Szerző Téma: A Jehova Tanúi  (Megtekintve 81611 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

2009. Szeptember 11. - 13:34:22

Nem elérhető nagyika7

• Adminisztrátor
  • Hős tag
  • *
  • Téma indító
  • Ország: hu
  • Nem: Férfi
  • Utoljára itt járt:Tegnap - 19:59:04
  • katona
  • Regisztrált: 31/07/2009
      • Hajnalcsillag
Amit a Jehova tanúiról tudni lehet, és tudni kell egy keresztény számára.
Ezzel a témakörrel kíván foglalkozni ez a topic.

Felhasználók akik megköszönték a hozzászólást:

2009. Október 08. - 10:28:02
Válasz #1

Nem elérhető Zsotza

• FórumTárs
  • ifjú tag
  • **
  • Utoljára itt járt:2017. Augusztus 18. - 17:31:41
  • szolga
  • Regisztrált: 08/10/2009
      • Ex-Jehova Tanúja
Köszönöm,Nagyika hogy megnyitottad a Topic-ot!     Fontosnak tartom a témát,hisz' egy elterjedt,növekvő létszámú felekezetről van szó,amely aktívan és eredményesen missziózik- szándékosan,de nem bántó szándékkal nem írtam evangélizálást! Evangélizálni ugyanis_szerintem_ csak tiszta Evangéliummal lehet.       Én 8 évig voltam a felekezet tagja,és tapasztalatból írom,hogy itt sem érdemes általánosítani. Ahogy Pl.: a katolikus,református,HIT gyülekezet,stb... tagok között is vannak merev,dogmatikus emberek,és nyitottabb,az Igét komolyan venni igyekvő tagok-a Jehova tanúinl sincs másképp- minden negatív tapasztalat ellenére mondom.    (A rossz élmények mindíg erőteljesebben hatnak az előítélet születésénél.) A nagy különbség a(z evangéliumi keresztény) felekezetek,és a Jehova tanúi között:      Az előbbi irányzatokban sokkal nagyobb a vélemény,és szólás-szabadság,mint Jehova tanúinál. Hálás vagyok Istennek,hogy megismertem Jehova tanúinál is értékes,elkötelezett embereket,sajnálom azt hogy ők (hivatalosan) nem állhatnak velem szóba,mert én elkülönültem a Szervezettől,így -hivatalosan- "hitehagyottnak"  számítok. Nem nehéz felismerni,hogy ez a tiltás is azt szolgálja:nehogy olyan emberekkel tartsanak Jehova tanúi kapcsolatot,aki "végigjárták a labirintust,és tudják,merre van a kijárat"!   
szabi, editke71, Pugner Eva
Blognak  látszó  szerény webkunyhóm:  http://zsotza.blogspot.com

2009. Október 09. - 18:52:01
Válasz #2

Nem elérhető Samu

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2011. Április 16. - 14:14:20
  • Regisztrált: 22/09/2009
Nem nehéz felismerni,hogy ez a tiltás is azt szolgálja:nehogy olyan emberekkel tartsanak Jehova tanúi kapcsolatot,aki "végigjárták a labirintust,és tudják,merre van a kijárat"!   
Kedves Zsotza!

Nagyon örülök a bizonyságodnak, és hogy megtaláltad a "kijáratot"!  sm3
Légy áldott, boldog ember életed minden idejében!

2009. November 02. - 17:58:56
Válasz #3

Nem elérhető rigojo

• újonc tag
  • *
  • Utoljára itt járt:2012. Július 16. - 12:37:05
  • Regisztrált: 17/08/2009
Én szeretnék "merev-dogmatikus" maradni!!! ...ha bolond vagyok Krisztusért, ha józan értetek... A J.T.-i nem üdvözülnek, mert tagadják a Szentháromságot, és Jézus Istenségét, ezek nem tudnak mit kezdeni a Szellem adta szabadsággal. Aki pedig "A mozgalomnak" szánja oda magát az tévelyeg! ERETNEKSÉG!

2009. November 07. - 17:09:16
Válasz #4

Nem elérhető Zsotza

• FórumTárs
  • ifjú tag
  • **
  • szolga
      • Ex-Jehova Tanúja
Nagyon összetett téma!  Meglátásom:Nincs üdvözítő felekezet-ahogy elkárhoztató sem.  Csak a Jézus Krisztusba vetett hit az üdvözítő.  Aki a X,Y,vagy Z EgyházBAN, lelkészBEN, PápáBAN hisz,-rájuk építi az életét,annak szükségszerűen csalódnia kell.  Nekem fontos igazság a Szentháromság,de az üdvösséghez valóban a Szentháromság-ismeret a kulcs?     Nem gondolnám....a Szentírás igen visszafogottan beszél a Szentháromságról (Szó szerint nem is említi!)  Aki pedig -bármilyen teológiai háttérből érkezve-Felismeri önmagáról,hogy bűnös,és Jézus Krisztusról,hogy Megváltó-és aki Benne hisz,az üdvözül-az szerintem "Szentháromságos" hívő!    Megvan benne az Atya,a Fiú,és a Szent Lélek (Szent Szellem).  Így látom én.

2009. November 07. - 19:01:16
Válasz #5

Nem elérhető mnorbi

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2016. Január 17. - 06:21:17
  • Regisztrált: 06/10/2009
Szia kedves Zsoca! a SZent háromságrol ha többet szeretnél tudni akkor olvasd el a János közönséges 1 levele.5,6-ot( A lélek bizonxságtétele) ott van szo rola ms7.szia légy nagyon áldott!
Aki a felségesnek rejtekében lakozik.

2009. November 07. - 21:23:39
Válasz #6

Nem elérhető Zsotza

• FórumTárs
  • ifjú tag
  • **
  • szolga
      • Ex-Jehova Tanúja
Köszönöm,Norbi!  "Beleástam" magam a témába egy ideje.... Ahogy korábban is írtam: Nyolc évig voltam aktívan Jehova tanúja. "Pro-és kontra" olvastam érveket,ellenérveket-és természetesen a Bibliát tanulmányozom! Amit Idézel, az  1.János5:6,érdemes  elolvasni a hátterét,Pl.:az Újfordítású Biblia lábjegyzetében. 

2009. November 08. - 04:14:37
Válasz #7

Nem elérhető Samu

• Hős tag
Szia kedves ZSoca te figyu a SZent háromságrol ha többet szeretnél tudni akkor olvasd el a János közönséges 1 levele.5,6-ot( A lélek bizonxságtétele) ott van szo rola ms7.szia légy áldott nagyon.
Na ez egy olyan rész amit nem értek.

7. Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.
8. És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy.

Ezt a "bizonyságot tesznek" részt lehet hogy helyesebben kellene fordítani? Szóval nem értem hogy miről tesz bizonyságot a lélek a víz és a vér. Meg ahogy ezek egyek, úgy egy az Atya a Fiú és a Szentlélek? Mert ezek látszólag egész más dolgok. Szóval ez egy olyan rész ahol én leakadtam, és fogalmam nincs mit mond itt konkrétan János apostol. Ti értitek?

Üdv!

2009. November 08. - 17:43:51
Válasz #8

Nem elérhető mnorbi

• Hős tag
SZia SAMU szoval az Atya,az ige,és a SZentlélek ez gondolom világos,hogy ez 1.akkor,akik bizonyságot tesznek a földön a lélek,a viz és a vér és ez a 3-is 1 szóval szerintem, a lélek ugye a SZ.SZellem a vér Jézus vére és a viz amikor bemeritkezünk. és igy válunk Krisztus testévé.Én igy gondolom aztán lehet,hogy máshogy van qa40.de hogy a három egy az olyan biztos mint ahogy most a gép elött ülök. sm4.Üdv tesó.

2009. November 09. - 14:22:54
Válasz #9

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Nem: Nő
  • Utoljára itt járt:2017. Május 27. - 16:39:17
  • Testvérnő
  • Regisztrált: 15/08/2009
      • Békesség blog és fórum
Sziasztok!

Ez az igeszakasz a Lélek bízonyságáról szól.

1 Ján. 5,6
Ez az, a ki víz és vér által jő vala, Jézus a Krisztus; nemcsak a vízzel, hanem a vízzel és a vérrel. És a Lélek az, a mely bizonyságot tesz, mert a Lélek az igazság.
1 Ján. 5,7
Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.
1 Ján. 5,8
És hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a földön, a Lélek, a víz és a vér; és ez a három is egy.  
1 Ján. 5,9
Ha elfogadjuk az emberek bizonyságtételét, az Isten bizonyságtétele nagyobb: mert az Isten bizonyságtétele az, a melylyel bizonyságot tett az ő Fiáról.

Hárman tesznek bizonyságot mind a földön mind a mennyben.Mind a földi,mind a mennyei egy.
Amikor a kereszten a katona beledöfött Jézus testébe  abból víz és vér jött ki,ez tett bizonyságot róla a SZ.SZ: állltal  itt a főldön,hogy elvégeztetett az Ő kereszthalála.
Ján. 19,34
Hanem egy a vitézek közül dárdával döfé meg az ő oldalát, és azonnal vér és víz jöve ki abból.  
Ján. 19,35
És a ki látta, bizonyságot tett, és igaz az ő tanúbizonysága; és az tudja, hogy ő igazat mond, hogy ti is higyjetek
.
A mennyben is hárman tesznek bizonyságot az Atya,az ige=Jézus, és a SZ.SZ:
Isten bizonyságtétele az,hogy elküldte az Ő egyszülött fiát értünk.
Ha elfogadjuk az emberek bízonyságtételét akkor az Atyáét méginkább elkell fogadnunk., mert az nagyobb.
A Lélek tehát bizonyságot tesz szívünkben az igazságról.

Szeretettel

Ircsi
Ján.14.6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2009. November 09. - 14:47:59
Válasz #10

Nem elérhető Ircsi

• Hős tag
  • Utoljára itt járt:2017. Május 27. - 16:39:17
  • Testvérnő
  • Regisztrált: 15/08/2009
      • Békesség blog és fórum
SZia SAMU szoval az Atya,az ige,és a SZentlélek ez gondolom világos,hogy ez 1.akkor,akik bizonyságot tesznek a földön a lélek,a viz és a vér és ez a 3-is 1 szóval szerintem, a lélek ugye a SZ.SZellem a vér Jézus vére és a viz amikor bemeritkezünk. és igy válunk Krisztus testévé.Én igy gondolom aztán lehet,hogy máshogy van qa40.de hogy a három egy az olyan biztos mint ahogy most a gép elött ülök. sm4.Üdv tesó.

Eggyes igemagyarázat szerint amit Norbi is irt igazságot takar.
Valószínűleg bármelyiket is fogadjuk el a kettő közül, nem járunk túl messze az igazságtól. „Ő az a Jézus Krisztus, aki eljött víz és vér által: nem csak a víz által, hanem a víz és vér által, a Lélek pedig bizonyságot tesz róla, mert a Lélek az Igazság.”

A Lélek tehát bizonyságot tesz szívünkben az igazságról.
Ján.14.6
Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

2009. November 10. - 10:34:00
Válasz #11

Nem elérhető Juzsa

• újonc tag
  • *
  • Ország: 00
  • Utoljára itt járt:2014. Október 24. - 14:03:15
  • Regisztrált: 02/09/2009
Kedves testvérek.
Érdekes, én is velük kezdtem de csak egy hónapig bírtam kb..Náluk ünnep sincs ami az egyik kiakasztó dolog volt, számomra. De ahogy írtátok is, nem fogadják el Jézus Krisztust mint megváltót. Én csak ennyit tennék ehhez.

2009. November 10. - 19:18:46
Válasz #12

Nem elérhető Samu

• Hős tag
nem fogadják el Jézus Krisztust mint megváltót. Én csak ennyit tennék ehhez.
Talán megváltónak elfogadják, de nem tekintik Istennek. Nem imádják Jézust, és minket bálványimádónak tartanak. Nekem az egyik unokaöcsém jehovista, amúgy tényleg nagyon rendes srác, remélem hogy egyszer észreveszi mibe keveredett.

2009. November 10. - 19:33:50
Válasz #13

Nem elérhető mnorbi

• Hős tag
Hát igen akiben nincs a fiu abban az élet sincs meg

2009. November 10. - 19:47:11
Válasz #14

Kamilla

• Vendég

A Jehova Tanui tanításai az arianizmusból erednek: 

4. sz. Áriusz alexandriai presbiter tanítása: tagadta Jézus Krisztus isteni természetét. Szerinte nem az Atya lényegéből született a Fiú, hanem a semmiből teremtette az Atya, s ezért nem egylényegű az Atyával, hanem csak teremtmény és nem is örökkévaló, mint az Atya.      sm6

Ez e nézet pedig a gnoszticizmusból ered.    sm6

Kamilla   sm0

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal | Fordítás: SMF-Portal.hu