasz #26

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • katona
      • Hajnalcsillag
Idézet
írta: Tutajos

1. József csak azt tudta hogy kik húzták ki a kútból. Gondolhatta hogy a tesvérei eladták, de az általam be idézett részben, egyértelmű mi történt. József is rosszul tudta.

2. Az adott Igevers amit be idéztél Egy védő beszéd, ami szintén pontatlan mert pontosan le lett írva az Ó szövetségben hogy nem a testvérek adták át Józsefet, István pontatlan védőbeszéde plusz a címek amik nincsenek benne az eredeti írásokban, félre vezetőek.

Kedves Tutajos!

Két vagy három tanú vallomása alapján megáll minden dolog. (2Kor 13,1)

i. József tudta, hogy testvérei adták el őt és nem csak úgy idegenektől kihúzva került a kútból Egyiptomba. A testvérei ezt nem is kérdőjelezték meg.

2. István védőbeszédében ezt megerősíti, ráadásul Szent Szellemmel telve: Az atyák adták el irigységből.

nem állhattak ellene a bölcseségnek és a Léleknek, mely által szól vala. (apcsel 6;10)

Mivel pedig teljes vala Szent Lélekkel... (apcsel 6;55)

Jézus bizonysága szerint is István nem magától hanem az Atya Szellemétől szólta ezt a védőbeszédet. Így nem hiszem hogy ő tévedett volna.

..törvényszékekre adnak titeket.. De mikor átadnak titeket, ne aggodalmaskodjatok, mi módon vagy mit szóljatok.. mert nem ti vagytok, a kik szóltok, hanem a ti Atyátoknak Lelke az, a ki szól ti bennetek. (Máté 10)

Így már hárman is vannak akik bizonyságot tesznek arról, hogy Józsefet testvérei adták el pénznek fejében. Ezért is tarjuk Józsefet Jézus előképének mert hasonlóan Hozzá, pénzért eladva került testvérei által a pogányok kezébe.

Jó választást!

:)

2014. Április 06. - 13:02:18
Válasz #27

Nem elérhető samjoe

• Törzstag
  • Testvér
Kedves Tutajos Testvér!
Sokféle fordítás létezik, sokféle magyarázattal....

Mi a konkrétum?
Testileg: Ábrahám fiai /3 nőtől
Lelkileg: ( Ábrahám,Izsák), Jákob fiai /3 nőtöl

Eladták Józsefet Egyiptomba......

Mondta azt is, hogy ellopták,
Azt is, hogy eladták,
Azt is, hogy Isten küldte oda...
Szerintem mindhárom állítása igaz volt.....

Isten Áldjon!

Tutajos
samu   

2014. Április 06. - 13:12:27
Válasz #28

Tutajos

• Vendég
Nagyika

Nem egyeznek meg a fordítások. Pl a te általad be idézett csak a katolikusok fordításában van meg. Igy azt nem tudom el fogadni. Az apcselben a védőbeszédben, és a 1 Mózes 37-ben leírtak nem egyeznek meg. A Mózes az alap nem az apcsel. Így a Mózesi történetet fogadom el. Jézus nem azért jött hogy be töltse az Apcselt, hanem hogy a törvényt, az írásokat, a prófétákat töltse be.Máté5/17 "Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat.Mivel a Mózesben írtak cáfolják a védő beszédben állítottakat, ezért nem fogadom el azt csak tévedésnek, amit Agabosz is tett tévedett, de nem nagyot. Az apcselben láthattad hogy az apostolok sem értettek egyet egymással mindenben. Ha kapunk egy kijelentést mint Agabosz is nem feltétlenül értelmezzük helyesen. Pedig Agabosz is úgy volt mint István. Ezt nem erősíti, de nem is cáfolja az írás de mivel prófétának mondja az írás Agaboszt ezért el is fogadhatjuk annak. Vagyis Istvánnak is belefért egy ilyen tévedés, pláne ha a hagyományok erősen befolyásolták a gondolkozását.  Még az apostolok sem értettek mindent, és súlyos hibákba is belementek, nem csak ilyen kis tévedésekbe mint István. Péter mikor el ült a pogányoktól, miután már tudták, sőt ő volt az aki nagyon is tudta, hogy a pogányoké is az evangélium. Lepedős látomás. Mégis mibe belement. Nem káptalan az ember agya, és nem minden szót feltétlenül ad Isten a szádba. Neked kell meg fogalmaznod olykor azt amit látsz, hallasz Istentől. Így sajnos a bizonyság nem meg dönthetetlen amit te írsz. Így mondjuk azt, még mindíg kérdés ki mit miért mondott, és miért vannak ellentmondások egy fordításon belül, és a fordítások között is.

2014. Április 06. - 13:55:18
Válasz #29

Tutajos

• Vendég
Mert     ELLOPTAK   engem a héberek földjéről......     I. Móz. 40:15.     

József.

Kicsit jobban meg nézegettem amiket ebben a témában írtál, és az igéket. Érdekes hogy József testvéreivel való találkozás előtt mondja azt hogy galádul el rabolták őt a földjéről. Azt pedig hogy el adtatok engemet akkor mondja, amikor ravaszkodik a testvéreivel amibe a kém vád, a pénz elrejtése, a pohár elrejtése, is benne van. Tudjuk mert írva van, hogy mikor meg látta József testvéreit Egyiptomban, azonnal meg ismerte őket, de ők nem ismerték fel Józsefet, József pedig vissza emlékezett az álmokra, és el kezdett mondani olyan dolgokat, amiről tudta hogy nem igaz. Simán belefér az is hogy azt mondja el adtatok engemet. neki tiszte is volt utána járni a testvérei felől is hogy milyen szívvel vannak jelen, egyrészt az álmok miatt, másrészt mert a fáraó után övé volt minden felelősség, és csak azt tudta, hogy galád módon el rabolták. Ki akarta deríteni az álmok értelmét, azok megvalósulását, és ebben az is benne volt, hogy hol tart a testvéreikben az a munka, amit Isten el akart végezni bennük, hogy végül mind az apjuk is meg hajoljanak előtte. Az álmok igazak voltak. Ha te vagy bárki álmodik meg kell tudnia Istentől van e, és hogy mit jelent, és hogyan lesznek meg azok. József pedig nem tudta azt csak itt Egyiptomban vált érthetővé, és csak ott lett világos, de mind addig míg meg nem bizonyosodott róla, ki nem provokálta hogy ki derüljön hol tart a dolog, nem tudta biztosan. Szóval egy mondat el adtatok, az hogy nem tudtak válaszolni mert meg rémültek le van írva. Az is hogy el beszélgettek utána. Akkor már mindent tisztázhattak. De István idézhette József szavait, figyelmen kívül hagyva hogy máshol mit mond az ige. Nem ők adták el Józsefet.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu