Szerző Téma: Hírek az Egyházból  (Megtekintve 143215 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2018. Május 17. - 23:47:12
Válasz #630

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Ország: 00
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Ma - 10:28:42
  • Testvér
  • Regisztrált: 16/05/2017
Az elmúlt években megosztott Vidám Vasárnapok több száz üzenete közül ,hány szól konkrétan (mint fő téma (körbejárva) Isten szeretetéről?
Kedves György!

Közvetve mindegyik prédikáció a Szeretetről szól. Ha megnézed a második vidám vasárnap felvételt amit Pityu belinkelt, 1:40-nél beszél NS arról hogy mi a szeretet egy bűnös emberrel szemben. Szerinte nem szabad simogatni senki buksiját, mert azzal esetleg további öncsalásban fogjuk tartani. Bár nem konkrétan ezeket a szavakat használta, nekem kb. ez jött le. Kubinyi lehet hogy tud sikereket felmutatni, de annak is lesznek áldozatai amit most csinál. Ugyanez elmondható a HGY-ről is, de NS szolgálatát az Igéhez közelebb állónak látom. Nem biztos hogy sikerül mindenki felé úgy szolgálni ahogy Jézus Krisztus tenné. Jézus sem lelkizett senkivel. Az üzenete sem arról szólt hogy Isten mennyire szeret mindenkit, hanem arról hogy térjetek meg, mert elközelített Isten országa, ez volt a főáram, amellett hogy meggyógyította a betegeket. Ő nem beszélt Isten szeretetéről, hanem elvégezte. Arra nem találok példát hogy valaki az Ó vagy az Újszövetségben úgy képviselte volna Jézus Krisztust, ahogy K.K. Olyan példát viszont sokat lehet látni, ahogy N.S.

Isten szeretete nem olyan amit el lehet magyarázni. Azt csak akkor tudjuk felfogni ha találkozunk Vele, ha megérint bennünket. A Vele való találkozás pedig akkor lehetséges ha a parancsolatait szeretjük és megtartjuk. János 14:21. Pécsen két hete az I Korintus 13 magyarázata volt a prédikáció témája. Vannak olyan prédikációk, és a legtöbb ilyen, amik nem kerülnek adásba.

Jézus a testté vált Ige. A Szentírás pedig Isten Igéjének az írott formája, ami Jézus Krisztusról szól, Róla tesz bizonyságot. A teljes Szentírás Istentől ihletett. A Tóra is. Az Újszövetség az Ószövetséget nem tette semmissé, hanem teljessé tette. A Tóra nélkül nem lehet megérteni hogy miről szól az Újszövetség. Egyáltalán nem. Csak félreérteni lehet. Ha Kubinyi csak azt hangsúlyozza hogy jöjjenek a bűnösök az összejöveteleire, de nem hangsúlyozza hogy ennek a megtérés a célja, akkor nagy hibát követ el. De nekem nem ez jött le abból amit hallottam, szerintem fontosnak tartja a megtérést, mert ő is tudja hogy szentség nélkül senki sem látja meg az Urat. Meg azt hogy boldogok akiknek a szívük tiszta, mert ők Istent meglátják. Tiszta szív nélkül pedig nem találkozik Vele senki.

A HGY-ben is ugyanaz az eljárás a bűnben levő keresztények felé, mint amit K.K. csinál. Innen sincs senki elküldve azért mert bűnben él. Vannak pásztorló szolgálatok, amiket igénybe lehet venni, és szeretettel segítenek mindenkinek, aki elfogadja a segítséget. Azok vannak elküldve akik kritizálják a szolgálókat vagy a gyülekezetet, vagy nem akarják megérteni hogy mi a bűn, vagy másokat is bele akarnak vinni az életmódjukba, vagy bűnben élve akarnak szolgálni. Akik nem akarnak tanulni, hanem okoskodni akarnak. Nagy vonalakban a teljesség igénye nélkül. Meg minden eset egyedi. A leszbikus hölgy sem volt elküldve a gyülekezetből. Egyáltalán nem tartom valószínűnek hogy építő és hiteles amikor valaki arról tesz bizonyságot hogy szexuális bűnökben él és Jézus mennyire szereti őt. Ezt inkább öncsalásnak érzem. Bár maga a tény igaz, mégsem valószínű hogy van fogalma róla hogy Isten szeretete milyen, mert még soha nem találkozhatott vele, legfeljebb összekoccant vele néha.

Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk...

2018. Május 18. - 10:05:10
Válasz #631

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 17:01:04
  • Testvér
  • Regisztrált: 13/06/2015
Van kiút - Magyar Nemzet megrázó figyelmeztetése és ítélete (2.rész) - Sólyom Albert - 2018.05.12.

https://www.youtube.com/watch?v=XfWkBbECc1c

2018. Május 18. - 14:21:43
Válasz #632

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
A Richter skála szerinti 50-es erősségű földrengés azt jelentené hogy a föld darabjai szétszóródnának a világűrben. Ő egy 9-es erősségű földrengés hatásairól beszél, miközben azt mondja hogy akivel beszélt kifejezetten azt állította hogy 50-es lesz. A 10-es 10-szer nagyobb energiájú a 9-esnél. A 11-es, 10-szer nagyobb energiájú a 10-esnél, a 12-es 100-szor. A 13-as 1000-szer erősebb a 10-esnél. Az 50-es 1040-en szeres energiát jelent a tizeshez képest. Elképesztő nagyságú energia. Ami persze lehetséges, ha a föld magjában atombomba szerűen beindul egy maghasadási folyamat. Ekkora energia viszont nem csak a házakat döntené romba, hanem az egész föld a darabjaira hullana.

9,0‑9,9   rendkívüli erejű rengés   rendkívüli pusztítás, megváltozik a táj   átlagosan 20 évente fordul elő
≥10   globális katasztrófa   a földkéreg kettéreped, a törésvonalak tovább húzódnak, hihetetlen pusztítás   az emberiség történetében még nem történt meg

2018. Május 18. - 16:49:15
Válasz #633

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Május 22. - 21:20:00
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Idézet
Van kiút - Magyar Nemzet megrázó figyelmeztetése és ítélete (2.rész) - Sólyom Albert - 2018.05.12.

https://www.youtube.com/watch?v=XfWkBbECc1c

Én annyira blődségnek tartom ,hogy negyedóránál többet nem tudtam hallgatni.
Soós Péter hiába van megsértődve ,a keresztények többsége nem lázadásból (meg a megtérés elutasítása miatt ) utasítja el ,hanem józanságból.

g
Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2018. Május 18. - 17:12:35
Válasz #634

Nem elérhető Gyorgyur

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2018. Május 22. - 21:20:00
  • Testvér
  • Regisztrált: 15/09/2013
Idézet
Közvetve mindegyik prédikáció a Szeretetről szól. Ha megnézed a második vidám vasárnap felvételt amit Pityu belinkelt, 1:40-nél beszél NS arról hogy mi a szeretet egy bűnös emberrel szemben. Szerinte nem szabad simogatni senki buksiját, mert azzal esetleg további öncsalásban fogjuk tartani. Bár nem konkrétan ezeket a szavakat használta, nekem kb. ez jött le. Kubinyi lehet hogy tud sikereket felmutatni, de annak is lesznek áldozatai amit most csinál. Ugyanez elmondható a HGY-ről is, de NS szolgálatát az Igéhez közelebb állónak látom. Nem biztos hogy sikerül mindenki felé úgy szolgálni ahogy Jézus Krisztus tenné. Jézus sem lelkizett senkivel. Az üzenete sem arról szólt hogy Isten mennyire szeret mindenkit, hanem arról hogy térjetek meg, mert elközelített Isten országa, ez volt a főáram, amellett hogy meggyógyította a betegeket. Ő nem beszélt Isten szeretetéről, hanem elvégezte. Arra nem találok példát hogy valaki az Ó vagy az Újszövetségben úgy képviselte volna Jézus Krisztust, ahogy K.K. Olyan példát viszont sokat lehet látni, ahogy N.S.

Szia !

Csak részletekben tudok válaszolni.

Idézet
Szerinte nem szabad simogatni senki buksiját, mert azzal esetleg további öncsalásban fogjuk tartani

Szerintem ,igen is vannak olyan tönkre ment emberek akiknek kizárólag a Szent Szellem által vezetett "simogatás  nyitja meg az ajtót!!!

Idézet
Kubinyi lehet hogy tud sikereket felmutatni, de..

Kedves P !
Ez ne gyár!
Olyan messze áll kettőnk szemlélete ,hogy azt nem tudom szavakba önteni.

Idézet
de annak is lesznek áldozatai

Ez nem verseny!

Én hét éve "követem a Szövétneket ,valamennyire képben vagyok.
Még egyetlen egy olyan hívőt nem hallottam ,vagy olvastam akit tönkre tett ez a gyülekezet.

A szolgálatok direkt összehasonlításának semmi értelmét nem látom ,viszont vannak olyan kérdések amiket szerintem érdemes megbeszélni.

Ahogy lesz időm ,folytatom.
g
Róm 5:17 Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

2018. Május 18. - 19:44:31
Válasz #635

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Kedves György!

A siker, a gyümölcs. Amikor egy leszbikus megtér, az egy siker, egy jó gyümölcs. A gyümölcseiről ismeritek meg őket. Erről lehet megismerni a természetét, ezért fontos figyelni rá. De ha valaki öncsalásban él, és azt hiszi hogy üdvössége van, pedig nincs, az lehet hogy nem haragszik Kubinyira, hiszen megmentette az életét, amit a gonosz HGY elrontott. De mi van ha mégsem? Mi van ha a mennyei bíróság másképpen ítél? Annyi ember szeretné könnyen elvenni magának az üdvösséget, anélkül hogy az életét odaadná Krisztusnak. Nekik kapóra jön ez az üzenet. Pontosabban a lelkiismeretük elfedésére. Hát végre szabadok. A gonosz NS rosszul mondott mindent. Hallelujah! Végre boldogan élhetünk úgy, ahogy eddig. Ez lenne az igazság üzenete? Megtérni se kell, és örök életünk is van? Hihetetlen. Jézus ezt is elvégezte volna?

Ruff Tibi azt mondja hogy ő azóta napozik mióta megtért. De gondolom ezt nem mindig érezte így ő sem.

2018. Május 19. - 16:14:14
Válasz #636

Nem elérhető Mariann

• újonc tag
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 21:35:14
  • Testvér
  • Regisztrált: 07/04/2018
Szia Pulsar !

Írod : "Jézus sem lelkizett senkivel. Az üzenete sem arról szólt hogy Isten mennyire szeret mindenkit, hanem arról hogy térjetek meg, mert elközelített Isten országa, ez volt a főáram, amellett hogy meggyógyította a betegeket. Ő nem beszélt Isten szeretetéről, hanem elvégezte" "

Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.János 3/16. Számomra az, hogy Isten szeret , és a megtérés egy és ugyanaz. Hisz a megtéréssel elfogadom Isten irgalmát , magának a szeretetnek a jelét , ahogy Jézus meghalt értünk. Ha ezt nem tudja valaki elhinni, felfogni , megérteni (bár felfoghatatlan ) , akkor  az milyen megtérés ? szívbéli ? Mert ebbe a megtérésbe benne is kell maradni. Attól , ha valaki elmondja egy nagy gyülekezet előtt a megtérő imát , az nem biztos, hogy még két héttel utána is azt fogja gondolni ,amit akkor. De ugyanúgy persze érvényes, ha valaki 6 ember mondja el. A hit ,ami kimunkálja a szívben a Krisztushoz való életet. De nem mindegy , hogy egy olyan Istent ismer meg, akihez a félelem az út, vagy akit azért félt , mert megismerte a szeretetét.

Írtad: "
" Isten szeretete nem olyan amit el lehet magyarázni. Azt csak akkor tudjuk felfogni ha találkozunk Vele, ha megérint bennünket. A Vele való találkozás pedig akkor lehetséges ha a parancsolatait szeretjük és megtartjuk. "

Ha egy bűnös ember találkozik Istennel, még nem tud semmit a parancsolatairól , nehogy szeretni nem tudja a parancsolatait, hanem nem is ismeri. Így voltunk ezzel valamennyien. Kegyelem az, ha valakit megállít útközben Isten , és megszólítja, megérinti. Aztán elkezd tanítani. Ne rontsuk már el ezt az isteni beavatkozást emberek által állított szabályokkal, szokásokkal , emberi-törvényekkel . Talán ezért is felüdülés egy Kubinyi Károlyt hallgatni , egy Németh Sándor után. Nem azért mert Kubinyi hagyja , hogy az ember a saját mocskában fürödjön , mert igy is úgy is üdvössége van , hanem lehet, hogy az ilyen kis "szösszenetek" miatt, hogy sír az Úr előtt. (személyes megj.: én annak idején örültem , mikor láttam a pásztoromat sírni a gyülekezet előtt , de az már jó régen volt).

2018. Május 19. - 17:16:09
Válasz #637

Nem elérhető Mariann

• újonc tag
  • *
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 21:35:14
  • Testvér
  • Regisztrált: 07/04/2018
Szia Pulsar !

Az e heti prédikációjában Kubinyi Károly tulajdonképpen elmondja , amit én is szerettem volna elmondani  , hogy mi a különbség , és miért. Érdemes meghallgatni.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=scy58UbFm9Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=scy58UbFm9Q</a>

2018. Május 19. - 22:52:52
Válasz #638

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Szia Pulsar !

Írod : "Jézus sem lelkizett senkivel. Az üzenete sem arról szólt hogy Isten mennyire szeret mindenkit, hanem arról hogy térjetek meg, mert elközelített Isten országa, ez volt a főáram, amellett hogy meggyógyította a betegeket. Ő nem beszélt Isten szeretetéről, hanem elvégezte" "

Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.János 3/16. Számomra az, hogy Isten szeret , és a megtérés egy és ugyanaz. Hisz a megtéréssel elfogadom Isten irgalmát , magának a szeretetnek a jelét , ahogy Jézus meghalt értünk. Ha ezt nem tudja valaki elhinni, felfogni , megérteni (bár felfoghatatlan ) , akkor  az milyen megtérés ? szívbéli ? Mert ebbe a megtérésbe benne is kell maradni. Attól , ha valaki elmondja egy nagy gyülekezet előtt a megtérő imát , az nem biztos, hogy még két héttel utána is azt fogja gondolni ,amit akkor. De ugyanúgy persze érvényes, ha valaki 6 ember mondja el. A hit ,ami kimunkálja a szívben a Krisztushoz való életet. De nem mindegy , hogy egy olyan Istent ismer meg, akihez a félelem az út, vagy akit azért félt , mert megismerte a szeretetét.

Írtad: "
" Isten szeretete nem olyan amit el lehet magyarázni. Azt csak akkor tudjuk felfogni ha találkozunk Vele, ha megérint bennünket. A Vele való találkozás pedig akkor lehetséges ha a parancsolatait szeretjük és megtartjuk. "

Ha egy bűnös ember találkozik Istennel, még nem tud semmit a parancsolatairól , nehogy szeretni nem tudja a parancsolatait, hanem nem is ismeri. Így voltunk ezzel valamennyien. Kegyelem az, ha valakit megállít útközben Isten , és megszólítja, megérinti. Aztán elkezd tanítani. Ne rontsuk már el ezt az isteni beavatkozást emberek által állított szabályokkal, szokásokkal , emberi-törvényekkel . Talán ezért is felüdülés egy Kubinyi Károlyt hallgatni , egy Németh Sándor után. Nem azért mert Kubinyi hagyja , hogy az ember a saját mocskában fürödjön , mert igy is úgy is üdvössége van , hanem lehet, hogy az ilyen kis "szösszenetek" miatt, hogy sír az Úr előtt. (személyes megj.: én annak idején örültem , mikor láttam a pásztoromat sírni a gyülekezet előtt , de az már jó régen volt).
Kedves Mariann!

A János 14:21 Aki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; aki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

Ez egy nagyon fontos Ige. Leírja hogy egy ember mikor fog tudni bemenni úgy Isten jelenlétébe, hogy Isten megmutatja magát neki. A kijelentem magamat kifejezést lehetne úgy is fordítani hogy megmutatom magamat. Ez a mondat a megoldás az emberek hitetlenségére. Ez nem feltétlenül a leírt parancsokat jelenti, amiket az ember nem is ismerhet a megtérésekor, inkább azt amit a szíven keresztül mond Isten az embernek. Isten beszédét kell szeretni, ott bent. Van akinek ez egyből megy, de ha nem, akkor el kell kezdeni küzdeni ezért. Meg kell szeretni Isten beszédét. Azokat a mondatokat hogy ne lopj, ne paráználkodj, stb. És ha valaki eljut ide, akkor sokkal nagyobb eséllyel fogja meghallani amit Isten a szívében jelent ki neki. Ha pedig meg is hallja és megcselekszi, akkor lesz üdvbizonyossága, kijelentése, vezetése, megjelennek benne a Szentlélek gyümölcsei, mert Isten megmutatja magát neki. Kubinyit most kihagynám, túl fáradt vagyok hozzá, majd legközelebb talán.

2018. Május 20. - 11:21:52
Válasz #639

Nem elérhető salamon

• Törzstag
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 17:01:04
  • Testvér
  • Regisztrált: 13/06/2015
A Sátán taktikái (Satan's Tactics by Zac Poonen)

https://www.youtube.com/watch?v=K1SM0y8JQAM

Sokat hallott igazságok, de jó újra feleleveníteni.

2018. Május 21. - 21:29:29
Válasz #640

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Az e heti prédikációjában Kubinyi Károly tulajdonképpen elmondja , amit én is szerettem volna elmondani  , hogy mi a különbség , és miért. Érdemes meghallgatni.
Kedves Mariann!

Azt hiszem értem hogy mi a szuper kegyelem. Az első 40 percet hallgattam meg. Az okos és a balga szűz példázata az elragadtatásról szól, nem az örök ítéletről. A balga szüzeknek is lehetséges hogy lesz örök életük, de az elragadtatásban az olaj hiánya miatt nem fognak tudni részesülni.

A bűn ma is elválaszt bennünket Istentől, ugyanúgy ahogy az Ószövetségben. Isten természete nem változott meg. Erre Pál apostol többször felhívja a figyelmet, és nekünk is oda kell rá figyelni. Egyszer pl azt mondja hogy azzal aki atyafi létére parázna vagy bálványimádó, ne egyetek együtt. Persze lehet különbséget tenni az között aki nem alázza meg magát, és az között aki megalázza magát és beismeri hogy bűnt követett el és megakar térni. Neki ugye hetvenszer hétszer is meg kell bocsátani. De alapvetően az Ige megmondja hogy a bűn ma is probléma, ha nincs megbánva. Ha Jézus meghalt volna, és nem támad fel, akkor az életét odaadta volna a miénkért cserébe, és élhetnénk bűnben örökké. De Jézus feltámadt. És ez azért fontos mert mi sem maradhatunk bűnben, hanem magunkra kell vennünk Krisztust, hogy örök életünk legyen.

Természetesen senki nem tökéletes, és Isten bármelyikünkben talál hibát, még abban az emberben is akit a legszentebb életűnek tartunk. Így valóban nem az a kérdés hogy követünk e el bűnt, vagy nem, hanem az amit Pál apostol ír a Filippi levélben.
Fil 3:11 Ha valami módon eljuthatnék a halottak feltámadására.
12 Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, amiért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus.
13 Atyámfiai, én enmagamról nem gondolom, hogy már elértem volna:
14 De egyet cselekszem, azokat, amelyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, amelyek előttem vannak, nékik dőlvén, célegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.
15 Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképpen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek:

Jézus is azt mondja hogy egy embernek lehetetlen üdvözülni. Nem vagyunk rá képesek, de Istennél minden lehetséges. Egy reménységünk van az örök életre, Isten kegyelme, ha van önkielégítés az életünkben, ha nincs, nincs más esélyünk.

A szuper kegyelem viszont így tévedés. Üdvbizonyosság nem jöhet létre az emberben akkor, ha szexuális bűnökben vagy bálványimádásban él, mert a szívében nem az Úr van a középpontban. Kubinyinak részint igaza van hogy a megoldás nem a törvénykezés, nem a kiközösítés, nem a gyűlölet a bűnössel szemben, hanem a szeretet, az elfedezés, a közbenjárás. De valahol a bűnösnek mégis olyan értelemben ahogy Pál apostol mondja a Filippi levélben méltónak kell lennie a bűnbocsánatra olyan szempontból hogy próbálkozzon, alázza meg magát, keresse a lehetőséget az Úrral való közösségre, ne merüljön el a bűnökben, hanem felejtse el ami a háta mögött van, és dőljön neki az előtte levő céloknak. Higgye el hogy Isten annak ellenére szereti, hogy bűnös, de ne adja fel a bűn elleni harcot, mert közösségbe, kölcsönös barátságba, kölcsönös önátadásba, szerelembe, csak úgy fog kerülni Istennel, ha szereti a parancsolatait és megtartja őket. Ha valaki szexuális bűnök rabja, ne beszéljen Isten szeretetéről, mert így nem tudhatja hogy az mi. De ez nem jelenti azt hogy semmi esélye sincs az üdvösségre, az sem igaz, mert Isten az aki megigazít. 

Még mindig nem mondom azt hogy Kubinyi tanítása szöges ellentétben van Németh Sándorral. Van a tanításában egy túlzás, és szerinte ez most a Szentlélek iránya. Ő maga is azt hiszi hogy szöges ellentétben van Németh Sándorral. Pedig nincs. NS majdnem ugyanúgy kezeli a bűnös embereket ahogy Kubinyi. A különbség hogy arról beszél hogy meg kell térni. Nem hívogatja az embereket, és beszél nekik Isten szeretetéről, hanem azt várja hogy a Szentlélek szóljon nekik, Ő érintse meg őket, és ne a pásztor simizze őket. Azok felé akar szolgálni, akik felé a Szentlélek is szolgál. Akiket pedig megérint a Szentlélek, maradni fognak, vagy vissza fognak jönni, ha nem mennek a Kubinyihoz. De ezt sem tartom nagy bajnak, csak végül tényleg és valóságosan legyenek érintéseik a Szentlélektől.

2018. Május 22. - 10:27:33
Válasz #641

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Kubinyi valami olyasmit mond, hogy nem nekünk kell kezelni a bűnt, nem a mi dolgunk ezzel törődni, hanem majd az Úr kimunkálja bennünk a kegyelem által a megtérést. Ha jól értem. Azt tanítja hogy ha még bűn van az életünkben, élhetünk keresztény életet, és ne a bűnnel foglalkozzunk, mert az meg van bocsátva.

Derek Prince is mondott olyat, hogy ne a bűneinkre összpontosítsunk, ha valamilyen téren még rabságban vagyunk, hanem az Úrra. Szolgáljuk az Urat, keressük az Urat, bánjuk meg a bűneinket, és Isten megszabadít.

Borbély Józseftől hallottam egyszer, hogy ha valaki keresztény létére bűnben él, az nem más, mint a szellemi életének a hiánya. A szelleme nem tud erőt venni a teste fölött. A megoldás ilyenkor valóban nem az hogy minden erőnkkel, testi módon igyekszünk megszabadulni a testi bűnünktől. Ez nem lehetséges. A megoldás a szellemi élet gyakorlása, megszeretése, a szellemi emberünk megerősítése.

Ruff Tibortól hallottam valamelyik podcastban, illetve van egy jó könyv is a témában Lester Sumralltól, hogy az ember a szokásainak a rabja. De ha valaki egy hónapra, 40 napra, rátudja magát venni valamire, az a szokásává fog válni. Fel lehet venni jó szokásokat is. Tehát ha rátudom magam venni legalább egy hónapra, hogy minden reggel imádkozzak, azután már az imádkozás fog hiányozni ha valamiért kimarad. És így szépen belehet kerülni egy szellemi vérkeringésbe, ami megerősítheti úgy a szellemünket hogy képesek leszünk elhagyni a rossz szokásainkat. Vagyis tehetünk valamit azért hogy megtérjünk. A Szentlélek pedig elvezet minden igazságra.

Valójában egy bűn megmaradása egy keresztény életében inkább egy figyelmeztetés. Valami olyasminek a figyelmeztetése hogy még nincs minden rendben, még tovább kell keresni az Urat, már ott vagy a küszöbön, de még van beljebb is ahova lehet menni. Egy dolgot nem szabad csinálni, nem szabad feladni.

Kubinyi tanítása azért már túl megy egy határon. Mivel Jézus azt hirdette hogy Térjetek meg, szerintem nem lehet annyiban hagyni hogy majd az Úr kimunkálja a megtérést, ebben nekünk tevékenyen részt kell venni, bármilyen módon, bármilyen segítséget igénybe véve. Az a helyzet hogy minden a kezünkben van. Az egyetlen ellenségünk, saját magunk. Saját magunkat kell tudni legyőzni. Ebben Isten tud és akar segíteni, de a döntéseket nekünk kell meghozni. Nekünk kell megtérni. Nekünk kell reggel felkelni, és segítségül hívni az Urat. Ezt Isten nem csinálja meg helyettünk. Az igaz hogy ez is Isten munkája bennünk, de Istennel együtt kell munkálkodni. Közeledni kell Hozzá, és közeledik hozzánk. Lépésről lépésre. A fontos hogy mi is beleadjunk mindent amink van. Ha ez a minden kevés, akkor azt a keveset. De adjuk bele.

2018. Május 22. - 10:41:03
Válasz #642

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 09:20:02
  • egy szabad keresztény
  • Regisztrált: 30/07/2011
Kedves Pulsar!

Ne csak az első 40 percet hallgasd meg, hanem az egészet!
Sőt hallgass meg legalább 40 Kubinyi prédikációt, ha lehet egymás után következőket.
(Gyakran előfordul, hogy egy gondolatmenetet a következő istentiszteleten fejt ki részletesen,
illetve fejez be.)

Akkor már fogsz tudni véleményt mondani róla.

Kubinyi egyáltalán nem a rossz értelemben vett "szuperkegyelmet" hirdeti.
Hanem azt, hogy - most őt idézem: "A WC-n ne magadat húzd le, hanem azt, ami kijött belőled." :-)

A balga szüzekről szóló példázat szerintem is inkább az elragadtatásról szól. Ez lehet egy tévedése.
De hát kinek nincs? ;-)

Ezt írtad:

"Jézus is azt mondja hogy egy embernek lehetetlen üdvözülni.
Nem vagyunk rá képesek, de Istennél minden lehetséges.
Egy reménységünk van az örök életre, Isten kegyelme,
ha van önkielégítés az életünkben, ha nincs, nincs más esélyünk."

Big LIKE!

Az üdvösségünk szerzője az ÚR. Mi csak annyit tehetünk, hogy elfogadjuk azt, amit az Jézus
tett, illetve most is, ebben a pillanatban is tesz értünk.
(Róma 5:6-10; Róma 8:34; Zsid 7:25)

Ami a különbség a megszentelődéshez való viszonyban szerintem az inkább az,
hogy Kubinyi a megszentelődést az Úrral való szoros közösség gyümölcsének
illetve Isten szuverén beavatkozásának tekinti.
Erre teszi a  hangsúlyt.
Ez viszont azért van, mert ő elsősorban a "valláskárosultaknak" prédikál.
Azoknak, akik már kiégtek a meddő testi erőlködésben és a önkárhoztatásban.

Abban igazad van, hogy ennek ellenére nekünk is van felelősségünk a megszentelt és odaszánt életmód kialakításában.

Ami NS-t illeti, én úgy látom, hogy Kubinyi fő problémája vele az a túlzott tekintély
és a mások leuralása. Ebben én a magam részéről igazat adok Kubinyinak. 

üdv.   

2018. Május 22. - 11:33:18
Válasz #643

Nem elérhető pulsar

• Törzstag
  • Testvér
Kubinyi egyáltalán nem a rossz értelemben vett "szuperkegyelmet" hirdeti.
Hanem azt, hogy - most őt idézem: "A WC-n ne magadat húzd le, hanem azt, ami kijött belőled." :-)
Ez tetszik. Megtanulom. :)

Ami a különbség a megszentelődéshez való viszonyban szerintem az inkább az,
hogy Kubinyi a megszentelődést az Úrral való szoros közösség gyümölcsének
illetve Isten szuverén beavatkozásának tekinti.
Erre teszi a  hangsúlyt.
Ez viszont azért van, mert ő elsősorban a "valláskárosultaknak" prédikál.
Azoknak, akik már kiégtek a meddő testi erőlködésben és a önkárhoztatásban.

Abban igazad van, hogy ennek ellenére nekünk is van felelősségünk a megszentelt és odaszánt életmód kialakításában.
Valójában Isten mindent megtett, amit meglehet tenni. Rajtunk a sor. Pál apostol ezt valahogy úgy fogalmazza meg hogy mi szeressük Őt, mert Ő előbb szeretett minket. Úgy tűnik hogy a hitnek nem a félelem az ellentéte, hanem a depresszió. Vagy az is.

Ami NS-t illeti, én úgy látom, hogy Kubinyi fő problémája vele az a túlzott tekintély
és a mások leuralása. Ebben én a magam részéről igazat adok Kubinyinak.
Ezzel nem értek egyet. Nem igaz hogy NS bárkit leakar uralni. Ellenkezőleg. Inkább saját magát akarja szabadságban tudni másoktól, hogy ne uralják le. Ezért pattint le magáról embereket. Ebből pedig azok akiket lepattint, azt a következtetést vonják le hogy uralkodni akar. De nem. Ő egy szabad ember, akinek Isten valódi tekintélyt adott. Van amikor úgy tűnik hogy visszaél a tekintélyével, de nem látjuk hogy mi van mögötte. Lehet hogy sokszor ő sem látja hogy mi van mögötte, csak engedelmeskedik a Szentléleknek. Nekem mindig ez volt a tapasztalatom. Ami persze neked bárgyúságnak tűnhet, de elég sokat beszélgettem már erről, és akárhányszor erről van szó, próbálom kifigyelni NS-t, nekem egyáltalán nem látszik leuraló embernek. Pontosan hogy olyan ember akitől meglehet tanulni hogy hogyan lehetek szabad ember, és nem pedig mások véleményének és akaratának a rabja.

2018. Május 22. - 13:14:51
Válasz #644

Nem elérhető zozi

• Törzstag
  • Ország: hu
  • Utoljára itt járt:Ma - 09:20:02
  • egy szabad keresztény
  • Regisztrált: 30/07/2011
Egyáltalán nem vagyok arról meggyőződve, hogy NS-t  mindig, minden esetben a Szent Szellem vezetné.
Tudnék mit mesélni, de nem teszem...

Maradjunk annyiban, hogy nagy hiba őt egy tévedhetetlen isteni orákulumnak tekinteni.
Ő is csak egy ember. Tudod: Ő a Sándor testvér.  (Na ez az a kifejezés, amit sosem hallottam a HGY-ben...)   

Az meg, hogy nem akar senkit sem leuralni.... erről is más tapasztalataim vannak.

De hagyjuk ezt a témát. TÉNYLEG hagyjuk!

hnd

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu