Szerző Téma: Hírek az Egyházból  (Megtekintve 90951 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2017. Szeptember 11. - 22:42:07
Válasz #270

Nem elérhető Uriás

• újonc tag
  • *
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2017. Szeptember 22. - 22:16:25
  • Testvér
  • Regisztrált: 09/09/2017
A média már megint jól kiforgatta....... s22

http://www.hitradio.hu/hirek/a-houston-i-gyulekezet-megnyitotta-kapuit-az-arviz-menekultjei-elott-0

Amíg a hgy polcain megtaláljuk Joel osteen könyveit, és a hgy is hasonló tanokat hirdet, nem tudom, mennyire vehetjük komolyan ezt a forrást.

2017. Szeptember 12. - 18:26:53
Válasz #271

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Téma indító
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 21:09:54
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Sziasztok!

Idézet
Támadás érte Joel Osteen lakewood-i gyülekezetét, amiért média-híresztelések szerint nem fogadták be a houston-i árvíz károsuljait.

A houston-i gyülekezet megnyitotta kapuit az árvíz menekültjei előtt
A feltehetően félreértésből származó híresztelést a gyülekezet azonban tagadja, és közleményük szerint a gyülekezet mindent megtesz, hogy kényelmes menedéket nyújtson a rászorulóknak. A gyülekezet szóvivője, Donald Iloff úgy nyilatkozott, hogy hétfőn buszokkal több százan érkeztek a helyszínre.  A félreértés forrása az a gyülekezeti közlemény volt, amelyben a híveket egy istentisztelet elmaradásáról tájékoztatták, az árvizek okozta nehéz közlekedés miatt. A közleményben hivatkoztak az állami mentési szolgálatok által kijelölt hivatalos menedékek címeire, segítve a bajba jutottak informálását..........

Személy szerint örülök ha ez tényleg így van ,de mivel rengeteg ellenkező infót (rész információt) lehet olvasni,jó lenne ha más forrásokból is meg lenne erősítve az ,hogy tényleg félreértés történt.

(Az a gyanúm ,hogy a legtöbb embernek aki megnyilvánul ebben az ügyben valójában fogalma sincs a tényekről ,csak ki -ki hozzá állasától függően nyilatkozik pró vagy kontra )

g

Angol nyelven nagyon sok videó elérhető, amin egyértelműen kivehető a turpisság és a hazudozás, illetve Joel Osteennak még a testbeszéde is teljesen más, mint a többi videóin. Sokkal többet pislog, látszólag is kellemetlen helyzetben van. Egy 2001ben készült képet mutat,amikor is beázott a templom, a képeket mutogatta pár napig, aztán egyik interjúban megkérdezték, hogy héé, ezek most készültek? Ja, nem, bocs, elfelejtettem mondani. :D

Én magam nagyon kíváncsi voltam az ügyre, ezért eltöltöttem pár órát videók nézésével. Valaki mondhatja erre azt, hogy inkább igeolvasással tölteném az időt ehelyett, de azért gondolja át, hogy ő a szabadidejének teljes részét azzal tölti?
0. Hurrikán Harvey, óriási áradások.
1. Osteen Twitterre kiírja, hogy mindenkiért imádkozik. 🙂
2. Kiírják twitterre, hogy a gyüliház beázott, így BEZÁRT. Nem azt, hogy nem akarjuk még kinyitni, várunk 1-2 napot, hanem azt, hogy beázott és bezárt.
3. Elmennek civilek megnézik a gyüliházat, felveszik videóra, víznek nincs semmi nyoma. Az ajtók be voltak zárva, mint ahogy tweetelték. Kb 30 autó állt az épület előtt, ami igencsak kevés egy kb 20 ezer főt befogadni tudó helyhez képest.
4. Twitteren savazzák 2 napon keresztül.
5. Social media savazást követően, azt állítja, hogy a temploma sosem volt bezárva. És azt mondja, azért nem nyílt meg hamarabb, mert nem volt felhatalmazás. Nincs olyan jogszabály texasban, hogy kéne engedély, pl vadi új bútorokat árusító bolt nyitotta meg kapuit. Szezám tárulj, kinyílnak a kapuk.
6. Magyarázza a bizonyítványt.

Ehhez pl nem is kell angol tudás. https://www.youtube.com/watch?v=Rxr-KDeKXwI  Az első pár mp-ben nem tudta, hogy már élő adásban van. Nagyon örül, hogy segíthet...De csak akkor, amikor azt hiszi, hogy akkortól kezdődött a felvétel.

Számomra ezek után komolyan félelmetes, ahogyan kiáll a gyülekezete elé és magyarázza a bizit. Az elvakult hívek meg örjöngve tapsolnak...

Ha tudsz angolul, szívesen linkelek videókat. Jelezd, ha igen.

De ha ezt az egészet nem vessszük, akkor is én úgy gondolom a Biblia alapján, hogy egy pásztornak a 21. században óriási bűn pl 10 milla $ otthonban élnie, ami mellé van még egy 10 mill $ háza, magánrepülője és ki tudja milye...
Miért? 1. neki kéne a példát mutatnia vezetőként. Jézus egyik tanítványa sem volt tele, főként nem abból, hogy a könyveit a gyüliben promotálja. 2. van olyan magas intelligenciája, hogy különböző statisztikákhoz hozzá tudjon férni. Mint pl: hivatalos statok szerint a világon 800 millió éhező van (szerintem ezt igen alul lövik amúgy...), pár száz milla embernek még elegendő vize sincsen és hasonlók. Szóval ez önmagában óriási, óriási bűn. Emellé a teljes önszeretet mellé meg totálisan beilleszthető, hogy nem érdeklik a szegények, elesettek. Persze megérthető, hogy nem akar putriba költözni, de 20 milla értékben ingatlan az egy kicsit túlzás, főleg úgy, hogy abban a városban 2-3 millából is kacsálábon forgó palotát lehetne venni.

Köszi az infót! Angol tudás híján csak tapogatóztam a sötétben, de most már végre kezd derengeni.

üdv: nagyika7

2017. Szeptember 16. - 13:55:08
Válasz #272

Nem elérhető salamon

• fórumtag
  • Utoljára itt járt:2017. November 12. - 09:04:26
  • Testvér
  • Regisztrált: 13/06/2015
Két végzetes csapda - Mai hamis próféták felismerése

https://www.youtube.com/watch?v=YEre2wGhM2s

Különösen érdekes és leleplező  kb. a 45 perctől a videó
Érdemes megnézni és elgondolkodni hogy zajlik magyarhonban az ún. kereszténység alatt.

2017. Szeptember 19. - 12:27:05
Válasz #273

Nem elérhető Anika 76

• ifjú tag
  • **
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2017. Szeptember 19. - 16:30:58
  • Testvér
  • Regisztrált: 25/06/2014
.Mert a mikor ezt mondják: Békesség és biztonság, akkor hirtelen veszedelem jön rájok, mint a szülési fájdalom a terhes asszonyra; és semmiképen meg nem menekednek. I Thessz. 5,3

Tudtátok, hogy az ENSZ hivatalos jelszava a "Békesség és biztonság"? Èn nem tudtam. Azt sem, hogy szeptember 21. -én van az ensz BÈKE ( és biztonság) világnapja. Ez pont egybeesik idén a Kürtzengés zsidó ünneppel, valamint a Napba öltözött asszony csillagképpel is.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2017. November 12. - 09:02:36
Válasz #274

Nem elérhető salamon

• fórumtag
  • Testvér
Darlene Zschech vatikánban dícséri istent, közösen énekel az ottaniakkal.
Tök jó, nem?
https://www.youtube.com/watch?time_continue=91&v=zodREAc212I

2017. November 12. - 09:05:18
Válasz #275

Nem elérhető salamon

• fórumtag
  • Testvér

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu