Szerző Téma: Állhatatosan foglalatosak voltak  (Megtekintve 8172 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2014. Augusztus 28. - 10:30:11

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Téma indító
  • Ország: 00
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2016. November 05. - 10:10:28
  • Testvér
  • Regisztrált: 30/09/2012

Állhatatosan foglalatosak voltak

Mire gondolt Lukács, amikor azt írta, hogy „És foglalatosak voltak az apostolok tudományában és a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben”? És különösen mit jelentett ez a korai keresztyének számára, hogy foglalatosak voltak az apostolok tudományában? Ha tanulmányozzuk ezt a fontos igeszakaszt (Apcsel 2:42-47), azt gondolom, sokat tanulhatunk a gyülekezet életéről közvetlenül Pünkösd után.

Apcsel 2:42 tömören összefoglalja Jézus Krisztus korai követőinek életgyakorlatát. Lukács ezt írja: „És foglalatosak voltak az apostolok tudományában, a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben.”

Ez a kifejezés, hogy „foglalatosak voltak” a görög “ἠσαν προσκαρτεροῦντες” (esan proskarterountes) kifejezésnek a fordítása. Ez a kifejezés az ige jelentésének folyamatos voltára összpontosít. A Budai Gergely-féle fordítás megpróbálja ezt a folyamatos szemléletet visszaadni: „És állhatatosán kitartottak az apostolok tanításában…”

Lexikailag, a προσκαρτερέω (proskartereo) ige jelentheti azt, hogy valaminek szenteli, áldozza magát. A BDAG (standard görög lexikon) szerint az Apcsel 2:42-ben egy olyan jelentést hordoz magában, hogy „ragaszkodni, folytatni, kitartani valamiben”. A szövegkörnyezet segíthet megértenünk, amit Lukács át akar adni nekünk Jézus Krisztus korai követőiről.

Lukács azt mondja, hogy a hívők az apostolok tanításának, a közösségnek, a kenyér megtörésének és az imádkozásnak szentelték magukat folyamatosan. Ez nem azt jelenti, hogy odaadóan hallgatták, amit az apostolok tanítottak. Inkább azt jelenti, hogy ezek a korai keresztyének folytonosan kitartottak annak az üzenetnek a megélésében és megcselekvésében, amit az apostolok tanítottak, valamint folytatták a közösség gyakorlását (életüket megosztották egymással), a kenyér megtörését (együtt ettek), és az imádkozást.

Gondolkodjunk el ezen így: Ha ez a kifejezés, hogy „az apostolok tanításának szentelték magukat” egy olyan képet idéz elénk, ahol emberek körben ülnek és hallgatják az apostolokat, ahogy tanítanak, akkor a bibliafordítás NEM megfelelően adja át ezt a képet.

Másrészt, ha ezt a verset olvassuk és olyan képet kapunk, ahol a korai hívők megpróbálják életüket aszerint az üzenet szerint élni, amit az apostolok tanítottak, akkor helyesen értjük, hogy mit is írt Lukács.

Látjuk, hogy Lukács a következő versben segít megértenünk, hogy mire gondol:

„Támada pedig minden lélekben félelem, és az apostolok sok csodát és jelt tesznek. Mindnyájan pedig, akik hittek, együtt voltak, és mindenük közös volt. És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, amint kinek-kinek szüksége volt. És minden nap egy akarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret részesedtek eledelben örömmel és tiszta szívvel. Dicsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja a gyülekezetet az üdvözülőkkel.” Apcsel. 2:43-47.

Ez az igeszakasz bemutatja, hogy hogyan éltek a korai hívők az evangélium szerint (az apostolok tanítása szerint), és hogyan osztották meg életüket és ételüket egymással. Pünkösd napján Isten nem egyéneket teremtett, akik szerettek ülni és tanítást hallgatni. Isten egy olyan új közösséget hozott létre, akik mostantól új életet éltek – olyan életet, amit többé nem maguknak éltek. Inkább életüket Istennek élték, mégpedig úgy, hogy életüket megosztották egymással és a körülöttük lévő világgal.

A világ észrevette… és ez az új közösség és új életmód az egész nép előtt kedvességet talált (2:47).

http://www.alanknox.net/2012/09/replay-and-they-devoted-themselves/

2014. Augusztus 28. - 17:21:00
Válasz #1

Nem elérhető Anika 76

• ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2018. Január 04. - 19:13:03
  • Testvér
  • Regisztrált: 25/06/2014
Én is ìgy szeretnék.  Bár, ha mindenemet el kellene adnom és bedobni a közösbe. Nehéz lenne megtenni. Vagy mégsem?

2014. Augusztus 29. - 11:24:43
Válasz #2

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Téma indító
  • Testvér

Szia Anika !

Úgy gondolom, ezt a kérdést magadnak kell megválaszolnod, nehéz e vagy sem .  qa44

Jézus, minden egyes embert befogadott az igaz megtérés legkisebb jelét és az őszinte hit legcsekélyebb mértékét látva is, mindenféle jellembeli hiányosság, hibák és bűnök ellenére is.
Ezt mondja az Ige is.

"fogadjátok be egymást, miképpen Krisztus is befogadott minket az Isten dicsőségére" (Róma 15: 7)

Nos,ha eljönne ennek a lehetősége, vagy csak úgy, feltennénk  magunknak ezt a kérdést, hogy nehéz vagy könnyű lenne számunkra , biztos sokat leszűrhetnénk saját szívünk állapotáról.
A mai korban nem olyan egyszerű nyilván megoldani az efféle közösséget, bár szerintem,ha nagyon akarnánk meg lehetne . Az persze biztos, hogy csak is olyan Isten felé elkötelezett emberekkel, akik hajlandóak feladni mindent és megosztani mindenüket amijük van.

A múltkor éppen ezen gondolkodtam, olvastam egy cikkben, hogy Olaszországban 240.000 euroért kelt el egy egész falu az ebay-en (cirka 75 millió, nem tudom most, hogy áll az euro) ,de máshol egy ház többe kerül . Persze renoválni kellett volna, az nem kérdés, de, ha egy olyan közösség költözik és él ott együtt , mint amiről most beszélünk ... nem jelenthetne gondot .  vf12
Gondolom ez így, egyszerűen és talán naívan is hangzik, de, ne felejtsük el, Istennél semmi sem lehetetlen !

Isten áldjon meg !

bye2

2014. Augusztus 29. - 17:34:16
Válasz #3

bist

• Vendég

A mai korban nem olyan egyszerű nyilván megoldani az efféle közösséget, bár szerintem,ha nagyon akarnánk meg lehetne . Az persze biztos, hogy csak is olyan Isten felé elkötelezett emberekkel, akik hajlandóak feladni mindent és megosztani mindenüket amijük van.

A múltkor éppen ezen gondolkodtam, olvastam egy cikkben, hogy Olaszországban 240.000 euroért kelt el egy egész falu az ebay-en (cirka 75 millió, nem tudom most, hogy áll az euro) ,de máshol egy ház többe kerül . Persze renoválni kellett volna, az nem kérdés, de, ha egy olyan közösség költözik és él ott együtt , mint amiről most beszélünk ... nem jelenthetne gondot .  vf12

Isten nem azt akarja, hogy kivonuljunk a világból.
Ott ahol laksz ott kell, hogy meglássák, hogy keresztény vagy.
Nem itt a neten. Ha adni akarsz akkor van munkanélküli ismerős, szomszéd, volt munkatárs Stb.
Az adáshoz elég az igeismeret, és a kegyelemmel teljes szív.
Egy ilyen falu megvásárlása, betelepítése üzemeltetére Isten kijelentése kell, hogy legyen.
Elképzelhető, hogy lesz az utolsó időkben ilyen is.

Egyébként volt egy város Amerikában amit csak keresztényeknek építettek,
Tulsa volt a neve, megbukott, elvilágosodott. Ha jól emlékszem ott van az Oral Roberts egyetem.

A Hit emberei c. könyvben lehet olvasni róla, (róluk).
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2014. Augusztus 29. - 20:31:31
Válasz #4

Kamilla

• Vendég
Én is ìgy szeretnék.  Bár, ha mindenemet el kellene adnom és bedobni a közösbe. Nehéz lenne megtenni. Vagy mégsem?

Szia Anika

Ahogyan kis virág is írta, nem biztos, hogy ilyesmire szólít fel az Úr, hogy úgynevezett kommunát  alakítsanak a hívők, de azt viszont jó megvizsgálni, hogyan állunk az anyagiakkal, javakkal, ingókkal, ingatlanokkal.
Készek vagyunk-e mindent ott hagyni, ha ezt kéri tőlünk Urunk és teljesen Őrá bízni magunkat, ellátására, gondviselésére, naponta.
Szabadok vagyunk-e attól, amink van, vagy sem.

Luk 17:31  Aki azon a napon a háztetőn lesz, és holmija a házban, ne jöjjön le, hogy elvigye, és aki a mezőn lesz, az se forduljon vissza!

bye2

2014. Augusztus 30. - 09:49:40
Válasz #5

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Téma indító
  • Testvér

Sziasztok !

Szia István !

Abban teljesen igazad van, hogy ott kell világítanunk, ahol élünk.

Az adakozással kapcsolatban, pedig még igeismeret sem szükséges, hiszen mennyi olyan világi ember van aki számos helyre adakozik - segít , akár névtelenül is , és olykor még intenzívebben mint a keresztények. De itt most, nem is erről van szó, hanem, hogy a keresztények, hogyan éltek - segítették egymást az apostoli időben és ennek példáján, hogyan lehet a mai korban ezt megvalósítani - kivitelezni .

Nem gondolom, hogy egy ilyen közösség létrehozása kijelentésen kell, hogy alapuljon .

Történetesen , ha én vissza akarok menni az alapokhoz és egy olyan közösségben élni , ahol tiszta szívű Istennek engedelmes és Jézus útját járó testvérekkel tudok egy közösséget alkotni - együtt élni, az apostoli példára, és erre még lehetőségem is adódna, mármint, hogy meglehetne valósítani ... Akkor én azt nagyon szívesen tenném . Ehhez nem kell kivonulni a világból, hanem mint, ahogyan a tanításban is írja

""életüket Istennek élték, mégpedig úgy, hogy életüket megosztották egymással és a körülöttük lévő világgal.""

Természetesen nem kér tőlünk Isten ilyet ! De megoldható lenne , ha valaki/k szeretné, és ha ilyen életgyakorlat szerint szeretne élni, biztosan, ez egy elkötelezettség, Isten és a testvérek iránt.
Amit föntebb vázoltam, az csak egy gondolat és egy példa, és azon kívül is számos lehetőség lenne erre, és én hiszem, hogy vannak is ilyen közösségek szerte a világban.

Tulsaval kapcsolatban kicsit tévedsz, NEM keresztényeknek építették.
Az más kérdés, hogy ott alapították és ott kapott helyet az első keresztény egyetem (Oral Roberts 1965-ben) és abból nőtt ki még, egyéb más egyetem-intézmény-komplexum stb. ,ami mára valóban teljesen elvilágiasodott.

Szerintem amire te gondolsz az a HIT Városa Orvosi és Kutatóközpont (ami nem egy város, csak nevében) és ami később valóban kudarcot vallott megbukott, bár az akkor létrehozott Ortopédiai Klinika ma is működik talán Oklahomában ... ,de ez még csak alapjaiban sem hasonlít ahhoz , amiről most beszélünk.

Vagyis

„És foglalatosak voltak az apostolok tudományában, a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben.”

Áldott, szép napot kívánok !

2014. Augusztus 30. - 10:17:20
Válasz #6

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 19:22:46
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Sziasztok!

Idézet
Ez az igeszakasz bemutatja, hogy hogyan éltek a korai hívők az evangélium szerint (az apostolok tanítása szerint), és hogyan osztották meg életüket és ételüket egymással. Pünkösd napján Isten nem egyéneket teremtett, akik szerettek ülni és tanítást hallgatni. Isten egy olyan új közösséget hozott létre, akik mostantól új életet éltek – olyan életet, amit többé nem maguknak éltek. Inkább életüket Istennek élték, mégpedig úgy, hogy életüket megosztották egymással és a körülöttük lévő világgal.

A világ észrevette… és ez az új közösség és új életmód az egész nép előtt kedvességet talált (2:47).

Semmiképpen sem szeretnék (megint) ünneprontó lenni ,de ez az idill sajnos nem tartott sokáig .

Az én olvasatomban ,István tanúságtétele ,szellemi fordulatot hozhatott Jeruzsálemben.Onnantól kezdve az addig tisztelt és félt eklézsiának még a várost is el kellett hagynia.
Úgy gondolom ,hogy a "nagy közös" nem csupán a hívők szívjósága ,hanem a Szent Szellem vezetése is volt ,mert rövid időn belül úgy is mindenüket elvesztették volna.

1  Saulus pedig szintén javallta az ő megöletését. És támada azon a napon nagy üldözés a jeruzsálemi gyülekezet ellen, és mindnyájan eloszlának Júdeának és Samáriának tájaira, az apostolokat kivéve.

(Ezért nem is tartom igazán jó példának,általánosítás tekintetében)

g4
bist
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2014. Augusztus 30. - 12:33:37
Válasz #7

bist

• Vendég

Nem gondolom, hogy egy ilyen közösség létrehozása kijelentésen kell, hogy alapuljon .

DE bizony sokkal kisebb dolgokért is Isten vezetését kell kérni.

2014. Augusztus 30. - 13:17:58
Válasz #8

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Téma indító
  • Testvér

bye2

Nem rontottál ünnepet, mert még nem is ültük meg . :-)

Semmiképpen nem akartam általánosítani, nem erre szolgált a példa.
Hogy a magam részéről pontot tegyek a dologra,
azért az biztos, hogy én szívesen élnék olyan közösségben , akik nem elbeszélik a hitüket, hanem meg is élik ilyen módon . :-)

Kedves István,

Így van, nem gondolom, leírtam azt is, hogy miért....

íy47

2014. Augusztus 30. - 17:13:01
Válasz #9

Kamilla

• Vendég
Sziasztok!

Idézet

Semmiképpen sem szeretnék (megint) ünneprontó lenni ,de ez az idill sajnos nem tartott sokáig .

Az én olvasatomban ,István tanúságtétele ,szellemi fordulatot hozhatott Jeruzsálemben.Onnantól kezdve az addig tisztelt és félt eklézsiának még a várost is el kellett hagynia.
Úgy gondolom ,hogy a "nagy közös" nem csupán a hívők szívjósága ,hanem a Szent Szellem vezetése is volt ,mert rövid időn belül úgy is mindenüket elvesztették volna.

1  Saulus pedig szintén javallta az ő megöletését. És támada azon a napon nagy üldözés a jeruzsálemi gyülekezet ellen, és mindnyájan eloszlának Júdeának és Samáriának tájaira, az apostolokat kivéve.

(Ezért nem is tartom igazán jó példának,általánosítás tekintetében)

g4

Igen, ez szerintem arra jó példa, hogy így is lehet.
Mivel Jézus megmondta, hogy kő kövön nem marad, leromboltatik a Templom, és a város is, ezért tudhatták, hogy menekülni kellesz.
Ezért jobb volt eladni mindent, megosztani, segíteni akit kellett, inkább, mint ott hagyni prédára.
Bár, sokan nem menekültek el, sajnos, így áldozatul estek... pedig az Úr megmondta, mi lesz.
Vajon az utolsó időkben nem hasonló helyzet fog előállni? 

2014. Augusztus 30. - 20:03:42
Válasz #10

bist

• Vendég

azért az biztos, hogy én szívesen élnék olyan közösségben , akik nem elbeszélik a hitüket, hanem meg is élik ilyen módon . :-)

Egy példát engedj meg nekem.

A pásztorunk vett egy telket a mi utcánk végén, és meg beszélte egy akkor még a gyülibe járó testvérrel, hogy vegye meg a mellette levő telket, és építkezzenek.
Mindketten meg is építették a házukat.
A pásztor is ilyen véleményt prédikált ki, hogy sokkal jobb keresztény mellett lakni, de az évek folyamán összevesztek. (Valószínű a gyerekek miatt) Most haragszanak egymásra, a testvér nem jár már a gyülibe, a baptistáknál találta meg Istent.

Ennyi, emberek vagyunk. Akkor még megélték a hitüket.

2014. Augusztus 31. - 07:37:59
Válasz #11

Kamilla

• Vendég

Egy példát engedj meg nekem.

A pásztorunk vett egy telket a mi utcánk végén, és meg beszélte egy akkor még a gyülibe járó testvérrel, hogy vegye meg a mellette levő telket, és építkezzenek.
Mindketten meg is építették a házukat.
A pásztor is ilyen véleményt prédikált ki, hogy sokkal jobb keresztény mellett lakni, de az évek folyamán összevesztek. (Valószínű a gyerekek miatt) Most haragszanak egymásra, a testvér nem jár már a gyülibe, a baptistáknál találta meg Istent.

Ennyi, emberek vagyunk. Akkor még megélték a hitüket.

Csak kérdezem: ha haragszanak egymásra,  ha haragot tart, akkor melyik istent találta meg a baptistáknál?   s46

"akkor még megélték a hitüket"... most mit élnek meg?   s46
Esetleg ha kifejtenéd kicsit István, jó lenne  :)

2014. Augusztus 31. - 10:34:31
Válasz #12

bist

• Vendég

Csak kérdezem: ha haragszanak egymásra,  ha haragot tart, akkor melyik istent találta meg a baptistáknál?   s46

Nem lehet pontosan tudni miért haragudtak meg egymásra.

Lehet azóta szent a béke, de a 1,6m-magas hullámpala kerítés meg van közöttük.

Csak azért írtam, hogy keresztény szomszéd se mindig áldás, főleg ha lusta, de attól még keresztény.

2014. Augusztus 31. - 14:58:26
Válasz #13

Nem elérhető kis virág

• Törzstag
  • Téma indító
  • Testvér

Köszönöm István ezt a példát !

Pont ebben látszik meg a különbség szerintem, Krisztus követői és azok között, akik kereszténynek vallják magukat.

Hogyan élték meg a hitüket ezek az emberek, ha még a megbocsátás sem ment nekik, azóta sem (úgy tűnik) ? (ez mondjuk bőven egyéb kérdéseket is felvet)

Amiről én beszélek, az olyan közösség , akik Isten Igéje és akarata alapján élik meg a hitüket, engedelmességben és már rég le tették az életüket , nem embereknek, nem a látszatnak élve , hanem Istennek és ezt megélve a világ felé is .

Ha csak azt szeretném, hogy valaki olyan legyen a szomszédomban , aki kereszténynek vallja magát, ezzel valami jó érzést kicsikarni magam számára - mert az olyan jó, hogy elmondhatom, hogy a szomszédom is keresztény vagy egyéb motivációból ... azzal én még sokra nem mennék .
Viszont egy olyan közösség , ahol mindenkinek Isten és az Ő igazsága az első az életében , ott már egészen más alapokon állna a dolog, a cselekedeteinkkel az életünkkel kell bizonyságot tenni, nem mással.

Írtál itt tegnap egy hozzászólást , amit tőlem idéztél és amire nem sokkal, válaszoltam is.
Ez volt :

""Nem gondolom, hogy egy ilyen közösség létrehozása kijelentésen kell, hogy alapuljon .""

Pár órával később pedig ugyan ehhez még hozzá írtál, ami nem annyira fair (ejnye-bejnye), mert ha akkor írod mikor még nem válaszoltam , másként fogalmaztam volna a véleményem és most nem kéne külön még magyarázni ... :-)

Te ezt írtad utána : ""DE bizony sokkal kisebb dolgokért is Isten vezetését kell kérni.""

Szóval csak kicsit szeretném helyre tenni, hogy érthető legyen. Azért írtam, hogy nem igényel külön kijelentést ,ha ilyen alapokon akarunk létrehozni egy közösséget , mert az már meg van az Igében.

„És foglalatosak voltak az apostolok tudományában, a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben.”

„Támada pedig minden lélekben félelem, és az apostolok sok csodát és jelt tesznek. Mindnyájan pedig, akik hittek, együtt voltak, és mindenük közös volt. És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, amint kinek-kinek szüksége volt. És minden nap egy akarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret részesedtek eledelben örömmel és tiszta szívvel. Dicsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja a gyülekezetet az üdvözülőkkel.” Apcsel. 2:43-47.

Természetesen a vezetés az szükséges , de ami nem a kijelentés vagy kinyilatkoztatás.
Viszont Isten nem vezet bennünket másképpen, mint amit már kijelentett az Ő igéjében nyilvánvaló.

( Úgy látom, több témában is felmerültek hasonlók , , kéne időt szánni és rendbe tenni az alap fogalmakat, úgymint kijelentés-vezetés-szeretet-szeretetlenség-kegyelem- igazságban járás-megítélés és a többi, legalábbis nem ártana, lehet könnyebben értenénk egymást )

Mivel Isten, nem kér tőlünk olyat, hogy ilyen közösséget alapítsunk, azért ez a személyes vezetés kérdése nyilván . Ha a Szent Szellem valakit erre vezet, de mást nem ,akkor szerintem az nem azért van, mert nem lenne helyes, hanem mert Ő tudja, hogy kinek - mire van szüksége . Nem mindenkinek erre, ezért nem is mindenkit vezet így. Mert lehetnek egyéb okok, lehet hogy van..., akinek még meg kell térni, vagy a bűneit elhagyni , megbocsátani stb.
Hogy kit, hogyan vezet ezt Ő tudja, de a Szent Szellem aki elvezet bennünket minden igazságra.

A múltkor olvastam itt az egyik topicban egy hozzászólást Szabolcstól , amit (Hangzó Biblia Topic ) egy más téma kapcsán írt és nagyon tetszik nekem . (Ha olvasod ezt Szabolcs, akkor ez úton is köszönöm! :-) )

Idézem :  """Azért a margóra oda írnám, hogy Géza nem Isten igéjét árulja, hanem a professzionális felolvasást vagy ha úgy tetszik előadást. Isten Igéje ingyen van mégis fizetünk a könyv formátumért. Sokszor közönséges hiszti megy a Hangzó Biblia körül, mintha az valamiféle szellemi-lelki létszükség lenne. Nincs annál jobb, mint amikor az ember a saját bejáratott Bibliájával magába zárkózik és olvassa, elmélkedik, szavaknál megáll, visszalapoz részekhez....A szellemi életben való növekedésben ezeket megspórolni nem lehet és ezt egyiket sem lehet megvalósítani hanganyaggal. Ne csináljon senki úgy mintha a Hangzó Bibliától függne az élete..... Kevesebb Net és több Biblia olvasás! Szeretettel! """

Azért tetszik nekem nagyon, mert arra hívja fel Szabolcs a figyelmet, hogy milyen fontos a Biblia olvasás - ismeret, (nagyon lényeges) !

Na, most itt nem a hangzó Bibliát akarom előhozni, de pár napja Györggyel is ,hasonlóról beszéltünk egy másik topicban . Pontosan azt látom, hogy annyi féle tanítás van jelen és emberek ezeket próbálják a magukévá tenni , olykor még mégsem kérdőjelezve dolgokat , hogy az megegyezik e vajon Isten Igéjével, ahelyett, hogy a Szentírást forgatnák - olvasnák,...tehát ahelyett..., különböző tanításokon próbálnak "növekedni" ...megnyugodva és hátra dőlve, hogy micsoda szellemiek már  Ők.
Netán különböző igéket kiragadva , betanulva mutatnak hasonlót. (ezt általánosságban írom, félre értés ne essék, senkire nem utalok, de sok esetben látok ilyet)

Istent és az Ő igazságát egyedül az Igéből ismerhetjük meg , nem tanításokból vagy emberek nézeteiből, vagy ilyen- olyan videokból ....
Az a probléma, hogy már nagyon el vagyunk kényelmesedve, könnyebb valakinek a látását magunkévá tenni , mint olvasni a Bibliát és megérteni annak igazságát .
(nem helyes)

Isten pontosan megüzente nekünk  Jézuson és apostolokon keresztül, hogy - hogyan kell  élnünk!
Ez egészen pontosan meg van írva.
De, ha arra sem vagyunk hajlandóak, hogy megtegyük, hogy kutassunk - keressünk a Szentírásban, elővegyük a Bibliát, akkor , hogyan járunk mi engedelmességben , honnan ismernénk ,egyáltalán milyen vezetést várunk és miben ?

Aki nem a pontos útmutatás szerint él, az Isten előtt nem fog megállni, még ha , úgy gondoljuk is, hogy igen.

Aki nem jár Istennel , az a vezetést sem hallhatja meg , Isten nem szól olyanokhoz akik nem vele járnak, még ha .... kereszténynek is mondják magukat .

Az az igaz Isten tisztelet, ha engedelmességben járunk !

Nem akartam ennyire elnyújtani, bocsánat. Nem várom, hogy egyet értsetek, de azt remélem, hogy érthető volt amit szerettem volna írni,bár mondjuk kicsit túl lépve az eredeti témát .

Szeretettel

2014. Augusztus 31. - 16:52:19
Válasz #14

bist

• Vendég

Amiről én beszélek, az olyan közösség , akik Isten Igéje és akarata alapján élik meg a hitüket, engedelmességben és már rég le tették az életüket , nem embereknek, nem a látszatnak élve , hanem Istennek és ezt megélve a világ felé is .

Ne haragudj, de én ilyen gyülekezetet még nem láttam, és úgy gondolom Magyarországban nincs is ilyen.

Derek Prince mondta egyik írásban:
Ne keress olyan olyan gyülekezetet ami tökéletes, mert amikor beteszed oda a lábadat,
már nem lesz tökéletes. Szerintem ez igaz.

Pár órával később pedig ugyan ehhez még hozzá írtál, ami nem annyira fair (ejnye-bejnye), mert ha akkor írod mikor még nem válaszoltam , másként fogalmaztam volna a véleményem és most nem kéne külön még magyarázni ... :-)

Bocs de mentem Istentiszteletre, és ezért írtam hozzá.

Szóval csak kicsit szeretném helyre tenni, hogy érthető legyen. Azért írtam, hogy nem igényel külön kijelentést ,ha ilyen alapokon akarunk létrehozni egy közösséget , mert az már meg van az Igében.

Már Gyuri megválaszolta, hogy ez igen rövid ideig volt, mert István megkövezése után
ApCsel 8:1 Saul pedig egyetértett István kivégzésével. Azon a napon nagy üldözés kezdődött a jeruzsálemi gyülekezet ellen, és az apostolok kivételével mind szétszóródtak Júdea és Samária területén.

Szabolcs írásával én is egyetértek, a biblia mindenkié, megveheti könyv formában.
Ha kell neki felolvasva, és pénzt kérnek érte fizessen, vagy olvassa fel magának.

Istent és az Ő igazságát egyedül az Igéből ismerhetjük meg , nem tanításokból vagy emberek nézeteiből, vagy ilyen- olyan videokból ....

1Kor 12:28 Ezek közül pedig némelyeket először apostolokká rendelt az Isten az egyházban, másodszor prófétákká, harmadszor tanítókká. Azután adott csodatevő erőket, kegyelmi ajándékokat: gyógyításra, gyámolításra, vezetésre, különféle nyelveken szólásra.
1Kor 12:29 Mindnyájan apostolok? Mindnyájan próféták? Mindnyájan tanítók? Mindenkiben van csodatevő erő?
1Kor 12:30 Mindenki rendelkezik a gyógyítás kegyelmi ajándékával? Mindnyájan szólnak nyelveken? Mindnyájan meg tudják azt magyarázni?

Isten nem ad egy személynek olyan nagy nagy kijelentést, ami az egész gyülekezetnek (eklézsia) szól.
Igen kell olvasni a bibliát, de más szellemi emberekre is kell figyelni, mert ha nem figyelsz,
akkor nem veheted észre mit is akar Isten cselekedni.
Ne felejtsd el utolsó időkben élünk, és felgyorsulhatnak az események.

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu