Szerző Téma: Hírek az Egyházból  (Megtekintve 158494 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2018. Március 14. - 18:02:55
Válasz #375

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:2018. Július 10. - 19:22:33
  • Testvér
  • Regisztrált: 13/06/2015
a magyar nemzet figyelmeztetése-prófétai üzenet a magyaroknak

https://www.youtube.com/watch?v=a1_BA1xIHOU

2018. Március 14. - 18:48:10
Válasz #376

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Testvér
A magyar nemzet figyelmeztetése prófétai üzenet
a helyes link
https://www.youtube.com/watch?v=tY3U6Uq_Mew

2018. Március 15. - 08:48:19
Válasz #377

Elérhető pulsar

• Törzstag
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:Ma - 22:22:08
  • Testvér
  • Regisztrált: 16/05/2017
Az alaptörvénynek melyik része teszi törvénnyé a bálványimádást? Ez az?
Idézet
Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát és a nemzet egységét.
Valamit tiszteletben tartani, kifejezi a bálványimádást? Ez azért nem így van. Bár ha valaki leborulva imádja a szent koronát, akkor igen. De lehet tiszteletben tartani az időseket, meg a túrós palacsintát, vagy a szomszéd kutyáját is, amit ha lehet nagy ívben kerülünk el. Egyszóval ez nem hiszem hogy törvénybe iktatja a bálványimádást, illetve hogy ezért a mondatért fog bennünket Isten a Richter skála szerinti 50,4-es erősségű földrengéssel elpusztítani. Bár nem vagyok tájékozott a dologban, lehet hogy nem is erről a mondatról van szó?

A Richter skála szerinti 50-es földrengés, az kb. azt jelenti, hogy felrobban a föld. Gyakorlatilag nem csak Magyarország hanem az egész föld megsemmisül. 10-es földrengés még soha nem volt, legalábbis amióta mérik a földrengések erősségét. A legnagyobb 9.5 volt.

7,0‑7,9   igen erős   súlyos károk: házak és hidak összeomlása, utak, vasúti sínek deformációja   évente 18
8,0‑8,9   nagyon erős   súlyos károk több száz kilométeres körzetben, többméteres lezökkenések, hegyomlások   évente 1
9,0‑9,9   rendkívüli erejű rengés   rendkívüli pusztítás, megváltozik a táj   átlagosan 20 évente fordul elő
≥10   globális katasztrófa   a földkéreg kettéreped, a törésvonalak tovább húzódnak, hihetetlen pusztítás

De ha ezen átlépünk, mert nem ért a 'próféta' a földrengésekhez, és nem magának a számnak a mértékét szorozzuk 7-el, hanem a földrengés energiáját, akkor az úgy elfogadható, mert az egy 8.5 körüli földrengést eredményez, ami akár el is képzelhető.  Bár Magyarországon ilyesmi még nem volt, de nem lehet kizárni.

A 'prófécia' pedig semmi olyat sem tartalmaz, amit eddig ne tudtunk volna, és amit állít az alaptörvény nélkül is megvalósul. Mert hogy csak annyit mond hogy lesz elragadtatás, és utána a nyomorúság. Ezt pedig eddig is tudta aki foglalkozott a bibliai próféciákkal.
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk...

2018. Március 15. - 15:38:17
Válasz #378

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Július 16. - 20:33:33
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Sziasztok!

Idézet
A magyar nemzet figyelmeztetése prófétai üzenet
a helyes link
https://www.youtube.com/watch?v=tY3U6Uq_Mew

Én Sóos Péternél" kezdtem el nézni.
A magam részéről nem csakhogy képtelen badarságnak tartom ezt az üzenetet,de belesimulni látszik abba a jól-megágyazott hamis-prófétai szenzációhajhászó keresztény klímába ,ami Donald Tramp urat is körbelengi (csak más előjellel).
----------------------
(Soós Péter két azon állítása (akár a Hit gyülekezete tagjaira ,akár az Alaptörvényt tevőlegesen el nem utasítókra vonatkoztatva (és a sort még folytathatnám)) mely a kollektív büntetés ,mint jogos isteni beavatkozást prédikálja,én hamisnak ítélem meg.)
---------------------
Ahhoz ,hogy az Alaptörvény módosuljon Magyarországon több egymást követő csodának is végbe kellene mennie,és szerintem ezt az Atya nálam sokkal jobban tudja.
Ráadásul ,olyan politikával szorosan összefüggő döntéseket ,keresztény hívők lelkiismeretére terhelni ,melyre a legkevesebb ráhatásuk sincs ,nem csak bűn ,de hiba. 

Ahhoz ,hogy a Fidesz elveszítse a választást ,csodának kell történnie.
(és mindezt úgy ,hogy a hívő nagy része (nagyobbik része), rettegve Soros György+Brüsszel és az ENSZ ádáz keresztényellenes ,muzulmán betelepítő politikájától ,azért esdekel ,hogy Orbán úr maradjon a mi "vezetőnk)

Ahhoz ,hogy az ellenzék kormányt tudjon alakítani ,csodára van szükség.

Ahhoz ,hogy kétharmados konszenzus létre tudjon jönni az Alaptörvény eltörlésére ,csodára van szükség.

Ahhoz ,hogy az új  politikai garnitúra egy új Alkotmányt létre tudjon hozni, csodára van szükség.

Szerintem vigyázzunk a józanságunkra!!!

És nagyon kíváncsi leszek ,hogyha záros időn belül nem lesz semmilyen ítélet ,az "prófétai " üzenet propagálói ,készek lesznek e a nyílvonáság előtt megtérni (bocsánatot kérni ) ,és felhagyni ezekkel a marhaságokkal.

Ez az én saját véleményem ,nem erőltetem senkire.

Gyuri

(pulsárnka még tartozom az általa ajánlott videó kommentálásával ,megpróbálom hamarosan abszolválni)

Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2018. Március 15. - 19:06:21
Válasz #379

Elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
És nagyon kíváncsi leszek ,hogyha záros időn belül nem lesz semmilyen ítélet ,az "prófétai " üzenet propagálói ,készek lesznek e a nyílvonáság előtt megtérni (bocsánatot kérni ) ,és felhagyni ezekkel a marhaságokkal.
Kedves György úr!

Azt mondja hogy ha az alaptörvény nem lesz eltörölve, akkor jön a földrengés és az ítélet. De a beszéde végén azt is mondja hogy az ítélet előtt lesz az elragadtatás. A prófécia azt tartalmazza hogy a politikai vezetők, ha nem törlik el az alaptörvényt, nem érik meg a ciklusuk végét. De azt is mondja hogy maximum 10 éven belül jön vissza az Úr. Mintha nem emlékezne rá hogy egy ciklust, vagyis négy évet mondott volna korábban. Persze elképzelhető hogy az ítélet előtt halnak meg a politikusok. Nem teljesen tudom követni.

Nálam ott elkapálta magát, amikor azt mondta hogy 1000% hogy az Úrtól van az üzenet. Ahogy Akháb prófétái tévedtek, bárki tévedhet. Az ószövetségben pedig sokkal kevesebb hitető szellem volt a világban mint most. Egy prófécia sem 1000%. Ezt tudomásul kell venni. Leginkább egy prófétának. Biztos benne mert neki bemutatkozott. Elég naiv.

Amúgy nem tartok lehetetlennek egy ellenzéki győzelmet. A Fidesz rengeteg szavazót vesztett 2014 óta. Magyarországon az is csoda hogy kétszer egymás után ugyanaz a párt győzni tud. Ha a Fidesz zsinórban harmadszorra is választást nyer, az is csoda lesz.

A Soós Péter youtube videók címlapján a Hit gyülekezetről készült index képek vannak. Elég megtévesztő. Nem tudom hogy ezt miért gondolja normálisnak aki feltölti a videóit.

2018. Március 15. - 23:58:41
Válasz #380

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Testvér
Szia!

Idézet
A Soós Péter youtube videók címlapján a Hit gyülekezetről készült index képek vannak. Elég megtévesztő. Nem tudom hogy ezt miért gondolja normálisnak aki feltölti a videóit.

Nem megtévesztő ,nagyon is célzott utalás ,és hogy nem érted csak azt mutatja (jó indulattal írom) ,hogy nem sok S.Pt hallgatsz.

----------------------
Engem már annyira elszomorítanak az ehhez hasonló üzenetek ,hogy a bennem lévő riasztó hangja a lehető leghamarabb kikapcsoltatja,szinte erőszakot kell magamon venni ,hogy tovább tudjam nézni.
Elkenődök azon,hogy érett keresztény vezetők kételkedés nélkül ,lelkesedve népszerűsítik ezeket a látásokat.
S.P annyi be nem teljesült, hamis prófétai üzenetet osztott már meg ,hogy kíváncsi vagyok mikor esik le neki a tantusz.
(Szívemből kívánom Isten áldását az életére!!)
---------------------

Visszatérve a videóra (mármint a N.S - Kereszténység és a politika).

Megpróbálom személyeskedés nélkül .

Engem a videó tartalma nem győzött meg.(ez persze nem jelent semmit)
Két dolog elöljáróban:
Véleményem szerint, nem kell minden gyülekezetnek (vagy gyülekezeti vezetőnek ) mindenről ugyan azt gondolnia (még csak az sem kell ,hogy ez zavarjon bárkit is),de ettől függetlenül mindent érdemes megvizsgálni.
A másik ,hogy a videóban huszonvalahány (jegyzeteltem) olyan mondat,megállapítás,vélemény hangzott el amivel nem tudok egyetérteni .Sokuk erősen manipulatív vagy egyszerű csúsztatás volt (vagyis annak tartok).
Nem akarok most részletesen belemenni ,mert a lényegről csak elterelné a figyelmet.

Én (amennyire megtudtam állapítani), az egyháznak a politikához (legnkább a világhoz) való viszony szemszögéből átnéztem az igéket.
Három dolgot találtam.

A példamutató élet.
Az ima.
És az evangélium hirdetése.
Ahogy Boborján (mint Feketemókus) mondaná :"Se többet ,se kevesebbet."

A mi vagyunk a só ,és hogy nem vett ki minket az Atya a világból ,szerintem teljesen másra vonatkozik.
Az első arra ,hogy mi magunkban hordozzuk a Szent szellemet (vagy ha jobban tetszik :a Mindenhatót (Ő adja a só ízét)),az ,hogy milyen a minőségű életet élünk ,hogyan szolgálunk mások felé ,az ennek az íznek a függvénye".

A második ,hogy egyedül mi emberek vagyunk csak arra képesek ,hogy a bennünk élő reménységről bizonyságot tudjunk tenni az emberek számára (ezt, angyalok nem tehetik meg).

A lényeg a lényeg :

A videóban ,mint hivatkozási alap a Mózesi kőtáblák rendszeresen emlegetve vannak.
Úgy is mint olyan fundamentális alapigazság ,melyek az egész emberiség javát hivatott szolgálni.
Bizonyos értelemben én ettől teljesen eltérő véleményen vagyok (most ezt sem fejteném ki ).

A műsorban résztvevők , egy bizonyos politikai oldallal való (szerintük áldásos és szükségszerű) kollaborációját, a keresztény etikai és hittel megélt szellemi világnézet ,valamint az igei "hagyományok megőrzése érdekében szorgalmazzák.

A véleményem szerint ,ez mind szép és jó!
De a videó ,abból a szempontból nagyon fontos látlelet, az ott résztvevők világnézetére nézve ,amiről egyáltalán nem beszéltek.
Ez pedig annak a morális és -vagy erkölcsi romlásnak a mértéktelensége amely szép hazánkat a legsötétebb lelki viszonyok közé sodorja ,és amelyért a leginkább Orbán Viktor urat illeti a legföbb felelősség.(A 15.ei beszédéről az jut eszembe ,hogy elgurult a gyógyszere (félelmetes látni, mint aki egy másik univerzumban él). 
Egyikünk sem teheti meg azt ,  muzulmánoktól és a melegektől (stb.) való félelmében, a keresztény vezetőktől az egyszerű hívőkig,hogy elfelejtkezzen a Tízparancsolat további rendelkezéseiről ,és ne éppen ugyanazzal a vehemenciával tegye szóvá az országos méretű politikai bűnözés átkok alatt elhelyezkedő istentelenkedéseit  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A videóban szereplő testvéreink (okkal vagy ok nélkül de) ezt nem tették meg.

Ha lesz kedvem még írok.

Gyuri

Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2018. Március 16. - 08:15:29
Válasz #381

Elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
A példamutató élet.
Az ima.
De hogyha itt élünk, van beleszólási jogunk, mivel demokrácia van, akkor miért ne mondhatnánk el a véleményünket? Miért ne befolyásolhatnánk jó irányba a dolgokat, amennyiben ez lehetséges persze? Ennek nem látom semmilyen akadályát, épp ellenkezőleg, fontosnak tartom hogy a keresztények is kifejezzék a véleményüket, és mivel a társadalom részei, formálják a társadalmat. Ez ugyan egyre nagyobb ellenállásba ütközik a világ részéről, de talán éppen ezért még fontosabb. Ez is lehet egy olyan pont ahol megismerik az emberek a céljainkat, a reménységünket.

Egyikünk sem teheti meg azt ,  muzulmánoktól és a melegektől (stb.) való félelmében, a keresztény vezetőktől az egyszerű hívőkig,hogy elfelejtkezzen a Tízparancsolat további rendelkezéseiről ,és ne éppen ugyanazzal a vehemenciával tegye szóvá az országos méretű politikai bűnözés átkok alatt elhelyezkedő istentelenkedéseit  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Igen, ez egy erős dilemma. A politikai bűnözés viszont minden eddigi kormány részét képezte. Az a probléma hogy a háttérben olyan gazdasági érdekek vannak, amik komoly harcot vívnak egymással, és nem babra megy a játék, hanem sok sok pénzre. Valamiért nem látják az emberek, hogy a megoldás nem az hogy harcolunk egymás ellen, hanem az hogy összefogunk egymással. A pártok pedig ahelyett hogy megpróbálnának békét teremteni, és elismerni egymás értékeit, olajat tesznek a tűzre, mert attól remélnek szavazatokat hogy minél inkább lehúzzák a másikat. Ez egy ilyen magyar mentalitás, amitől nagyon jó volna egyszer elszakadni, de belátható időn belül nem valószínű még kisebb eredményeket sem elérni. Azt hisszük, reméljük hogy jön egy új kormány, és attól nekünk jobb lesz. Aztán rádöbbenünk hogy nem lett jobb. Választunk egy másik kormányt, és az eredmény ugyanez. Be kell látni hogy nem a kormányok fognak felemelni bennünket.

2018. Március 16. - 11:09:09
Válasz #382

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Testvér
Mi az igazi ébredés – Don Hopkins

Mi az ébredés? Valószínűleg mindannyian régóta imádkozunk ébredésért. Állandóan azt halljuk az igehirdetőktől, sőt még néha politikusoktól is, hogy Amerikának szüksége van egy ébredésre.  Nézzük meg a Webster szótárt, hogy mit ír az ébredésről? „Helyreállítás, hitbeli megújulás, az összejövetelek megelevenedése, megfrissülés.”

Mi az igazi ébredés?  Érdeke Istennek az ébredés? Túl messzire jutott Amerika a lejtőn ahhoz, hogy megélhessen még egy ébredést? Hála Istennek sok harmadik világbeli országban elsöprő erejű ébredés van, de mennyire vágyunk ébredésre Amerikában? Tartsuk szem előtt, hogy mit mondott egy korai ébredési mozgalom vezetője az ébredésről: “nem több és nem kevesebb, mint, hogy Isten lakóhelyet talál magának a földön, nem több és nem kevesebb, mint Jézus Krisztus tartós jelenléte.”

Hadd idézzük Owen Murphy korai ébredési vezető válaszát arra a kérdésre, hogy mi az igazi ébredés. ‘Az igazi ébredés’ az, amikor az emberek félnek az utcán megszólalni és káromló szavakat mondani félve Isten ítéletétől, hogy meghalnak. Amikor a bűnösök Isten jelenlététől remegnek a félelemtől az utcán és kegyelemért kiáltanak; amikor speciális összejövetelek és óriási hirdetések nélkül a Szent Szellem természetfeletti erővel végigsöpör a városokon és a községeken, és az embereket szörnyű bűntudat ragadja meg. Amikor minden üzlet evangélizációs hely lesz, minden szív egy oltár, minden otthon egy szent hely és az emberek alázatosságban járnak Isten előtt – ez az ébredés.”

“Ma az ébredés szó jórészt elveszítette eredeti jelentését.  A mi generációnk nem volt tanúja Isten hatalmas mozdulásának egy országos szellemi ébredést megélve, mint amilyet az elmúlt generációk átéltek. Nincs semmi fogalmunk az ilyen hatalmas „meglátogatásról.” „A mennyből küldött ébredés nem egy vallásos szórakoztatás, ahol azért jön össze a sokaság, hogy híres igehirdetőket vagy zenei programokat hallgasson meg: nem is egy óriási reklámozás eredménye. Az Isten által küldött ébredésben nem költenek pénzt reklámokra, hogy eljöjjenek az emberek, mert az ébredés jelen van. Az ébredés „Isten megtapasztalása”, ami megragadja az egész közösséget és az utcán lévő embereket. A kocsma olyan hellyé válik, ahol az emberek megtalálják Krisztust. Óriási különbség van a modern evangélizációs kampányok és az igazi ébredés között. Az előző évszázadok esetleg egy Krisztus ismeretet eredményeztek és a gyülekezetek megtapasztalták az áldás időszakát, de a közösség nagy részére igen kis hatással voltak.  Az igazi ébredésben Isten szelleme olyan, mint a tisztítótűz, ami végigsöpör a közösségen. Meggyőzi és megragadja az embereket mindenhol; az ördög erősségei megrendülnek és sokan bezárják az ajtójukat, miközben sokaság tér meg Krisztushoz.”

Ez az igazi ébredés, amihez a gyülekezetnek először követnie kell a 2 Krónika 7.14 utasítását.  Nem zavar minket, hogy néhány vezető úgy becsüli, hogy a gyülekezeti tagoknak valójában csak a 25-30%-a fog elragadtatni és nem nyugtalanító azt látni, hogy az újságok arról számolnak be, hogy mennyire beteg a társadalom? A válás, a házasságtörés, a homoszexualitás, a megbocsátatlanság, a viszály, a féltékenység, a civakodás és a pártoskodás nagyobb mértékben vannak jelen a gyülekezetben, mint a gyülekezeten kívül. A gyülekezetnek szüksége van ébredésre.  Hogyan fog eljönni az ébredés?  A 2 Krónika 7.14 nagyon világosan elmondja, hogy hogyan tapasztalhatjuk meg az ébredést. Mindannyian jól ismerjük ezeket a szavakat. Ebben a versben négy feltétel van, amit be kell tölteni ahhoz, hogy az ébredés valósággá váljon ma a világban. “Az én népemnek” meg kell aláznia magát, imádkoznia kell, el kell fordulni a bűnös útjától és “keresni az Én arcomat.” Négy feltételnek kell megfelelni, hogy eljöjjön az ébredés. A büszkeség bűnével, igazságtalanságokkal és az ima hiányával és minden testiességgel a gyülekezetben el kell bánni, mielőtt megtapasztalnánk az ébredést. A kézenfekvő kérdés azonban a „ha.” Készek vagyunk imában megfizetni az árat az ébredésért vagy örömmel végezzük a megszokott munkánkat az üzleti életben és csak alkalmanként frissülünk fel, miközben a családjaink, a közösségek, a gyülekezetek és a nemzet tovább csúsznak lefelé az anarchiába, a hitehagyásba és a közömbösségbe?  Ez érvényes rád és rám is. Isten fogja véghezvinni ezt, ha megfelelünk a feltételeknek, ahogyan azt az igéjében hangsúlyozza.

“Ha” a népem: (1) megalázza magát, (2) imádkozik, (3) elfordul a bűnös útjaitól és (4) keresi az én arcomat.

Andrew Bonar egyértelművé teszi, hogy „az ébredés Isten népével kezdődik. A Szent Szellem újra megérinti a szíveket és újra felhevíti, könyörületessé és buzgóvá teszi azokat, új világosságot és új életet ad és akkor Ő eljön hozzánk. Legelőször a száraz csontok völgyébe megy. Ó, milyen nagy felelősséget helyez ez Isten gyülekezetére!  Ha elszomorítod Őt, akkor elmegy tőled vagy megakadályozod a meglátogatását, miközben a szegény haldokló világ fájdalmasan szenved! Szükségünk van ébredésre, hogy Isten még egyszer megérintse ezt a nemzetet és a világot Krisztus számára. Szükségünk van egy olyan ébredésre, ami megérinti a társadalmunk minden részét.

Ha ébredést akarunk, akkor kétségbeesetten kiáltsunk Istenhez. Ez egy olyan állapot, amiről tudjuk, hogy nem vagyunk képesek túlélni az Ő érintése és jelenléte nélkül. Anna teljesen reménytelen volt és így voltak Ezsdrás, Nehémiás és más ószövetségi próféták is. A walesi Evan Roberts sóvárogva vágyott az ébredésre: 11 éven keresztül imádkozott az ébredésért. Nagyon alázatos fiatalember volt, a húszas éveiben. Tanúja volt az 1904-es walesi ébredésnek, ami végigsöpört a világon. Leszel egy azok közül, aki megcselekszi ezt? Kétségbeesett imádkozás és az ébredés utáni erős vágy eredménye a nyögés, a vajúdó fájdalom, a szenvedés, a gyötrődés, ami az imakamrából származik. Kétségbeesett imádságok.

A Szentírás szerint az ébredés előtt meg kell történnie a bűnbánatnak és a múlttól való elfordulásnak. Bűnbánat vagy ítélet. A gyülekezeteknek minden bűnükből – büszkeség, irigység, féltékenység és megbocsátatlanság meg kell térni, ha ébredést akarnak. A bűnbánat egy Isten szerinti megszomorodás és elfordulás a múlttól.  Ezsdrás és Nehémiás bűnbocsánatért esedeztek népük bűnei miatt. Nem csak a saját bűneink és mulasztásaink, hanem a gyülekezetünk, a családjaink, a közösségek és a nemzet bűneit is meg kell bánni. Imádkozni bűnbánatért.

Csak ekkor fog igazi ébredés jönni.

-§-

Fordította: Abonyi Sándor (https://keskenyut.wordpress.com)

2018. Március 18. - 06:25:10
Válasz #383

Elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
A walesi Evan Roberts sóvárogva vágyott az ébredésre: 11 éven keresztül imádkozott az ébredésért.

2018. Március 18. - 19:33:00
Válasz #384

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Testvér
Szia pulsar !

Idézet
Amúgy nem tartok lehetetlennek egy ellenzéki győzelmet. A Fidesz rengeteg szavazót vesztett 2014 óta. Magyarországon az is csoda hogy kétszer egymás után ugyanaz a párt győzni tud. Ha a Fidesz zsinórban harmadszorra is választást nyer, az is csoda lesz.

Én azt gondolom ,hogy egyenlőre az a papírforma ,hogy a fidesz nyer ,és ezt nemérdemes figyelmen kívül hagyni.

(És ha Albert testvérünk prófétai üzenete úgy lenne igaz ,mind ahogy nem az ,akkor Orbánék pár éven belül meghalnának ,minket megráz a föld (a fejünkön a 666 tal - mi is meghalunk ) ,de mindegy is mert tíz éven belül  úgy is itt a nagy nyomorúság- mer jön vissza az Úr .............. shok1)

-----------------------------------------

Idézet
A példamutató élet.
Az ima.
De hogyha itt élünk, van beleszólási jogunk, mivel demokrácia van, akkor miért ne mondhatnánk el a véleményünket? Miért ne befolyásolhatnánk jó irányba a dolgokat, amennyiben ez lehetséges persze? Ennek nem látom semmilyen akadályát, épp ellenkezőleg, fontosnak tartom hogy a keresztények is kifejezzék a véleményüket, és mivel a társadalom részei, formálják a társadalmat. Ez ugyan egyre nagyobb ellenállásba ütközik a világ részéről, de talán éppen ezért még fontosabb. Ez is lehet egy olyan pont ahol megismerik az emberek a céljainkat, a reménységünket.

Idézetet írta: Gyorgyur - 2018. Március 15. - 23:58:41
Igen, ez egy erős dilemma. A politikai bűnözés viszont minden eddigi kormány részét képezte. Az a probléma hogy a háttérben olyan gazdasági érdekek vannak, amik komoly harcot vívnak egymással, és nem babra megy a játék, hanem sok sok pénzre. Valamiért nem látják az emberek, hogy a megoldás nem az hogy harcolunk egymás ellen, hanem az hogy összefogunk egymással. A pártok pedig ahelyett hogy megpróbálnának békét teremteni, és elismerni egymás értékeit, olajat tesznek a tűzre, mert attól remélnek szavazatokat hogy minél inkább lehúzzák a másikat. Ez egy ilyen magyar mentalitás, amitől nagyon jó volna egyszer elszakadni, de belátható időn belül nem valószínű még kisebb eredményeket sem elérni. Azt hisszük, reméljük hogy jön egy új kormány, és attól nekünk jobb lesz. Aztán rádöbbenünk hogy nem lett jobb. Választunk egy másik kormányt, és az eredmény ugyanez. Be kell látni hogy nem a kormányok fognak felemelni bennünket.

A két felvetésre egyben válaszolnék.

Én csak annyit mondok ,hogy az igéből nem egyértelműen következik az amit sokan próbálnak erősíteni.

Jézus születésének és gyermekkorának a körülményei ,valamint az ahogy az ige a rabszolgatartó társadalmat látszólag legalizálta ,nekem az látszik legelfogathatóbnak ,hogy Isten nem szól bele nemzetek sorsába olyan mértékben,mint amennyire a keresztények szeretnék ,hogy ezt megtegye.
Ráadásul a úgy teszünk mit ha a föld másik oldala ,((ahol a mai napig is csak nyomelemekben találhatunk krisztusi hitet )),soha nem is létezett volna,pedig évezredek óta fennálló,működőképes társadalmak regnálnak ottan.

-------------------------

Idézet
De hogyha itt élünk, van beleszólási jogunk, mivel demokrácia van, akkor miért ne mondhatnánk el a véleményünket?

Elmondhatjuk.
De köt minket az ige és köt az Istenhez fűződő szeretet.
Éppen ezért nem válogathatjuk meg ,és nem súlyozhatunk anélkül bűn és bűn között ,hogy ne lenne ránk hatással (rossz hatással).
(és itt szeretném a második felvetéssel összekötni)
Mert az ,hogy világi emberek ,politikusként tesznek ezt azt, arra azt mondom ,hogy mindig is így volt ,és amíg világ - világ ,így is lesz.
De Orbán és Semjén urak ("szent" kócerájukkal egyetemben) ,Jézus nevében cselekszik áldatlan munkáikat.
És nem egyszerűen arról van szó ,hogy lenyúlnak ezt -azt "Jézus nevében,hanem ,hogy Magyarország jogi ,gazdasági,politikai,és társadalmi környezetét megmérgezték ("Jézus nevében).
(Annyira ,hogy magát a miniszerelnök közvetlen családtagját is milliárdos nagyságrendű (maffia módszerekkel végrehajtott) korrupciós ügyekkel vádolják.
Korrupciós ügyek se szeri se száma..........................................Hazánk ,egy vallási alapú politikai maffia fogja.
És itt írhatnék még a megmérgezett lelkek millióiról ,akiket a köznyelv csak vér-fideszesnek hív ,s míg a világiak csodálkoznak ,addig a keresztények egy része jól leveszi ,hogy itt olyan sátáni erők működnek ,melyek a történelmi Magyarországot ,már nem egyszer tragédiába sodorta.

Miért írom ezt?
Azért mert a véleményem szerint ;sem Németh Sándor ,sem Hack Péter,Mészáros István vagy Morvai Péter ,satöbbik.... nem tehetnek úgy és nem tájékoztattatják úgy a saját közönségüket következmények nélkül ,mintha a migránsoktól való félelem vagy a genderizmus mindent felül írna ,felülírná a Tízparancsolatot és - vagy Jézus" szentségre felhívó szeretetparancsolatát",egy olyan kormánnyal szemben aki magát KERESZTÉNYNEK vallja.

Ez a leghiteltelenebb amit csak tehetnek.
Ha kiállnak az egyik ellen ki kell állniuk a másik ellen is, és nem hagyhatják szó nélkül ,hogy az Úr nevét ilyen gazemberek a (Világ előtt) két lábbal tiporják!!!!!!!!!

gyuri

2018. Március 18. - 22:03:23
Válasz #385

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Testvér
Egy politikus akit rabul ejtett Isten
Dr. Molnár róbert kübekháza polgármestere.
elmondja, hogy emelte ki az Úr a szennyes politika világából és alakult újjá az élete.

https://www.youtube.com/watch?v=y6fQrEXY7vs

2018. Március 18. - 22:11:52
Válasz #386

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Testvér
a pökhendi, nagyképű lázár jános nyilatkozata- lenézve kübekházát, a keresztény polgármester Molnár Róbert és a falu lakóit- a hódmezővásárhelyi polgármester választás előtt.

https://www.youtube.com/watch?v=38l-6TnZgJc

na ez a felfuvalkodott, sátáni magatartás jellemző a fideszre , ezt nem lehet letagadni.

2018. Március 18. - 23:31:57
Válasz #387

Elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Miért írom ezt?
Azért mert a véleményem szerint ;sem Németh Sándor ,sem Hack Péter,Mészáros István vagy Morvai Péter ,satöbbik.... nem tehetnek úgy és nem tájékoztattatják úgy a saját közönségüket következmények nélkül ,mintha a migránsoktól való félelem vagy a genderizmus mindent felül írna ,felülírná a Tízparancsolatot és - vagy Jézus" szentségre felhívó szeretetparancsolatát",egy olyan kormánnyal szemben aki magát KERESZTÉNYNEK vallja.

Ez a leghiteltelenebb amit csak tehetnek.
Ha kiállnak az egyik ellen ki kell állniuk a másik ellen is, és nem hagyhatják szó nélkül ,hogy az Úr nevét ilyen gazemberek a (Világ előtt) két lábbal tiporják!!!!!!!!!
Kedves Gyuri!

A másik oldalon viszont a legerősebb párt a Jobbik. Az amelyiket semmiképp sem szeretnénk hogy hatalomra kerüljön. Meg olyan pártok, akik sokkal liberálisabban közelítik meg a dolgokat. Nem tudom hogy mi történne akkor ha ezeknek a pártoknak együtt kellene működniük 4 éven át. Semmi jó. Most sem tudnak megegyezni semmiben. Akkor sem volna másképp ha kormányra kerülnének. Sokkal stabilabbnak látnám az életünket ha a fidesz maradna. Korrupció ide vagy oda. Így Viktor egy viszonylag stabil pont, úgy meg a kormány önmagával sem értene egyet.

2018. Március 19. - 10:04:57
Válasz #388

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Testvér
Dr. Molnár Róbert beszéde 2017 április 8-án az Új Kezdet első nagygyűlésén Gödöllőn

https://www.youtube.com/watch?v=O89Iwj_zL_k

2018. Március 19. - 12:09:19
Válasz #389

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Testvér
Németh Sándort megszállhatta valami: erre készül a Hit Gyülekezete

http://valasz.hu/itthon/nemeth-sandort-megszallhatta-valami-erre-keszul-a-hit-gyulekezete-127810

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu